Hacamat yapanlar?Faydasını gördüm..

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Hacamat yapanlar?Faydasını gördüm..

Mesaj gönderen Cenesuyu »

s.a abilerim...

bu belaya yakalanmadan 4-5 sene önce zaten yaptırmıştım tecrübem vardı bi an aklıma geldi ve yaptırdım yine neler oldu?

Hacamat olduktan sonra prostat çevresinde şimşekler çakarçasına sanki kazınıyormuş gibi bir hiş yaşadım bıçak vuruluyormuş hisside oldu yani bir bakıma rahatladığımı hissediyordum sonra yine klasik ağrılar 2-3 gün sürdü ve sonra o ağrılar tamamen kesildi...

şuanki son durumum ağrılar yok sadece penis hassas ve ereksiyon problemi var sanırım onarma gerekiyor... takviyeler vs.

nasıl bir hacamat?

ilk defa yapacaksanız 3 yada 4 kupa yaptırın ve hiç korkmayın her türlü rahatlığı getiriyor...

bünyeniz iyi ise ve herhangi bir kannsızlık probleminiz yoksa 7 adet yaptırın.

idrar yolunda probleminiz olduğunu söylerseniz kuyruk sokumuna ve ilgili yerlere kupalar yerleştirilir...

hacamat yapacakların dikkat etmesi gerekenler

1 gün önce hayvansal hiç bir gıda tüketilmiyor... siz 2 felan yapsanız daha iyi amaç kılcal damarlardan daha rahat çekilim yapılması...

hacamat olduktann 1 gün sonrada yenmiyor 2 yada 3 te yapsanız daha iyi ben bir gün dayanmadım :)

hacamattan sonra hurma vb doğal şekerli şeylerin yiyebilirsiniz yada osmanlı şerbeti yanınızda götürün ve için doğal olması gerekli hoşaf yada pekmezli su vs. bir bardak felan için iyi gelir.

aktaracaklarım bu kadar

Nerde yapılır nasıl olunur türkiyenin her yerinde yapan kesimler var detayları özelden sorabilirsiniz.

saygılarımla...
Cenesuyu

Re: Hacamat yapanlar?Faydasını gördüm..

Kansızlık problemi ve buna benzer ciddi probblemleriniz varsa yapılmıyor yapan arkadaşlar soruyor zaten ve yapmıyor kesinlikle yaptırmayın bilgilendirmemi yapmak istiyorum
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Şuan nasılsın hocam ve aleyküm selam
Uzunyol2

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

İlgili yer derken? Nereye yapılıyor anlamadım
radyoloji03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Bilimsel olarak hacamatla prostatit bağlantısı nasıl olur düşünüp bulamıyorum ki sadece plasebo etkisi olur başka hiçbir şekilde etkisi olacağını düşünmüyorum
Cenesuyu

Agri vs yok ama ereksiyon problemim var
Cenesuyu

radyoloji03 yazdı:Bilimsel olarak hacamatla prostatit bağlantısı nasıl olur düşünüp bulamıyorum ki sadece plasebo etkisi olur başka hiçbir şekilde etkisi olacağını düşünmüyorum
Hacamat kilcal damarlari cekiyor prostatta kilcal damarlar gitmiyor mu?
Cenesuyu

Uzunyol2 yazdı:İlgili yer derken? Nereye yapılıyor anlamadım
Kuyruk sokumuna yakin
Imzekken

Cenesuyu yazdı:
radyoloji03 yazdı:Bilimsel olarak hacamatla prostatit bağlantısı nasıl olur düşünüp bulamıyorum ki sadece plasebo etkisi olur başka hiçbir şekilde etkisi olacağını düşünmüyorum
Hacamat kilcal damarlari cekiyor prostatta kilcal damarlar gitmiyor mu?
Bende düşünüyorum yaptırmayı abi sen nasılsın şimdi birde bu şimşek çakması gibi derken nasıl oluyor yani abi
Cenesuyu

Ya sanki prostat tarafin yariliyor gibi yarilirkende igneler batio gibi olmustu siddetle tavsiye ederim her seye faydasi var... hacamatin
Cenesuyu

Uzunyol2 yazdı:İlgili yer derken? Nereye yapılıyor anlamadım

Kuyruk sokumuna yakin bi yere kupa konuluyor
Cenesuyu

Imzekken yazdı:Şuan nasılsın hocam ve aleyküm selam

Eskisiden iyim yeme icmeye dikkat ediyirum bol bol su ve meyve sebze ne bulsam yiyorum ve kafama takmiyorum elh iyim
Imzekken

Cenesuyu yazdı:

Eskisiden iyim yeme icmeye dikkat ediyirum bol bol su ve meyve sebze ne bulsam yiyorum ve kafama takmiyorum elh iyim
Cinsellik nasıl hocam
Cenesuyu

Imzekken yazdı:
Cenesuyu yazdı:

Cinsellik nasıl hocam
Bekarim gittikce daha iyi oluyor... ben sunu anladim hastaliginiz ilk evresi sacma sapan antibiyotiklerden daha iyidir... suan tek sorunum daha sagkikli sindirim
Imzekken

Cenesuyu yazdı:
Imzekken yazdı:
Cenesuyu yazdı:
Cinsellik nasıl hocam
Bekarim gittikce daha iyi oluyor... ben sunu anladim hastaliginiz ilk evresi sacma sapan antibiyotiklerden daha iyidir... suan tek sorunum daha sagkikli sindirim
Bende bekarım hocam cinsellik böyle giderse nasıl evlenirim bilmiyorum antibiyotik kullanıyormusun şimdi
Cenesuyu

