Pubmed prostatit araştırmaları

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Mrshadow

Pubmed prostatit araştırmaları

Mesaj gönderen Mrshadow »

Arkadaşlar;
Pubmed tüm bilimsel çalışmaların yayınlandığı ve her doktorun kullandığı klavuz kaynaktır. Doktorların başucu kaynağıdır.

birkaç gündür pubmed'te prostatitis yazıp çıkan klinik araştırmaları okumaya gayret ediyorum
Fosfomisin'in tüm antb daha etkili ve semende görüldüğünü :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28641870

semen kültürünün tedaviyi zenginleştirdiği ve tanıyı kolaylaştırdığını
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30393179

fajların prostat tedavisinde etkili olduğunu :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30008710

Prostat biyopsisi yapıldığında dahi birçok hastada kronik prostatit geliştiğini :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29686597

gibi ilginç bilgilere eriştim.
fosfomisin bilgisi bana oldukça ilginç geldi, semen ve prostat sıvısına daha iyi geçmiş, diğer incelenen maddelere göre ( levofsoksain,cipro, ampisilin)
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Pubmed prostatit araştırmaları

Mesaj gönderen ege44 »

Ha burda da diyorki bakteriyel prostatitte Faj etkili olduğunu ve saygın bir yer kazanması lazım olduğunu güzel araştırma eline sağlık
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

fosfomisin etkin maddesini monurol saşe içeriyormuş. ilk idrar yolu iltihabı şüphesi olduğu zamanlarda biri önermişti tek kullanımlık olan bu antibiyotiği. birkaç eczaneye gidip monurol şase istiyorum demiştim. hepsi de antibiyotiği reçetesiz veremiyoruz demişti. kullanıldığı gece bayağı rahatsız ediyormuş ve idrarın rengini çok fazla değiştiriyormuş. ama dediğim gibi kullanmak kısmet olmadı..
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

güzel çalışma tebrik ederim Mr.Shadow. belirttiğin adresten hemen bir dakikalık araştırma ile afalaza diye bir ilacın bph üzerndeki etkilerini okudum, sonra da bu ilacın Rusyada üretildiğini okudum. araştırmaya devam.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Ben 2015 yılında prostat ultrasonunda sürekli prostatım heterojen görünüyordu. İlker Ünsala tedavi oluyordum. 6 hafta tedavi oldum. Her reçetesinde monurol şase, yani fosfomisin ve yanında kombine antibiyotik tedavisi veriyordu. Prostatım sürekli heterojen çıkarken, 6 haftalık tedavi sonunda prostatım homojen görünmeye başlamıştı. Fosfomisin ile ilgili bu bilgiyide ben aktarayım size.

Herkese geçmiş olsun. İlker Hocadan başka bir doktorunda bana fosfomisin yazdığına hiç şahit olmadım.akşam son idrarı yaptıktan sonra suda eritip içiyordum. Sabahleyin yeniden doğmuş gibi idrar yapıyordum.
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ogz89 »

kader48 yazdı:Ben 2015 yılında prostat ultrasonunda sürekli prostatım heterojen görünüyordu. İlker Ünsala tedavi oluyordum. 6 hafta tedavi oldum. Her reçetesinde monurol şase, yani fosfomisin ve yanında kombine antibiyotik tedavisi veriyordu. Prostatım sürekli heterojen çıkarken, 6 haftalık tedavi sonunda prostatım homojen görünmeye başlamıştı. Fosfomisin ile ilgili bu bilgiyide ben aktarayım size.

Herkese geçmiş olsun. İlker Hocadan başka bir doktorunda bana fosfomisin yazdığına hiç şahit olmadım.akşam son idrarı yaptıktan sonra suda eritip içiyordum. Sabahleyin yeniden doğmuş gibi idrar yapıyordum.
Kardeş hastalık ne durum da dört yıl dan bu yana
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

ogz89 yazdı:
kader48 yazdı:Ben 2015 yılında prostat ultrasonunda sürekli prostatım heterojen görünüyordu. İlker Ünsala tedavi oluyordum. 6 hafta tedavi oldum. Her reçetesinde monurol şase, yani fosfomisin ve yanında kombine antibiyotik tedavisi veriyordu. Prostatım sürekli heterojen çıkarken, 6 haftalık tedavi sonunda prostatım homojen görünmeye başlamıştı. Fosfomisin ile ilgili bu bilgiyide ben aktarayım size.

