Testosteron düşüklüğü ve cinsellik

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
freeman

Testosteron düşüklüğü ve cinsellik

Mesaj gönderen freeman »

Testosteron ne işe yarar?
Testosteron yoksunluğu hayati bir öneme sahip olmasa da bu hormonun varlığı erkek özelliklerinin gelişimi ve fonksiyonu için şarttır. Testosteron etkinliğini daha anne karnında göstermeye başlar. Anne karnında erkek özelliklerinin oluşmasına katkıda bulunur. Sonra ergenlik döneminde de ikincil seks özelliklerinin gelişimini sağlar. Androjenler vücutta kıllanmayı, ses kalınlaşmasını, sebum üretimini, kas kütlesinde artışı ve kan yapımını tetikler. Testosteron genel sağlığı, fiziksel ve zihinsel performansı etkiler. Aynı zamanda bu hormon duygusal durum ve motivasyon için de önemlidir. Testosteron eksikliği görülen erkeklerde depresyon ve motivasyon güçlüğüne sık rastlanıyor. Testosteronun cinsel davranış ve aktivite üzerinde önemli etkileri var. Cinsel istek, fanteziler, gece ereksiyonları, cinsel aktivite kadar orgazm ve ejakülasyonun sıklığı da androjenler tarafından yönetiliyor.

TESTOSTERON SEVİYENİZİ ÖLÇTÜRDÜNÜZ MÜ?
Cinsel isteğinizde azalma oldu mu?
Kendinizi yorgun, bitkin, halsiz mi hissediyorsunuz?
Kas kuvvetinizde azalma var mı?
Hayattan zevk almakta zorlanıyor musunuz?
Mutsuz ve karamsar mısınız?
Sertleşme kaliteniz bozuldu mu?
Akşam yemeğinden hemen sonra uykunuz mu geliyor?
Spor yaparken zorlanıyor musunuz?
İş performansınız düştü mü?
Bu sorulara bir veya birkaçına "Evet" yanıtını veriyorsanız testosteron seviyelerinizi ölçtürmenizin vakti gelmiş demektir. Testosteron seviyeleri kan analizleriyle ölçülebilmektedir. Sabah 8–10 saatleri arasında ölçtüreceğiniz testosteron seviyeleriniz düşük çıkarsa doktorunuzdan testosteron takviyeleri için bilgi alabilir, size en uygun olan tedaviyi seçerek eski gücünüze, enerjinize, cinsel isteğinize ve cinsel performansınıza sahip olabilirsiniz.

Testosteron eksikliği neden olur?
Testiste testosteron üretimi azalabilir veya testis dışı nedenlerle azalabilir. Testislerde testosteron üretimindeki azalmayı inmemiş testis vakalarında, testis travmalarında hatta komplike olmuş kabakulak vakalarında görüyoruz. Kısaca testis dokusunu azaltacak tüm durumlarda testosteron üretimi azalır. Ancak özellikle yaşla birlikte testislerde testosteron üretiminde yaşla birlikte bir düşüş olur. Bu durumda andropoz dediğimiz bir klinik duruma yol açar. Bir de beyindeki hormon denetimi yapan hipofizden kaynaklanan bazı durumlarda hormon üretimi bastırılabilir. Kilo fazlalığı, kötü beslenme ve bel çevresi kalınlığı gibi risk faktörleri de testosteron seviyelerini azaltır.

Testosteron eksikliğinin sonuçları nedir?
Eğer fetal gelişim sırasında vücut yeterli testosteron üretmezse vücudun dışındaki cinsel organların büyümesinde sorunlar ortaya çıkar. Ergenlik sırasında bu durum oluşursa büyüme ve gelişmeyi yavaşlatabilir. Genel olarak kas kütlesi gelişiminde azalma, ses kalınlaşmasının olmaması, vücut kıllarında azlık, meni hacminde azalma veya meninin hiç olmaması, penis ve testislerde hacim eksikliği, memelerde büyüme (jinekomasti) gibi şikayetler olur. Yetişkinlik döneminde oluşursa andropoz denilen durum gelişir.

