Acil yardım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nedenben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Acil yardım

Mesaj gönderen nedenben »

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Bende 2 ay önce yakalandım. Geç kaldım doktora gitmekte. Başlangıçta idrarda yanma vardı bu belitiden 10 gün sonra gittim doktora verdiği ilaçlar iyi gelmedi. Azitro,ciprasit,ornisid vermişti. 4 gün önce başka bir doktora gittim. Prostat sıvısı aldı.Prostat sıvısında 18-20 lök görüldü. Biteral ve zinnat kullanmaya başladım. 4.günde mide bulantısı eklendi ilacı kullanamayacağım. Şikayetim ağrı sancı olması ağrıdan duramıyorum. Ne yapmam lazım arkadaşlar. Bana bir yol gösterin.
freeman

Re: Acil yardım

Mesaj gönderen freeman »

geçmiş olsun , hangi dr'a gittin ? ağrı tam olarak nerde ?prostat, testis, penis ?
nedenben

sağol freeman. ankarada özel muayenesi olan prof gittim. Ağrı tam olarak makat, makatla testis arası yanma sızlama bazen peniste batma. İlaçlar fayda etmiyor.Üstüne mide bulantısı yemek yiyemez oldum. Doktoru aradım ilaçlara devam dedi, yakınmalarıma aldırış etmedi. Doktor mu değiştirsem az paralar da vermiyoruz. İdrar tahilinde ve prostat sıvısında lokosit var. İlacın 4.günü daha biteral bitmek üzere zinnat 13 tane kaldı. Ama umudum yok.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

nedenben yazdı:sağol freeman. ankarada özel muayenesi olan prof gittim. Ağrı tam olarak makat, makatla testis arası yanma sızlama bazen peniste batma. İlaçlar fayda etmiyor.Üstüne mide bulantısı yemek yiyemez oldum. Doktoru aradım ilaçlara devam dedi, yakınmalarıma aldırış etmedi. Doktor mu değiştirsem az paralar da vermiyoruz. İdrar tahilinde ve prostat sıvısında lokosit var. İlacın 4.günü daha biteral bitmek üzere zinnat 13 tane kaldı. Ama umudum yok.
kardeş mücadeleye devam
bana göre şanslısın çünkü lökosit bulunduysa bakteriyal dir çaresi antibiyotiktir
uygun antibiyotiği uygun doz da yeteri kadar kullanırsan atlatma şansın yüksek
içemiyorsan iğne dene zaten iğne oral yoldan almaktan daha ii
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ilaçlar prostat içine etki etmesi uzun zaman alıyor, Bazı dr lar antibiyotik iğne ve antibiyotik tablet beraber veriyor,Forumda iğne kullananlar var daha etkili olduğunu söylemişlerdi.
Ağrılari azaltmak icin sıcak oturma banyosu dene ,leğen içine sıcak su doldur içine otur rahatlamanı sağlar
nedenben

sağolun arkadaşlar. çok kafaya takıyorum. bu gün hiç evden dışarı çıkmadım. moralim sıfır kusura bakmayın. ilaçlar bir işe yaramayınca mücadele gücü azalıyor. koskoca prof gittik diyorsun o da on günlük ilaç tedavisi veriyor. İğne yazdırmak sorun. Kim yazar hangi doktor ürolog mu enfeksiyon has. uzmanı mı. İlaçlar bitene kadar sabredeceğim. Sağolun cevaplarınız için.
baran

Mesaj gönderen baran »

nedenben yazdı:sağolun arkadaşlar. çok kafaya takıyorum. bu gün hiç evden dışarı çıkmadım. moralim sıfır kusura bakmayın. ilaçlar bir işe yaramayınca mücadele gücü azalıyor. koskoca prof gittik diyorsun o da on günlük ilaç tedavisi veriyor. İğne yazdırmak sorun. Kim yazar hangi doktor ürolog mu enfeksiyon has. uzmanı mı. İlaçlar bitene kadar sabredeceğim. Sağolun cevaplarınız için.
İNSANOĞLU ŞARTLARA ÇABUK ADAPTE OLUR ZAMANLA
BİRAZ HASTALIK SANA ALIŞACAK BİRAZ DA SEN HASTALIĞA ALIŞACAKSIN GEÇİNİP GİDECEKSİN ÇOK KAFAYA TAKMA
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaslar konu hakkinda tecrubesi olan arkadaslardan ciddi manada yardima ihtiyacim var acilll

