Kadir abi ve tecrübeli arkadaşlarım yardım lütfen!!!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir123456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Kadir abi ve tecrübeli arkadaşlarım yardım lütfen!!!

Mesaj gönderen kadir123456 »

Merhaba arkadaşlar, Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Yaklaşık 1 ay önce Pelvik bölgede yanma, oturunca batma, penis geri çekilmesi, penis ucunda soğukluk, sürekli idrar yapma hissi, ciddi sertleşme sorunu, idrar yaparken yanma, makatta dolgunluk ve cinsel isteksizlik yakınmalarıyla bir devlet hastanesinde uzmana gittim. Bana kan ve hormon testi yaptı. Her şey normal kafana takma geçer dedi. Bu arada 1 hafta kadar günde bir kaç saat uyuyarak ve İntihar etmeyi düşünerek geçirdim. Sonrasında birde prof buldum ona gittim. Ultrason baktı ve temiz dedi. Bana kan testi, vitamin testi, idrar testi (idrar yapmada sorun yaşamıyorum), Hormon testi, idrardan kültür yaptı. Testosteron 700-800 olması gerekirken (Testi yapan doç. dr söyledi) 140 çıktı. Doktor inanamadı, bir kaç gün sonra bir daha ücretsiz olarak yaptık. Bu sefer 400 (düşük) ''normal'' çıktı. Testosteron için herhangi bir ilaç ve jel kullanıp kullanmadığımı sordu kullandıklarımı söyledim bunlardan olmaz dedi. D vitamini şiddetli eksiklik çıktı. Bu arada ben forumu keşfettim ve prostat sıvısından lokosit bakmasını istedim. Baya canım yandı 3 damla sıvı geldi. Bir şeyin yok yalnız biraz kanaman gözüküyor, geçmiş olsun erkek adamla olur böyle şeyler psikolojik yardım alman lazım veya eve git bir şeyin yok dedi. Bu arada ben brokoli kürü, sarımsak vs. takviye kullanmaya başlamıştım ve semptomlar biraz hafiflemeye başladığı için olabilir dedim ve eve döndüm. Ama içim rahat etmedi forumdan okuduğum için Etimed hastanesine gittim. Doktora anlattım durumu. Bana sabah sertleşmeleri gibi şeyler psikolojik olmaz kültür bakalım dedi. Sonuç yarın çıkacak. Bu arada forumda okuduğum takviyelere başladım ve kullanıyorum ilk günlere göre iyiyim faydasını gördüm. Ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Yarın doktorun yanına gideceğim. İğne antibiyotik istemeli miyim? Yoksa bu yaptığım takviye vs. düzelme sağlayabilir miyim? Bu forumda Kadir abi gibi gerçekten tecrübeli ve yardımsever arkadaşlar olduğunu gördüm ve yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...
kadir123456

Re: Kadir abi ve tecrübeli arkadaşlarım yardım lütfen!!!

Bu arada ekleme yapayım. Yaklaşık 1 yıldır falan sabah sertleşmelerinde düzensizlikler yaşıyordum ve bu şüpheli bir ilişkim olmadı.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