Testosteronu düşük ve yüksek erkeklerin farkları nedir?
Testosteronu yüksek erkekte aşırı anormal bir cinsel istek değil ama cinsel arzu tamdır. Testosteronu düşük olan erkekte cinsel istek azalmıştır, kendisini güçsüz ve halsiz hisseder. Konsantrasyon azalmıştır, çabuk yorulur. Depresif hisler içinde olabilir. Sakalın, bıyığın kuvvetinin azalması, vücut kıllarının dökülmeye başlaması düşük testosteron belirtisidir.

Cinsel ilişki testosteronu etkiler mi?
Cinsel aktivite de testosteron seviyesini yükseltir. Seksüel aktif insanlarda testosteron yüksek olur. İlişki aralıkları uzadığında diğerlerine göre düşer.
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Testosteron düşüklüğü ve cinsellik

Mesaj gönderen selmet »

kr prostatit serüvenine ilk olarak cinsel isteksizlikle başladım. kr prostatit e yakalanmadan yaklaşık 1 sene kadar önce bel fıtığı olduğumu öğrendim çektirdiğim mr sonucunda. bel fıtığım için internetten yaptığım araştırmalarda şayet bacaklarda güç kaybı, iktidarsızlıklık, büyük-küçük abdest tutamama gibi sorunlar baş göstermesi halinde bel fıtığı için ameliyat şart diye yazıyordu internet sitelerinde. bunları aklımda tutyordum.

neyse aradan bir sene kadar ya geçti ya geçmedi benim cinsel gücüm ve isteğim resmen sıfırlandı! elle uyarmama rağmen tık yoktu. hemen aklıma internetten öğrendiğim bilgiler geldi "ulan fıtığım büyüdüde beni iktidarsızmı yaptı diye!" hemen koştum beyin cerrahına hocam dedim bende iktidarsızlık başladı hemen ameliyat et beni! :) adam baktı birkaç hareket yaptırdı bana hopla, zıpla, parmak uçlarına bas vs.. evladım senin bu problemin fıtıktan kaynaklanmıyor. fıtığın iktidarsızlık yapması içi,n omuriliğine basması lazım, omuriliğine bastığı zamanda sen ayakta bile dursamazsın senin bu problemin fıtıktan kaynaklanmıyor sen bir üroloğa görün dedi!

neyse üroloğa göründük adamın kulağına fısıldadım hocam ereksiyon olmuyorum diye! kan ve idrar tahlili yaptırdı bana virigen diye testosteron ilacı verdi "bunu kullan problemin kalmaz" dedi. eczaneye gittim ilacı aldım, daha eczaneden çıkmadan ağzıma attım bir tane :) aradan 10 dakika geçti geçmedi bir ateş bastı beni. eleman hemen dikeldi! içim bir ohh çektim. tamam dedim bu iş hal oldu. normale döndüm.

ama nerden bilecektimki bu olay kr prostatit denen belanın ilk habercisi imiş! yaklaşık bir, iki veya üç ay sonra sık idrara çıkma, yanma, idrar yaparken zorlanma şikayetlerim başladı. ve cinsel isteksizlik, boşalma anında meninin tazyiksiz çıkması ve en önemlisi zevk alamama! ve böylece kr. prostatit ve doktor doktor gezme serüvenim başlamış oldu.(hastalığımın ne olduğunu bilmiyorum daha..)

ilk olarak aşkım tüğfekçi devlet hastanesindeki bir üroloğa göründüm doktora şikayetkerimi anlatıyorum sık idara çıktığımı söylüyorum. doktor işerken yanma varmı diye sordu ben hayır dedim soruyu tam anlayamadığım için. doktora çocukluğumdan berid tuvalete sık çıktığımı filan söyledim. en az bir kere gece kalkardım işemek için. doktor kr prostatit olmasın dedi kendi kendine! neyse kan, idrar ve renkli film tahlilleri istedi. tahlilleri yaptırdım. sonuçları göstermeye gittiğimde doktorun o gün polikliniği yokmuş başka bir doktora gösterdim tahlilleri. doktor tahlillere baktı ve "korkocak birşeyin yok, herşeyin tertemiz oğlum " dedi. ve bana aşırı aktif mesana ilacı olan mictonorm yazdı. "bunu kullan geçmezse o zaman tekrar görün" dedi.

