Prostat masajı için alet

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat masajı için alet

Mesaj gönderen Sagittarius »

Bu hastaligi uzun yillardir ceken biri olarak bi cok doktora gidip antibiyotik kullandim fakat fayda etmedi.Kadir abi ve burdaki arkadaslarin onerisiyle Zafer Oyman'a bugun muaneye gittim. Prostata masas yaparak cama sivi aldi ve idrar tahlili istedi.Cok sik ve baski hissiyle saat basi idrara cikan biri olarak lokosit yada bakteri beklerken sonuc ''0 lokosit'' cikti..bir bebek kadar temiz dedi prostatin.Sevinsemmi uzulsemmi anlayamadim..peki bu sik idrari neden yillardir cekiyorum nedeni nedir dedim..bisey demedi ..tarvid, detrositol ve buscopan verdi 1 ay sonra gel dedi..bakalim yarayacakmi bu ilaclar
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sagittarius yazdı:Bu hastaligi uzun yillardir ceken biri olarak bi cok doktora gidip antibiyotik kullandim fakat fayda etmedi.Kadir abi ve burdaki arkadaslarin onerisiyle Zafer Oyman'a bugun muaneye gittim. Prostata masas yaparak cama sivi aldi ve idrar tahlili istedi.Cok sik ve baski hissiyle saat basi idrara cikan biri olarak lokosit yada bakteri beklerken sonuc ''0 lokosit'' cikti..bir bebek kadar temiz dedi prostatin.Sevinsemmi uzulsemmi anlayamadim..peki bu sik idrari neden yillardir cekiyorum nedeni nedir dedim..bisey demedi ..tarvid, detrositol ve buscopan verdi 1 ay sonra gel dedi..bakalim yarayacakmi bu ilaclar
Prostatit cok fazla hastalikla karistirilan bir olgu.
Simdi kardesim anatomik olarak urertaya baski yapip surekli idrar hissi verebilecek tek organ prostat, eger enfeksiyon yoksa buyumus olabilir baktirdin mi?
Ayrica mesanedeki sorunlarda surekli idrar hissi verir, ornegin bazen travmaya bagli mesane daralir (trafik kazasi vs... ) Urertal darlikta idrar yapamama gibi sorunlar var. Anladgim kadariyla sizde yapamama gibi bir durum yok.
jeanvaljean
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen jeanvaljean »

@kalimeraa, benim parmağım yetişmediği için mecburen alet kullanmam gerekiyor.
kalimeraa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kalimeraa »

İngilizce bir forumdan kaynak buldum. Prostat masajının kendi kendine nasıl yapilabileceğini anlatan. İngilizce bilen arkadaşlar yararlanabilirler.

