Antibiyotik sonrası belirtiler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Gizliman

Antibiyotik sonrası belirtiler

Mesaj gönderen Gizliman »

Arkadaşlar kültür yaptırdım. Antibiyotik hassasiyet testi yaptırdım. Dokotr bakarak bana Serftriaksion ve capriflox deye geniş sepkili antibiyotik tedavisi uyguladı. Serftriakson 5 tane 1000mg her gün, capriflox 2 haftalık her gün bir tane. Yanında fundazol mantarlar için. Şimdi bu tesaviye başlayalı iki günden sonra idrar problemin olmamasına rağmen şimdi penis ucumda yanma, batma oluyor. İdrar hissi geliyor sürekli. Akıntı vardı o düzeldi tedavi başlayınca. Şimdi bu idrar hissi antibiyotiklerden olabilir mi? Ama galiba iyileşme hiss ediyorum. Makat bölgemde yanma vve ağrı gitti. Belimde ağrı kaldı ve bu yeni yaranmış idrar hissi. İsrara gün içinde 4-5 deda gidiyorum
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Antibiyotik sonrası belirtiler

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Çıkan bakteri sonrası antibiyogram yapılmadıysa direncli antibiyotik verilmis olabilir. Bende de idrarda yanma yapti daha once yoktu
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Bu antibiyotiklerden ikisinide kullandim. Sefriaksonu gunde 2*1 gr toplam 6 tane kullandim ve kullanirken sanki hasta degilim hissine bile kapildim. Tabi yalanci his. Capriflox dedigin anladigim kadari ile levofloksasini tavanik adiyla kullandim. Toplam 3 kutu kullandim fakat 3 . Kutuyu 3-4 gun gectikten sonra dr verdigi icin sadece semptomlari geriletti. Mikroplari sindirip prostatin dehlizlerinde saklanmalarini sagladi. Anlayacagin bu ilac sende ise yarayacaksa rastladigim bilimsel makalelerde 4 ila 6 hafta kullanilmasi tavsiye olunuyor.
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Elbir yazdı:
Mugla4848 yazdı:Çıkan bakteri sonrası antibiyogram yapılmadıysa direncli antibiyotik verilmis olabilir. Bende de idrarda yanma yapti daha once yoktu
Yazmış antibiyotik hassasiyet testi yapmışlar. Daha önce böyle antibiyotik kullandınız mı?
Kullandım e coli bakteri ve 2 bakteri vardi e coli icin antibiyogram sonucuncda ieseften kinolanlara tetradoksa direcli cikmisti salak doktorlar hep direncli yazmis