Biofilm

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Mrshadow

Re: Biofilm

Mesaj gönderen Mrshadow »

Asetil sistein
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Bu konu oldukça ilgi çekici ma bir bilgiye sahip değilim
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Gerçekten mantıklı bi olay, heleki prostat gibi bi organda daha fazla biofilm durumu yasanacagı düşüncesindeyim, herkes az cok bi yere kadar getirebiliyor hastalığı ama hep bi ufak kısım kalıyor oda nükse sebep olabılıor
Mrshadow

kadir abinin tezine göre, sekel alanlar hepimizin prostatında olacak. bundan kaçış yok. bu sekeller içinde bakteriler yaşayacak. bundan kaçış yok. siz bu sekelleri açarsanız ( yara izlerini) enfeksiyon tekrar tamr olurken yine sekel oluşturacak :)
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Mrshadow yazdı:kadir abinin tezine göre, sekel alanlar hepimizin prostatında olacak. bundan kaçış yok. bu sekeller içinde bakteriler yaşayacak. bundan kaçış yok. siz bu sekelleri açarsanız ( yara izlerini) enfeksiyon tekrar tamr olurken yine sekel oluşturacak :)
Ölene kadar bu rahatsızlık olacak galiba alevlensiğinde antibiyotik kullanıp ilerleyen zamanda da kendimizi koruyacağız hepsi bu galiba
Mrshadow

Zuspat yazdı:
Mrshadow yazdı:kadir abinin tezine göre, sekel alanlar hepimizin prostatında olacak. bundan kaçış yok. bu sekeller içinde bakteriler yaşayacak. bundan kaçış yok. siz bu sekelleri açarsanız ( yara izlerini) enfeksiyon tekrar tamr olurken yine sekel oluşturacak :)
Ölene kadar bu rahatsızlık olacak galiba alevlensiğinde antibiyotik kullanıp ilerleyen zamanda da kendimizi koruyacağız hepsi bu galiba
Sekellerin icinee kalan mikroplar rahatsiz etmez
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

O zaman asist Plus felan kullanmaya gerek yok öyle mi? Sekel dediğin şeyler Kireçlenme dediğimiz şey değil mi
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Kireçlenme konusunu bilemiyorum. Yalnız nac ile ilgili birçok çalışma bulunmakta. Nac aynı zamanda belirli pataojenlere karşı antibiyotik işlev de görebiliyor. Artrit hastaları bile sürekli kullanıyor yabancı forumlarda. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Biyofilm çözerken aynı zamanda da bakteri öldürme işlevi de olabilir. Aynı zamamda antibiyotiklerin işlevini de arttırabilir. Ben kullanıyorum. Özellikle stream de iyi yani tazyikli işeme sıkıntısına da iyi geliyor.

Bunları buraya bırakıyorum. İsteyen, dili olan okusun, tartışalım . Bazılarının tam metni yok ama özet yetiyor.

https://www.fxmedicine.com.au/blog-post ... infections

https://aac.asm.org/content/54/8/3529

https://jcm.asm.org/content/5/1/58.short

https://link.springer.com/article/10.10 ... 016-5534-9

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26941030

https://www.science.gov/topicpages/n/n- ... t+biofilms
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Antibiyotik ile birlikte mi kullanıyorsun? Günde kaç kez? Asist Plus ile aynı mı özellikleri
Icedive26

Günde 2 kullanabilirsin. Aynıdır heralde ben mucovit kullanıyorum ilaveten c vitamini de var. N asetil sistein etken maddesidir.

Araştırdıklarıma göre antibiyotik ile arada önce ya da sonra 2-3 saat bırakmak üzere kullanıldığında daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Ben tek kullanıyorum. antibiyotikler kalbime vücuduma her türlü dokunuyor . Ritm bozukluğu vücut ağrısı vb bir sürü yan etki yapıyor.

Günde bir tane ile deneyebilirsin. Sana kalmış ben doktor değilim. Sizler gibi bir hastayım sadece. Dokunur ya da faydası olmazsa bırakırsın. Bu önemli bir antioksidan takviyedir aynı zamanda.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Ben en son kullandığım

İesef 1g 3*1
Tarivid 400 1*1
Tetradox 100 2*1

Bu kombinasyonda günde 2 defa NAC Asetilstein 600 kullanmıştım. İlaçları kullanırken iki üç defa kalp atışı gibi prostatımda zonklama olmuştu.

Faydası oldu mu olmadı mı bilmiyorum.

Antibiyotikler bitikten 1 ay sonra Zafer Hocaya; prostat sıvısı lökosit kontrolü yaptırdım. 1-2 lökosit çıktı. Şu anda durumum stabil. Ağrı yanma sıkıntım yok.

Herkese geçmiş olsun...
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Icedive26 yazdı:Günde 2 kullanabilirsin. Aynıdır heralde ben mucovit kullanıyorum ilaveten c vitamini de var. N asetil sistein etken maddesidir.

Araştırdıklarıma göre antibiyotik ile arada önce ya da sonra 2-3 saat bırakmak üzere kullanıldığında daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Ben tek kullanıyorum. antibiyotikler kalbime vücuduma her türlü dokunuyor . Ritm bozukluğu vücut ağrısı vb bir sürü yan etki yapıyor.