neyse bu mictonorm adlı ilaca başladım ilk başlarda sık idrara çıkmamı biraz azalttı gibi ama bu seferde idrar yaptırmıyordu bana. zaten yan etkilerinde yazıyor ilacın idrar yapma zorluğu yapar diye. ilacı bitirmeden bıraktım kullanmayı. bir iki ay öyle devam ettim şikayetler devam ediyor tekrar bir doktora daha göründüm. oda dünya kadar tahlil yaptırdı ve yanında sanırım bir doktor meslektaşı vardı ona dönerek bak işte kr prostatit dedi. ilaç olarak cardura,mictonırm ve bir antibiyotik yazdı. ve bana bunları 6 ay kadar kullan ayrıca üç günde bir boşal diye tavsiyede bulundu.

neyse bunun verdiği ilaçlara tekrar başladım. ayrıcada gün sayıyorum üçüncü gün banyoya gidip boşalıyorum. birgün yine banyoyay gittim zorla boşaldım ama ne boşalma! müthiş ağrı yaptı kasıklarım, bu arada işemeye sıkıştım ama işeyemiyorum aq. mictonorm adlı ilacın yat etkisi işetmiyor beni. patlayacak mesanem. nerdeyse acile gidecektim!. bu arada öyle küfürler ediyorumki anlayın artık!.. sizin vereceğiniz ilacın ben taa.. deyip ialçları kullanmayı bıraktım.

bir ay kadar sonra bu sefer yatarken böbreklerimin olduğu yerlerde ağrılar olmaya başladı ve bu aradada gece hafiften altıma kaçırmalarda başladı.
tekrar bir doktora daha.. bu sefer azosilin diye bir antibiyotik verdi doktor. bu antibiyotiği içtiğim ilk gün yanma ve sık idrara çıkma şikayetlerim birden kesildi! aha dedim bu işe yaradı.. amma velakin iki gün sonra tekrar başladı şikayetler.. yine aynı tas aynı tellak!.. böylece geçiyor ömrümden günler aylar seneler.yine bir doktora göründüm tüm tahlilleri gösterdim elemana anlattım derdimi beni bir güzel fırçaladı. tahlillere bakarak herşeyin tertemiz sen kafaya takmışsın en iyisi bir psikoloğa bile görün dedi!.(doktor dediklerimin hepsi ürolog) içimden söve söve çıktım gittim eve!

başka bir doktora tekrar çıktım bu sefer cinsel isteksizliğimi filan öncelikle anlkattım. tahlilleri gösterdim, prostatit olduğumu söyledim cinsel isteğimin iyice düştüğünü boşalırken zevk filan anmadığımı anlattım. neyse doktor gülerek seni biraz azdırıalım dedi ve virigen(testosteron caps) yazdı. bu virigeni kullanmya başladım ama fazlaca etki etmedi hatta ilk gün tekrar yanma ve sık idrara çıkma şikasyetlerimi azdırdı. bende kullanmayı kestim.

bir müddet sonra tekrar bir doktora daha gittim. derdimi anlattım. oda yine tahlil filan yaptırdrı prostat büyüklüğüne baktırdı. prostatın büyüklüğü normal dedi. hocam ya cinsel isteksizlikdiye sordum? psikolojiktir dedi!. hocam ben ömür boyunca bu kr porstatit şikayetleriylemi yaşayacağım diye dert yanınca. prostatını alırız o zaman dedi!!! yaşım o zaman daha 36 filan(şimdi 39).