Hayir kesinlikle kullanmiyorum dusman basina igrenc o seyler uzak durun
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Arkadaşlar Allah izin verirse salı günü hacamat yaptırcam prostat için ayrı bir hacamat bölgesi varmı kupaları yerleştirmesi için yaptıran varmı?
Yaptırcam kişi doktor bilirimi söylesem?
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Arkadaslar hacamat prostattaki mikroba ne yapsin ? Prostati sokup tum kanini siksaniz tekrar yerine takabilseydiniz bile icindeki patojenlerden kurtulamazdiniz. Paranizi ve kaninizi bosuna harcamayin. Kaniniz coksa kan bagislayin ki kendinizi daha iyi hissedersiniz.
Imzekken

Followme yazdı:Arkadaşlar Allah izin verirse salı günü hacamat yaptırcam prostat için ayrı bir hacamat bölgesi varmı kupaları yerleştirmesi için yaptıran varmı?
Yaptırdın mı hocam hacamatı
Imzekken

Imzekken yazdı:
Followme yazdı:Arkadaşlar Allah izin verirse salı günü hacamat yaptırcam prostat için ayrı bir hacamat bölgesi varmı kupaları yerleştirmesi için yaptıran varmı?
Yaptırdın mı hocam hacamatı
Pardon mesaj bugün atılmış haberlerini bekliyoruz inşallah
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Osman bey şifayı veren Allah c.c biz hacamatı keyfimizden yaptırmıyoruz. Birkaç rahatsızlığım daha var zaten yaptırmayı düşünüyordum öncelerden beri. Hemde peygamberimizin tavsiye ettiği bir tedavi.
Belkide Allah benim şifamı hacamatla verecek.
osmankul

Mesaj gönderen osmankul »

Hacamatla ilgili kucuk bir kac alinti yapim dedim.

[Milattan Önce 3000'li yıllara kadar, yani modern zamanlarda kabul gören dinlerin yaratılmasından çok daha önceye kadar girmektedir. En güvenilir kanıtlar arasında, hacamat uygulamasının MÖ 1550 yılında Antik Mısır'da uygulandığına dair bilgiler barındıran Ebers Papirüsleri bulunmaktadır. Ayrıca Çin'de MÖ 1000'li yıllarda bile bu yöntemin uygulandığına dair arkeolojik kanıtlar bulunmaktadır. Antik Yunan'da Hipokrat'ın MÖ 400 yılında iç hastalıkları ve yapısal problemleri tedavi etmek için hacamat yöntemine başvurduğu bilinmektedir. İslam coğrafyasında ise hacamatın tavsiyesine dair ilk izlere MS. 7. yüzyılda İbn-Abbas'a kadar gitmektedir.]

[Hacamatın tıbbi faydaları olup olmadığı konusu, yöntemi ciddiye alıp da hakkında araştırma yapan bilim insanı sayısının oldukça az olmasından ötürü bir miktar muğlaktır. Dahası, böyle bir metodun etkili olup olmadığını anlamakta kullanılan çifte kör testinin uygulanması da mümkün değildir; zira terapistin böyle bir konuda "kör" olarak araştırma yapması imkansızdır. Ancak 2008 yılında Viyana Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü eski başkanı ve Exeter Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Bölümü eski profesörlerinden olan akademik hekim ve araştırmacı Edzard Ernst'ün kaleme aldığı "Kandır ya da Tedavi Et" başlıklı kitapta anlatıldığı üzere, hacamatın herhangi bir tıbbi fayda sağladığına dair bugüne kadar ortaya konmuş hiçbir bilimsel araştırma bulunmamaktadır. Kitapta, bugüne kadar yapılan konuyla ilgili tek kontrollü deney sonucunda, hacamatın ağrı ve acıda herhangi bir azalmaya neden olmadığının tespit edildiğini ilan etmektedir. Amerikan Kanser Derneği, hacamatın kanseri tedavi etmek bir yana dursun, herhangi bir sağlık faydası olduğuna dair hiçbir bilimsel veri olmadığını ilan etmiştir. Dahası, söz konusu uygulamanın deride yanıklara neden olarak hastalara daha fazla zarar verebileceği konusunda da halkı uyarmışlardır. ]

[University College London'dan farmakoloji profesörü David Colquhoun şöyle söylemektedir:

Hacamatın hiçbir mantığı bulunmamaktadır. Kanamayla tedavi etmek, 18. yüzyılda yaygın olarak kullanılan bir yöntemdi. Ta ki, bu yöntemin zararlı olduğu tespit edilene kadar! Vücudunuza bir emme kabı koymak derinin sıkışmasına neden olur ve bu da kan akışını arttırır. Ancak bunun herhangi bir hastalığı tedavi ettiğini düşünmek gülünçtür. Bunun hiçbir geçerli yolu bulunmamaktadır ve insanları kandırarak onların paralarını çalmak için uydurulmuş dahiyane yöntemlerden bir diğeridir.]
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

peygamber efendimizin tavsiye ettiği bir tedavi değildir.uydurma hadisler peşinde gitmemekte fayda var.hacamatın bilimsel hiç bir yanı yok.
Imzekken

Yaptıranlardan yorumları bekliyoruz
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

ABittersweetLi yazdı:peygamber efendimizin tavsiye ettiği bir tedavi değildir.uydurma hadisler peşinde gitmemekte fayda var.hacamatın bilimsel hiç bir yanı yok.
Sen neye dayanarak fetva veriyorsun hacı nerden biliyon uydurma oldugunu birmi söyledi sana