Ateşim çıktı e.coli çıktı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nurkanv74
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ateşim çıktı e.coli çıktı

Mesaj gönderen nurkanv74 »

İnternet te okuyorum ateş çıkarsa kesin hastaneye yatırılıp 3-4 gün tedaviden sonra ayaktan tedavi edilmesi lazım diyor mehmet ardıç iğneden sonra bağıtsakta olan e.coli bulaştıve sadece 4 gün amikozit iğne verdi bugün de bitiyor iğne tamam ağrı çok az da olsa hafifledi ama yanma son sürat devam ediyor Whattaspp tan yazıyorum cevap yok bu kadar rahatsız etmeyin diyor yahu ben durumumu anlatacak adam burnundan kul aldırmıyor şakın prostat iğnesi olmayın birde bu kadar antibiyotik böbrekte zarar açar mı
Canaydogan

Re: Ateşim çıktı e.coli çıktı

Mesaj gönderen Canaydogan »

İnsanlar aylarca antibiyotik kullanıyor bir zarar vermez. Ne kadar çaresiz olursan ol şu prostata iğne vurdurmayın yaw. Bende başlarda vurduracaktımda insanların şikayetlerini görünce anında vazgeçtim. Zamanla düzelirsin merak etme, panik yapma. İğne vurdurdu diye hastalığı kalıcı bir şekilde ilerleyen yok. Zamanla eskiye dönersin sabret.
nurkanv74

Canaydoğan moraliniz için teşekkür ederim işte geçmeyince insan panik yapıyor gece yanma ve ağrıdan uyumadım 2 aydık ağrı tavan yaptı İnan’ın intihar düşünüyorum artık bağırsağımda da mantar her içtiğim antibiyotik daha kötü yapıyor İnan’ın duyarlı antibiyotik o kadar az ki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nurkanv74 yazdı:Canaydoğan moraliniz için teşekkür ederim işte geçmeyince insan panik yapıyor gece yanma ve ağrıdan uyumadım 2 aydık ağrı tavan yaptı İnan’ın intihar düşünüyorum artık bağırsağımda da mantar her içtiğim antibiyotik daha kötü yapıyor İnan’ın duyarlı antibiyotik o kadar az ki
Prostat sivisi lokositiniz su an kac?
nurkanv74

Lökosit 25-30 ve e.coli var
nurkanv74

ÖZEL
DÜZEN LABORATUVARLARI
TIBBİ LABORATUVAR TETKİK SONUÇ RAPORU
Hastanın Adı, Soyadı TC Kimlik Numarası D.Tarihi (Yaşı) / Cinsiyeti
NURKAN VURAL
Tetkik İstem Zamanı Numune Alma Zamanı Numune Kabul Zamanı
Uzman Onay Zamanı
21.04.2019 14:35 20.04.2019 14:13 20.04.2019 14:13 22.04.2019 11:04
11......68
Kayıt Numarası Kurumu Doktoru
06.12.1974 (44) / Erkek
Dosya Numarası
8096092
13180343
-
-
TIBBİ MİKROBİYOLOJİ
Sefuroksim Sodyum (Cefatin, Zinacef, Zinnat) 30 mcg
Siprofloksasin (Ciproxin, Cipro, Ciflosin ) 5 mcg
a
ANTİBİYOGRAM (Disk Difuzyon Yöntemi)
Bakteri: Escherichia coli
İzolasyon Yeri: Prostat
Test Edilen Antibiyotik1 / Disk Konsantrasyonu
SONUÇ
Ampisilin / Amoksisilin (Alfasilin, Alfoxil) 10 mcg
Dirençli
Amoksisilin / Klavulanik Asit (Augmentin,Klamoks) 20/10 mcg
Orta Derece Duyarlı
Dirençli
Dirençli
Trimet/Sulfamet (Bactrim,Baktrisid,Septr) 25 mcg
Gentamisin (Garamycin,Genta) 10 mcg
Dirençli
Duyarlı
Amikasin (Amikozit,Mikasin,Negasin) 30 mcg
Duyarlı
Tobramisin (Nebcin) 10 mcg
Duyarlı
Sefotaksim (Claforan, Sefagen,Sefoksim) 30 mcg
Dirençli
Sefiksim (Suprax) 5 mcg
Dirençli
Imipenem (Tienam, Cilapem) 10 mcg
Duyarlı
Levofloksasin (Tavanic, Cravit) 5 mcg
Dirençli
Sefazolin (Cefamezin,Sefazol, Maksiporin) 30 mcg
Dirençli
Meropenem (Meronem, Merosid, Merozon) 10 mg
Duyarlı
Ertapenem (Invanz) 10 mcg
Duyarlı
Piperasilin / Tazobaktam (Tazocin) 100/10 mcg
Siprofloksasin veya 3. kusak kinolonlara direncli suslar genellikle diger kinolonlara da direnc gostermektedir.
Duyarlı
Yorum
Sefotaksim sonucu seftriaksonu temsil etmektedir.
Kültür neticesi 13179550 nolu kayıtta mevcuttur.
A çıklama
* Test CLSI standartlarına göre çalışılmış ve rapor edilmiştir.
1 Antibiyotiklerin jenerik isimleri yaninda parantez içinde yazım alanının izin verdigi ölçüde ticari isimleri
yazılmıştır, tüm eşdeğer ilaçların listesi ilaç rehberinden veya www.duzen.com.tr adresinden sağlanabilir.
2 Grup Temsilcisi antibiyotiklerin altında temsil edilen gruba ait diğer antibiyotikler belirtilmiştir.
Dr.Uğur ÇİFTÇİ
Laboratuvar Ruhsat Numarası: 426-MRK/Y-1
Diploma No:70-B-004 Mikrobiyoloji Uzmanı
Üst İşaretler
* = Karar Sınırı a = Akreditasyon Kapsamındaki Testler h = Hesaplanan Testler
Durum Notu
Özel İşaretler
= Yüksek Değer = Düşük Değer
= Kritik Değer
DÜZEN LABORATUVARLAR GRUBU Merkez Kavaklıdere Mithatpaşa Gaziosmanpaşa
Tunus Cad. No:95 Kavaklıdere/ANKARA Atatürk Bulvarı No:237/39 Kavaklıdere/ANKARA M. Paşa Cad. No:8/35 Kızılay/ANKARA PK.06680 - Telefon:0312 4687010 PK.06680 - Telefon:0312 4689541 PK.06420 - Telefon:0312 4332924
Uğur Mumcu Caddesi No:60/1 GOP/ANKARA PK.06680 - Telefon:0312 4451945
www.duzen.com.tr, e-mail: info@duzen.com.tr IP:192.168.3.36, MAC:00:03:47:AD:F2:09, GUID:357883459, Rapor Oluşturma Tarihi:22.04.2019 Sayfa: 1/1
Arsivden sanal ortamda indirilmis rapordur. Bu ortamda orjinal rapor uzerinde yapilabilecek degisikliklerden laboratuvarimiz sorumlu degildir.
nurkanv74