bir müddet sonra aynı hastanedki başka bir doktora daha göründüm. derdimi anlattım şu doktor "şikayetlerin geçmezse prostatını alırız" dedi dedim. bu doktor olurmu senin yaşın kaç daha dedi? beni çukurova üni. balcalı hastanesine sevk etti ileri tetkik ve tedavi için. balcalıya gittim. onlarda bi ton tahlilden sonra yazdıkları cardura oldu. habu arada testosteron ölçümüde yapıldı düşük çıktı. cinsel istek problemlerimi testosteron düşüklüğüne bağladılar. epey tartıştık cinsel problemlerimin bu kr prostatitle başladığını ama sonunda onların eşşekleri kancık çıktı. ve onlarda virigen yazdılar.

virigeni kullanırken ereksiyon problemi olmuyor. uzun uzun ereksiyon oluyorum ama cinsellikten zevk alma asla eskisi gibi olmuyor olmadı.
hastalığımla ilgili şikayetlerimin azalması internet sayesinde öğrendiklerimi uyugulamam sayesinde oldu. yememe içmeme dikkat ediyorum. çay,kahve ve asitli yiyeceklerden uzak durmaya çalışıyorum elimden geldiğince.. ha birde epey sıcak oturmaları yaptım. yazları genelde rahatım. ama kışları şikayetlerim artıyor genelde yanma ve sık idrara çıkma şikayetleri.

ha bir de 1 sene kadar önce virigen yazdırmak için numune hastanesine gittim doktora tahlillerimi ve testosteron seviyemi gösteren tahlili gösterdim ve virigen yazmasını istedim. adam resmen azarladı beni. sanki seks düşkünüymüşümde ekstradan güç istiyormuşum gibi davrandı bana!

şimdi bir insanın hele hele daha 30 lu yaşlardaki bir insanın testosteron seviyesi düşük ise bunun ilaçlarla normal seviyeye çıkarılması gerekmezmi? niçin bu kadar tepki gösterdi bu doktor anlayamadım. bu testosteron i,laçlarını uzun süre kullanmak sakıncalımıdır acaba! bilemedim!

işte benim kr prostatit hikayem. daha atladıklarım var. romana dönüşmesin diye bunları yazdım sadece..
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

selmet yazdı:kr prostatit serüvenine ilk olarak cinsel isteksizlikle başladım. kr prostatit e yakalanmadan yaklaşık 1 sene kadar önce bel fıtığı olduğumu öğrendim çektirdiğim mr sonucunda. bel fıtığım için internetten yaptığım araştırmalarda şayet bacaklarda güç kaybı, iktidarsızlıklık, büyük-küçük abdest tutamama gibi sorunlar baş göstermesi halinde bel fıtığı için ameliyat şart diye yazıyordu internet sitelerinde. bunları aklımda tutyordum.

neyse aradan bir sene kadar ya geçti ya geçmedi benim cinsel gücüm ve isteğim resmen sıfırlandı! elle uyarmama rağmen tık yoktu. hemen aklıma internetten öğrendiğim bilgiler geldi "ulan fıtığım büyüdüde beni iktidarsızmı yaptı diye!" hemen koştum beyin cerrahına hocam dedim bende iktidarsızlık başladı hemen ameliyat et beni! :) adam baktı birkaç hareket yaptırdı bana hopla, zıpla, parmak uçlarına bas vs.. evladım senin bu problemin fıtıktan kaynaklanmıyor. fıtığın iktidarsızlık yapması içi,n omuriliğine basması lazım, omuriliğine bastığı zamanda sen ayakta bile dursamazsın senin bu problemin fıtıktan kaynaklanmıyor sen bir üroloğa görün dedi!

neyse üroloğa göründük adamın kulağına fısıldadım hocam ereksiyon olmuyorum diye! kan ve idrar tahlili yaptırdı bana virigen diye testosteron ilacı verdi "bunu kullan problemin kalmaz" dedi. eczaneye gittim ilacı aldım, daha eczaneden çıkmadan ağzıma attım bir tane :) aradan 10 dakika geçti geçmedi bir ateş bastı beni. eleman hemen dikeldi! içim bir ohh çektim. tamam dedim bu iş hal oldu. normale döndüm.