kadir123456 yazdı:Merhaba arkadaşlar, Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Yaklaşık 1 ay önce Pelvik bölgede yanma, oturunca batma, penis geri çekilmesi, penis ucunda soğukluk, sürekli idrar yapma hissi, ciddi sertleşme sorunu, idrar yaparken yanma, makatta dolgunluk ve cinsel isteksizlik yakınmalarıyla bir devlet hastanesinde uzmana gittim. Bana kan ve hormon testi yaptı. Her şey normal kafana takma geçer dedi. Bu arada 1 hafta kadar günde bir kaç saat uyuyarak ve İntihar etmeyi düşünerek geçirdim. Sonrasında birde prof buldum ona gittim. Ultrason baktı ve temiz dedi. Bana kan testi, vitamin testi, idrar testi (idrar yapmada sorun yaşamıyorum), Hormon testi, idrardan kültür yaptı. Testosteron 700-800 olması gerekirken (Testi yapan doç. dr söyledi) 140 çıktı. Doktor inanamadı, bir kaç gün sonra bir daha ücretsiz olarak yaptık. Bu sefer 400 (düşük) ''normal'' çıktı. Testosteron için herhangi bir ilaç ve jel kullanıp kullanmadığımı sordu kullandıklarımı söyledim bunlardan olmaz dedi. D vitamini şiddetli eksiklik çıktı. Bu arada ben forumu keşfettim ve prostat sıvısından lokosit bakmasını istedim. Baya canım yandı 3 damla sıvı geldi. Bir şeyin yok yalnız biraz kanaman gözüküyor, geçmiş olsun erkek adamla olur böyle şeyler psikolojik yardım alman lazım veya eve git bir şeyin yok dedi. Bu arada ben brokoli kürü, sarımsak vs. takviye kullanmaya başlamıştım ve semptomlar biraz hafiflemeye başladığı için olabilir dedim ve eve döndüm. Ama içim rahat etmedi forumdan okuduğum için Etimed hastanesine gittim. Doktora anlattım durumu. Bana sabah sertleşmeleri gibi şeyler psikolojik olmaz kültür bakalım dedi. Sonuç yarın çıkacak. Bu arada forumda okuduğum takviyelere başladım ve kullanıyorum ilk günlere göre iyiyim faydasını gördüm. Ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Yarın doktorun yanına gideceğim. İğne antibiyotik istemeli miyim? Yoksa bu yaptığım takviye vs. düzelme sağlayabilir miyim? Bu forumda Kadir abi gibi gerçekten tecrübeli ve yardımsever arkadaşlar olduğunu gördüm ve yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...
Hocam bu işler gerçekten çok karmaşık. Benim D vitamini de sürekli eksik çıkıyor. İlk gittiğimde orta seviyede eksik çıkmıştı. Sonra Doktorum, oral damla verdi. Onu kullandım. Üzerinden biraz zaman geçti. Tekrar gittim ölçtürdüm. Bu sefer alt seviyede daha da eksik çıktı. Bende bu defa Candida diyet yapmaya başladım. Bir iki defa die off yaşadım. Şimdi yine sağlam bir açlık yapıp, DİE off yaşadıktan sonra, D vitamini takviyesine başlayacağım. Birkaç yerde okuduğum ve bazı arkadaşların forumda yazdığına göre, eğer Candida denen belaya bulaştıysanız, yediğiniz içtiğiniz vitamin ve minerallerden kesinlikle faydalanamaz, sadece candidayı beslersiniz diye geçiyordu. Bu yüzden, bağırsakları düzeltmeden, vücudun vitamin ve mineral dengeleri yerine oturmayacak sanırım.
Benim anladığım bu.

Geçmiş olsun...
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Die off derken ???
kadir123456

