Antidepresan + antibyotik

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
nedenben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Antidepresan + antibyotik

Mesaj gönderen nedenben »

Bir suredir uyku bozukluğu ve bu hastalık yüzünden stres yaşıyorum. Bu yüzden doktor antidepresan vermişti. Antibyotik ile antidepresan kullanmak sakıncalı mi. Kullanan oldu mu hiç
Sabir

Re: Antidepresan + antibyotik

Mesaj gönderen Sabir »

nedenben yazdı:Bir suredir uyku bozukluğu ve bu hastalık yüzünden stres yaşıyorum. Bu yüzden doktor antidepresan vermişti. Antibyotik ile antidepresan kullanmak sakıncalı mi. Kullanan oldu mu hiç
Doktorun verdigine göre sakıncası olacagini sanmiyorum keske doktora sorsaydın..cok kafana takarsanda aralarini açarak kullanırsın
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

Cevap icin tesekkurler sabir.İlaç etkileşimlerine baktım antibyotik ile ilgili bir şey bulamadım. Doktora antibyotik kullanıyorum demedim ama hastalığimi anlattım. Zaten o sıra antibyotik kullanmiyordum şimdi ant kullanıyorum ve antidepresana hiç başlamadim artık başlamak istiyorum çünkü günlerdir uykusuzluk cekiyorum. Bilgisi olan var mi bu konuda.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

nedenben yazdı:Cevap icin tesekkurler sabir.İlaç etkileşimlerine baktım antibyotik ile ilgili bir şey bulamadım. Doktora antibyotik kullanıyorum demedim ama hastalığimi anlattım. Zaten o sıra antibyotik kullanmiyordum şimdi ant kullanıyorum ve antidepresana hiç başlamadim artık başlamak istiyorum çünkü günlerdir uykusuzluk cekiyorum. Bilgisi olan var mi bu konuda.
Dostum antidepresan son ihtimal olsun bence... Ben de çok istedim geçen ay Ama araştırmanın ve kullananların yorumları tavsiyeler kimse vermedi çok zararları oluyor özellikle cinsel yönden hiç bulaşma ben de uykusuzluk çektim 1 aydır arasıra geliyorlar da yürüyüş yapıyorum bol bol yorulunca uyku da geliyor az da olsa ayrıca o dönem konuşma programlarına sardım uyurken onları dinleyerek uyudum kafam dağılıyordu dertleri acıları düşünmüyordum....
nedenben

Yaklaşık 20 gundur saat aksam 11 gibi uyuyup gece 2 de uyaniyorum ve ondan sonra uykuya dalamiyorum. Ve her gün bir sonraki günden daha beter oluyor. Kamuda çalisiyorum artık gün içinde yorgunlugum dan çalışamayacak duruma geldim. Stres bozukluğu yaşıyorum galiba ya da panik bozukluk ilk defa oluyor böyle. Antidepresan kullanmazsam bu şekilde nasıl devam edeceğim. Elimde olmadan uyaniyorum. Sanki beyin programlanmış gibi. Deli oluyorum bu duruma. İş arkadaşlarım ne oldu sana diyor durumu aciklayamiyorum çok zor durumdayım. Cikamiyorum bu kabustan.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

antidepresan boşalmada sıkıntı yapıyor..onun yerine melisa çayı içmeni öneririm.zaten antideprasan da bırakmak isterken sıkıntı yaratıyor.tabi yinede sen bilirsin..senin ki hepimizin yaşadığı hastalığı kabullenmeme ve neden ben dönemi..
nedenben