ama nerden bilecektimki bu olay kr prostatit denen belanın ilk habercisi imiş! yaklaşık bir, iki veya üç ay sonra sık idrara çıkma, yanma, idrar yaparken zorlanma şikayetlerim başladı. ve cinsel isteksizlik, boşalma anında meninin tazyiksiz çıkması ve en önemlisi zevk alamama! ve böylece kr. prostatit ve doktor doktor gezme serüvenim başlamış oldu.(hastalığımın ne olduğunu bilmiyorum daha..)

ilk olarak aşkım tüğfekçi devlet hastanesindeki bir üroloğa göründüm doktora şikayetkerimi anlatıyorum sık idara çıktığımı söylüyorum. doktor işerken yanma varmı diye sordu ben hayır dedim soruyu tam anlayamadığım için. doktora çocukluğumdan berid tuvalete sık çıktığımı filan söyledim. en az bir kere gece kalkardım işemek için. doktor kr prostatit olmasın dedi kendi kendine! neyse kan, idrar ve renkli film tahlilleri istedi. tahlilleri yaptırdım. sonuçları göstermeye gittiğimde doktorun o gün polikliniği yokmuş başka bir doktora gösterdim tahlilleri. doktor tahlillere baktı ve "korkocak birşeyin yok, herşeyin tertemiz oğlum " dedi. ve bana aşırı aktif mesana ilacı olan mictonorm yazdı. "bunu kullan geçmezse o zaman tekrar görün" dedi.

neyse bu mictonorm adlı ilaca başladım ilk başlarda sık idrara çıkmamı biraz azalttı gibi ama bu seferde idrar yaptırmıyordu bana. zaten yan etkilerinde yazıyor ilacın idrar yapma zorluğu yapar diye. ilacı bitirmeden bıraktım kullanmayı. bir iki ay öyle devam ettim şikayetler devam ediyor tekrar bir doktora daha göründüm. oda dünya kadar tahlil yaptırdı ve yanında sanırım bir doktor meslektaşı vardı ona dönerek bak işte kr prostatit dedi. ilaç olarak cardura,mictonırm ve bir antibiyotik yazdı. ve bana bunları 6 ay kadar kullan ayrıca üç günde bir boşal diye tavsiyede bulundu.

neyse bunun verdiği ilaçlara tekrar başladım. ayrıcada gün sayıyorum üçüncü gün banyoya gidip boşalıyorum. birgün yine banyoyay gittim zorla boşaldım ama ne boşalma! müthiş ağrı yaptı kasıklarım, bu arada işemeye sıkıştım ama işeyemiyorum aq. mictonorm adlı ilacın yat etkisi işetmiyor beni. patlayacak mesanem. nerdeyse acile gidecektim!. bu arada öyle küfürler ediyorumki anlayın artık!.. sizin vereceğiniz ilacın ben taa.. deyip ialçları kullanmayı bıraktım.

bir ay kadar sonra bu sefer yatarken böbreklerimin olduğu yerlerde ağrılar olmaya başladı ve bu aradada gece hafiften altıma kaçırmalarda başladı.
tekrar bir doktora daha.. bu sefer azosilin diye bir antibiyotik verdi doktor. bu antibiyotiği içtiğim ilk gün yanma ve sık idrara çıkma şikayetlerim birden kesildi! aha dedim bu işe yaradı.. amma velakin iki gün sonra tekrar başladı şikayetler.. yine aynı tas aynı tellak!.. böylece geçiyor ömrümden günler aylar seneler.yine bir doktora göründüm tüm tahlilleri gösterdim elemana anlattım derdimi beni bir güzel fırçaladı. tahlillere bakarak herşeyin tertemiz sen kafaya takmışsın en iyisi bir psikoloğa bile görün dedi!.(doktor dediklerimin hepsi ürolog) içimden söve söve çıktım gittim eve!