Malumunuz yabanci bir yerdeyim yarin tek sefer muayne imkanim var..meni kültürü sonucu cikacak ve yabanci doktora prostat masaji sonucu sivi tahlili rica edecem..umarim yapar..isin ozu şu ki ben biliyorum bakteri kaynaklı hastaligim..mutlaka ilac yazacakir agrilarimda var çünkü..birbucuk ay doktor imkanim olmayacagi icin ilaci uzun vadeli mi isteyeyim

Diyelim sivi tahlili yaptiramadim yada lokosit cikmadi doktor rektal muayene yapti teşhis edemedi..bu durumda ulkeye donene kadar en azindan nasil bi istekte bulunayim doktordan..kuyruk sokumu agrim,kalca agrim,bel agrim oluyo cunku..hastalık daha erken asamada bundan 13 gun once rektal muayene yapti sorun yok demisti..

Erken tedavi imkanini.kacirmak istemiyom..bu sure icinde sabah aksam hergun sicak oturma yapma sansimda var..bu sureyi iyi degerlendirmem gerek..
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

baran yazdı:
nedenben yazdı:sağolun arkadaşlar. çok kafaya takıyorum. bu gün hiç evden dışarı çıkmadım. moralim sıfır kusura bakmayın. ilaçlar bir işe yaramayınca mücadele gücü azalıyor. koskoca prof gittik diyorsun o da on günlük ilaç tedavisi veriyor. İğne yazdırmak sorun. Kim yazar hangi doktor ürolog mu enfeksiyon has. uzmanı mı. İlaçlar bitene kadar sabredeceğim. Sağolun cevaplarınız için.
İNSANOĞLU ŞARTLARA ÇABUK ADAPTE OLUR ZAMANLA
BİRAZ HASTALIK SANA ALIŞACAK BİRAZ DA SEN HASTALIĞA ALIŞACAKSIN GEÇİNİP GİDECEKSİN ÇOK KAFAYA TAKMA
Daha kabullenemedim ondan.Bu ilaçlar bittikten sonra şikayetler geçmediyse napmalıyım. Tekrar rektal muanemi yaptırayım. Yoksa doktor mu değiştireyim.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Sabir yazdı:Arkadaslar konu hakkinda tecrubesi olan arkadaslardan ciddi manada yardima ihtiyacim var acilll

Malumunuz yabanci bir yerdeyim yarin tek sefer muayne imkanim var..meni kültürü sonucu cikacak ve yabanci doktora prostat masaji sonucu sivi tahlili rica edecem..umarim yapar..isin ozu şu ki ben biliyorum bakteri kaynaklı hastaligim..mutlaka ilac yazacakir agrilarimda var çünkü..birbucuk ay doktor imkanim olmayacagi icin ilaci uzun vadeli mi isteyeyim

Diyelim sivi tahlili yaptiramadim yada lokosit cikmadi doktor rektal muayene yapti teşhis edemedi..bu durumda ulkeye donene kadar en azindan nasil bi istekte bulunayim doktordan..kuyruk sokumu agrim,kalca agrim,bel agrim oluyo cunku..hastalık daha erken asamada bundan 13 gun once rektal muayene yapti sorun yok demisti..

Erken tedavi imkanini.kacirmak istemiyom..bu sure icinde sabah aksam hergun sicak oturma yapma sansimda var..bu sureyi iyi degerlendirmem gerek..
kardeşim,iğne tedavisi görürsen daha etkili olur.hangi iğneleri kaç günlük yazar bilemeyiz tabi.sen yinede şansını dene.oral yoldan antibiyotik verirsede yapacağın fazlada bir şey yok.onlarda sen buraya gelene kadar seni idare eder.fazla kafanada takma.olan olmuş bir kere,ilk evrelerde psikoloji çok kötü oluyor.hepimiz aynı yollardan geçtik.ama zaman geçtikçe insan alışıyor.moral bozmaya gerek yok,nice daha kötü hastalıklar var.şükretmek gerekiyor.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Igne kullanablicegimi sanmiyorum hergün vurduramam..ama icimde hep tamamen iyileşme umidi var aksini dusunmek istemiyom nedense..yardim et allahimmmmmmm
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

Arkadaşlar 3 gundur ağrılarımdan uyuyamiyorum. Antibiyotik kullandigim halde(zinnat 500mg). Sürekli bir yanma var prostatta. Gece 2-3 te uyandırıyor ve uyuyamiyorum. Ne onerirsiniz. Akut dönemin zirvesini yaşıyorum galiba.
alican48

