Anaerob bakteriler!Yardım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Anaerob bakteriler!Yardım

Mesaj gönderen tattoosoul »

Herkese merhaba
Ben birkaç bilgi almak istiyorum sizlerden.Birkaç yazımda tedavi sürecimi çok detaylı olmasada yazdım.Hastalığın ilk tanısı koyulduğu gün dahil kadir abiden ve Kc34 den yardımlar aldım ve tabiki efervesanla kadim dost oldum (beni hep uzun uzun dinledi ve moral verdi) muhteşem insanlarsınız sonsuz teşekkürler.Şu an durumum çok çok iyi diyebilirim ama tabiki ağrılarım tamamen geçmedi çok nadir ama kesinlikle iyileştiğimi hissediyorum.
Hiç pcr yaptırmadım Zafer hocayada sormadım çekindim.ama bazı tahminler yürütüyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var. 2 hafta önce lökositim 5-6 idi şimdi 2-3 olduğuna eminim çünkü yükseldiğinde direk bel ve testis ağrısıyla hissediyorum.7-8 aylık tedavi sürecimde
3 tavanik
2 tarivid
1 ciprasid
6 genta
4 tetradox
3 tarivid
2 klindamisin
1 biteral
12 iesef kullandım
Bu ilaçlardan bana en çok fayda sağlayan ve kullandığım anda rahatlama ve iyileşme hissini en çok yaşadığım sırayla
Klindamisin
Biteral
Tavanik
Tetradox ve
İesef oldu Tarivid beni çok çok kötü etkiledi.ilaçları ve bakterileri çok anlamıyorum ama araştırdığımda bu ilaçların anaerob bakterilere etki ettiğini gördüm ve kültürde çıkmadığını söylediler bana.Çok çook nadir ereksiyon idrar hissi yada akıntı sorunum oldu .Pcr yaptırsam çıkarmı ve tedavisi zor mu bilmiyorum
Fikrinizi öngörülerinizi ve bilgilerinizi merak ediyorum
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Anaerob bakteriler!Yardım

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Bende PCR konusunda ikilemdeyim hangi durumlarda pcr denenir.Tüm idrar kan tahlillerinde bakteri yokken,Bakteri varmı yokmu,yada varsa hangi bakteri var kesin tanısı pcr mıdır.???

Tarivid yan etkileri ne oldu,bende tarrivid kullanırken 8 günde sabah uyandığımda midebulantısı ishal ile uyandım,2 gün sürdü bugün düzeldim reflor falan kullandım.Fakat prostatit rahatsızlığım tam azalmışken bu hastalıkla tekrar 1-2 çıt yukarı seviyeye çıktı?Nedeni hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?Bağışıklık düştüğü için mi artı rahatsızlığım acaba?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Pcr yaptırıp masraf etme şuan her ay kontrollerine git kafi..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bu kadar tedaviden sonra artik kalmamistir bisey emin ol:)

Bende ereksiyon sorunu ve idrar sorunu yasamadim, benim sorunum da tam perine bolgesinde yanma idi.
Bazi bakteriler mesela trichomonas gibi dogrudan hucre duvarina saldirmiyor. Hucreyi yikmiyor, belki de ondandir bilemiyorum. Belki de seninki de oyleydi.
bol lokosit mi vardi baslangicta?
tattoosoul

Bana çok uzun süre tanı koyamadı yada koymak istemedi doktorlar.bi özel hastanede iyi bir ultrasound sonucu kalsifikasyonların görülmesi üzerine prostatit tanısı konuldu o doktor 2 kutu tavanik yazdı ve "kalıcı tedavisi yok daha çok gidip geleceksin buralara dedi" 1-1buçuk sene hiç ilaç kullanmayıp 2 kutu tavanik ardından forum sayesinde soluğu zafer hocada aldım lökosit 10-12 çıktı.tarivid tetradox yazdı hoca tekrar gittim 7-8 çıktı genta ciprasid yazdı gelmene gerek yok ağrın olursa gel dedi.Hiç bol lökosit çıkmadı.3 ay sonra tekrar kontrole gittim yine 10-12 çıktı ama ağrılarım yok gibi birşeydi.yine tarivid tetradox iesef yazdı hoca iesef iyi geldi ama tarivide geçince resmen hastalığım mutasyona uğradı ağrılarım felaket arttı koşa koşa tekrar gittim istanbula gördüğüm en yüksek lökosite çıkmıştı (15-20) hoca da şaşırdı."oğlum bak ben inatçıyım sende inatçı ol peşini bırakmazsan bu hastalığı kurutacağız tedavini değiştiriyorum" dedi klindamisin ve tetradox yazdı lökosit 5-6 ya düştü şimdi iesefleri bitirdim biteral ve tavanik yazdı biterale başladım sırf etkisini kontrol etmek için tavaniğe iki gün kullandıktan sonra başlıyacağım.Biteral çok çok iyi geldi yarın tavanike başlıyorum.
Biraz karmaşık oldu
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Kc34 yazdı:Pcr yaptırıp masraf etme şuan her ay kontrollerine git kafi..
Size bir soru sorabilir miyim ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sor tabi
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Kc34 yazdı:Sor tabi
Öğlen aç karnına 2 tane üst üste azitro hapından içtikten 15 dakika sonra 1 tane bisküvi yedim akşam reçetesini okuduğum da yemeklerden 1,2 saat önce alınması gerektiğini okudum bilgim yoktu acaba ilaç etkileşimin de herhangi bir sorun olur mu ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

StyLe yazdı:
Öğlen aç karnına 2 tane üst üste azitro hapından içtikten 15 dakika sonra 1 tane bisküvi yedim akşam reçetesini okuduğum da yemeklerden 1,2 saat önce alınması gerektiğini okudum bilgim yoktu acaba ilaç etkileşimin de herhangi bir sorun olur mu ?

