bactrim forte

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

bactrim forte

Mesaj gönderen DANTE64 »

selamlar,

Bactrim Fort forumdaki arkadaşlardan çok az duyduğum bir antibiyotik..
Lakin cipro ile kıyaslanacak olursa yan etkileri çok daha az, ve geniş spektrumlu.
öte yandan Cardura prostat rahatlatıcı bir alfa bloker, bu da fazla yazılmamış, idrarın tam boşalmasını sağlıyor,
buda prostatın idrar torbasında biriken idrardan mikrop kapmasını engelliyor. belki BPH eşlik ederse o zaman daha etkil bir tercih

iğne kadar olmasada bactrim forte fena değil derim, kullandığım ilk antibiyotik.

herkeze geçmiş olsun.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: bactrim forte

Mesaj gönderen efervesan »

DANTE64 yazdı:selamlar,

Bactrim Fort forumdaki arkadaşlardan çok az duyduğum bir antibiyotik..
Lakin cipro ile kıyaslanacak olursa yan etkileri çok daha az, ve geniş spektrumlu.
öte yandan Cardura prostat rahatlatıcı bir alfa bloker, bu da fazla yazılmamış, idrarın tam boşalmasını sağlıyor,
buda prostatın idrar torbasında biriken idrardan mikrop kapmasını engelliyor. belki BPH eşlik ederse o zaman daha etkil bir tercih

iğne kadar olmasada bactrim forte fena değil derim, kullandığım ilk antibiyotik.

herkeze geçmiş olsun.
bana yan etkisi uyuma isteği oldu
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

karıştırılan şey şu;
istersen avelox kullan. duyarlı ise etki eder.
bactrim'i filan boşverin
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Bactrim forte baskılama amaçlı veriliyor genelde hastalık çok ağrılı olmayan dönemlerinde kullanılıyor genelde 3 ay kullandım sonra kestim iyilesmistim 3 ay içinde faranjit tetikledi tekrar başa döndük iğne antibiyotik olayina
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

bactrim nickli bir arkadaş var forumda. konu başlığını görünce onu anımsadım bir an.
DANTE64

Mesaj gönderen DANTE64 »

Mrshadow yazdı:karıştırılan şey şu;
bactrim'i filan boşverin
avelox yine kinolon grubu maalesef. Kinolonların uzun süre kullanılması kalıcı hasarlar veriyor,antidepresantlarla kullanımı yasak üstelik
Birde tabii her antibiyotiği her bünye kaldırmıyor. (Ben kinolon gurubu kullanamıyorum misal.)
Dış yayınlarda Bactrim forte, cipro dan sonra en çok adı geçen antibiyotik bu arada.

diazeme de rastlamadım, dış kaynaklarda bolca yer veriliyor, ruhsal gevşetici.
(Prostatit gerçekten sinir sistemini bozuyor... çok ilginç bir enfeksyon.)
Bunun yanı sıra ağrı çeken çok kişi var . Hiç bir yerde Buscopan draje okumadım.
Ben ağrı için çok kullanıyorum. beyaz kas spasm çözücü, tavsiye ederim. Dr. lar yazmıyor demekki.
Ülkemizdeki doktorlar yabancı kaynakları pek okumuyor galiba ... (özellikle profösörler)

allah hepimize sabır ve şifa versin.
DANTE64

Mesaj gönderen DANTE64 »