Mesaj gönderen alican48 »

İlk güne göre nasılsın peki?
nedenben

Daha kötü hiç bu kadar kötü olmamistim. İlk ilaç almaya basladigimda belirtiler hafiflemisti 4.günde ilaç midemi bozdu bıraktım sonra hafif usuttum midemi hava soğumustu. şimdi daha kötü oldum. İlaca 2 gün ara verdim kaldığım yerden devam ediyorum ama nafile. 3 gundur uykusuzum napabilirim.
nedenben

Hiç böyle olan var mi daha önce ?
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Var var olmaz mi senin hocanin adini soyle de bizd3 ogrenelim kardes
prostatiniseveyim

Gittigim drlar in sayisi 20 nin uzerinde portfoyumde kimin ne yaptigiyla ilgili 40 dr var herkes lokosite bakmaz dogrusunu yapmis ama bak bana 20 prof b3ni iyi 3demedi bu is boyle bazisi bazi ilqclara on yargili onlardan biroyse sana tavsiye edeyecegim ilaclar var agriyla ilgili yas kac
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Biteral zaten mide bulantısı yapan bir ilaç . Bir de şanssızlığın kötü havalarda yakalanman. Geçişlerde ve soğuk havada Ağrılar artıyor
Bence bir de enfeksiyoncuya gidip antibiyogram yaptır
nedenben

prostatiniseveyim yazdı:Gittigim drlar in sayisi 20 nin uzerinde portfoyumde kimin ne yaptigiyla ilgili 40 dr var herkes lokosite bakmaz dogrusunu yapmis ama bak bana 20 prof b3ni iyi 3demedi bu is boyle bazisi bazi ilqclara on yargili onlardan biroyse sana tavsiye edeyecegim ilaclar var agriyla ilgili yas kac
Tavsiye edebileceğini ilaçlar neler. Yaş 28. 4 gundur uyku uyuyamiyorum ve psikolojik olarak bittim.
nedenben

cihanbey yazdı:Biteral zaten mide bulantısı yapan bir ilaç . Bir de şanssızlığın kötü havalarda yakalanman. Geçişlerde ve soğuk havada Ağrılar artıyor
Bence bir de enfeksiyoncuya gidip antibiyogram yaptır
Antibiyogram nedir? Bakteriye gore antibiyotik mi. Bana su an çözüm olabilecek en iyi tavsiye niz nedir ben bir kabus yaşıyorum 4 gundur.
nedenben

Arkadaslar iğne yazdırmak istesem acilden yazarlar mi. İesef denesem mi. Ağrılarımdan uyuyamiyorum. Şiddetli idrarda yanma ve makatta yanma, ağrı var. Testisler ve makat çevresi genelde.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

nedenben yazdı:Arkadaslar iğne yazdırmak istesem acilden yazarlar mi. İesef denesem mi. Ağrılarımdan uyuyamiyorum. Şiddetli idrarda yanma ve makatta yanma, ağrı var. Testisler ve makat çevresi genelde.
Şansını deneyebilirsin yazıcaklarını sanmıyorum
Yediklerine içtiklerine dikkat ediyormusun
prostatiniseveyim

nedenben yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:Gittigim drlar in sayisi 20 nin uzerinde portfoyumde kimin ne yaptigiyla ilgili 40 dr var herkes lokosite bakmaz dogrusunu yapmis ama bak bana 20 prof b3ni iyi 3demedi bu is boyle bazisi bazi ilqclara on yargili onlardan biroyse sana tavsiye edeyecegim ilaclar var agriyla ilgili yas kac
Tavsiye edebileceğini ilaçlar neler. Yaş 28. 4 gundur uyku uyuyamiyorum ve psikolojik olarak bittim.
Dr un kim
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

kardeş doktorunla konuş iğne iste . iğne şuana kadar konuştuğum herkesde işe yaradı boşa demiyorum . İğne + antibiyotik + bitkisel haplar + vitamın şeklinde olmalı tedavi fakat işte bunun hepsını duzgun şekilde bilen bir doktor yazmalı . Hea iğne ne diye soruyorsan novosef iesef unacefin gibi bişey olacak . şahsen ben novosef ve unacefin den fayda gördüm .
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

peki bu igne olanların hepsi iyileştimi arkadaşlar,herkes birbirine igne ikraam ediyor sanki