Olmaz merak etme.
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Mrshadow yazdı:
StyLe yazdı:

Olmaz merak etme.
Eczanede ki eczacı bayan aç karnına içmem gerektiğini üstüne yazmıştı bende öğlen aç karnına içmiştim reçetesinde yemeklerden 1,2 saat önce içilmesi gerektiğini okuduğum zaman ilacı içtikten 15 dakika sonra yediğim bisküvi yüzünden ilaç etki etmeyebilir mi acaba diye düşündüm kafama takılmıştı içim rahatladı teşekkür ederim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Niye azitroyu iki tablet aldin?
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Kc34 yazdı:Niye azitroyu iki tablet aldin?
Doktor 2 tanesini üst üste içmem gerektiğini söylemişti o yüzden
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Cinsel ilişkiyle bulaşan gonore ve clamidya da 2tane birlikte alınması lazım diye prospektüsünde yazıyor hacım
tattoosoul

StyLe yazdı:
Style arkadaşım sağol bizim konuları sümen altı yaptın.Konu başlığında yada içeriğinde azitro nasıl kullanılır yazmıyor sanırım.
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

murat222 yazdı:
Cinsel ilişkiyle bulaşan gonore ve clamidya da 2tane birlikte alınması lazım diye prospektüsünde yazıyor hacım
Evet reçetesinde de yazıyor gonore ve clamidya için 1000 mg yani 2 tane diğer endikasyonlar için toplam doz 3 gün süreyle günde 500mg olarak alınan 1500 mg'dır
tattoosoul

Arkadaşlar konu başlıklarının altına lütfen o konuyla ilgili birşeyler yazalım,soralım insanlar oturup uğraşıp problemlerini yazıyor 3-4 yere "bi soru sorabilirmiyim" yazmak yerine yeni konu başlıkları açabilirsiniz.
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

tattoosoul yazdı:
StyLe yazdı:
Style arkadaşım sağol bizim konuları sümen altı yaptın.Konu başlığında yada içeriğinde azitro nasıl kullanılır yazmıyor sanırım.
Yeri değildi biliyorum çok özür dilerim kusura bakma
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Doktor nasil kullandirtiyosa o sekilde kullan doktor olan o bize yorum yapmak dusmez
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Kc34 yazdı:Doktor nasil kullandirtiyosa o sekilde kullan doktor olan o bize yorum yapmak dusmez
Doktorun dediği şekilde kullandım aç karnına kullanmam gerekiyordu aç karnına içtim 2 tanesini üst üste iç dedi 2 sini üst üste içtim sadece ilacın reçetesini okuduğum da yemeklerden 1,2 saat önce içilmesi gerektiği yazıyor bende bilmeden bilgim olmadan hata yaptım ilacı içtikten 15 dakika sonra bisküvi yedim, yediğim bisküvi yüzünden ilaç etkileşimin de bir sorun olur mu acaba ilaç etki etmeyebilir mi diye düşündüm bu kafama takılmıştı
tattoosoul

StyLe yazdı:
Kc34 yazdı:Doktor nasil kullandirtiyosa o sekilde kullan doktor olan o bize yorum yapmak dusmez
Doktorun dediği şekilde kullandım aç karnına kullanmam gerekiyordu aç karnına içtim 2 tanesini üst üste iç dedi 2 sini üst üste içtim sadece ilacın reçetesini okuduğum da yemeklerden 1,2 saat önce içilmesi gerektiği yazıyor bende bilmeden bilgim olmadan hata yaptım ilacı içtikten 15 dakika sonra bisküvi yedim, yediğim bisküvi yüzünden ilaç etkileşimin de bir sorun olur mu acaba ilaç etki etmeyebilir mi diye düşündüm bu kafama takılmıştı
Bir paket bisküvi ve avelox :lol:
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

tattoosoul yazdı:
StyLe yazdı:
Bir paket bisküvi ve avelox :lol:
Bisküvi paketinin içinden kaç tane çıktıysa hepsini yedim buğdaylı bir bisküviydi
tattoosoul

Birşey olmaz merak etme lakin antibiyotik kullanırken mantarların artmaması için şekerli ve glutenli bu tarz ürünlerden uzak dur.ve azitro çok güçlü gibi sanki iki tane peşpeşe çok fazla olmuş gibi
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

tattoosoul yazdı:Birşey olmaz merak etme lakin antibiyotik kullanırken mantarların artmaması için şekerli ve glutenli bu tarz ürünlerden uzak dur.ve azitro çok güçlü gibi sanki iki tane peşpeşe çok fazla olmuş gibi

Normali arkadaşın aldığı gibi bnde öyle kullandım
Bisküvi alman etkilemez komple karnın doymuyor omumla
Ve antibiyotik alırken çok şekerli beslenme mantar açısından
StyLe

Mesaj gönderen StyLe »

Teşekkürler arkadaşlar sağolun içimi rahatlattınız @tattoosoul konun başka yerlere geldi tekrar özür dilerim kusura bakma
tattoosoul

Sorun değil.Forumun alt bölümünde benim hikayem bölümüne.Hastalık geçmişini yazarsan herkes daha detaylı yardımcı olacaktır.