pudental sinir sıkışması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nurkanv74
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

pudental sinir sıkışması

Mesaj gönderen nurkanv74 »

pudental sinir sıkışması için blokaj yaptıran var mı ankara da kim yapar bunu
Uzunyol2

Re: pudental sinir sıkışması

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

Ankarayı bilmiyorum ama istanbulda Muhsin Hoca böyle bir hastayı tedavi etmiş. Bir sportist ile beraber.
yasmenkalo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen yasmenkalo »

bende de aynı sıkıntı var. bu duruma iyi gelecek egzersizler var mı? Prostat masajı buna iyi gelir mi?
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Pudental sinir sıkışması tanısını nasıl koydunuz? Yani ne gibi belirtiler ile bu kanıya vardınız?
yasmenkalo

toprak12 yazdı:Pudental sinir sıkışması tanısını nasıl koydunuz? Yani ne gibi belirtiler ile bu kanıya vardınız?
başlığı görünce internette biraz araştırma yaptım ve benim sorunuma en yakın olanın bu olduğu kanısına vardım. doktor teşhis koymadı yani. doktora gittiğimde kronik prostatitin var diyor, antibiyotik yazıp gönderiyor. ancak ben çok sık tuvalete gitmiyorum ve ağrılı, yanma olacak şekilde idrarımı yapmıyorum. asıl sorunum makat ile testisler arası bir damar tıkanıklığı hissi veren kasılma. belki de öyle. o yüzden de bu pudental sinir sıkışması olduğu izlemine kapıldım. çünkü o bölgeye bir akış kesiliyor ve o yüzden kasılma oluyor gibi geliyor. tabi söylediklerim tamamen kuruntudan ibaret olabilir. sürekli doktora gidip iyileşemeyince ben de forumdaki sorunlara bakıyor ve benzer şeyleri internette araştırıyorum. prostat masajının ve egzersizlerin iyi gelip gelmeyeceğini sormamın sebebi de ilaçlardan fayda görmemiş olmam. buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
musti58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen musti58 »

yasmenkalo yazdı:
toprak12 yazdı:Pudental sinir sıkışması tanısını nasıl koydunuz? Yani ne gibi belirtiler ile bu kanıya vardınız?
başlığı görünce internette biraz araştırma yaptım ve benim sorunuma en yakın olanın bu olduğu kanısına vardım. doktor teşhis koymadı yani. doktora gittiğimde kronik prostatitin var diyor, antibiyotik yazıp gönderiyor. ancak ben çok sık tuvalete gitmiyorum ve ağrılı, yanma olacak şekilde idrarımı yapmıyorum. asıl sorunum makat ile testisler arası bir damar tıkanıklığı hissi veren kasılma. belki de öyle. o yüzden de bu pudental sinir sıkışması olduğu izlemine kapıldım. çünkü o bölgeye bir akış kesiliyor ve o yüzden kasılma oluyor gibi geliyor. tabi söylediklerim tamamen kuruntudan ibaret olabilir. sürekli doktora gidip iyileşemeyince ben de forumdaki sorunlara bakıyor ve benzer şeyleri internette araştırıyorum. prostat masajının ve egzersizlerin iyi gelip gelmeyeceğini sormamın sebebi de ilaçlardan fayda görmemiş olmam. buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Üstad benimde hastalığım tam olarak böyle aslında.
Sık idrar ve ağrı yok sadece kasılma var gbi tek sıkıntım cinsellik hangi doktora gidip ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum bende:(
Uzunyol2

musti58 yazdı:
yasmenkalo yazdı:

Sık idrar ve ağrı yok sadece kasılma var gbi tek sıkıntım cinsellik hangi doktora gidip ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum bende:(
Muhsin hocaya git ultrasonla baksın bir prostata
musti58

Mesaj gönderen musti58 »

Uzunyol2 yazdı:
musti58 yazdı:
yasmenkalo yazdı: başlığı görünce internette biraz araştırma yaptım ve benim sorunuma en yakın olanın bu olduğu kanısına vardım. doktor teşhis koymadı yani. doktora gittiğimde kronik prostatitin var diyor, antibiyotik yazıp gönderiyor. ancak ben çok sık tuvalete gitmiyorum ve ağrılı, yanma olacak şekilde idrarımı yapmıyorum. asıl sorunum makat ile testisler arası bir damar tıkanıklığı hissi veren kasılma. belki de öyle. o yüzden de bu pudental sinir sıkışması olduğu izlemine kapıldım. çünkü o bölgeye bir akış kesiliyor ve o yüzden kasılma oluyor gibi geliyor. tabi söylediklerim tamamen kuruntudan ibaret olabilir. sürekli doktora gidip iyileşemeyince ben de forumdaki sorunlara bakıyor ve benzer şeyleri internette araştırıyorum. prostat masajının ve egzersizlerin iyi gelip gelmeyeceğini sormamın sebebi de ilaçlardan fayda görmemiş olmam. buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Muhsin hoca nerededir soyismi vs nedir?
Devlet hastanesinde prostata baktı bişey göremedi bu karın bölgesinden bakılan değilmi?
Uzunyol2

musti58 yazdı:
Uzunyol2 yazdı:
musti58 yazdı:

