BİR POLİSİN BASİNA GELECEK EN KOTÜ HASTALİKLARDAN BİRİSİN PROSTATİT

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Gencpls
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

BİR POLİSİN BASİNA GELECEK EN KOTÜ HASTALİKLARDAN BİRİSİN PROSTATİT

Mesaj gönderen Gencpls »

Merhabalar değerli forum sakinleri.. değerli fikirlerinizi bekliyorum

Oncelikle idrar problemleri ailemizde yaygın ama kimsede benim kadar erken yaşta cikmamis..Yıllardır bu forumu takip ederim. Yaşım 25 ..herşey 19 yaşında başladı. Birgün lavaboya gittiğimde kesik kesik idrar yapma sorunum oldu. Tabi sene 2014 o zamanlar ilk defa böyle birşey başıma geldiği için çok tecrubesizdim. Müthiş derecede yanma ve mesanede basınç hissediyordum. Doktorlara basvurdugumda kum dokuyosun bol su iç diyip gecistiriyorlardi.. bı kaç ay sonra yaptirdigim üriner ultrasonda 2mm civarı taş olduğunu ve idrar torbamda adını ilk defa duyduğum sistit rahatsızlığının olduğunu öğrendim. Klasik cipro antibiyotikle bilinçsizce tedaviler sonucu rahatsizligim kroniklesti. 2014 yılının başından itibaren 2015 yılınin başına kadar sürekli idrar problemleri devam etti ve çok bilincsizdim hastaligimi araştırmaya başladım

Ümraniye Medicana hastanesinde ürolog Soner beye tedavi amaçlı başvurdum sağolsun onlarca farklı doktordan sonra ilk defa kendisinden duyduğum PROSTATİT rahatsızlığı mevcut olabileceğini öğrendim. Yapılan uroflow testlerinde işeme bizim düşük çıkıyordu.. ama ne idrar yolu enfeksiyonum vardı ne de böbrek taşı...
Kendisi beni aynı binada adını bilmediğim yanlış hatırlamıyorsam profesor unvanlı birine götürdü.. makattan yapılan muayenede alınan sıvıya mikroskopta baktı ve herhangi bir bakteri yok dedi.. yanlış hatırlamıyorsam 30-45 günlük tarivid antibiyotik tedavisinden sonra idrar işeme hızı ve testis altındaki dolgunluk hissiyatı büyük oranda azaldı.. tam bu iyileşme sürecinde çok sıcak bir ilçeye tayin oldum Güneydoğu'da yaklaşık 2 sene boyunca kış aylarında ufak ağrılar haricinde büyük bir problem yaşamadım adeta hayata yeniden başlamıştım.. sürekli idrara çıkmak beni sosyal hayatta ve iş hayatında çok zor duruma sokmuştu..

2017 Ekim ayında tekrardan idrarda yanma ve sık idrara çıkma problemleri tekrardan başladı adeta yıkıma uğradım .. yaptirdigim idrar tahlillerinde 6-7 lökosit çıkıyordu.. doktor kontrolünde tarivid kullandım ama sıkıntım aylarca devam etti normalde ultrasonda taş vs yoktu. 2018 Şubat gibi 6 mm taş olduğu tespit edildi.. bu taş tüm çabalarım rağmen 1 sene boyunca düşmedi.. bu süreçte sürekli idrar problemlerim oldu ..

Özellikle son aylarda idrar bitiminden sonra çok ağrılı bir sekilde bulanık renkte sıvı çıkmaya başladı idrarimda mukus seviyesi 30 civarına çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde yaptirdigim ultrasonda herhangi bir taş gözükmüyor yanliz idrar tahlilinde nadir lökosit var .. en büyük sıkıntıyı mesane ağrısı olarak cekiyordum ortalama 250 ml anca depolayabiliyorum. Doktor kontrolünde 15 günlük günde tek doz 400 mg tarivid kullanıyorum ve antibiyotiği kullanmaya başlayalı 10 gün oldu antibiyotik kullandıktan sonra testis altında misket varmış gibi dolgunluk var sürekli tuvalet aramaktan bıktım tam teşhisi koymak için zafer hocaya da gitmeyi düşünüyorum.. hiçbir zaman taş düşürme ağrısı çekmedim kum döktüğüm doğrudur fakat yaklaşık 1.5 senedir hiç kesilmeyen idrar problemleri altta yatan sorunun daha büyük olduğunu gösteriyor bence siz değerli forum sakinlerinin tavsiyelerini bekliyorum... Peniste batma ve yanma mevcut Cinsel olarak herhangi bir problemim yok