İşin enteresanı doktor D vitamin takviyesi falan da vermedi. Hiç bir şeyin yok ama illa İstersen bir iki ilaç yazayım dedi. Bende kafadan ilaç yazar düşüncesiyle teşekkür ettim ve istemedim.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kadir123456 yazdı:Merhaba arkadaşlar, Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Yaklaşık 1 ay önce Pelvik bölgede yanma, oturunca batma, penis geri çekilmesi, penis ucunda soğukluk, sürekli idrar yapma hissi, ciddi sertleşme sorunu, idrar yaparken yanma, makatta dolgunluk ve cinsel isteksizlik yakınmalarıyla bir devlet hastanesinde uzmana gittim. Bana kan ve hormon testi yaptı. Her şey normal kafana takma geçer dedi. Bu arada 1 hafta kadar günde bir kaç saat uyuyarak ve İntihar etmeyi düşünerek geçirdim. Sonrasında birde prof buldum ona gittim. Ultrason baktı ve temiz dedi. Bana kan testi, vitamin testi, idrar testi (idrar yapmada sorun yaşamıyorum), Hormon testi, idrardan kültür yaptı. Testosteron 700-800 olması gerekirken (Testi yapan doç. dr söyledi) 140 çıktı. Doktor inanamadı, bir kaç gün sonra bir daha ücretsiz olarak yaptık. Bu sefer 400 (düşük) ''normal'' çıktı. Testosteron için herhangi bir ilaç ve jel kullanıp kullanmadığımı sordu kullandıklarımı söyledim bunlardan olmaz dedi. D vitamini şiddetli eksiklik çıktı. Bu arada ben forumu keşfettim ve prostat sıvısından lokosit bakmasını istedim. Baya canım yandı 3 damla sıvı geldi. Bir şeyin yok yalnız biraz kanaman gözüküyor, geçmiş olsun erkek adamla olur böyle şeyler psikolojik yardım alman lazım veya eve git bir şeyin yok dedi. Bu arada ben brokoli kürü, sarımsak vs. takviye kullanmaya başlamıştım ve semptomlar biraz hafiflemeye başladığı için olabilir dedim ve eve döndüm. Ama içim rahat etmedi forumdan okuduğum için Etimed hastanesine gittim. Doktora anlattım durumu. Bana sabah sertleşmeleri gibi şeyler psikolojik olmaz kültür bakalım dedi. Sonuç yarın çıkacak. Bu arada forumda okuduğum takviyelere başladım ve kullanıyorum ilk günlere göre iyiyim faydasını gördüm. Ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Yarın doktorun yanına gideceğim. İğne antibiyotik istemeli miyim? Yoksa bu yaptığım takviye vs. düzelme sağlayabilir miyim? Bu forumda Kadir abi gibi gerçekten tecrübeli ve yardımsever arkadaşlar olduğunu gördüm ve yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...
Prostat sıvısından lökasit bakılıp prostat iltihabı varmı yokmu diye bakılmalı ayrıca prostat sıvısından kültür yapılmalı
Ya istanbul medicana hastanesi zafer oyman.270 tl civarı muayene tutar
Yada Eskişehir Acıbadem Hüseyin seçgine gitmelisiniz
160-170 tl civarı muayene tutar
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Burada bende siz tecrübeli dostlara sormak istiyorum. Benim son lökosit sayımları Hisar hastanesinde yapıldı ve lökosit cıkmıyor. Semtoplar sıfır olmasa da cok agır degil. Düzen mavi ve syn Lab da kültür yaptırdım. Hepsinde ayrı ayrı bakteriler üredi hatta staphylococcus epidimis iki lab da üredi ama antibiyogramları farklı.

Lökosit yok ama bakteri var. Sizce ne yapmalıyım?
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Kardeş Allah şifa versin. Sana önerim prostat ta lökosit varsa iğne ve ant. Tablet kürüyle lökositi düşür sonrasında sık idrar için alfabloker ilaç kullan ve sıcak oturma, acı ekşi asitli gıdalaardan uzak dur ısırgan ve yakı otu karışımı bitki çayı hazırla iç bağışıklığını kuvvetlendirmen için sabah açkarnına ve akşam yatmadan önce miden ne kadar kaldırırsa pekmez iç iyileşirmisin bilmem ama enazındam ağrılarında belirgin bir azalma olduğunu göreceksin
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

Prostat sıvısı alırken o kadar canın yandiysa prostatta ödem var demektir. Bence muhakkak yeniden prostat sıvısı aldırıp düzen lab'da kültür yaptır. Bu hastalık takviyeler ve vitaminlerle atlatilacak bir hastalık kesinlikle değil. Uzun süreli antibiyotik tedavisi şart (4-6 hafta). Doktordan kombine antibiyotik tedavisi isteme, yeniden prostattan sıvı aldırıp düzen lab'da kültür yaptır, orada da bakteri bulunmazsa hastalık non bakteriel demektir. Bu durumda doktor kombine antibiyotik vermeli. Vitamin ve takviyelere saldırma, öncelik dogru antibiyotik tedavisi.
izmitli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen izmitli »

