Prostat Masajı Sırasında Ağrı Çeken Oldu mu?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ege

Re: Prostat Masajı Sırasında Ağrı Çeken Oldu mu?

Mesaj gönderen ege »

Murat bende ilk kültürde e.coki ve e.faecalis çıkmıştı. Nitrofruntion kullanmaştım 1 hafta. Bir ay sonraki kültürde sadece entrekok faecalis çıkmşto vardı Eskişeher'e giderken Amoksilin kullanmıştım 3×250mg 10 gün. Ben Eskişehir'e giderken kesin bu entrekok geçmedi genta verir Hüseyin bey diyerekten yola çıktım fakat Acıbadem ve Düzen kültürlerinde tekrar E.Coli çıktı. Lökosit 2-3. Senin tavsiyen üzerine Gelişime PCR yaptırdım oradan kargo ile gönderdim. Gelişim'de Entrococ familyası 10 üzeri 4 Candida 10 üzeri 3.1 çıktı. Şu an akıntı veya ağrı yok biraz kaşıntı vardı torbalarda onu da mantar kremi kullandım azaldı. Hüseyin bey sağolsun yanımda bulunsun diye 7 günlük Amikozit iğne yazdı E.coli için ( antibiyogramdan tabi) ve Itaspor isimli bir kutu da mantar hapı yazdı. Acelesi yoksa ben biraz mide ve bağırsağı toparlayayım dedim sorun olmaz olursa da iğneler zaten sende dedi. Çünkü kabızlık ve arada ishal oluyordu. Şu an ağrım sızım pek yok. Bağırsaklarım son bir haftadır epey düzeldi gibi. Maya bulup doğru dürüst kefir yapımına geçeceğim bu hafta ve daha çok ev kefiri tüketeceğim. Kafam karışık biraz. Bu e.coli ve entrekok konusunda. Başka bir doktorla sadece sohbet ettim bir dost ortamında. İdrar yolunda e.coli var dedim (prostat diyemedim özellikle) kendisi emekli hekim. Çok zordur kolay düzelmez çünkü lenf sisteminden sürekli idrar yoluna geçip durur dedi. Ben hastalarıma prünol ve monoral şase verirdim dedi (israr yolu için tabi) fazla antibiyotik kullanma bol su iç işe dedi. Şu an için ağrım sızım akıntım yok. Biraz bünyeyi toparlayıp önümü görmek istiyorum. Sıkışırsan amikozide başlayacağım. Mantar ilacı konusunda da kararsızım. İtasporu içsem mi içmesem mi bilemedim. Tekrar antibiyotik kullanırsam azacak bu mantar zaten. Anlamı yok gibi geliyor. Hüseyin bey iyi bir doktor. Eskişehir güzel memleket. Düzen lab da iyi. Karakedi bozacısı da bir harika. Gelişim Erdem bey 10 numara. Leb demeden anlıyor durumu. Mng kargoyla gönderdim numuneyi telefonla tüm işleri hallettim İstanbul'a gitmeden. Bu imkanlar ve böyle insanlar Avrupa'da yok inanin Ben Ukrayna'ya falan gidecek arkadaşlar duyuyorum önce Eskişehir'e gidin derim. Bu arada Ankara'da da ürolog ve enfeksiyoncu ismi aldım bir dosttan ( üroloğa muayene olup enfeksiyoncuya ilaç yazdırıyormuş kateterli bir hasta entrekok ve e.coli den nuzdarip) henüz denemedim ama denemek isteyene verebilirim isimleri.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

daniel32 yazdı:Gereksiz yere forumu meşgul etmek istemem ama daha önce burada hiç okumadigim için çok merak ediyorum. Dün Adana'da Ilker Ünsal hoca benden prostat sıvısı alırken büyük acı cektim, kamistan kan geldiğini düşündüm, o kadar zor sıvı geldi ki bir iki damla bir şeydi. Başına böyle bir şey gelen var mi? Çığlık attıracak kadar acı cektim. Hoca sıkıntılı bir şey olmadığını iltihabin az olduğunu sağ lobda biraz büyüme olduğunu söyledi. Her seferinde böyle ağrı olur mu? Antibiyotiklerden sonra bu durum değişir mi?
Gecmis olsun,
Bende ilk zamanlar iki uc kez yaptirdigimda cok yanma oluyordu,
Enson forumdada yazmistim ahsap bir bicak sapiyla yaptim ve sag tarafta apse gibi bir sertlik vardi onu bosalttim baya bi sivi cikti ondan sonra rahatladim bir kac kez daha kendi kendime yaptim yine guzrl sivi cikti ve hic yanma olmadi,sperm rengim saridan beyaza dondu baya rahatladim,bu sekil devam edecem yeni ilac kuru yazdirim(tavanic monodoks ve biteral uclusu bana iyi geldi)
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen daniel33 »