Devlet hastanesinde prostata baktı bişey göremedi bu karın bölgesinden bakılan değilmi?
İstanbul beylikdüzü medicana muhsin balaban

Sadece karından değil özel aparatla kalçasan da bakıyor
yasmenkalo

musti58 yazdı:
Uzunyol2 yazdı:
musti58 yazdı:

özelden de yazdım ama cevap vermeyince buraya da yazayım dedim.önerilen doktora gittin mi? gittiysen sonuçlarını yazar mısın?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:Abiler merhaba,
Algoloji bölümüne gittim. Bana 2 tane ilaç yazdı, bir tanesi duloxx bir tanesi de perge diye bir ilaç. 1 ay bunları kullanmamaı sonrada belimden geçen sinirlerden blokaj yapacağını ve bunun beni rahatlatacağını söyledi. Yaptıran oldu mu?
Kardesim, senin sorunun kronik prostatitse eger, bu islem sana care degil.Sinirlerinin duyusunu alicaklar yani bloke edecekler.. pelvik bolgedeki olani biteni belki duymayacaksin ama mikroplar prostati yeyip bitiricek, allah korusun enfeksiyon baska yerlere sicrayacak, nasil anlayacaksin hasta oldugunu? Devekusu gibi kafani kuma gömup saklanacaksin ama popon acik kalacak.Yani bu kalici tedavi degil, aspirin tedavisi. Sivrisinekleri öldüreceksin ama bitmeyecek dahada artacak. Senin önce batakligi kurutman lazim.Tavsiye etmem.

,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sikayetlerin nedir cucu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Idrar ve meni kültürü yaptirdinmi? Ozellikle mycoplazma ureoplazma, ve clamidya icin cesitli lablarda sık ve periyodik olarak. Lokosit sıfir diyorsun en son nezaman olcturdun?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:Idrar ve meni kültürü yaptirdinmi? Ozellikle mycoplazma ureoplazma, ve clamidya icin cesitli lablarda sık ve periyodik olarak. Lokosit sıfir diyorsun en son nezaman olcturdun?

İdrar ve meni kültürü 3 ay önce yaptırdım temizdi. Lokosit geçen hafta cumartesi baktırdım 1-2 iydi. 20 gün sonra düzende tekrar kültür yaptırıcam bu sefer de çıkmazsa ne yapacağımı bilmiyorum.
Hastaliginin basinda varmiydi kardesim lokosit yada patojen?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
cucu3636 yazdı:

İdrar ve meni kültürü 3 ay önce yaptırdım temizdi. Lokosit geçen hafta cumartesi baktırdım 1-2 iydi. 20 gün sonra düzende tekrar kültür yaptırıcam bu sefer de çıkmazsa ne yapacağımı bilmiyorum.
Hastaliginin basinda varmiydi kardesim lokosit yada patojen?

Lokosit hastalığın başında yoktu ağrılarım vardı ama bir gün denize girdim alkolün dibine vurdum 25 oldu. O kadar sonra 0 a düştü daha da çıkmadı.
Evet, kaçagi burada yakaladik, burada bir darbe vurmussun prostata, iyilesirsin fakat yaşaminda dikkatli olman gerekicek biraz sabir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
cucu3636 yazdı:

Lokosit hastalığın başında yoktu ağrılarım vardı ama bir gün denize girdim alkolün dibine vurdum 25 oldu. O kadar sonra 0 a düştü daha da çıkmadı.
Evet, kaçagi burada yakaladik, burada bir darbe vurmussun prostata, iyilesirsin fakat yaşaminda dikkatli olman gerekicek biraz sabir.
Abi iyileşeceğimi bileyim 1 yılda beklerim. Ama problem belli bir süre sonra insan hep böyle gidecek diye düşünüyor
Iyilesirsin kardesim, yeterki kendine iyi gelen tedaviyi, gereken kontrolleri yap, yasam tarzina dikkat et, bagisikligini guclu tut, birde hergun yuruyun. Gunde iki saatten fazla oturmak prostata iyi gelmiyor, ödemi arttiriyor.
Opyeni

Mesaj gönderen Opyeni »

nurkanv74 yazdı:pudental sinir sıkışması için blokaj yaptıran var mı ankara da kim yapar bunu
Bu işin uzmanı Prof Tibet Erdoğru dur eğer ki hastalığın buysa.Ama kronik prostatitsen gitme asla yardımcı olmaz.
Opyeni

