amerikadan yazıyorum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Katip

amerikadan yazıyorum.

Mesaj gönderen Katip »

Arkadaşlar merhaba.
Uzun süredir yurtdışındayım ama sayfayı hergün takip ediyorum. Benim çok şükür hastalığımı sildim hiç bir semptom kalmadı.
Yüksek lisans yaptığım connecticut university'nde üroloji staff chef doctor ile bu hastalık hakkında konuştum. Öncelikle kaygı duyan arkadaşlara sesleniyorum korkulacak bir durum yok. Unutmayın bu hayatı yaşayacak bizleriz ve başka bir hayat olmayacak. Bu sebepten dolayı bile stres ve kaygı bizimle yaşamasına izin vermemeli.
Doktorun söylediği şeyler burdaki doktorlardan pek farksız degil moral ve sabır çok çok önemli uzun sürebilen bir rahatsızlık için.
Sohbet koyulaştıkça bu hastalık neden oluyor sorusunu sormadan edemedim. Ve bu zamana kadar duymadığımız bir cevap aldım. Bu hastalığın başlamasından ben. 'zona hastalığını' suçluyorsun dedi. Bende şaşırdım bu hastalık deri hastalığı dedim üstelik virütik bir olay. Bana teorisini anlattı ve teorisi ' zona hastalığı su çiçeği virüsünün bir kaynağı. Zayıflatılan su çiçeği virüsü vücutta ömür boyu kalır. Bir zayıf adınızı bekler ve o zayıf an ise bağışıklığın düştüğü zamana denk gelir ve vücudta tekrar protein ve enzim üreterek savaşa geçer vücudumuzla. Buraya kadar herşey normal aşırı derecede merakla dinliyorum. Bu virüsün salgıladığı enzim çok garip bir şekilde erkek üreme sisteminde travmaya yol açıyor. Prostat ve testosteron enzimleriyle adeta oynuyor ve testosterona cevap veren prostat bir anda bu virüsün enzimlerine de cevap veriyor. Sonuç olarak prostat tepki vereceği bir mekanizma yerine bu virüsle birlikte 2. Bir mekanizma yaratıyor veya maruz kalıyor. Tedavi ne olmalı soruma net bir tedavi üretmek çok zor. Çünkü henüz bu hastalığın patojeni belli değil. Peki ya sizin teoriniz doğrultusunda bir tedavi uygulasanız ne olurdu diye sorduğumda ise şimdilik tek yapabileceğim antibiyotik yazmak olurdu. Dedi...
Bir anımı paylaşmak istedim sizlerle sağlıklı günler dilerim her birinize.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: amerikadan yazıyorum.

Mesaj gönderen baran »