Agriyida geçtim artık benim birinci derece sorunum uykusuzluk. Geç bosalmada önemli değil artık. Prostatida gectim. Atarax bile uyutmadi geçen almıştım. Antidepresana bende karşıyım ama başka carem kalmadı.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

nedenben yazdı:Agriyida geçtim artık benim birinci derece sorunum uykusuzluk. Geç bosalmada önemli değil artık. Prostatida gectim. Atarax bile uyutmadi geçen almıştım. Antidepresana bende karşıyım ama başka carem kalmadı.
Sohbet programları aç mesela spor servisi futbolu seviyorsan mustafa islamoğlu sohbetleri aç dini sohbetleri seviyorsan yada otopark araba test ediyorlar sohbetleri muhteşem onları dinle dinle sonra uykun gelecektir bir dene bence
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

Antideprasan kullanmayin psikolojik vwya norolojik raharsizligimiz mi var sanki
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Kardesim vaktin varsa kendini yormaya bak..hafif tempoyla uzun koşu yap mesela..beden yoruldumu ister istemez uykun gelir umarim
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

Tavsiyeleriniz için sağolun dostlar . Sıkıntı uykumun gelmemesi değil uyuduktan sonra çok erken uyanmam ve bir daha dalamamam. Atiyorum 11 de yatsam 3 te uyaniveriyorum ve uyku ondan sonra haram oluyor.
nedenben

Bakalım bir çözüm bulmaya çalışacağım
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Dr ilac vermis hastayim diyosun gelip burdan tavsiye ariyosun

Burdakilerin prostatit bilgisi dr uzerinde ama hic birimizin psikiyatri bilgisi nin sana bi ilaci ic veya icme diyecek seviyede oldugunu zannetmiorum

Verilen tavsiyelrden de kims3nin s3nin yasadagin duzeyde bi sorun yasadigini tecrube etmedigini goruyorum cek3n adam ilac icme d3 sunu yap bunu yap dem3z

anlattiklarindan ruh sagligiyla ilgili bir sorundan soz ediyorsun

Bas ed3miosan ilac icersin hic bir psikolojik ilac hic bir psikiyatrist yuzde yuz cozum saglamaz bu bir

Ama pdikoloji artik fiziksel sorunlar veriosa uykusuzluk huzursizluk dusunememe takinti vs ilac gereklidir

Ben hic duymadim antidepresanla antibiotik etkilestigini bu soruya eczaci bile cevap verir zaten cok buyuk bi sorun degil
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Bana sorarsan ikiside ilk başta sersemletir. Antibiyotik ile antidepresan kullanmani önermez bence doktor da. Uykusuzluk için birçok ilaç var sadece uykusuzluk çekiyorum diye de antidepresan kullanma bence. İlla kullanicam dersen de 10 mg üstü sakin kullanma. Hafif antidepresanlar var ve çok etkili. Onları sor öyle kullan bence
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Gencler durum ciddi yqkindan tanimadiginiz ne durumda oldugunu bilmediginiz birine ilac kullanma demeyin buyuk sorumluluk vebal alirsiniz
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

şöyle de bir yazı var.leon spartaya gidip muayane olan varsa anlatırsa seviniriz.

http://www.leonsaporta.com/hastaliklar/ ... prostatit/
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

bende de uyku sorunu var, genelde gece bir kere idrara kalkarım yaş 52, ama uzun zamandır gece idrara kalkmayı yaşıyorum , prostatit kaynaklı olabilir......
simdilerde ise gece 3 te kalktım diyelim , sonrasından bi daha uyku tutmuyor. gecmiste bir dr laroxly vermisti, hem sakinlestirsin hemde gece idrara dolu oldugumu anlamayıp uyuyayım diye, bir muddet denedim ama pek ise yaramadı zafer hoca da bırakmamı soylemisti, psikolojik sorunlar icin lustral dene demisti...... simdi ona yeni basladimda, ama bu uyku sorunu beni mahvediyor.....

cedrina diye bir ilac kullaniyordum ilk basta iyi idi ama simdi o da ise yaramıyor....psikyatrım sabah lustral aksam atarax dene dedi,
ama bu gece idrara kalkmayı nasıl yok edebilirim???