Arkadaşlar bende idrar ve idrar kültürün de birbsey cıkmadı üreme falan olmadi.acaba ben non bakteriyelmiyim.bende dayanılmayacak ağri yok peniste tatli bir sızı idrar yapma da biraz fazla ancak benim doktor. İşeme hızımı yoğunluğunu beğenmiyor du.ancak son idrarım birazdaha iyi dedi.ve antibiyotiğimi kesti.üromax a devem dedi üromax da işememi duzeltme ilacı.şu anda bile bi sızı var mesala peniste sabah sertliğim hiç yok diyecek kadar.bir de prostat sıvısı aldıran ardaşlar o sıvıyı gördümü.bana doktor muayene amaçlı rektal tuşe yaptı penise bir şey geldi gibi oldumu dedi evet dedim penisi biraz sıktı ve ucundan birazcık bir beyaz sıvı geldi iste bu iltihap dedi.ama alıp incelemedi tabiki.çok önemli bir seyin yok dedi.sıvınızın rengi nasil di acaba.teşekkürler
daniel33

izmitli yazdı:Arkadaşlar bende idrar ve idrar kültürün de birbsey cıkmadı üreme falan olmadi.acaba ben non bakteriyelmiyim.bende dayanılmayacak ağri yok peniste tatli bir sızı idrar yapma da biraz fazla ancak benim doktor. İşeme hızımı yoğunluğunu beğenmiyor du.ancak son idrarım birazdaha iyi dedi.ve antibiyotiğimi kesti.üromax a devem dedi üromax da işememi duzeltme ilacı.şu anda bile bi sızı var mesala peniste sabah sertliğim hiç yok diyecek kadar.bir de prostat sıvısı aldıran ardaşlar o sıvıyı gördümü.bana doktor muayene amaçlı rektal tuşe yaptı penise bir şey geldi gibi oldumu dedi evet dedim penisi biraz sıktı ve ucundan birazcık bir beyaz sıvı geldi iste bu iltihap dedi.ama alıp incelemedi tabiki.çok önemli bir seyin yok dedi.sıvınızın rengi nasil di acaba.teşekkürler
O sıvıyı alıp iyi bir labaratuvara götürüp kültür ve üreme olursa antibiyogram yaptırmalisin. İdrarda üreme olmasını bekleme. Prostattan gelen sıvıya iltihapli demisse bu zaten prostatit olduğun anlamına gelir. Şu an önemli olmayabilir ama bu hastalık doğru bir antibiyotik tedavisi olmadan geçmiyor. Hiç bekleme direkt prostat sıvısından kültür yaptır. Bu arada hastane labaratuvarlari bu konuda iyi değiller.
izmitli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen izmitli »

Teşekkurle arkadaşım.bu siteyi hep dolaşıyorum ama kendime bir yol çizemedim bir turlü mesala arkadaslar ilaşların yanın da takviyeler alıyorlar,kürler kullanıyorlar ne yapıcam kafam çok karışık.
daniel33

izmitli yazdı:Teşekkurle arkadaşım.bu siteyi hep dolaşıyorum ama kendime bir yol çizemedim bir turlü mesala arkadaslar ilaşların yanın da takviyeler alıyorlar,kürler kullanıyorlar ne yapıcam kafam çok karışık.
Şu an takviyelerle kafanı yorma. Doğru bir doktor, muhakkak prostat sıvısından kültür ve çıkan bakteriye uygun doğru antibiyotik tedavisi. Antibiyotikler biter, prostat sıvısında lökosit bitince takviyeleri incelersin. Sen şu an o aşamada değilsin. Hastalık iyice kroniklesmeden git, bence hemen yarın.
kadir123456