Katip yazdı:Arkadaşlar merhaba.
Uzun süredir yurtdışındayım ama sayfayı hergün takip ediyorum. Benim çok şükür hastalığımı sildim hiç bir semptom kalmadı.
Yüksek lisans yaptığım connecticut university'nde üroloji staff chef doctor ile bu hastalık hakkında konuştum. Öncelikle kaygı duyan arkadaşlara sesleniyorum korkulacak bir durum yok. Unutmayın bu hayatı yaşayacak bizleriz ve başka bir hayat olmayacak. Bu sebepten dolayı bile stres ve kaygı bizimle yaşamasına izin vermemeli.
Doktorun söylediği şeyler burdaki doktorlardan pek farksız degil moral ve sabır çok çok önemli uzun sürebilen bir rahatsızlık için.
Sohbet koyulaştıkça bu hastalık neden oluyor sorusunu sormadan edemedim. Ve bu zamana kadar duymadığımız bir cevap aldım. Bu hastalığın başlamasından ben. 'zona hastalığını' suçluyorsun dedi. Bende şaşırdım bu hastalık deri hastalığı dedim üstelik virütik bir olay. Bana teorisini anlattı ve teorisi ' zona hastalığı su çiçeği virüsünün bir kaynağı. Zayıflatılan su çiçeği virüsü vücutta ömür boyu kalır. Bir zayıf adınızı bekler ve o zayıf an ise bağışıklığın düştüğü zamana denk gelir ve vücudta tekrar protein ve enzim üreterek savaşa geçer vücudumuzla. Buraya kadar herşey normal aşırı derecede merakla dinliyorum. Bu virüsün salgıladığı enzim çok garip bir şekilde erkek üreme sisteminde travmaya yol açıyor. Prostat ve testosteron enzimleriyle adeta oynuyor ve testosterona cevap veren prostat bir anda bu virüsün enzimlerine de cevap veriyor. Sonuç olarak prostat tepki vereceği bir mekanizma yerine bu virüsle birlikte 2. Bir mekanizma yaratıyor veya maruz kalıyor. Tedavi ne olmalı soruma net bir tedavi üretmek çok zor. Çünkü henüz bu hastalığın patojeni belli değil. Peki ya sizin teoriniz doğrultusunda bir tedavi uygulasanız ne olurdu diye sorduğumda ise şimdilik tek yapabileceğim antibiyotik yazmak olurdu. Dedi...
Bir anımı paylaşmak istedim sizlerle sağlıklı günler dilerim her birinize.
GÜZEL PAYLAŞIM KARDEŞ TEŞEKÜRLER
NASIL BİR TEDAVİ UYGULADINIZ
HASTALIĞI NE KADAR SÜREDE SIFIRLADINIZ
Katip

Mesaj gönderen Katip »

1 yılda ama bende pelvik kas tabanında sinir sıkışması varmış ameliyat oldum
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Katip yazdı:1 yılda ama bende pelvik kas tabanında sinir sıkışması varmış ameliyat oldum
Bunun teşhisi nasıl konuyor? mr ,tomografi gibi bir şey yaptirdin mi ?
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

katip tibet hocayamı oldun ameliyatı.maliyeti ne oldu.bu hastalık sende cinsel ilişkiden sonramı başladı.şikayetlerin neydi? hangi şikayetinin ne kadarı düzeldi?
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Cinsel ilişkiden olup olmadığını bilmiyorum ama bende mikrop hiç bulunmadı yalnızca 8 lökosit çıkıyordu bende ama o da bir kere çıktı sayısız tahlilde. Ameliyatın fiyatını bilmiyorum özel sağlık sigortam var. Tibet hocaya oldum evet. Şikayetlerim sizinle aynıydı. Ereksiyon sorunu, kasıkta, peniste agrı ve yanma. Tüm sorunlarım çözüldü tek bir sorunum var oda idrarım tazyiksiz. Tibet hocama göre buda düzelecekmiş
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Bunun teşhisi benim mr ile konuldu bende prostatta ve sperm kanallarında hiçbişi yoktu.
ABittersweetLi

bu ameliyatın oluş bitiş aşamaları nelerdir.kapalı ameliyat mı? belirtiler ameliyattan sonra hemen düzeldi mi? daha önce hangi ilaçlardan ne kadar fayda sağlamıştınız..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Katip yazdı:Bunun teşhisi benim mr ile konuldu bende prostatta ve sperm kanallarında hiçbişi yoktu.
Mr belden mi yoksa başka bir bölgeden mi ? sinirler kuyruk sokumundan aşağıya doğru iniyo
bu sinir hangi bölgede sıkışıyor acaba? Bazi mesleklerde olabiliyormuş, sen ağır bir şey taşidın mı?
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Ben 10 yıl profesyonel boksörlük yaptım asıl mesleğim. Avukatlık.
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Arkadaşlar rektum yani makat bölgesinde dışkı yaparken his sorunu yaşıyorsanız yani o bölgeyi eskisi gibi kontrol edemiyorsanız kesinlikle sinir sıkışması.
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Abitters robotik cerrahi oldum. Ameliyattan sonra hemen düzelmedi kabus gibi 1 ay yaşadım. Ağrılarım arttı birde işin içine sızlama girmişti. Geçti çok şükür. Şu anda kullandığım ilaç b12 takviyesi ve idrarım tazyiksiz olduğu için cranberry juice kullandım. Şu anda iyiyim. Tek önem verdiğim konu kendimi yormuyorum. Şu anda yurtdışındayım inanın bana yalnızca günlük ihtiyacım olduğu kadar çalışıyorum diğer vakitlerimde vücudumu dinlendiriyorum ve gevşetici müzikler dinliyorum.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Toplam tedavi ve ameliyat hastane maliyeti ne kadardı? Ameliyat sonrası bu kriz dönemi normal miymiş ?
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Normalmiş. Doktora göre ama bence normal bir tarafı yok. Özel sağlık sigortam olduğu için fiyat bilmiyorum
boracan