Günde bir tane ile deneyebilirsin. Sana kalmış ben doktor değilim. Sizler gibi bir hastayım sadece. Dokunur ya da faydası olmazsa bırakırsın. Bu önemli bir antioksidan takviyedir aynı zamanda.
Yalnız aksi önerilmedikçe 4-5 günden fazla kullanılmaz yazıyor ama sen art arda kaç gün kullandın
Icedive26

Ben hergün bazen 2 günde 1 sürekli kullanıyorum. Ama uzun bir ara vermiştim 1-2 ay. Sürekli kullanımı ile ilgili bir fikrim yok. Belki zararı olabilir. Ama yabancı forumlarda sürekli kullananlar var.
aliseal48

Mesaj gönderen aliseal48 »

Nac dediğimiz ilaç ismi nedir...eczaneden hangi isimle istiyoruz
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

aliseal48 yazdı:Nac dediğimiz ilaç ismi nedir...eczaneden hangi isimle istiyoruz

Asist plus 600 sabah akşam antibiyotik aldıktan en az 2 saat sonra kullan
aliseal48

Mesaj gönderen aliseal48 »

murat222 yazdı:
aliseal48 yazdı:Nac dediğimiz ilaç ismi nedir...eczaneden hangi isimle istiyoruz

çok teşekkürler.hiçbir dr bunu bilmiyor .prof bile biofilm nedir diyor....
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

aliseal48 yazdı:
murat222 yazdı:

çok teşekkürler.hiçbir dr bunu bilmiyor .prof bile biofilm nedir diyor....

Bu hastalığa ilk yakalandığım zamanlarda, hastalık 7-8 aylıkken, Acıbadem hastanesi üroloji uzmanına gitmiştim. Oradaki üroloji uzmanına durumumu anlattıktan sonra doktor bana döndü dedi ki;

Hiç boşuna uğraşma, bu geçmez hocam. Bundan kurtulamazsın demişti.

Bende peki neden Hocam dedim. Bu neden geçmez??? Siz iyi bir hastanede iyi bir ürologsunuz diye düşünüyorum. Siz böyle diyorsanız, bunun geçerli bir nedeni olmalı, bana bu nedeni açıklayabilir misiniz demiştim. O da;

Bakteriler prostata girdiğinde kendilerini korumaya alırlar. Yani bizim biofilm dediğimiz, koruma Kalkanını etrafına sararlar. Sen ne kadar antibiyotik içsende o antibiyotik, o korumayı, o kalkanı geçemez. O yüzden, İyileşmek çok, ama çok zor demişti. Peki bunu çaresi yok mu demiştim. O da bana yok. Yılda birkaç defa belli dönemlerde alevlenir. O dönemlerde, alacaksın 2-3 kutu cipro içeceksin. Bundan sonra Hayatına böyle devam edeceksin demişti.

Bende doktora, sağlık olsun hocam deyip arkamı dönüp gitmiştim. Bana biofilm aşılır, ilaçları falan var gibisinden hiç birşey söylememişti. O zamanı hatırlıyorumda.

Çok üzülmüştüm yaaa... Gerçekten çok üzülmüştüm... :cry: :cry:
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Icedive26 yazdı:Ben hergün bazen 2 günde 1 sürekli kullanıyorum. Ama uzun bir ara vermiştim 1-2 ay. Sürekli kullanımı ile ilgili bir fikrim yok. Belki zararı olabilir. Ama yabancı forumlarda sürekli kullananlar var.
Sen ne kadar kullandın en uzun ard Arda hiç yan etkileri oldu mu?
Icedive26

Zuspat yazdı:
Icedive26 yazdı:Ben hergün bazen 2 günde 1 sürekli kullanıyorum. Ama uzun bir ara vermiştim 1-2 ay. Sürekli kullanımı ile ilgili bir fikrim yok. Belki zararı olabilir. Ama yabancı forumlarda sürekli kullananlar var.
Dostum ben 3-4 ay kullandım. Bir yan etkisi olmadı. Sonra ara verdim şimdi yeniden başladım.
Rahatsız ederse ,fayda olmazsa bırakırsın.tek bir şey söyleyeyim sperm kalitem bile arttı geçen varikosel için spermiyogram yaptırdım.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Zuspat yazdı:
Bn günde 2 asist plus kullandım bir ay
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Hmm anladım çok sağolun. Ben geçmişte akciğer enfeksiyonu olmuştum o zaman bir ay antibiyotik ve bunun benzeri bir ilaç kullandım ve sonuç mükemmeldi 2 yıla yakın hiç belirti vermedi
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Şimdi hiç karıştırmayalım mı? Asist ile oradaki sekellere faydası olmaz mı? Sekel nedir bu arada? Bio film anladığım kadarı ile canlı olmayan yüzeye tutunuyor sekeller canlı olmayan yüzey mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Zuspat yazdı:
Şimdi hiç karıştırmayalım mı? Asist ile oradaki sekellere faydası olmaz mı? Sekel nedir bu arada? Bio film anladığım kadarı ile canlı olmayan yüzeye tutunuyor sekeller canlı olmayan yüzey mi?
Sekeller, skarlar, kalsifikasyon, yada bir başka deyişle kireclenme diye tabir edilen bu iyilesen mukozanin dogal sonucu olarak karsimiza cikar. Bu yapi icinde pasif halde nanobakteriler bulundugu gibi, bu yapiya tutunup, uzüm salkimi seklinde kolonizasyon olusturan bakteriler yaşamini saglarlar.Bazi bakteriler biofilm olusturması icin yuksek egilime sahiptirler.Bu biofilm sayesinde kendilerini koruma altina alirlar.
Asetel sistein kullanimi, prostat yüzeyindeki iyileşen skar denilen oluşumları çözebilir fakat bu cözulme yaranin tekrar acilmasina sebep olur. Bu yapı içindeki pasif halde bulunan patojenler aciğa cikarak aktif hale gelirler. İyilesen yarayı acmak daha büyük sorunlara yol acabilir.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Allah razı olsun abi çok mantıklı geldi bu açıklama. Hastalığın ilk alevli hali hala aklımda psikolojik ve maddi yıkımı da öyle... Zararı yoksa dursun bakteriler :)