Sirkenin mucizesi ve E.coli !

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Sirkenin mucizesi ve E.coli !

Mesaj gönderen kadir »

Alıntıdır.
Mrb,ben mikrobiyoloji laboratuvarında çalışıyorum. Yakın bir zamanda bir öğrencinin araştırma konusu için sirke antibakteriyel özelliğinin araştırılması için küçük bir çalışma yapmamızı istediler. Arkadaşımla birlikte kısa süre kafa patlatıp idrar yolu enfeksiyonlarının en sık etkeni E. coli için başlattık çalışmayı. Ticari sirke doğal sirke ve saf su arasında önce zengin sıvı besiyerlerine standart ekim yaptık. Ertesi :!: gün bulanıklık olup olmamasına göre bakteri üreme varlığını kontrol ettik. Su ve saf bakteri olarak ektiğimiz bulanık iken sirkelerin içinde bulunduğu sıvı besiyerler berraktı. Sonra onları katı olarak bulunan agarlara pasajladık. Ertesi gün sirkeli olan ekimlerde 1 koloni bile üreme olmadığını gördük. Öte yandan antibiyogram açısından zon çapı görebilmek için müller hinton dediğimiz besiyerlerine yaydık bakterileri yine standart ekim yöntemine uygun olarak. Emdirme kağıdına sirkeleri ayrı ayrı bu kağıda emdirdik birinede saf su emdirdik. Yaydığımız besiyerinin tam ortasına yerleştirdik. 24 saat sonra sirke emdirdiğimiz emdirme kağıdının etrafında zon çapı vardı. Yani duyarlılık. Etrafında bakteri ürememişti. Saf su kullandığımız kağıtta ise herhangi bir zon yoktu yani bakteri duyarlılığı yoktu. Burdan yola çıkarak 2 sonuca vardık.
1. Sirkenin antibakteriyel özelliği şehir efsanesi değilmiş.
2 ticari olarak üretilen sirke temizlik için daha ideal ama doğal sirke ise hem insan sağlığı hem de diğer her anlamda daha faydalı olur.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Sirkenin mucizesi ve E.coli !

Mesaj gönderen Cenesuyu »

muhteşem bir yazı hep aklımda vardı ama doğal sirke bulamıyordum şimdi soru geliyor.

Ağız yoluyla alınan sirke prostata ulaşabilecek mi? yada nasıl ulaşıp mikropları öldürecek?

bir varsayım: direk penisten zerk etsek?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:muhteşem bir yazı hep aklımda vardı ama doğal sirke bulamıyordum şimdi soru geliyor.

Ağız yoluyla alınan sirke prostata ulaşabilecek mi? yada nasıl ulaşıp mikropları öldürecek?

bir varsayım: direk penisten zerk etsek?
Hergun bir miktar tok karnina alirsan prostata ulasir. Ac karnina almayin mideyi tahris eder.
prostabeast
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen prostabeast »

Uykusuzluktan başlığı ''şirk mucizesi'' diye okudum tövbe estağfurullah :D Aklıma takılan husus; araştırmada kullanılan sirkenin elma sirkesi mi üzüm mü yada farklı çeşit sirke mi olduğu, yoksa farketmiyor mu? Şimdiden teşekkürler
Cenesuyu

prostabeast yazdı:Uykusuzluktan başlığı ''şirk mucizesi'' diye okudum tövbe estağfurullah :D Aklıma takılan husus; araştırmada kullanılan sirkenin elma sirkesi mi üzüm mü yada farklı çeşit sirke mi olduğu, yoksa farketmiyor mu? Şimdiden teşekkürler
bence güzel kardeşim doğal olduğu sürece elma üzüm fark etmez.. lütfen doğal sirkelere bakın marketteki 5 tl likler değili .c

kadir abi bende gece sersemliğinden sondaki "E.coli" kelimesini hala anlamadım :)
prostabeast
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen prostabeast »