Mesaj gönderen boracan »

Katip hem makat bölgesinde hem de penis bölgesinde hissizlik ve kontrol edememe sorunu var bende.Tüm sonuçlar temiz çıkıyor.öyle görünüyor ki ben de sinir sıkışması var.yaşım 36.En büyük sorunum ereksiyon sıkıntısı, tazyiksiz sona doğru damlayan idrar.Bize bu sinir sıkışması ameliyatı hakkında detaylı bir bilgi verir misin Allah rızası için.MR başka hastanede çeksek doktorlar sinir sıkışmasını anlayabilir mi.Allah cümlemize şifalar versin.
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Sinir sıkışması için diyebileceğim şey Tibet erdoğru hocaya gitmeniz. Mr veya BT çekebilir. Ama şunu söyleyim benimkisi ile aynı şikayetiniz. Sinir sıkışması olabilir.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Katip yazdı:Sinir sıkışması için diyebileceğim şey Tibet erdoğru hocaya gitmeniz. Mr veya BT çekebilir. Ama şunu söyleyim benimkisi ile aynı şikayetiniz. Sinir sıkışması olabilir.
sinir sıkışması için tek yol ameliyat mi? Dr bu konuda bilgi verdimi?
Ameliyat genel anestezi mi yoksa lokal olarak yapıyorlar?
newss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen newss »

gecmis olsun

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Her yanı gül kokan muhabbet sokak
Her köşesi huzur her yer gülistan
Gönüller gül kokan muhabbet sokak.
İncinmezdi hiç bir komşu komşudan
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Katip yazdı:1 yılda ama bende pelvik kas tabanında sinir sıkışması varmış ameliyat oldum
Katip, geçmiş olsun dostum. Rahatsızlığın çok büyük bir sekmesini atlatmış olmana rağmen bizlere yardımcı olmaya çalışman çok hoş. Bunun için kendi adıma teşekkür ederim. İdrar için en etkili ve doğal şeyin brokoli kürü olarak tabir edilen kür olduğunu söyleyebilirim, öneri olarak değerlendirebilirsin. Rahatsızlığının ne kaynaklı olduğunun önemi yok, brokoli suyu işe yarayacaktır. Benim de arkadaşlar gibi sormak istediğim bir kaç soru var, cevaplarsan sevinirim. Çünkü bu sinir sıkışması hususu bir çoğumuz gibi benim de aklıma gitmeli-gelmeli olarak takılan bir husus.

-Ağrı spesifik olarak ilk nasıl ve ne zaman başladı hatırlıyor musun? Bir mastürbasyon sonrası, cinsel deneyim sonrası, wc sonrası.. Ya da ilk belirtiler, idrar belirtilerini de dahil edebiliriz.

-Tek bir noktaya saplanan ve oradan yayıldığını hissettiğin sancıların oluyor muydu? Atıyorum kasıktan başlayan ve bacağa hatta ayağa kadar uzanan.

-Ağrılarını biraz daha detaylandırabilir misin? Yanma/Batma tarzı ağrılar mıydı yoksa klasik bildiğimiz baş ağrısı/kas ağrısı tarzı bir şey miydi?