asosyal yazdı:Bactrim forte baskılama amaçlı veriliyor genelde hastalık çok ağrılı olmayan dönemlerinde kullanılıyor genelde 3 ay kullandım sonra kestim iyilesmistim 3 ay içinde faranjit tetikledi tekrar başa döndük iğne antibiyotik olayina
Bactrim iğne yok tabii
trimetoprim ve sülfametoksazol içeriyor,
sülfa drug dedikleri. genizde kuruma falanmı yaptı ?
yoksa boğazda kandida mı gelişti ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Aliveli yazdı:Bactirim forte bana iyi geliyor hüseyin hoca bactirim ve cardura yazdı 1 kutu bitti ikinci kutuya başladım 2ye bölerek kullanıyorum pek bi sıkıntım yok şuan için dediğiniz gibi baskılıyor mu iyileşirmiyim zaman gösterecek iğne istedim kesinlikle hayır dedi bunları kullanıcan bitince kontorole gel dedi hüseyin hoca rabbim hepimize şifa versin
Ins iyi gelir kardesim. 4 ay kullanmistim faydasi olmamisti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Aliveli yazdı:
kadir yazdı:
Aliveli yazdı:Bactirim forte bana iyi geliyor hüseyin hoca bactirim ve cardura yazdı 1 kutu bitti ikinci kutuya başladım 2ye bölerek kullanıyorum pek bi sıkıntım yok şuan için dediğiniz gibi baskılıyor mu iyileşirmiyim zaman gösterecek iğne istedim kesinlikle hayır dedi bunları kullanıcan bitince kontorole gel dedi hüseyin hoca rabbim hepimize şifa versin
Ins iyi gelir kardesim. 4 ay kullanmistim faydasi olmamisti.
Hayırlı akşamlar kadir abim faydası var gibi şimdilik iğne vermiyor dr sizlerin sayesinde iyileşmeye başladım takviye olarak bromalein d vitamini çiğ kabak çekirdeği alıyorum alkolu bıraktım düzenli koşu ve yürüyüş yapıyorum yeterli olur mu sizce teşekkürler
Kosu ve yuruyus, alinan antibiyotigin prostat icine daha iyi nufuz etmesini saglar. Su an icin aldiginiz takviylere devam ediniz.
Gencpls
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Gencpls »

kadir yazdı:
Aliveli yazdı:
kadir yazdı: Ins iyi gelir kardesim. 4 ay kullanmistim faydasi olmamisti.
Hayırlı akşamlar kadir abim faydası var gibi şimdilik iğne vermiyor dr sizlerin sayesinde iyileşmeye başladım takviye olarak bromalein d vitamini çiğ kabak çekirdeği alıyorum alkolu bıraktım düzenli koşu ve yürüyüş yapıyorum yeterli olur mu sizce teşekkürler
Kosu ve yuruyus, alinan antibiyotigin prostat icine daha iyi nufuz etmesini saglar. Su an icin aldiginiz takviylere devam ediniz.

Kadir abi özelden numaranızı paylaşır mısınız rica etsem
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

DANTE64 yazdı:
Mrshadow yazdı:karıştırılan şey şu;
bactrim'i filan boşverin
avelox yine kinolon grubu maalesef. Kinolonların uzun süre kullanılması kalıcı hasarlar veriyor,antidepresantlarla kullanımı yasak üstelik
Birde tabii her antibiyotiği her bünye kaldırmıyor. (Ben kinolon gurubu kullanamıyorum misal.)
Dış yayınlarda Bactrim forte, cipro dan sonra en çok adı geçen antibiyotik bu arada.

diazeme de rastlamadım, dış kaynaklarda bolca yer veriliyor, ruhsal gevşetici.
(Prostatit gerçekten sinir sistemini bozuyor... çok ilginç bir enfeksyon.)
Bunun yanı sıra ağrı çeken çok kişi var . Hiç bir yerde Buscopan draje okumadım.
Ben ağrı için çok kullanıyorum. beyaz kas spasm çözücü, tavsiye ederim. Dr. lar yazmıyor demekki.
Ülkemizdeki doktorlar yabancı kaynakları pek okumuyor galiba ... (özellikle profösörler)

allah hepimize sabır ve şifa versin.
Benim doktorum yazıyorsu buscopanı.Buscopan siddetli ağrılarda bir çözüm degil.
cihanovel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen cihanovel »

Buscopan gecici rahatlik sagliyo. Bende bi faydasini gormemistim