How do you do it?
I find it's easiest for me to lay down on the bed on my left side (I'm right handed) and try to work my index finger into position. I generally start by bringing my right knee up towards my chest and then straightening up after entry. Note that the hand goes behind your back, not through your legs. (You can try it that way if you like but I don't think you will get good results.)
I usually start by massaging the opening a little and then inserting a finger in the easiest way with a little back and forth movement until I can feel that I have dilated enough. Then I insert my index finger so that the fingernail side is up toward my head. (This is the hardest part. You have to bend your wrist backwards as far as it will go to get it in.) You need to get the finger inserted this way. It's a lot easier the other way but then you don't have the strength or the reach that you need. This is really the hardest part and may be impossible for some people but I have long arms and it's not too bad though it does put some strain on my wrist.
Once you get your finger in place you will have no problem finding the culprit. It's that bump on the floor about an inch and a half in. Don't be surprised if it's bigger than an walnut. Mine was about the size of a small apple. Ideally you should be able to feel a depression in the middle but often because of the infection it will not be apparent. It may or may not hurt to touch it. This depends on how badly swollen it is. If it does hurt you may want to take some ibuprofen an hour before trying the drainage. If it really hurts and feels warm see a doctor before going any further.
Don't be in a hurry and don't press too hard at first. Move your finger around and learn your way around. Press lightly in each area and you will probably find an area where you can feel some fluid. This is the "boggy" feeling you may have heard your uro refer to.
You may also find some really hard areas. These are probably areas where the acini are so swollen that there is no give left. If the whole prostate is not infected you may also find a spongy area which is softer than hard area but doesn't feel like there is any fluid. This is what your whole prostate should feel like.
You may also find hard lumps. These are probably calcifications. (The body tries to isolate the infection by covering it with calcium sort of like the oyster does with sand to make a pearl. Luckily they don't get as hard as a pearl and can pass out of the prostate without pain.)
You should probably start with the boggy areas as these seem to be the easiest to drain. Press down gently using the pad of the first joint of your finger or the side of your finger. Don't use the tip. Kind of stroke it toward the center or the back. Take your time and don't scare yourself by pressing too hard. It's more important the first time that you get used to the idea. You may feel some movement internally. If you do, concentrate on that area for a while. Slow continuous pressure is better than sharp hard pressure.
With time you will learn your way around and it will get easier and you can apply more pressure and follow Dr. AEF.'s technique more closely. Don't be disappointed if you don't get any drops out of your penis. It's a long way from the prostate so takes quite a bit of fluid to get that far. I find that I have more luck pressing around the base on the left side and at the back so I assume that is where most of the my clogging is.
If you have really long fingers and are really determined you can also reach the seminal vas. Off to the left and right of the big bump and as far back as you can reach you may find a fluid filled area which can be drained in the same way. It also drains through the prostate and gets blocked because of the infection. If you can drain this area you might be able to reduce that pain or discomfort in your testicles.
Afterwards be sure to urinate immediately so as to wash out any infectious material you may have knocked loose. You don't want it lying around. Keep drinking a lot of liquid so as to keep washing out the infection. If the burning gets really bad try some more Vitamin C or some ibuprofen.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

berkay yazdı:Duzenli olarak prostat masaji yapmak isteniyorsa "bir uzmandan yararlanin" lafi havada kaliyor. Çünkü buna ne para, ne zaman ne de sabır dayanir. Hicbir doktor bir sene boyunca prostat masajinizla ugrasmaz, ugrasirim diyosa da para sizin, önden buyrun.

Ama bir kerelik doktora yaptirmak mantiksiz degil, masajin prostatta yarattigi hissiyati/acıyı ogrenirsin, kendin yaparken aletin prostata ulasip ulasmadigini anlarsin. Ama ille de şart degil.

Yanliş prostat masaji iltihabi yayar olayina gelelim... bu cumle iyice hurafe gelmeye basladi bana. Her doktorun recetesine guvenmiyoruz ama nedense masaji dogru yaptigi konusunda hemfikiriz??? Arkadaslar ben kendime masaj yaptigim zaman sivi cikartiyorum ve gayet nazik yapiyorum bence. Doktora yaptirdim aylar önce acidan kivrandim resmen. Adam oylesine bastirdi ki prostati silindir gibi ezdi adeta. Eger o masajda enfeksiyon yayilmadiysa kolay kolay yayilmaz soyleyim.

Zaten sexshopta satilan aletler pürüzsüz yüzeyli, bir de kayganlastirici sürüyosun, bu durumda ne bagirsaga ne de prostata zarar verir alet. Tabi gidip de kapi kolu, catal, kaşık,vb sokmayin siz de bi zahmet:)
hocam kayganlastirici olarak ne suruyorsun ? sonucta prostat kismina dokundugunda kullandigin kimyasal oraya emilim gsoterebilir ve bu anlamda zarar vewrebilir diye dusunuyorum ...
esanjor01