başka bir doktora tekrar çıktım bu sefer cinsel isteksizliğimi filan öncelikle anlkattım. tahlilleri gösterdim, prostatit olduğumu söyledim cinsel isteğimin iyice düştüğünü boşalırken zevk filan anmadığımı anlattım. neyse doktor gülerek seni biraz azdırıalım dedi ve virigen(testosteron caps) yazdı. bu virigeni kullanmya başladım ama fazlaca etki etmedi hatta ilk gün tekrar yanma ve sık idrara çıkma şikasyetlerimi azdırdı. bende kullanmayı kestim.

bir müddet sonra tekrar bir doktora daha gittim. derdimi anlattım. oda yine tahlil filan yaptırdrı prostat büyüklüğüne baktırdı. prostatın büyüklüğü normal dedi. hocam ya cinsel isteksizlikdiye sordum? psikolojiktir dedi!. hocam ben ömür boyunca bu kr porstatit şikayetleriylemi yaşayacağım diye dert yanınca. prostatını alırız o zaman dedi!!! yaşım o zaman daha 36 filan(şimdi 39).

bir müddet sonra aynı hastanedki başka bir doktora daha göründüm. derdimi anlattım şu doktor "şikayetlerin geçmezse prostatını alırız" dedi dedim. bu doktor olurmu senin yaşın kaç daha dedi? beni çukurova üni. balcalı hastanesine sevk etti ileri tetkik ve tedavi için. balcalıya gittim. onlarda bi ton tahlilden sonra yazdıkları cardura oldu. habu arada testosteron ölçümüde yapıldı düşük çıktı. cinsel istek problemlerimi testosteron düşüklüğüne bağladılar. epey tartıştık cinsel problemlerimin bu kr prostatitle başladığını ama sonunda onların eşşekleri kancık çıktı. ve onlarda virigen yazdılar.

virigeni kullanırken ereksiyon problemi olmuyor. uzun uzun ereksiyon oluyorum ama cinsellikten zevk alma asla eskisi gibi olmuyor olmadı.
hastalığımla ilgili şikayetlerimin azalması internet sayesinde öğrendiklerimi uyugulamam sayesinde oldu. yememe içmeme dikkat ediyorum. çay,kahve ve asitli yiyeceklerden uzak durmaya çalışıyorum elimden geldiğince.. ha birde epey sıcak oturmaları yaptım. yazları genelde rahatım. ama kışları şikayetlerim artıyor genelde yanma ve sık idrara çıkma şikayetleri.

ha bir de 1 sene kadar önce virigen yazdırmak için numune hastanesine gittim doktora tahlillerimi ve testosteron seviyemi gösteren tahlili gösterdim ve virigen yazmasını istedim. adam resmen azarladı beni. sanki seks düşkünüymüşümde ekstradan güç istiyormuşum gibi davrandı bana!

şimdi bir insanın hele hele daha 30 lu yaşlardaki bir insanın testosteron seviyesi düşük ise bunun ilaçlarla normal seviyeye çıkarılması gerekmezmi? niçin bu kadar tepki gösterdi bu doktor anlayamadım. bu testosteron i,laçlarını uzun süre kullanmak sakıncalımıdır acaba! bilemedim!

işte benim kr prostatit hikayem. daha atladıklarım var. romana dönüşmesin diye bunları yazdım sadece..
Geçmiş olsun kardeşim. Bir çoğumuz aynı dertten muzdarip iz malesef. Her gittiğin doktor un hep farklı farklı olması da aslında bir kısır döngü haline getirebilir . Yani bir doktor bi ilacı verince iyileşme olmuyor ise doktora kızıp başka doktora başka doktora gitmek de sıkıntı. Yani tavsiyem iyi bir doktor araştırıp ona inanıp bir en fazla iki doktorla sık sık sıkıntı olduğunda görüşebilir isek daha sağlıklı olur kanısında yim
selmet

Mesaj gönderen selmet »

isin kotusu buya! devlet hastanelerinde maalesef ilgilen(e)miyor doktorlar. hastaligimizin tedavi edici belli bir ilac kombinasyonu olmadigindan onlarinda yapacagi birsey yok.