-Bir çoğumuz büyük idrar sorunu yaşıyoruz aslında, bahsettiğin şey dışkıyı hissetmeme, kontrol edememe, parça halinde dışkılama müsasebetiyle yakın zaman dilimlerinde çok fazla wc'ye çıkma ya da kabızlık vs gibi bir durum mu?

-Makatta gerginlik, kasılma hissettiğin oluyor muydu?

-Sıcak/soğuk ilişkin neydi? Soğuk yediğinde ağrıların artıyor muydu?

-Boşaldıktan sonra, özellikle masturbasyonla boşaldıktan sonra yakın zamanda ya da ertesi gün ağrılarının arttığı oluyor muydu? Boşalmaya uzun soluklu aralar verdin mi, verdiysen bu dönemlerde kendini nasıl hissettin?

-Antibiyotikler ağrılarına iyi geliyor muydu kullandığın dönemlerde?

-Hiç prostat masajı yaptırdın mı? Yaptırdıysan ağrılarının iyi ya da kötüye gittiğini hissettiğin oldu mu?

-Yapılan işlem bir sinir blokajı mıydı yoksa sinir yolaklarının açılması gibi bir durum muydu? İşlemi biraz daha detaylandırabilirsen sevinirim.

-B vitamini olarak hangi marka kombinasyonu kullanıyorsun? Yapraklı bitkileri tüketmeni öneririm. Marul, Lahana vs gibi. Harika B vitamini kaynakları.

-Candida enfeksiyonu yaşadığını düşündüğün oldu mu? Dilinde beyaz lekeler vs.

-Giden bir kaç arkadaşın Tibet Hoca hakkındaki feedbackleri çok olumlu değildi. Hasta-Dr ilişkisi bakımından, çok ilgili olmadığını söyleyen arkadaşlar olmuştu. Sen nasıl değerlendirirsin?

Şimdiden teşekkür ederim, selamlar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Freeman sinir sıkışması eğer senin günlük hayatını etkiliyorsa ameliyat şart. Etkilemiyorsa gerek yok. Ama tıbben kesin tedavi ameliyat. Tabi sinir damarlarında hasar yoksa
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Freeman ameliyat genel anestezi ve yaklaşık 3 saat
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Sayın nevergiveup rica ederim. Bizler şifa arayanlar olarak her yardım eline ihtiyacımız var. Bu sorumlulukla hareket ederek yaşadıklarımı ve yaşayacaklarımı anlatmaktan mutluluk duyuyorum;
1- Ağrı spesifik olarak çalıştığım bankanın tekne partisinden ertesi gün başladı kasıklarımda ve penisimde, partide hem çok içtim hem de üşüdüm. Boğazın serin sularına atlayıp yüzmekte artı oldu tabi. Ama benimle birlikte atlayanlar da sıkıntı olmadı :)
Not: partiden 3 ay önce trafik kazası geçirdim. Hastanede uyandım.
2- Çok doğru bir tarif, alt karın bölgemde ve tüm kasık ve penisimde resmen dolaşan ağrım vardı. Bacağıma ve ayağıma ulaşan ağrım hiç olmadı.
3- Dışkıyı hissetmeme, parça halinde dışkılama sorunum vardı ancak çok fazla wc gitme ve kabızlığım yoktu.
4- Makatta gerginlik ve kasılma oluyordu.
5- Açıkcası ağrılarında sıcak-soğuk ilişkisi hiç olmadı. Ama sıcak su rahatlatıyordu. Soğukta çok durdum kışın trekking yapma, dağlara tırmanma gibi bir hobim var ama ağrım hiç ama hiç artmadı.
6- Kesinlikle katılıyorum yapraklı bitkileri tüketmeye özen gösteriyorum. Vitamin olarak Benexol kullanıyorum.
7- Candida enfeksiyonu yaşadığımı hiç düşünmüyorum.
8- Açıkcası bunu çok doğal buluyorum çünkü geçen yıl Haziran ayında levent hoca ile ilgili bundan önceki forum sayfasında methiyeler yazılırken ben kendisine gittim. Hiç memnun kalmadım. Bir daha da gitmedim. Neden diyecek olursanız güvenmedim. Bu benim şahsi düşüncem. Birde bu işin psikoloji yönü var, eğer doktorun karşısına bitik bir halde çıkarsanız. O doktor sizi başından def etmek ister çünkü hastayla ve hastalıkla uğraşmak istemezler çünkü herhangi birisinde düzelme olmazsa başarısızlık kesin. Ben Tibet hocanın karşısına çıktım şikayetimi büyük bir dikkatle dinledi muayene etti götürdüğüm eski tahlilleri inceledi kendiside ek tahlil istedi ve anlattı ameliyatın artışında eksisinide. Şöyle belirteyim merak ettiğiniz eksisi iyileşme ve klinik iyileşme uzun sürüyor. Tabi bu süreyi daraltmak bizim elimizde. Yani genel olarak bu. Bir doktordan ne bekleyebiliriz ki adam beni akşam yemeğine çıkaracak değil ya!
Arkadaşlar belirttiğim gibi benim söylediklerim yaşadıklarım. Kesinlikle şu hocaya gidin diye bir tavır içinde değilim zira ben maaşlı pazarlama temsilcisi değilim.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Cevaplar için teşekkür ederim, sadece bir kaç soru gözden kaçmış onu da cevaplarsan sevinirim.