Sagittarius yazdı:Bu hastaligi uzun yillardir ceken biri olarak bi cok doktora gidip antibiyotik kullandim fakat fayda etmedi.Kadir abi ve burdaki arkadaslarin onerisiyle Zafer Oyman'a bugun muaneye gittim. Prostata masas yaparak cama sivi aldi ve idrar tahlili istedi.Cok sik ve baski hissiyle saat basi idrara cikan biri olarak lokosit yada bakteri beklerken sonuc ''0 lokosit'' cikti..bir bebek kadar temiz dedi prostatin.Sevinsemmi uzulsemmi anlayamadim..peki bu sik idrari neden yillardir cekiyorum nedeni nedir dedim..bisey demedi ..tarvid, detrositol ve buscopan verdi 1 ay sonra gel dedi..bakalim yarayacakmi bu ilaclar
lokosit sifir ise neden taravid antibiyotik veriyor anlayamiyorum !!!
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen Sagittarius »

Valla bende anlamadim
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

esanjor01 yazdı:
lokosit sifir ise neden taravid antibiyotik veriyor anlayamiyorum !!!
Lokosit olmayıp mikrop cıkan insanlarda var diye biliyorum antibiyotik verip etki edecekmi diye bakmak istemiştir
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Lökosit çıkmayınca prostatit değilsin demek saçma geliyor artik çoğu doktor non bakteriyel prostatit olayını kabul ediyor. Antibiyotik her türlü etki ediyor belkide tespit edilemeyen bir mikrop var bizlerde
kalimera

Mesaj gönderen kalimera »

Kendi kendine prostat masaji gercekten hassas bir durum. Bunu yapmayi bazi doktorlar bile beceremiyorken, kendi kendine yapabilmek buyuk bir marifet olsa gerek..
Mbb34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Mbb34 »

Saat kaç gibi gittiniz ?
esanjor01

anlayamadigim , lokosit 0 ise antibiyotik neden verilir !!!!??? dogrumudur bu uygulama sizce ?
Mrshadow

esanjor01 yazdı:
anlayamadigim , lokosit 0 ise antibiyotik neden verilir !!!!??? dogrumudur bu uygulama sizce ?
çok yanlış.
esanjor01

Mrshadow yazdı:
esanjor01 yazdı:
çok yanlış.
bende oyle dusunuyorum yanlis ... peki `cok yanlis` ise nasil oluyorda bu buyuk yanlisa sahip biri zafer oymanin iyi oldugu konusnda referans verebiliyoruz ....?? :?
Mrshadow

esanjor01 yazdı:
Mrshadow yazdı:
esanjor01 yazdı:
çok yanlış.
bende oyle dusunuyorum yanlis ... peki `cok yanlis` ise nasil oluyorda bu buyuk yanlisa sahip biri zafer oymanin iyi oldugu konusnda referans verebiliyoruz ....?? :?
Zafer hoca veriyorsa bir bildiği vardır. sonuçta sıvıyı migroskop altında kendisi inceliyor
bişeyler görüyor olabilir lokosit olmasa da
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

Abi en güzeli Zafer bey e sormak
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

Zafer bey kafana takılan olursa tel den beni ara demişti
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

asosyal yazdı:Lökosit çıkmayınca prostatit değilsin demek saçma geliyor artik çoğu doktor non bakteriyel prostatit olayını kabul ediyor. Antibiyotik her türlü etki ediyor belkide tespit edilemeyen bir mikrop var bizlerde
Lokosit olmadigi mikrop yok anlamina gelmiyor. ben de de lokosit cikmamisti. zager hoca sadece antienflematuvar tedavisi vermisti. Sonra kendim seftriakson 2×4 ve 15 gun bactrim ile iyilestim....
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Bismuth76 yazdı:
asosyal yazdı:Lökosit çıkmayınca prostatit değilsin demek saçma geliyor artik çoğu doktor non bakteriyel prostatit olayını kabul ediyor. Antibiyotik her türlü etki ediyor belkide tespit edilemeyen bir mikrop var bizlerde
Lokosit olmadigi mikrop yok anlamina gelmiyor. ben de de lokosit cikmamisti. zager hoca sadece antienflematuvar tedavisi vermisti. Sonra kendim seftriakson 2×4 ve 15 gun bactrim ile iyilestim....