agri kesici,cardura veya antibiyotik yazip gonderiyorlar. ellerinden baska birsey gel(e)miyor.
kadir25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen kadir25 »

Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var bu siteden epimediumu onermisti bi arkadas cinsel istek artirici bugun ilk defa bi kapsul kullandim ama hicbi etkisi olmadi acaba devamli olarakmi kullanmak gerekiyor yoksa bendemi sorun ?
erdem

Mesaj gönderen erdem »

kadir25 yazdı:Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var bu siteden epimediumu onermisti bi arkadas cinsel istek artirici bugun ilk defa bi kapsul kullandim ama hicbi etkisi olmadi acaba devamli olarakmi kullanmak gerekiyor yoksa bendemi sorun ?
Ben 3-4 yıldır kullanıyorum ve öneren de bendim. Ben macun şeklinde kullanıyorum ve bazen etki etmediği oluyor malesef ama bu oran %5-10 gibi söyleyebilirim. Kapsül olarak hiç denemedim oyuzden pek birşey söyleyemem ama birkaç gün sonra tekrar al bi dene olmazsa macun olarak kullan faydasını görürsün inşallah. Bir de çok yemek yiyip kullanma yemekten sonra 2 saat sonra kullan bence. Birde etki etmiyor derken de durduk yere dimdik olmasını bekleme ilişki öncesi kullan yani ilişki yasamayacagin gün kullanma çünki etki bekleyen bir ilaç. Uyarılma olmadan normal zamanda etki etmeyebilir.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Bazen öyle an oluyor ki içiyorum etki etmiyor 2 saat boyunca ve iki saat sonrası tam etki gösteriyor ki bunda da sanırım yediğimiz içtiğimiz ile etkili diye düşünüyorum. Birde sonraki alacağın Kapsül de enerji içeceği ille bi dene ama hepsini içme ben birkaç yudum içtiğim de yetiyor yada psikolojik olarak yetti zannediyorum tam bi net açıklama yapamıyorum günden güne değişiyor çünki etkisi
kadir25

Mesaj gönderen kadir25 »

erdem yazdı:Bazen öyle an oluyor ki içiyorum etki etmiyor 2 saat boyunca ve iki saat sonrası tam etki gösteriyor ki bunda da sanırım yediğimiz içtiğimiz ile etkili diye düşünüyorum. Birde sonraki alacağın Kapsül de enerji içeceği ille bi dene ama hepsini içme ben birkaç yudum içtiğim de yetiyor yada psikolojik olarak yetti zannediyorum tam bi net açıklama yapamıyorum günden güne değişiyor çünki etkisi
Valla kapsul olarak aliyorum bugun ikinci gundu kutunun uzerinde gunde 3 tane alin yaziyor aldim bugun oglen kendiliginden birak kalkti az once mesela dusundum yine hareketlenme oldu ama benim kafama takilan bosaldiktan sonra ikinciyede etkisi olurmu onu merak ediyorum..
olmazsa dedigin gibi bende macuna baslicam ama burda bulabilirmiyim macunu bilmiyorum bakalim
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Biraz dene bu is biraz da psikolojik olarak da etkiler. Kötü olduğuna inanırsan iyi olsada kötü gelir. Eski haline göre farklılık varsa dene birkaç gün bi bak ve değişiklik olmaz ise tekrar yazarsın.
selmet

Mesaj gönderen selmet »

kadir25 yazdı:
erdem yazdı:Bazen öyle an oluyor ki içiyorum etki etmiyor 2 saat boyunca ve iki saat sonrası tam etki gösteriyor ki bunda da sanırım yediğimiz içtiğimiz ile etkili diye düşünüyorum. Birde sonraki alacağın Kapsül de enerji içeceği ille bi dene ama hepsini içme ben birkaç yudum içtiğim de yetiyor yada psikolojik olarak yetti zannediyorum tam bi net açıklama yapamıyorum günden güne değişiyor çünki etkisi
Valla kapsul olarak aliyorum bugun ikinci gundu kutunun uzerinde gunde 3 tane alin yaziyor aldim bugun oglen kendiliginden birak kalkti az once mesela dusundum yine hareketlenme oldu ama benim kafama takilan bosaldiktan sonra ikinciyede etkisi olurmu onu merak ediyorum..
olmazsa dedigin gibi bende macuna baslicam ama burda bulabilirmiyim macunu bilmiyorum bakalim
üst üste iki defa boşalmaya çalışman prostatını fazla zorlamak olur ve şikayetlerin dahada artar arkadaşım. tavsiye etmiyorum üst üste iki defa boşalmanı. bir boşalmadan sonra en az 3 gün beklemen gerekir.