Kadir abi bi yardım allah rızası için
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

nurkanv74 yazdı:Kadir abi bi yardım allah rızası için
enfeksiyoncuya git, levoksoksasin'e bile dirençli.
yatrak tedavi alabilirsin
nurkanv74

kadir abi amikozit yazdı yeterli değil bence sizde öyle mi bağırsağım çok sıkıntılı çok ağır antibiotik kullanmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum ölmek çare mi diye düşünüyorum
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Nurkanv 74 bak ğüzel kardeşim prostata yapılan iğne hepsinden zararlı çünkü bende bu sayfayı bilmeden bende yaptırdım ama o zaman herkes bu tedaviyi yaptırıyordu bu kadar biliçli degildik ama serum tedavisinden bu kadar korkma 5 ay aralıksız tubtomisin ve targocid alanı biliyorum be 3ay aldım akabinde tablet 20 kuru bunada iyi demiyorum illaki zararı var ama bu kadar korkma Allah başka dert vermesin kardeş
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Nurkan, en azından iyileşmek için umudun var. Şimdi çok kafa yorma bağırsaktır odur budur diyede o antibiyotiklerden birini kullan. Bağırsağından korkuyorsan düzenli olarak probiyotik al vücuduna bol bol. Bağırsağa ne iyi geliyorsa onu yap hiç bir şey olmaz merak etme. Bağırsaklarını kötü yapan belkide ilaçların yan etkisidir. Bir an önce bu durumdan kurtulmak için gerekeni yapmalısın daha da ilerlemesin daha da psikolojini etkilemesin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nurkanv74 yazdı:Kadir abi bi yardım allah rızası için
Kardesim gecmis olsun;
Bende prostatik igneden sonra kotu olmustum gercekten. Lokosit senin gibi 25-30 olmustum. Fakat klasik tedavime tekrar dönmustum
. Cok sukur ozaman toparlamistim. E.coli temizlenebilen bir bakteridir. Drun verdigi tedaviye bir an oce baslamani tavsiye ederim. Ilaclarini aksatmadan kullan.Bitincede tekrar lokosit olctur bakalim azalmismi.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

nurkanv74 yazdı:İnternet te okuyorum ateş çıkarsa kesin hastaneye yatırılıp 3-4 gün tedaviden sonra ayaktan tedavi edilmesi lazım diyor mehmet ardıç iğneden sonra bağıtsakta olan e.coli bulaştıve sadece 4 gün amikozit iğne verdi bugün de bitiyor iğne tamam ağrı çok az da olsa hafifledi ama yanma son sürat devam ediyor Whattaspp tan yazıyorum cevap yok bu kadar rahatsız etmeyin diyor yahu ben durumumu anlatacak adam burnundan kul aldırmıyor şakın prostat iğnesi olmayın birde bu kadar antibiyotik böbrekte zarar açar mı
bazı arkadaşlar üşeniyor geçmiş yazıları aramaya, biz güncelleyelim belki okurlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet red kardesim bu paylasimdada gerekli detay ve gercekler belli.Tskler arastirman icin kardesim.
red