Bütün şikayetler bitti mi abi sende kombin yapa yapa kendin bulmaya çalışıyorsun abide
Buda zararlı süper enfeksiyon oluşturursun antibiyotik direnci oluşur blkıde sans daha önce kullandığın antibiyotikler yaradı çünkü prostatit te kullandığın antibiyotik şak diye şikayet kesmez orada bi doku hasarı var ondada zamanla şikayetlerın azalıyor
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

murat222 yazdı:
Bismuth76 yazdı:

Bütün şikayetler bitti mi abi sende kombin yapa yapa kendin bulmaya çalışıyorsun abide
Buda zararlı süper enfeksiyon oluşturursun antibiyotik direnci oluşur blkıde sans daha önce kullandığın antibiyotikler yaradı çünkü prostatit te kullandığın antibiyotik şak diye şikayet kesmez orada bi doku hasarı var ondada zamanla şikayetlerın azalıyor
bence çogunun sorunu mikrobik. mikrop olunce xok cabuk toparlaniyor. prostati iyi bosaltabilmek de çok çok onemli...
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Bismuth76 yazdı:
murat222 yazdı:
Bismuth76 yazdı: Lokosit olmadigi mikrop yok anlamina gelmiyor. ben de de lokosit cikmamisti. zager hoca sadece antienflematuvar tedavisi vermisti. Sonra kendim seftriakson 2×4 ve 15 gun bactrim ile iyilestim....

bence çogunun sorunu mikrobik. mikrop olunce xok cabuk toparlaniyor. prostati iyi bosaltabilmek de çok çok onemli...
Abi çabuk toparlanmaz kolunu bile bi yere vuruyorsun oradaki enflamasyon hemen geçmiyor ki prostatı düşğn
Blkıde sana daha önce kullandığın antibiyotikler etki etti daha yeni faydası oluyor
Önceden yanma batma sorunların vardı sanırım şu an hç yok mu

Bnde senınle hem fikirim çoğumuzun sorunu mikrobik
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu konuda ciddi bir sıkıntı çekiyorum. Masaj yapılan aletler artık sexshoplarda satılmıyor. Benimkini taşınma esnasında kaybettim.

Prostat masajı yapanlar bunu hangi aletle yapıyorlar, varsa link atabilirsiniz...
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

Ben bu aleti kullaniyorum. Titresimi falan yok. Silikondan. Ortasinda isinan aliminyum bir cubuk ve direnc var. Fise takiyorsunuz. Isinmasi iyi, son kademede kullanamiyorum.

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Inf ... 98243.html

Sitede daha ucuza satan saticilar da var. Ben alirken en ucuz bu saticidaydi. 22 euro altinda kaliyordu, gumruge takilmadan 3 haftada geldi.
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

jeanvaljean yazdı:https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00CKZWT ... ref=plSrch

Şöyle bir şey de var, epey kullanıcı yorumu var. Hatta biri prostatit hikayesini paylaşmış, anladığım kadarıyla bizimle aynı süreci yaşamış ve bunu kullanmış, epey de sonuç almış. User reviews kısmındaki ilk yorum.
Bu aleti sakin almayin. Elektrikli dis fircasi govdesine plastik ek yapilip satilan bir dolandiricilik urunu. Dentiall seklinde ararsaniz bahsettigim elektrikli dis fircasinin bu aletin govdesiyle ayni oldugunu gorebilirsiniz.
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Sefil »

berkay yazdı:Bu konuda ciddi bir sıkıntı çekiyorum. Masaj yapılan aletler artık sexshoplarda satılmıyor. Benimkini taşınma esnasında kaybettim.

Prostat masajı yapanlar bunu hangi aletle yapıyorlar, varsa link atabilirsiniz...
Gecmis olsun, duzenli yapilan masajdan fayda gordunuz mu