-Boşaldıktan sonra vs ağrıların artıyor muydu? (Bu biraz önemli)
-Uygulanan işlen sinir blokajı mıydı?
-Antibiyotik sonrası rahatlama oluyor muydu?

Bu arada; senin durumunu ayrıştıran temel olay kaza olabilir. Sen daha hakimsindir konuya. Çünkü pudendal sinir hasarının bir travma ya da bir kaza sonucu ortaya çıkabileceğini yazıyor çoğu kaynakta. Çok kolay hasar alabilen bir sinir değil yani. Ben bu işlere yakalanmadan önce ağırlık çalışıyordum, bu da aklımın bir kenarında var bu sebepten. Benexol yerine Bemix'i değerlendirmeye alabilirsin, ben daha geçerli olduğunu düşünüyorum.

Tekrar geçmiş olsun. Selamlar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Katip

Mesaj gönderen Katip »

Nevergiveup atlamışım kusura bakmayın.
- Boşandıktan sonra ağrı artışım olmuyordu.
- Sinir blokajı geçici bir tedavi kesin tedavi maalesef ameliyat.
- Antibiyotik özellikle novosef bana çok iyi gelirdi. Ancak bu ilacın anti-enflamatuar özelliğinden ileri geldiğini düşünüyorum. Birde bu hastalık başlangıcından önce cinsel ilişkim de oldu kızdan rica ettim ve detaylı bir smeer testi yapıldı. Ve hiçbir bakteri, virüs ve mantar görülmedi. Bu da demek oluyorki cinsel ilişkiden prostatit herzaman olmuyor.
ABittersweetLi

Antienflamatuvar iltihap ile ilgili bir durumdur.Pudendal Sinir Sıkışması olan bir kimse ne antibiyotikden nede Antienflamatuvar etkisi gösteren bir ilaçtan fayda görür.böyle bir şey bilimsel olarak imkansız.doktorun size yaptığı operasyon prostatın etrafındaki sinirleri gevşetmek.doğru, sinirler ile ilgili bir sıkışma oluyor.ama bu durum prostatın şişliğinden etrafındaki kasları sıkıştırması ile oluyor.(bu şişlik genelde ultrasonda görülmüyor) siz tanı için mr ve bt den bahsetmişsiniz.ama aynı doktor pelvik bölgeye düşük akımda elektrik vererek sorunun ne ile alakalı olduğunu saptayabiliyordu.forumdan bir kişi gitmişti.şimdi tanı yöntemini değiştirmiş sanırım..
zaten bu tedavi yöntemi çoğunlukla bayanlara yönelik bir tedavi diye geçiyor..