Kardeş hastalık ne durum da dört yıl dan bu yana
Hocam ben o ara iyileşmiştim. 1 seneden fazla prostat homojendi. Setlerime sorunu, ağrı sızı hepsi girmişti. Hiç bir sorun kalmamıştı. Hatta gittiğim başka doktorlarda aynı şeyi söylüyordu. At bunu kafandan sende. Hiç bir sıkıntı kalmamış diyordu. Tabi sonradan 2016 yılı sonuna doğru tekrar bel soğukluğuna yakalandım. Tekrar nüks etti. O gün bugündür de geçmedi.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Fosfomisin tedavisini deneyen biri olmuştu dr ayhan beyin katkısı ile... kombine olarak kullanılabilir ama doktor kendi kılavuzlarını, kitaplarını, tıpdaki gelişmeleri bile okumuyor.bizi de dinlenmiyorlar tabi ki de.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Doktor Ayhan Bey’in geçmiş mesajlarını okudum biraz. Bence forum olarak büyük bir kayıp. Genelde söyledikleri sonradan sonradan, deneme yanılmalarla doğru teşhisler, doğru tedavilere yönlendirdiği çıkıyor. Fosfomisin be Diritromisin hakkında söyledikleri bence son derece mantıklı, ve uygulanabilir bir tedavi.
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

Mrshadow yazdı:Arkadaşlar;
Pubmed tüm bilimsel çalışmaların yayınlandığı ve her doktorun kullandığı klavuz kaynaktır. Doktorların başucu kaynağıdır.

birkaç gündür pubmed'te prostatitis yazıp çıkan klinik araştırmaları okumaya gayret ediyorum
Fosfomisin'in tüm antb daha etkili ve semende görüldüğünü :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28641870

semen kültürünün tedaviyi zenginleştirdiği ve tanıyı kolaylaştırdığını
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30393179

fajların prostat tedavisinde etkili olduğunu :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30008710

Prostat biyopsisi yapıldığında dahi birçok hastada kronik prostatit geliştiğini :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29686597

gibi ilginç bilgilere eriştim.
fosfomisin bilgisi bana oldukça ilginç geldi, semen ve prostat sıvısına daha iyi geçmiş, diğer incelenen maddelere göre ( levofsoksain,cipro, ampisilin)

Cok tesekkurler Mrshadow. Cok faydali bilgiler paylasiyorsun.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

kader48 yazdı:Doktor Ayhan Bey’in geçmiş mesajlarını okudum biraz. Bence forum olarak büyük bir kayıp. Genelde söyledikleri sonradan sonradan, deneme yanılmalarla doğru teşhisler, doğru tedavilere yönlendirdiği çıkıyor. Fosfomisin be Diritromisin hakkında söyledikleri bence son derece mantıklı, ve uygulanabilir bir tedavi.
Kesinlikle büyük kayıp...
Mrshadow

birinin bu yayını gösterip hocam fosfomisin tedavisini denetmesi lazım
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:birinin bu yayını gösterip hocam fosfomisin tedavisini denetmesi lazım
Hocam aynen dediğim gibi, ben daha önce İlker Ünsala tedavi olduğumda, antibiyotik +Fosfomisin+Alfa bloker bu ilaçları 6 hafta kullandım.

İlk tedaviye başladığımda idrarda yanma, ereksiyon sorunu, prostat zonklamaları vardı.

Ultrasonda prostat flanş yapısı heterojen çıkıyordu. 6 hafta bana aralıksız fosfomisin+antibiyotik +Alfa bloker kullandırdı.