aksam 19.00 den itibaren pek su icmiyorum, aksam kahve ve cay da pek icmiyorum...
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

nedenben yazdı:Yaklaşık 20 gundur saat aksam 11 gibi uyuyup gece 2 de uyaniyorum ve ondan sonra uykuya dalamiyorum. Ve her gün bir sonraki günden daha beter oluyor. Kamuda çalisiyorum artık gün içinde yorgunlugum dan çalışamayacak duruma geldim. Stres bozukluğu yaşıyorum galiba ya da panik bozukluk ilk defa oluyor böyle. Antidepresan kullanmazsam bu şekilde nasıl devam edeceğim. Elimde olmadan uyaniyorum. Sanki beyin programlanmış gibi. Deli oluyorum bu duruma. İş arkadaşlarım ne oldu sana diyor durumu aciklayamiyorum çok zor durumdayım. Cikamiyorum bu kabustan.
Antidepresan kullandim ben cokta yararini gördüm laroxl ve efexor kullandim antibiyotikte kullandim hic sorun olmadi
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

nedenben yazdı:Yaklaşık 20 gundur saat aksam 11 gibi uyuyup gece 2 de uyaniyorum ve ondan sonra uykuya dalamiyorum. Ve her gün bir sonraki günden daha beter oluyor. Kamuda çalisiyorum artık gün içinde yorgunlugum dan çalışamayacak duruma geldim. Stres bozukluğu yaşıyorum galiba ya da panik bozukluk ilk defa oluyor böyle. Antidepresan kullanmazsam bu şekilde nasıl devam edeceğim. Elimde olmadan uyaniyorum. Sanki beyin programlanmış gibi. Deli oluyorum bu duruma. İş arkadaşlarım ne oldu sana diyor durumu aciklayamiyorum çok zor durumdayım. Cikamiyorum bu kabustan.
Selam değerli arkadaşım
İlaçlarda doktorlar kar zarar hesabı yaparlar sizin acilen uzman bir hekimden yardım alın durumunuz dahada kötüye gider altından kalkamazsın antisepresan o kadarda kötü bir şey değil gece karanlıkta fener olmadan nasıl yol alamazsan bu tarz ankistye bozuklukları icin gerekli benim görüşüm bu
Selamlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nnnurcan2002 yazdı:bende de uyku sorunu var, genelde gece bir kere idrara kalkarım yaş 52, ama uzun zamandır gece idrara kalkmayı yaşıyorum , prostatit kaynaklı olabilir......
simdilerde ise gece 3 te kalktım diyelim , sonrasından bi daha uyku tutmuyor. gecmiste bir dr laroxly vermisti, hem sakinlestirsin hemde gece idrara dolu oldugumu anlamayıp uyuyayım diye, bir muddet denedim ama pek ise yaramadı zafer hoca da bırakmamı soylemisti, psikolojik sorunlar icin lustral dene demisti...... simdi ona yeni basladimda, ama bu uyku sorunu beni mahvediyor.....

cedrina diye bir ilac kullaniyordum ilk basta iyi idi ama simdi o da ise yaramıyor....psikyatrım sabah lustral aksam atarax dene dedi,

aksam 19.00 den itibaren pek su icmiyorum, aksam kahve ve cay da pek icmiyorum...
Cranberry kullanin aksam yatarken. Yarim atarax alin. Rahat uyursunuz.
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

cok saol
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Prostatıda gevşetir hocam ben olsam kullanırım
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

kadir yazdı:
nnnurcan2002 yazdı:bende de uyku sorunu var, genelde gece bir kere idrara kalkarım yaş 52, ama uzun zamandır gece idrara kalkmayı yaşıyorum , prostatit kaynaklı olabilir......

Cranberry ne için abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Imzekken yazdı:
kadir yazdı:

Cranberry ne için abi
Gece idrara kalkmamak icin.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Kadir abi çok güzel demiş atarax uyku sorunu olanlar için gayet uygun bence de
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.