Allah herkese acil şifalar versin
NORMAL
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: BİR POLİSİN BASİNA GELECEK EN KOTÜ HASTALİKLARDAN BİRİSİN PROSTATİT

Mesaj gönderen NORMAL »

geçmiş olsun. şu noktada tavsiyeye değil tedaviye ihtiyacın var. bir an evvel frorumda söz edilen dr lardan birine görünün.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

çok geçmiş olsun kardeşim...

arkadaşın dediği gibi sana lazım olan gerçek bir tedavi... bahsedilen doktorlar tecrübeli ve hastalığı tanıyorlar doğru yerdesin.

ben merak ettiğim bitkisel tedaviler uyguladın mı? zira benim işeme sorunumun çoğunu bitkisel tedaviler düzelttiğine inanıyorum şimdi başka sorunlarım var.. saygılarımla...
Cenesuyu

şu konuları kesinlikle okumanda fayda var bunları eklemeyi unuttum.

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... =161&hilit (Burada bir üyemiz nasıl prostatitle başa nasıl çıkalacağını ve iyileşme sürecini anlatıyor)

http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?f=2&t=96 (bu konuda forum kurucumuz kadir abinin nasil iyileştiğini görürsün.)
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

taş kum vs için rowatinex diyeyim belki duymuşsundur belki de uygulamışsındır bir de gilaburu suyu. diğer anlattıkların hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

Öncelikle herkesin değerli yorumlarına teşekkür ederim..taş kum vb için denemediğim hiçbir şey kalmadı rowatinex gilaburu kaplıcalar şifalı sular değişik kürler.. benim asıl meselem bitmek bilmeyen idrar sorunu kumları döktükten sonra dahi problemlerim devam ediyor artık kesin teşhis zamanı ama umutluyum tüm bu rahatsızlıklar benim kaderim olmayacak kadir abi kadar olmasam da bu rahatsızlıklar konusunda bayağı bilgilendim Perşembe günü zafer hocaya randevu aldım. 4 sene önce rektal tuse yaptirmistim ve sorun yok denilmişti ama antibiyotik kullandıkça problemlerim hafiflemişti
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Cenesuyu yazdı:çok geçmiş olsun kardeşim...

arkadaşın dediği gibi sana lazım olan gerçek bir tedavi... bahsedilen doktorlar tecrübeli ve hastalığı tanıyorlar doğru yerdesin.

ben merak ettiğim bitkisel tedaviler uyguladın mı? zira benim işeme sorunumun çoğunu bitkisel tedaviler düzelttiğine inanıyorum şimdi başka sorunlarım var.. saygılarımla...
Kardeş hangi bitkisel tedaviler biraz açarmısın
sessiz01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen sessiz01 »

Gencpls yazdı:Öncelikle herkesin değerli yorumlarına teşekkür ederim..taş kum vb için denemediğim hiçbir şey kalmadı rowatinex gilaburu kaplıcalar şifalı sular değişik kürler.. benim asıl meselem bitmek bilmeyen idrar sorunu kumları döktükten sonra dahi problemlerim devam ediyor artık kesin teşhis zamanı ama umutluyum tüm bu rahatsızlıklar benim kaderim olmayacak kadir abi kadar olmasam da bu rahatsızlıklar konusunda bayağı bilgilendim Perşembe günü zafer hocaya randevu aldım. 4 sene önce rektal tuse yaptirmistim ve sorun yok denilmişti ama antibiyotik kullandıkça problemlerim hafiflemişti
Sik idrar sorunu bende de var bir sürü doktora gittim hepsi götünden bişy uyduruyor bugün Zafer hocaya muayene oldum

Mporostatit sıvısında 20-25 lökasit çıktı tedaviye başladik sanirim Türkiye’de en iyisi Zafer hoca
sessiz01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen sessiz01 »

sessiz01 yazdı:
Gencpls yazdı:Öncelikle herkesin değerli yorumlarına teşekkür ederim..taş kum vb için denemediğim hiçbir şey kalmadı rowatinex gilaburu kaplıcalar şifalı sular değişik kürler.. benim asıl meselem bitmek bilmeyen idrar sorunu kumları döktükten sonra dahi problemlerim devam ediyor artık kesin teşhis zamanı ama umutluyum tüm bu rahatsızlıklar benim kaderim olmayacak kadir abi kadar olmasam da bu rahatsızlıklar konusunda bayağı bilgilendim Perşembe günü zafer hocaya randevu aldım. 4 sene önce rektal tuse yaptirmistim ve sorun yok denilmişti ama antibiyotik kullandıkça problemlerim hafiflemişti
Sik idrar sorunu bende de var bir sürü doktora gittim hepsi götünden bişy uyduruyor bugün Zafer hocaya muayene oldum

Mporostatit sıvısında 20-25 lökasit çıktı tedaviye başladik sanirim Türkiye’de en iyisi Zafer hoca
Sırf bu hastalık yüzünden polis olamadim
Cenesuyu

Kardeş hangi bitkisel tedaviler biraz açarmısın
hastalığımızla ilgili ilk denen bitkisel çözümleri herkes bilir vereceğim bitkileri forumda googlede aratırsan detayları dinler yada okursun...