Destek veren ve görüş belirten arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün doktorun yanına gittim. Sonuçlarda üreme olmadı yazıyordu. Buna ve şikayetlerimde azalmalara rağmen doktorum bana moksefen ve etol yazdı. Bir hafta boyunca her gün aynı saatte ikisini birlikte al dedi. Bunları bir müddet kullanayım diyorum. Bu arada uyguladığım takviye ve uygulamaları da söyleyeyim. Sabah aç karna 1 kaşık hambal propolis karışımı, 5 damla propolis (bunların yerine polen ve keçiboyunuzu soğuk sıkım kullanmayı düşüyorum) ve bir avuç çiğ kabak çekirdeği yiyorum. öğlen yemeğinden sonra sarımsak kapsülü ve bromelain içiyorum (bunları şimdilik bıraktım). Akşam yatmaya yakın 2 diş büyük sarımsak ve ayran (çörekotu yağlı) içiyorum. Su içersem bazen içine limon sıkıyorum. İçlik giyiyor, kesinlikle üşütmüyor ve çift battaniye ile uyuyorum. Arada sıcak duş alıyorum. Faydasını gördüğüm şeyler bunlar. Allah hepimize şifa versin inşallah...
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

kadir123456 yazdı:Destek veren ve görüş belirten arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün doktorun yanına gittim. Sonuçlarda üreme olmadı yazıyordu. Buna ve şikayetlerimde azalmalara rağmen doktorum bana moksefen ve etol yazdı. Bir hafta boyunca her gün aynı saatte ikisini birlikte al dedi. Bunları bir müddet kullanayım diyorum. Bu arada uyguladığım takviye ve uygulamaları da söyleyeyim. Sabah aç karna 1 kaşık hambal propolis karışımı, 5 damla propolis (bunların yerine polen ve keçiboyunuzu soğuk sıkım kullanmayı düşüyorum) ve bir avuç çiğ kabak çekirdeği yiyorum. öğlen yemeğinden sonra sarımsak kapsülü ve bromelain içiyorum (bunları şimdilik bıraktım). Akşam yatmaya yakın 2 diş büyük sarımsak ve ayran (çörekotu yağlı) içiyorum. Su içersem bazen içine limon sıkıyorum. İçlik giyiyor, kesinlikle üşütmüyor ve çift battaniye ile uyuyorum. Arada sıcak duş alıyorum. Faydasını gördüğüm şeyler bunlar. Allah hepimize şifa versin inşallah...
Kardeşim geçmiş olsun peki doktorun teşhisi ne oldu? Ankarada doktorlara güvenim yok üniversite okurken teşhis koyamadılar 4 yıl zehir gibi geçti 4 sene sonunda teşhis konuldu ama geç kaldık tedaviye haliyle 12 sene geçti. Eskişehirde huseyin seçgin hoca var ona git
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Hocam bendede baya ağrı olmuştu rektal muayene sırasında az bir sıvı gelmişdi rengi normal su renginde sizin renk nasıldı
Imzekken

daniel33 yazdı:Prostat sıvısı alırken o kadar canın yandiysa prostatta ödem var demektir. Bence muhakkak yeniden prostat sıvısı aldırıp düzen lab'da kültür yaptır. Bu hastalık takviyeler ve vitaminlerle atlatilacak bir hastalık kesinlikle değil. Uzun süreli antibiyotik tedavisi şart (4-6 hafta). Doktordan kombine antibiyotik tedavisi isteme, yeniden prostattan sıvı aldırıp düzen lab'da kültür yaptır, orada da bakteri bulunmazsa hastalık non bakteriel demektir. Bu durumda doktor kombine antibiyotik vermeli. Vitamin ve takviyelere saldırma, öncelik dogru antibiyotik tedavisi.
Abi senin yorumlar geöekten beni rahatlatıyor çok mantıklı ve bilimsel konuşuyosun sağol peki abi prostat da ödem iltihapdanmı kaynaklanır yoksa meni reflüsü de ödeme sebebiyet verir mi
kadir123456

Hocam bendede baya ağrı olmuştu rektal muayene sırasında az bir sıvı gelmişdi rengi normal su renginde sizin renk nasıldı[/quote]

3-4 damla sıvı gelmişti ve rengi gri gibi bulanık beyazda diyebiliriz. Lokosit baktı doktor ve biraz kanaman var ama lokosit yok dedi. Kanallarda reflü
olabileceğini biraz dinlenmem gerektiğini söyledi.
kadir123456

