Nihayet Tedaviye Başladım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Nihayet Tedaviye Başladım

Mesaj gönderen Msln »

ege44 yazdı:Lökosit le alakası YÖK Nasır tutuyor iltihabın çekildiği yet Buda prostatı şişiriyor prostattaki sertliği fark ediyormusun işte oda şişiriyor o yer antibiyotikle çözülmex
Prostat bolgesince surekli ince ince sizi var.
umutsuz123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen umutsuz123 »

Msln yazdı:
Kronik23 yazdı:Kardeş pcr prostatite sebep olan bakteriyi tespit ediyor zaten bana göre bu prostatında bakteri tespit edilemeyenlerin ve sık idrar problemi olanların hastalığı prostatit değil mesane hastalığı ve yine bence bizdeki prostatit sebep değil sonuç yani sık idrar prostatite sebep oluyo prostat sık idrarla temas ettiğinden apse yapıyo böyle bir kısır döngü yaşıyoruz ben ilaçların prostata nüfuz etmediğinede inanmıyorum öyle olsa lökosit 20 lerden 1.2 ye düşmez yada yediğimiz az miktardaki bir acı baharat bizi bu kadar rahatsız ediyor da ilaçmı etki etmiyor
acı yemiyorum, kola,soda,cay,kahve, kısaca kafein vb. hiçbirşey tüketmiyorum. Şeker, ekmek,tahıl türevi hiçbirsey, pilav, tursu sıkı bir diyetteyim. buna ragmen hala aynı durumdayım. acaba agırlık çalışıyordum bir dönem. Kasıklarıma baskı yaptıgı oluyordu zaman zaman agırlıgın. O an bir zarar mı verdim mesaneye. Bunu da düşünmüyr değilim.
Benimde aklımda o var çünkü benimde spordan sonra iğne ucu kadar bi kan gelmişti 1 yıl gecmedi bu lanete düştüm sonra
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Msln yazdı:Kronik23 suan ki şikayetlerin neler. ve lokosit miktarın ne kadar süredir stabil tutuyorsun.
kardeş 6,7 ay önce zafer hocaya başladım 20 lerden 3, 4 e düşürdük 5 ay sonra son kürden sonra 2 ay sonra gel dedi 40 gün sonra gitttim 7,8 olmuş lökosit tekrar ant. Kür yazdı yanına birde detrisitol yazdı şimdi bunları kullanıyorum . Şikayetlerim sık idrar, peniste soğukluk, testislerde ve penisde zaman zaman ağrı, sürekli huzursuzluk var
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