zaten prostat sakat olduğu için beyin prostatı zorlamaman için cinsel isteğini düşürüyor. sen dışardan takviyelerle prostatı haddidenden fazla zorlamaya kalkarsan bu sana daha şiddetli şikayetler olarak geri dönecektir.
secret

Mesaj gönderen secret »

Arkadaşlar testesteron miktarını devlette ölçtürebilir miyim ? Hangi doktora gitmeli ve ne demeliyim ?
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

testesteron seviyesini ölçtürmek çok pahalı değil. özel bir hastaneye sor istersen yada özel tanı merkezlerine.
ürolojiye gidip, libidom çok düşük, sabah ereksiyonu falanda olmuyom demen lazım.
kadir25

Mesaj gönderen kadir25 »

selmet yazdı:
kadir25 yazdı:
üst üste iki defa boşalmaya çalışman prostatını fazla zorlamak olur ve şikayetlerin dahada artar arkadaşım. tavsiye etmiyorum üst üste iki defa boşalmanı. bir boşalmadan sonra en az 3 gün beklemen gerekir.

zaten prostat sakat olduğu için beyin prostatı zorlamaman için cinsel isteğini düşürüyor. sen dışardan takviyelerle prostatı haddidenden fazla zorlamaya kalkarsan bu sana daha şiddetli şikayetler olarak geri dönecektir.

Ben bir senedir devamli gunde bir veya iki defa bosalirim hernekadar cinsel istek olmasada.. simdiye kadar agrilarim azaldi ama cogalmadi. Tabi dedigin de mantikli
geliyo haklisin sanirim. Bu sureyi 2-3 gune uzatmam lazim.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Bende iki günde bir ortalama bosalma olduğu için sanırım ağrım yok. Çok çok önceleri uzun süre bosalmayi nca yanma oluyordu fakat bu hastalıktan çok çok önce oluyordu. Boşalıyorsun ama dediğin gibi zevk yok birsey yok malesef.
secret

Mesaj gönderen secret »

Bugün testesteronumu ölçtürdüm 552.3 ng/dl çıktı.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

secret yazdı:Bugün testesteronumu ölçtürdüm 552.3 ng/dl çıktı.
İyi mi? Kötü mü?
Runaway
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Runaway »

referans değerleri nedir ? bir alt değer ve üst değer yok mu ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Runaway yazdı:
referans değerleri nedir ? bir alt değer ve üst değer yok mu ?
aşağıdaki linkde bu konuda bilgiler mevcut
http://birrcastleireland.com/the-values ... wever.html
secret

Mesaj gönderen secret »

referans aralığı 249-836 . Orta seviyede çıktı anladığım kadarıyla testesteronum. Devlet hastanesine gidip testesteronumu ölçtürmek istiyorum diyerek merakınızı giderebilirsiniz.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

500 guzel bi deger daha ne olsun
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

neden testosteron ölçümü yaptırıyorsunuz ki.prostattaki hastalık durumu düzelmeye başladığı zaman cinsellikte yerine gelecek zaten.sen ne yaptın prostatını seveyim.durumlar nedir
baran

Mesaj gönderen baran »

ABittersweetLi yazdı:neden testosteron ölçümü yaptırıyorsunuz ki.prostattaki hastalık durumu düzelmeye başladığı zaman cinsellikte yerine gelecek zaten.sen ne yaptın prostatını seveyim.durumlar nedir
GALİBA ODA İYİLEŞENLER KERVANINA KATILDI