sarı sperm

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
celcan18
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

sarı sperm

Mesaj gönderen celcan18 »

Merhaba,

Benim sorunum meniden devamlı sarı sperm geliyor.Daha önce gittiğim Ürolog 1 ay boyunca antibiyotik verdi bunu kullandıktan sonra geçti fakat 1 ay sonra yeniden başladı.En son gittiğim doktor ise meniden prostat sıvısı alıp baktı sonrasında idrar testine gönderdi.Prostat sıvısında 10-12 arası lökosit çıktı fakat idrar tahlilinde hiç bir sıkıntı yok dedi.Hafif iltihaplanma var dedi sen de ve iki kutu antibiyotik verip gönderdi.Şimdi meni de daha fazla sararma ve topaklaşma gözüküyor iltihabı atıyor olabilir miyim? Sarı sperm dışında başka şikayetim yok. Her oluştuğunda mutlaka antibiyotik mi kullanmam gerekir, her sarı sperm geldiğinde prostatite mi yormam gerekli? konu hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: sarı sperm

Mesaj gönderen Valeri »

celcan18 yazdı:Merhaba,

Benim sorunum meniden devamlı sarı sperm geliyor.Daha önce gittiğim Ürolog 1 ay boyunca antibiyotik verdi bunu kullandıktan sonra geçti fakat 1 ay sonra yeniden başladı.En son gittiğim doktor ise meniden prostat sıvısı alıp baktı sonrasında idrar testine gönderdi.Prostat sıvısında 10-12 arası lökosit çıktı fakat idrar tahlilinde hiç bir sıkıntı yok dedi.Hafif iltihaplanma var dedi sen de ve iki kutu antibiyotik verip gönderdi.Şimdi meni de daha fazla sararma ve topaklaşma gözüküyor iltihabı atıyor olabilir miyim? Sarı sperm dışında başka şikayetim yok. Her oluştuğunda mutlaka antibiyotik mi kullanmam gerekir, her sarı sperm geldiğinde prostatite mi yormam gerekli? konu hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.
Dostum zaten menide o kadar lökosit varsa zaten prostat enfeksiyonun var demektir. Medicana zafer oymana git gerekli tedaviyi yapar zaten sana. Geçmiş olsun
celcan18

Peki sarı sperm kısırlığa neden olur mu benim zaten zafer hoca tedavime başladı ama çok basit bir durummuş gibi davrandı iki kutu antibiyotik sonrası 10 gün sonra kontrole gel dedi.Burada yorumları görünce daha yoğun bir tedavi alacağımı düşünmüştüm. Tedavi bittikten sonra sperm testi yapıcaz dedi herhalde orada belli olur.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

sarı spermden başka semptom yok diyorsunuz yani burada arkadaşların anlattığı ağrı, batma vs vs şikayetler yok diyorsanız o zaman ben de sizinle aynı durumda olabilirim, sarı sperm bende de vardı. ancak Zafer hoca kesinlikle k.p değilsin demişti. işeme zorluğu var ben de sizde de var mı?
celcan18

İşeme de sıkıntı yok ve başka bir problem yok çok şükür . Masaj sonrası prostat sıvısında lökosit gördü sonrası alınan idrar örneklerinde de birşey çıkmadı ama az miktarda iltihap var dedi onun için de iki kutu antibiyotik verdi. Burada yazılanları okuyunca aklım karıştı sanki daha hafif bir tedavi gibi geldi. Sarı sperm veya jöle parçası gibi çıkması kısırlık yapıyor mu merak ettim onun için gittim tedaviden sonra ona bakacağız sperm testi yapacağız.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Celcan bende de bu kati jolemsi parcalar geliyor uzun suredir. Bir suru test yaptirdim hic mikrobik bisey cikmadi. Zafer hocaya gittim prostat sivisi temiz, sonrasi idrar tahlili temiz, baska yerlerde idrar ve meni kulturu yaptirdim temiz, meniden PCR baktirdim temiz, speemiyogram tahlillerim gayet iyi. Tek sorunum bir spermde gelen kati parcalar ( sari meni problemim yok) bir de bazen ( 3 kereden 1 inde diyebilirim) isene sonrasi karin alti bolgede huzursuzluk. Bunun disinda varikoselim var. doktorlar varikoselden olmaz diyolar. Ama ben yone de ameliyay olcam belki duzelir.ama dedigim givi ben de herhangi bir mikrop cikmadi. Bir de seminal vezikule baktiriyim diyorum
umutsuz123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen umutsuz123 »

Bende sarı spermden şikayetçiyim iki yıl gibi bire süre oldu.bencede solda varıkosal var.kısırlık konusunda rahat olabilirsin kardeşim etkisi yok.test yaptırdım