ege44 yazdı:Lökosit le alakası YÖK Nasır tutuyor iltihabın çekildiği yet Buda prostatı şişiriyor prostattaki sertliği fark ediyormusun işte oda şişiriyor o yer antibiyotikle çözülmex
Nasıl çözülür peki
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Zaten bu çözülse hastalık çözülecek onu kimse bilmiyor ben dahil tıp bile bile bilmiyor
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Ekimde zafer hocaya rutin lokosit kontrolu icin gittigimde lokositin 1-2 den 6-7 ye yukseldigi ortaya cikti. 6 forsef, 1 klindan ve 1 kutu flexilevo yaninda 2 kutu afilita kullandim. 1 ay sonra kontrole gittim lokosit 2-3 e düşmüştü. Sikayetlerimde hic duzelme yok. Simdi tekrar 6 forsef,1 kutu klindan ve 1 kutu flexilevo recete etti. 2 kutu afilita verdi. Bu kadar antibiyotige ragmen neden sifirlanmiyor. Kadir abi yorumun nedir. Moralim bozuldu iyice. Bagirsak florasina verdigi zararda beni dusunduruyor. Diger tecrübe sahibi arkadaslarda yorumlasin lutfen.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Msln kardeşim, örnek verecek olursam,ben 150 ye yakin igne ve 30 kutuya yakin oral tablet kullandim. Bu arada onlarca nuks yasadim.Her defasindada antibiyotikle düşürdüm. 4 yildir lokosit yukselmiyor. Sikayetlerim gunden gune azalarak bitti. Yine yukselse yine antibiyotikle düşürürüm. Lokosit seviyesini 1-2 sene stabilde tuttuktan sonra sikayetlerim azalmaya basladi.Lokositi yukselten sebepleri yazmistim. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu yöntemle iyilestim. Ama yine soyliyeyim, bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:Msln kardeşim, örnek verecek olursam,ben 150 ye yakin igne ve 30 kutuya yakin oral tablet kullandim. Bu arada onlarca nuks yasadim.Her defasindada antibiyotikle düşürdüm. 4 yildir lokosit yukselmiyor. Sikayetlerim gunden gune azalarak bitti. Yine yukselse yine antibiyotikle düşürürüm. Lokosit seviyesini 1-2 sene stabilde tuttuktan sonra sikayetlerim azalmaya basladi.Lokositi yukselten sebepleri yazmistim. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu yöntemle iyilestim. Ama yine soyliyeyim, bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir.
Kadir abi lökosit hiç yoksa o zaman şikayetler için ne yapılmalı. Antibiyotikler yanmaya da ağrıya da iyi gelmiyor mesela bende. Boşuna antibiyotik aldim kaç kutu yıllardır.
hocam sizin abakteriyel almayın bence daha fazla antibiyotik. yazık vücudunuza. besin takviyeleri, pelvik egzersizler, alfa bloker, prostat masajı, sıcak tutma vs. bunlara odaklanın.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:Msln kardeşim, örnek verecek olursam,ben 150 ye yakin igne ve 30 kutuya yakin oral tablet kullandim. Bu arada onlarca nuks yasadim.Her defasindada antibiyotikle düşürdüm. 4 yildir lokosit yukselmiyor. Sikayetlerim gunden gune azalarak bitti. Yine yukselse yine antibiyotikle düşürürüm. Lokosit seviyesini 1-2 sene stabilde tuttuktan sonra sikayetlerim azalmaya basladi.Lokositi yukselten sebepleri yazmistim. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu yöntemle iyilestim. Ama yine soyliyeyim, bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir.
Kadir abi lökosit hiç yoksa o zaman şikayetler için ne yapılmalı. Antibiyotikler yanmaya da ağrıya da iyi gelmiyor mesela bende. Boşuna antibiyotik aldim kaç kutu yıllardır.
Lokosit yoksa antbiyotik kullanmayin. Agriniz yanmaniz varsa nsaii antienflamatuar ilaclar kullanin. Yürüyus yapin.Asidik beslenmeyin asidik bir vucutta agriniz yanmaniz fazla olur. Alkali beslenin. Vucudun ph degeri 7.35-7.45 arasinda olmali. Hayvansal gidalari azaltin, hamurisi, tatlilardan uzak durun. Ejekulasyonu ust uste ve sık yapmayin. Bunlari yaparsaniz semptomlariniz kaybolur.3-4 ayda bir prostat sivisi lokositine baktirin.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

kadir yazdı:
serkangurleyen yazdı:
Lokosit yoksa antbiyotik kullanmayin. Agriniz yanmaniz varsa nsaii antienflamatuar ilaclar kullanin. Yürüyus yapin.Asidik beslenmeyin asidik bir vucutta agriniz yanmaniz fazla olur. Alkali beslenin. Vucudun ph degeri 7.35-7.45 arasinda olmali. Hayvansal gidalari azaltin, hamurisi, tatlilardan uzak durun. Ejekulasyonu ust uste ve sık yapmayin. Bunlari yaparsaniz semptomlariniz kaybolur.3-4 ayda bir prostat sivisi lokositine baktirin.
Kadir abi, 1.5 yil glutensiz besledim ekmek turevi bisey tuketmedim zaten seker yemiyorum bal dahi nadiren yedim. Aci, baharatli, kola soda vs zaten icmiyorum kafein yok. Şikâyetlerim azalmadi. Yanma, sık idrar hissi, catalli idrar, makatta sızı, cinsel isteksizlik, penis ucunda asiri hassasiyet, erken bosalma, zaman zaman penis icinde kaşıntiya benzer his bunlar devam ediyor.
Ikinci antibiyotik kürü bitti sikayetlerde en ufak düzelme belirtisi yok. Simdi ucuncu küre basladim. Baska ne yapabilirim caresiz kaldim. 6 forsef, 1 kutu klindan 1 kutu flexilevo igne bitince sirasiyla klindan bitince flexilevo. Sonra tekrar zafer beye gidecegim. Son durum lokosit 2-3
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ne kadar bir surecte ne kadar antibiyotik ve neler kullandiniz?Nsaii ilaclar kullaniyormusunuz?
Msln

Mesaj gönderen Msln »

kadir yazdı:Ne kadar bir surecte ne kadar antibiyotik ve neler kullandiniz?Nsaii ilaclar kullaniyormusunuz?
Kadir abi, daha once hic "Nsaii" ilaclar kullanmadim. En basindan beri tedavi seklimi asagida yazdim.