Yakı otu,
Karabaş otu + melisa limon yaprağı
Karnıbahar kürü
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

sessiz01 yazdı:
sessiz01 yazdı:

Sırf bu hastalık yüzünden polis olamadim

İyi ki olmamissiniz benim eğitim aldığım zamanlarda başlamıştı güç bela mezun oldum 5 yıldır meslekteyim o kadar zor durumlarda bırakıyor ki bu rahatsızlık
Untitleduserr

Mesaj gönderen Untitleduserr »

Kardeşim özel mesajlara bak
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

Untitleduserr yazdı:Kardeşim özel mesajlara bak
Baktım.ama.mesaj görmedim
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kardeşim bende 12 yıldır çekiyorum. Hele son 2 yıldır nefret ettim hayattan
Untitleduserr

Gencpls yazdı:
Attığım mesaj gitmemiş tekrar attım yine gitmedi heralde
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Untitleduserr yazdı:
Gencpls yazdı:
Kardeşim sen düzeldin mı yoksa yoklamalar devam mi?
Untitleduserr

asosyal yazdı:
Untitleduserr yazdı:
Gencpls yazdı: Baktım.ama.mesaj görmedim
Bir seneyi geçti iyiyim sıkıntım yok şükür seni sormalı iyisindir inşallah
Cenesuyu

Untitleduserr yazdı:
asosyal yazdı:
Untitleduserr yazdı:
dostum ne yaptın antibiyotiklerle mi yoksa alternatif tipla mi

psikolojim bozuldu ya
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Untitleduserr yazdı:
asosyal yazdı:
Untitleduserr yazdı:
Geçen faranjit oldum prostatit azdı hemen aq hastalığını herşey tetikliyor
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

en kısa sürede zafer oyman'a gidin. bu hastalığın tedavisi yeterli düzeyde etkili antibiyotik kullanmaktan ve dikkat ederek yasaklara uymaktan geçiyor.
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

Yarın zafer hocada randevum var bu rahatsızlıkları yenmek için herşeyi yapacağım umutluyum hiçbir zaman moral bozmicam bu işin temel mantığını çözdüm iltihabı kurut ve dokuyu takviye ile onar..umarım herkes Allah'tan şifasını bulur..
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:
asosyal yazdı:
Untitleduserr yazdı:
Geçen faranjit oldum prostatit azdı hemen aq hastalığını herşey tetikliyor
Abi sana can alıcı soruyu soruyorum. Ben prostatit olmadan önce her ay bağdemciğim şişerdi. Bu 2 yıldır 1 kere bile şişmedi. Orada ki ilhitap oraya geçmiş olabilir mi?
Zannetmiyorum kardeşim vücut zayıf anında başlıyor bu illet ama bende herkesten farklı olarak bulantı çok yapıyor vede göbek deliği altında agrım cok bu sıralar :oops:
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

Bugün zafer hocaya muayene oldum kendisi gerçekten bilgili ve güler yüzlü birisi . Rektal tuse ile yapılan muayenede 8-10 lokosit çıktı.. ayrıca böbreğimde 6 mm taş mevcut

6 iesef iğne
Tetradox
Emselex ilaçlarını kullanıcam bakalım lökosit düşecek mi ben iyileşicegimden umutluyum
Gencpls

Mesaj gönderen Gencpls »

Bugün 2 haftalık iesef + tetradox tedavisinden sonra zafer hocaya uğradım kontrol için prostat lökosit sayısı 8-10 dan 5-6 ya düşmüş

5 adet genta 160 mg
Biteral 500 mg 10 tablet
Klindan 150 mg

Devam ediyoruz..
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Gencpls yazdı:Bugün 2 haftalık iesef + tetradox tedavisinden sonra zafer hocaya uğradım kontrol için prostat lökosit sayısı 8-10 dan 5-6 ya düşmüş

5 adet genta 160 mg
Biteral 500 mg 10 tablet
Klindan 150 mg

Devam ediyoruz..
Peki ağrılar Devam mı?