Doktora lokosit bakmasına gerek olup olmadığını sordum. 4 tip prostatit olduğunu nonbakteriyel prostatit olabileceğimi söyledi. Lokosit baksak ne yapacağız zaten antibiyotik yazacağız ve bende yazıyorum dedi. İğne vs tarzı tedavilerden bahsettim. Oda bana ilerde bir sorun olursa müdahale edemeyiz. Bunlar daha hafif önce bunları kullanalım bakalım dedi. Foruma girmememi, soğuğun ve acı yeme vs. bunların yapılmaması gerektiğini antibiyotik tedavisinin en az 2 hafta süreceğini hemen öyle iyleşme olamayacağını söyledi. Ayrıca ultrason çekelim kalsifikasyon için dedim. Çeksek ne olacak ona yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Verdiği ilaçlar maksefen kinolon grubundan, etol sr ise steorid içermeyen antiinflamatuvar ilaç gurubundanmış...Şimdilik denemeye karar verdim. Gelişmeleri burdan bildiririm. Allah hepimize şifa versin inşallah...
Imzekken

kadir123456 yazdı:Doktora lokosit bakmasına gerek olup olmadığını sordum. 4 tip prostatit olduğunu nonbakteriyel prostatit olabileceğimi söyledi. Lokosit baksak ne yapacağız zaten antibiyotik yazacağız ve bende yazıyorum dedi. İğne vs tarzı tedavilerden bahsettim. Oda bana ilerde bir sorun olursa müdahale edemeyiz. Bunlar daha hafif önce bunları kullanalım bakalım dedi. Foruma girmememi, soğuğun ve acı yeme vs. bunların yapılmaması gerektiğini antibiyotik tedavisinin en az 2 hafta süreceğini hemen öyle iyleşme olamayacağını söyledi. Ayrıca ultrason çekelim kalsifikasyon için dedim. Çeksek ne olacak ona yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Verdiği ilaçlar maksefen kinolon grubundan, etol sr ise steorid içermeyen antiinflamatuvar ilaç gurubundanmış...Şimdilik denemeye karar verdim. Gelişmeleri burdan bildiririm. Allah hepimize şifa versin inşallah...
Amin
red

Mesaj gönderen red »

kadir123456 yazdı:Doktora lokosit bakmasına gerek olup olmadığını sordum. 4 tip prostatit olduğunu nonbakteriyel prostatit olabileceğimi söyledi. Lokosit baksak ne yapacağız zaten antibiyotik yazacağız ve bende yazıyorum dedi. İğne vs tarzı tedavilerden bahsettim. Oda bana ilerde bir sorun olursa müdahale edemeyiz. Bunlar daha hafif önce bunları kullanalım bakalım dedi. Foruma girmememi, soğuğun ve acı yeme vs. bunların yapılmaması gerektiğini antibiyotik tedavisinin en az 2 hafta süreceğini hemen öyle iyleşme olamayacağını söyledi. Ayrıca ultrason çekelim kalsifikasyon için dedim. Çeksek ne olacak ona yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Verdiği ilaçlar maksefen kinolon grubundan, etol sr ise steorid içermeyen antiinflamatuvar ilaç gurubundanmış...Şimdilik denemeye karar verdim. Gelişmeleri burdan bildiririm. Allah hepimize şifa versin inşallah...
afedersiniz prostat masajı yapmayı bilmiyorum, lökosit nasıl bakılır onu da bilmiyorum, sana iyi gelecek antibiyotiğin hangisi olduğunu da bilmiyorum iğne kötü gelebilir onu da bilmiyorum.. peki sayın uzman doktor sen ne biliyorsun. bilmiyorsan bırak git bilmiyorum de geç ne diye milleti oyalıyorsunuz. böyle insanlara doktor ünvanı veriyorlar 10 senelik eğitimin ardından insanları aptal yerine koysunlar diye.