Cenesuyu yazdı:
prostabeast yazdı:Uykusuzluktan başlığı ''şirk mucizesi'' diye okudum tövbe estağfurullah :D Aklıma takılan husus; araştırmada kullanılan sirkenin elma sirkesi mi üzüm mü yada farklı çeşit sirke mi olduğu, yoksa farketmiyor mu? Şimdiden teşekkürler
bence güzel kardeşim doğal olduğu sürece elma üzüm fark etmez.. lütfen doğal sirkelere bakın marketteki 5 tl likler değili .c

kadir abi bende gece sersemliğinden sondaki "E.coli" kelimesini hala anlamadım :)
Konuya hiç hakim değilim, doğal sirke ile markettekinin farkı nedir? Doğal yoğurt ile fabrika üretimi arasındaki fark gibi önemli mi o kadar acaba?
Cenesuyu

prostabeast yazdı:
Cenesuyu yazdı:

Konuya hiç hakim değilim, doğal sirke ile markettekinin farkı nedir? Doğal yoğurt ile fabrika üretimi arasındaki fark gibi önemli mi o kadar acaba?

tabiiki dünya kadar fark var dostum.. marketteki kimyasallar vs. kullanılmakta ve tamamen ticari ucuz ürün..(fabrikasyon)

şöyleki doğal elma sirkesinin litresi ortalama 25 tl dir gerisini sen düşün...

şu var marketteki de iş görebilir ama değmez onu içmeye
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sirkeninizi kendiniz yapin.
Cok basit
1 bardak suya 1 yemek kasigi karistir ic
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Üzüm sirkesi bu hastalığa iyi gelmiyor üzüm bile ben bunu çok protatit hastasından duydum kendimde içinde olmak şartıyla elma sirkesi en iyisi
Size müsait olunca elma sirkesinin tarifini yazacagım
Sonuçta ahçıyım marketten aldıgınız en kral dogal elma sirkesine bile on basar
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Elma ,su, nohut,bayat ekmek ,dogal tuz, dogal sirke mayası için
Özellikle yazıyorum tahta kaşık yapımında agzına kapak kapatmayın bez kapatın sein kuru yerde muhafaza edin
Elmalar köy elması depo elması olamayacak sert kurtlu elmalar kurtlu dedimse akıllı kurt ilaçlı elmaya gelmez
Cenesuyu

1453ali yazdı:Elma ,su, nohut,bayat ekmek ,dogal tuz, dogal sirke mayası için
Özellikle yazıyorum tahta kaşık yapımında agzına kapak kapatmayın bez kapatın sein kuru yerde muhafaza edin
Elmalar köy elması depo elması olamayacak sert kurtlu elmalar kurtlu dedimse akıllı kurt ilaçlı elmaya gelmez
hiç bişey anlamadım kurtlu elmayı bulduk sonra (diğer arkadaşların da anlaması için)
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Kurtlu elma dedimse sende anla köy elması formonlu olmayacak
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Sirkenin yapımı 10 kğ su 5 kg elma elmaların çekirdeklerini ve ortasını temizleyin üzerine kaya tuzu atın 4 yemek kaşıgı dört beş adet nohut bir dilim tam bugday ekmegi içi koyun bu karışımı 1 ay boyunca tahta kaşıkla karıştırın kışın 1,5 ay gibi bir sürede yazın ise 1 ay gibi bir sürede meydana gelir daha sonra günde 1 ay boyunca bir iki sefer karıştırınız yalnız tahta kaşıkla bu çok önemli dört yemek kaşıgı toz şeker atınız koydugunuz kapın agzına kapak kapatmayınız tülbetle kapatınız bu karışım sirkeleşmeye başlayınca elek veya tülbentten süzünüz çünkü süzgeçler biraz kalın gözlü ince olacak süzdüğünüz alet. süzme işlemi bittikten sonra dogal 1,5 su bardagı elma sirkesi koyun süzmüş oldugunuz karışımın içine 1 ay bekletiniz arada bir karıştırınız yalnız ğüneş görmeyecek ortamda muhafaza ediniz ...NOT...( kaynatılmış ve sogutulmuş su olacak çeşme suyu olmayacak)ibrahim usta
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:

E.coli, Escherichia coli Eşherişya koli diye okunur. Prostatite sebep olan bazi bakterilerden biridir. Bagirsak florasindada bulunur.
Genellikle uretral enfeksiyonlardan sorumlu olan bakteridir.