umudunmavisi yazdı:
daniel32 yazdı:Gereksiz yere forumu meşgul etmek istemem ama daha önce burada hiç okumadigim için çok merak ediyorum. Dün Adana'da Ilker Ünsal hoca benden prostat sıvısı alırken büyük acı cektim, kamistan kan geldiğini düşündüm, o kadar zor sıvı geldi ki bir iki damla bir şeydi. Başına böyle bir şey gelen var mi? Çığlık attıracak kadar acı cektim. Hoca sıkıntılı bir şey olmadığını iltihabin az olduğunu sağ lobda biraz büyüme olduğunu söyledi. Her seferinde böyle ağrı olur mu? Antibiyotiklerden sonra bu durum değişir mi?
Gecmis olsun,
Enson forumdada yazmistim ahsap bir bicak sapiyla yaptim ve sag tarafta apse gibi bir sertlik vardi onu bosalttim baya bi sivi cikti ondan sonra rahatladim bir kac kez daha kendi kendime yaptim yine guzrl sivi cikti ve hic yanma olmadi,sperm rengim saridan beyaza dondu baya rahatladim,bu sekil devam edecem yeni ilac kuru yazdirim(tavanic monodoks ve biteral uclusu bana iyi geldi)
Geçmiş olsun hocam. Bana bıçak sapı lafzı dahi ürkütücü geliyor, doktorlar da zaten kendi kendinize yapmayın diyorlar. Sen sorun görmüyorsan devam et tabi.
ege

Mesaj gönderen ege »

veysel yazdı:
ege yazdı:.
Ankaradaki dr ların bilgilerini paylaşırsan makbule geçer. Geçmiş olsun.
Ürolog Lütfi Tunç
Enfeksiyon Prof. Esin Tunç.
Ben bunlara muayene olmadım fakat çalışma tarzları güzel. Üroloğ bakteriyi buluyormuş Enfeksiyoncuya gönderiyormuş. İhtiyacınız varsa bir arayıp konuşmakta fayda var. Zaten lökosit sayımı ve antibiyogram laflarını duyunca ben ikna olmuştum ama Hüseyin beye muayene olduğum ve durumum iyiye gittiği için sadece kenara not aldım. Dilerim birilerinin işine yarar.
ege

Mesaj gönderen ege »

Pardon Enfeksiyon Esin Şenol olacak
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

daniel33 yazdı:
umudunmavisi yazdı:
Gecmis olsun,
Geçmiş olsun hocam. Bana bıçak sapı lafzı dahi ürkütücü geliyor, doktorlar da zaten kendi kendinize yapmayın diyorlar. Sen sorun görmüyorsan devam et tabi.
doktorlarin kendi kendine yapmayin demekteki amaci para kazanamayacak olmalaridir ... temel husus budur ... Zaten kendi kendine yapacak adamlar konuyu olabildigince arastirip vakif olduktan sonra yapar ve bunu yapacaklarin hemen hemen hepside bu foruma uyedir ve dolayisyla bilgi sahibidir ..
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Doktorum yakın olsan hergun 1 parmak atmaya gelsen ilaç ile daha etki eder dedimisti adam önce muayene ediyor ilaç yazacaksa para veriyorum dışarı çıkıp 10 numara adam parmak atmadan iyi olmaz bu hastalık diyor
cht
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cht »

Hangi doktor?
cht
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cht »

asosyal yazdı:Doktorum yakın olsan hergun 1 parmak atmaya gelsen ilaç ile daha etki eder dedimisti adam önce muayene ediyor ilaç yazacaksa para veriyorum dışarı çıkıp 10 numara adam parmak atmadan iyi olmaz bu hastalık diyor
Hangi doktor?
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Masaj sırasında agrı ve yanma bende de hep olmustur. Doktora soradugumda kronik prostatit te masaj sırasında agrı ve yanma olabilir demişti.ayrıca prostat ta dolgunluk ve hassaslık oldugunu belirtmişti.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

cht yazdı:
asosyal yazdı:Doktorum yakın olsan hergun 1 parmak atmaya gelsen ilaç ile daha etki eder dedimisti adam önce muayene ediyor ilaç yazacaksa para veriyorum dışarı çıkıp 10 numara adam parmak atmadan iyi olmaz bu hastalık diyor
Hangi doktor?
Ben samsunda tedavi oluyorum kardeşim şükrü öztürk