Benim rahatsızlığım nedir?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
MecHuL
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Benim rahatsızlığım nedir?

Mesaj gönderen MecHuL »

Cümleten selam degerli arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum bende yaklaşık bir yılı az biraz geçkin bir süredir prostat iltihabı belirtileri vardı daha önce öyle uzun süreli rahatsızlık geçirmediğim için geçeceğini sanıyordum ve çokta önemsemedim en son bedenimde değişik ağrılar değişiklikler sezince doktora gitmeye karar verdim . doktor hiç bir tahlil falan almadı benim anlatımım doğrultusunda bastı antibiyotikleri .
Rahatsızlıklarıma gelince
başlangıç olarak geçen yılın kışında Yurt dışında gurbette başladı gece ateş ve terleme ve iki defa makatta çok şidetli sancı oldu öyle şidetliydiki öleceğim sandım 3-4 saate zor geçti o gün bu gün bir halsizlik falan bir türlü kendimi toparlıyamadım
geçen yaz toparladım biraz atığım ter ve içtiğim su ile bu kışın tekrar başladı şu rahatsızlıklara doktora gittim
sırt bölgesinde sıcaklık sırtın alt ve yan bölgesinde ağrı
göbekte ağrı
makatta sancı
halsizlik
sık idrara çıkma idrarda şefaf parça
gerginlik
içinin kazınıyor gibi olması,
gece idrara en az 1 veya 2 defa çıkmak
vücut ısısında artış

Doktor 3 antibiyotik yazdı 2 si biti sabah akşam kulandım 10 gün boyunca bir tanesini günde bir alıyorum onun bitmesinede 7 gün kaldı
Doktorun yazdığı antibiyotiklerin isimleri biteral 250 mg acetudil 60 mg ve levindivin 500 mg şu an kalan levondivin
şu aşamada makkat sancım falan geçmiş durumda fakat ilk olarak sırtımın sol arka tarafında ateşlenme oluyor gece olursa bununla beraber terleme oluyor gece kalkmak zorundak alıyorum internetcafe işi yaptığım için uzun süreli oturmak zorunda kalıyorum ateş bastığı zaman kalkıp dolaştımı azaılıyor yada geçiyor eğer yatakta isem ateş bastığı zaman uyanıyorum önce terli üzerimi değişiyorum ve oturuyorum bir zaman sonra geçiyor

bu belirtiler neyin belirtisidir arkadaşlar sırtın sol yanında ateşlenme bu ateşlenme sonra sırtın hepsini kaplıyor önce soldan başlıyor göbeğin sol yanında uzun sureli oturunca yada dar giyinince ağrı hangi bölüme gitmeliyim bunlar için yardımcı olursanız minnettar olurum size cümletten ALLAHTAN şifalar dilerim
Mrshadow

Re: Benim rahatsızlığım nedir?

Mesaj gönderen Mrshadow »

MecHuL yazdı:Cümleten selam degerli arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum bende yaklaşık bir yılı az biraz geçkin bir süredir prostat iltihabı belirtileri vardı daha önce öyle uzun süreli rahatsızlık geçirmediğim için geçeceğini sanıyordum ve çokta önemsemedim en son bedenimde değişik ağrılar değişiklikler sezince doktora gitmeye karar verdim . doktor hiç bir tahlil falan almadı benim anlatımım doğrultusunda bastı antibiyotikleri .
Rahatsızlıklarıma gelince
başlangıç olarak geçen yılın kışında Yurt dışında gurbette başladı gece ateş ve terleme ve iki defa makatta çok şidetli sancı oldu öyle şidetliydiki öleceğim sandım 3-4 saate zor geçti o gün bu gün bir halsizlik falan bir türlü kendimi toparlıyamadım
geçen yaz toparladım biraz atığım ter ve içtiğim su ile bu kışın tekrar başladı şu rahatsızlıklara doktora gittim
sırt bölgesinde sıcaklık sırtın alt ve yan bölgesinde ağrı
göbekte ağrı
makatta sancı
halsizlik
sık idrara çıkma idrarda şefaf parça
gerginlik
içinin kazınıyor gibi olması,
gece idrara en az 1 veya 2 defa çıkmak
vücut ısısında artış