Mesaj gönderen red »

kadir yazdı:Evet red kardesim bu paylasimdada gerekli detay ve gercekler belli.Tskler arastirman icin kardesim.
estf., rica ederim kadir abi..
red

Mesaj gönderen red »

ceyhan755 yazdı:
red yazdı:
nurkanv74 yazdı:İnternet te okuyorum ateş çıkarsa kesin hastaneye yatırılıp 3-4 gün tedaviden sonra ayaktan tedavi edilmesi lazım diyor mehmet ardıç iğneden sonra bağıtsakta olan e.coli bulaştıve sadece 4 gün amikozit iğne verdi bugün de bitiyor iğne tamam ağrı çok az da olsa hafifledi ama yanma son sürat devam ediyor Whattaspp tan yazıyorum cevap yok bu kadar rahatsız etmeyin diyor yahu ben durumumu anlatacak adam burnundan kul aldırmıyor şakın prostat iğnesi olmayın birde bu kadar antibiyotik böbrekte zarar açar mı
bazı arkadaşlar üşeniyor geçmiş yazıları aramaya, biz güncelleyelim belki okurlar.
İyileşen 2 hastanın yorumlarını sayfaya +++ ladım bakarsınız.
yöntem riskli bir yöntem.
prostata doğrudan enjeksiyon yapıldığından bağırsaklardan, iğneden bakteri bulaşma ihtimali yüksek.
istisnai olarak iyileşmiş olanlar vardır, hiç antibiyotik kullanmadan iyileşenler de var.
bu riski göz önünde bulundurmak gerekir...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Prostatik enjeksiyon neden zararlı?

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim madem sen detay istiyorsun sana anlatayim,
Prostatik igne birkere once gectigi yerlerden prostat icine patojen transferine sebep olur igne ucuyla.
2- Prostatin anatomik yapisi dışi sert fibrotik yapı, ici ise yumusak doku ve sungerimsi. Bu süngerimsi yapida binlerce mikro odacik var. Prostatitli bir hastada bu mikro odaciklar icinde mikroplar yerlesik. İgne ilacı enjekte ettiginde homojen olarak tüm odaciklara yayilmiyor. Bir tek antibiyotigin girmedigi odacikta kalan mikrop dahi olsa bu zamanla tekrar cogaliyor.
3- Yumusak prostat dokusuna yakicı, asidik kimyasal icerikli antibiyotik girdiginde o yumusak dokuyu yakarak ölü doku ( nekroz) hale getiriyor. Prostat dokusu islevselligini kaybediyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Prostatik enjeksiyon neden zararlı?

Mesaj gönderen kadir »

ceyhan755 yazdı:
kadir yazdı:Kardesim madem sen detay istiyorsun sana anlatayim,
Prostatik igne birkere once gectigi yerlerden prostat icine patojen transferine sebep olur igne ucuyla.
2- Prostatin anatomik yapisi dışi sert fibrotik yapı, ici ise yumusak doku ve sungerimsi. Bu süngerimsi yapida binlerce mikro odacik var. Prostatitli bir hastada bu mikro odaciklar icinde mikroplar yerlesik. İgne ilacı enjekte ettiginde homojen olarak tüm odaciklara yayilmiyor. Bir tek antibiyotigin girmedigi odacikta kalan mikrop dahi olsa bu zamanla tekrar cogaliyor.
3- Yumusak prostat dokusuna yakicı, asidik kimyasal icerikli antibiyotik girdiginde o yumusak dokuyu yakarak ölü doku ( nekroz) hale getiriyor. Prostat dokusu islevselligini kaybediyor.
Enjeksiyonla geri dönüşümü imkansız bir hal alıyor mu? Yani enjeksiyon olup da sonrasında hiç düzelemeyen var mı?
Tabiki kardesim, prostatta hasar birakiyor. 5-6 kere igne olan var onlardaki sikayet ve kanamalar uzun sure devam ediyor. Kenan rumuzlu uye ile gorusebilirsin ornegin. Ben kimsenin zarar gormesini istemem. Oyle olsa sana derim kardesim ne halin varsa gör git igne ol ozaman. Bunu demek istemiyorum. İsterseniz olabilirsiniz kimseyi tutan yok. Ama pisman olursunuz kardesim.Daha ne diyeyim.Bu kadar yeterli sanirim.