Mesaj gönderen Opyeni »

Algoloji bölümüne gittim. Bana 2 tane ilaç yazdı, bir tanesi duloxx bir tanesi de perge diye bir ilaç. 1 ay bunları kullanmamaı sonrada belimden geçen sinirlerden blokaj yapacağını ve bunun beni rahatlatacağını söyledi. Yaptıran oldu mu?
Yalan blokaj falan hikaye zaten gerçek bir algoloji uzmanı yani dürüst bir uzman sana söyler ben Serdar Ediene ya gitmiştim ki kendisi dunyaca ünlü biri faydası olmaz ama zararı çok olur demişti.ESWT yaptırdın mı
Rumuz4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Rumuz4848 »

Kronik prostatit beraberinde pudental sinir sıkışması yaptıysa fayda görebilirsin lökosit sabit ve hasta intihara.meğilli yıllarca kadir abi gibi tedavi olmuş ama fayda görememiş ise deneyebilir. fayda görenler veya görmeyenler bu başlıga yazıp arkadaşlari bilgilendirsinler
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

cucu3636 yazdı:
Opyeni yazdı:
Yalan blokaj falan hikaye zaten gerçek bir algoloji uzmanı yani dürüst bir uzman sana söyler ben Serdar Ediene ya gitmiştim ki kendisi dunyaca ünlü biri faydası olmaz ama zararı çok olur demişti.ESWT yaptırdın mı
Yaptırdım abi, bir boka yaramadı.
Hocam sen Muhsin hoca ile de tedavi oluyordun süreç ne durumda
efervesan

cucu3636 yazdı:
efervesan yazdı:
cucu3636 yazdı:
Hocam sen Muhsin hoca ile de tedavi oluyordun süreç ne durumda
Valla abi muhsin hoca gayet iyi. Ondan dolayı bir problem yok, yani adam standart tedavi yöntemini yapıyor.
Prostat masajı,
Ultrason ile ödem bakıyor,
Çok ağrım olduğunda iğne ve oral tablet veriyor.

Şu anda Quercetin ve Prostat masajı (haftada 1) yaptırıyorum.
Yani bu bağırsak problemleri de en az prostat kadar problem yaratıyor. Hangisi hangisini tetikliyor çözemiyorum.
Peki Muhsin hoca ilerle me kayıt edebiliyor mu fark ediyromusun prostat Masajında sıvı çıkarabiliyor mu bi kaç arkadaş çıksramıyor fln diyordu
efervesan

cucu3636 yazdı:
efervesan yazdı:
cucu3636 yazdı:
Valla abi muhsin hoca gayet iyi. Ondan dolayı bir problem yok, yani adam standart tedavi yöntemini yapıyor.
Prostat masajı,
Ultrason ile ödem bakıyor,
Çok ağrım olduğunda iğne ve oral tablet veriyor.

Şu anda Quercetin ve Prostat masajı (haftada 1) yaptırıyorum.
Yani bu bağırsak problemleri de en az prostat kadar problem yaratıyor. Hangisi hangisini tetikliyor çözemiyorum.
Peki Muhsin hoca ilerle me kayıt edebiliyor mu fark ediyromusun prostat Masajında sıvı çıkarabiliyor mu bi kaç arkadaş çıksramıyor fln diyordu
Bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. İlk masajlarımda sıvı şarıl şarıl geliyordu. Şimdi ki son dönemde sıvı baya azaldı bazen hiç gelmiyor.
Prostatımda da mesela ilk mart sonu nisan başı gibi gitmiştim, dayanamamıştım masajına prostatım o kadar ağrıyordu ki. Şimdi sadece ufak bir nokta kaldı ağrıyan diğer taraflarda hiç ağrı olmuyor masaj sırasında.
Peki hocam Muhsin hocanın bu durum karşısındaki görüşü nedir ve sende bi ilerleme oldu mu anlaşılan senşn prostat baya yumuşamış
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Hacamat yaptirin kardesim vucudunuz uygunsa hic bir yan etkisi yoktur
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

portakall yazdı:
Cenesuyu yazdı:Hacamat yaptirin kardesim vucudunuz uygunsa hic bir yan etkisi yoktur
Sülük denedin mi hiç
Aslında prostatit için hacamattan daha etkili olur
Rusya da hacamat var mı bilmiyorum ama prostatı şişen kişilere doktorlar sülük vuruyor diye duymuştum... Sülüğün salgıladığı enzimler o bölgenin kanlanmasını sağlıyormuşmuş
Temiz ve guvenebilecegim suluk yeri bilmedigim icin yaptiramadim ama hacamat 2 kere yaptirdm gayet iyi
Opyeni

Mesaj gönderen Opyeni »

cucu3636 yazdı:
Opyeni yazdı:
Ne zaman yaptirdin.