Doktor 3 antibiyotik yazdı 2 si biti sabah akşam kulandım 10 gün boyunca bir tanesini günde bir alıyorum onun bitmesinede 7 gün kaldı
Doktorun yazdığı antibiyotiklerin isimleri biteral 250 mg acetudil 60 mg ve levindivin 500 mg şu an kalan levondivin
şu aşamada makkat sancım falan geçmiş durumda fakat ilk olarak sırtımın sol arka tarafında ateşlenme oluyor gece olursa bununla beraber terleme oluyor gece kalkmak zorundak alıyorum internetcafe işi yaptığım için uzun süreli oturmak zorunda kalıyorum ateş bastığı zaman kalkıp dolaştımı azaılıyor yada geçiyor eğer yatakta isem ateş bastığı zaman uyanıyorum önce terli üzerimi değişiyorum ve oturuyorum bir zaman sonra geçiyor

bu belirtiler neyin belirtisidir arkadaşlar sırtın sol yanında ateşlenme bu ateşlenme sonra sırtın hepsini kaplıyor önce soldan başlıyor göbeğin sol yanında uzun sureli oturunca yada dar giyinince ağrı hangi bölüme gitmeliyim bunlar için yardımcı olursanız minnettar olurum size cümletten ALLAHTAN şifalar dilerim
Belirtiler kronik prostatit belirtileri gibi gorunuyor. Tam teshis icin rektal muayene ile prostat sivisi alinip.mikroskop altinda lokosit sayimi yapilmali.

Medicana bahcelievler zafer oyman
Eskisehir acibadem huseyin secgin

Bu taniyi koyarlar
MecHuL
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen MecHuL »

cevap için teşekür ederim yalnız bende tipik kronik iltihabı olanlarla nazaran olmuyan bazı belirtiler var örnek olarak bende idrarda debi düşüklüğü yok ,idrarda asla kan görmedim idrarımı yaparken zorlanma acı falan his etmiyorum sadece çok su içtiğim zaman sık sık idrara çıkıyorum bazende renk değişikliği oluyor oda sıvı alımına göre sanırım sonradan bu belirtiler olurmu bilemem belkide daha tam başlamadan erken davrandım
prostat iltihabı ile ilişkilendireceğim tek şey makatta sancı idi oda şu an yok
vucüta enfeksiyon olduğu kesin böbreklere kadar etkilediğide kesin beni rahatsız eden konu sırtımın sol yanında başlayıp sonra vücuda veren ateş kendimi takip ediyorum ya yemekten sonra örnek olarak tuzlu peynir yada acı şalgam ve strese girdiğim zaman ateş yükseliyor neyse hayırlısı olsun bakalım ilaçlar bitikten sonra doktora gidecem düzgün bakmasa en mantıklısı sanırım araştırma hastanesine gitmek ...her kese ALLAH C.C şifalar dilerim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

MecHuL yazdı:cevap için teşekür ederim yalnız bende tipik kronik iltihabı olanlarla nazaran olmuyan bazı belirtiler var örnek olarak bende idrarda debi düşüklüğü yok ,idrarda asla kan görmedim idrarımı yaparken zorlanma acı falan his etmiyorum sadece çok su içtiğim zaman sık sık idrara çıkıyorum bazende renk değişikliği oluyor oda sıvı alımına göre sanırım sonradan bu belirtiler olurmu bilemem belkide daha tam başlamadan erken davrandım
prostat iltihabı ile ilişkilendireceğim tek şey makatta sancı idi oda şu an yok
vucüta enfeksiyon olduğu kesin böbreklere kadar etkilediğide kesin beni rahatsız eden konu sırtımın sol yanında başlayıp sonra vücuda veren ateş kendimi takip ediyorum ya yemekten sonra örnek olarak tuzlu peynir yada acı şalgam ve strese girdiğim zaman ateş yükseliyor neyse hayırlısı olsun bakalım ilaçlar bitikten sonra doktora gidecem düzgün bakmasa en mantıklısı sanırım araştırma hastanesine gitmek ...her kese ALLAH C.C şifalar dilerim.
Kronik prostatit semptomlari herkeste ayni seyretmez. Benim de idrarla sorunum yok.

Deidgim gibi ne soylesek bos, bu taninin nasil konulacagi belli, yukarida adres verdim, devlet hastelerinde bosuna vakit kaybetmeyin
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

Pek prostatite benzetemedim ben.