Benim heterojen olan prostat gland yapısı, daha sonra homojen oldu. Bana hadi geçmiş olsun kurtuldun dedi. Gerçekten de iyileşmiştim. Bunu hissettim zaten. Ondan sonrada fosfomisin yazan bir doktora denk gelmedim. Kaç doktor gördüm. Fosfomisin de hiç birinin haberi yoktu.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Mrshadow yazdı:birinin bu yayını gösterip hocam fosfomisin tedavisini denetmesi lazım
Sen paylaştıktan sonra bende inceliyorumda, eğer gerçekten yazılanlar doğruysa, Kesinlikle denenmeli. Bir araştırmada, 80 yaşında bir amca prostat iltihabı ve apselerle geliyor. Amcada testte e coli çıkıyor. Amcaya 16 hafta fosfomisin veriyorlar, belli aralıklarla, E-coli bakterisini tedavi ediyorlar. Ortalama 6 ay gibi bir sürede takibe alıyorlar. Amcada E-Coli bakterisi bir daha üremiyor. Biraz önce okudum araştırırken.
orhan

Mesaj gönderen orhan »

kader48 yazdı:
Hocam aynen dediğim gibi, ben daha önce İlker Ünsala tedavi olduğumda, antibiyotik +Fosfomisin+Alfa bloker bu ilaçları 6 hafta kullandım.

İlk tedaviye başladığımda idrarda yanma, ereksiyon sorunu, prostat zonklamaları vardı.

Ultrasonda prostat flanş yapısı heterojen çıkıyordu. 6 hafta bana aralıksız fosfomisin+antibiyotik +Alfa bloker kullandırdı.

Benim heterojen olan prostat gland yapısı, daha sonra homojen oldu. Bana hadi geçmiş olsun kurtuldun dedi. Gerçekten de iyileşmiştim. Bunu hissettim zaten. Ondan sonrada fosfomisin yazan bir doktora denk gelmedim. Kaç doktor gördüm. Fosfomisin de hiç birinin haberi yoktu.
selam geçmiş olsun
yani prostatitii yendinizmi tamamen
slamlar
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

İşte o zaman iyileştim ama, daha sonra tekrar ilişkide Gonore ye yakalandım,tekrar prostatit oldum.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Bennim bir yakın tanıdığım bir abi var müşterim aklı fikri ilişkiye girmek gerçekten sapık bir insan geçen ona sormuşdum oda bana bende 2 kere oldu enfeksiyon dedi biri askerde iken olmuş şüpeli ilişki sonnrası askeri doktorda munorol yazmış atlatmış birde askerden sonra olmuş gene munorol alıp kullanmış birşey olduğu zamn ben onu kullanırım diyo demekki haklı ben pek itimat etmemişdim
Mrshadow

Bu tedavi benim aklima baya yatti.
Bir de diger etken madde pyoleseptil olarak satilan antiseptik. O da fosfomisinden sonra en cok gecis saglanan madde olarak bulunmus. Ben aldim. Suan sikayt yok 1 aydir. Tekrar olursa kullanacagim
Mrshadow

Bir de forumda ayhan bey mi vardi? Ne tur tedavi oneriyordu
Imzekken

Mrshadow yazdı:Bu tedavi benim aklima baya yatti.
Bir de diger etken madde pyoleseptil olarak satilan antiseptik. O da fosfomisinden sonra en cok gecis saglanan madde olarak bulunmus. Ben aldim. Suan sikayt yok 1 aydir. Tekrar olursa kullanacagim
Sen kullanıyomuhocam fosfomsin kullandınmı yada
Mrshadow

Imzekken yazdı:
şuan şikayetim yok 1 aydır olursa düşüneceğim
Imzekken

Mrshadow yazdı:
Imzekken yazdı:
şuan şikayetim yok 1 aydır olursa düşüneceğim
Şifanız daim olsun darısı başımıza inşallah
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Internette gezinirken buldugum bir calisma . 6 haftalik fosfomisin tedavisinin 20 hasta uzerinde denendigi ve yuzde 85 lik bir iyilesme orani yakalandigi yaziyor .

https://www.mdedge.com/infectiousdiseas ... rostatitis
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Gecmis olsun idrar sorununu munorol saseylemi çözdün yani ?
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Yok idrar sorunu icin degil. Kader48 isimli arkadas eskiden iyilestiginde monurol kullanmis. Onun tezini destekleyecek bir arastirma paylastim sadece.