Mart 2018 ilk muayene
15-20 lökosit çıktı. 6 ieesef igne. 2 kutu travid 400mg, ve 1 kutu Tetradox 100mg reçete etti. iğneler bitince haplara başladım. Ve bitttikten sonra kontrole gittim.1-2 lökosit çıktı.
Tekrar ieesef igne 3 adet ve 1 kutu tetradox 100mg kullandim. Sikayetlerimde hiç azalma olmadi. Ama doktor masaj yaparken ve masaj sonrasi birkac gun asiri agri ve yanma oluyordu.

Ekim 2019 tarihinde lokosit 6-7 cikti.
6 forsef, 1 klindan ve 1 kutu flexilevo yaninda 2 kutu afilita kullandim. 1 ay sonra kontrole gittim lokosit 2-3 e düşmüştü. Fakat sikayetlerimde azalma olmadi. Kasimda Kontrole gittim lokosit gene 2-3 cikti.
Tekrar 6 forsef, 1 kutu klindan, 1 kutu flexilevo ve kanlanma icin 2 kutu afilita yazdi. Simdi 3. Igneyi oldum 3 gun daha var. Bitince klindan, bu bitince flexilevo kullanip tekrar kontrole gidecegim.

Tedaviler arasinda, cinko,kabak cekirdegi yagi, corekotu yagi, probiyotik haplar(amerikadan), alpha lipoic asit, propolis,arisitu, polen, bromelain, omega 3(gunde 2500mg), Palmitoylethanolamide bunlari duzenli olarak kullandim. hali hazirda bircogunu kullanmaya devam ediyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Msln yazdı:
kadir yazdı:Ne kadar bir surecte ne kadar antibiyotik ve neler kullandiniz?Nsaii ilaclar kullaniyormusunuz?
Kadir abi, daha once hic "Nsaii" ilaclar kullanmadim. En basindan beri tedavi seklimi asagida yazdim.

Mart 2018 ilk muayene
15-20 lökosit çıktı. 6 ieesef igne. 2 kutu travid 400mg, ve 1 kutu Tetradox 100mg reçete etti. iğneler bitince haplara başladım. Ve bitttikten sonra kontrole gittim.1-2 lökosit çıktı.
Tekrar ieesef igne 3 adet ve 1 kutu tetradox 100mg kullandim. Sikayetlerimde hiç azalma olmadi. Ama doktor masaj yaparken ve masaj sonrasi birkac gun asiri agri ve yanma oluyordu.

6 forsef, 1 klindan ve 1 kutu flexilevo yaninda 2 kutu afilita kullandim. 1 ay sonra kontrole gittim lokosit 2-3 e düşmüştü. Fakat sikayetlerimde azalma olmadi. Kasimda Kontrole gittim lokosit gene 2-3 cikti.
Tekrar 6 forsef, 1 kutu klindan, 1 kutu flexilevo ve kanlanma icin 2 kutu afilita yazdi. Simdi 3. Igneyi oldum 3 gun daha var. Bitince klindan, bu bitince flexilevo kullanip tekrar kontrole gidecegim.

Tedaviler arasinda, cinko,kabak cekirdegi yagi, corekotu yagi, probiyotik haplar(amerikadan), alpha lipoic asit, propolis,arisitu, polen, bromelain, omega 3(gunde 2500mg), Palmitoylethanolamide bunlari duzenli olarak kullandim. hali hazirda bircogunu kullanmaya devam ediyorum.
Lokosit seviyenizi 1.5.-2 yil Arasi bir zaman icinde kontrol altnda tutmanizi tavsiye ederim. Antienflmatuar, iltihap onleyici ilaclar kullanmanizi oneririm.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

kadir yazdı:
Msln yazdı:

Mart 2018 ilk muayene

Lokosit seviyenizi 1.5.-2 yil Arasi bir zaman icinde kontrol altnda tutmanizi tavsiye ederim. Antienflmatuar, iltihap onleyici ilaclar kullanmanizi oneririm.
1-2 ye dusen lokosit simdi 2-3 ten asagi düşmüyor. Antienflmatuar, iltihap onleyici ilaclari muhtemelen zafer hoca onermeyecek. Hangilerini ne kadar dozda kullanmam dogru olur .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Buscopan, advil, elektra fort 50 mg. Bana elektra iyi gelmisti. Bunlardan birini dr tavsiyesiyle kullanabilirsin.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

kadir yazdı:Buscopan, advil, elektra fort 50 mg. Bana elektra iyi gelmisti. Bunlardan birini dr tavsiyesiyle kullanabilirsin.
Tesekkur ederim. 1 ay sonra kontrole cagirdi. Zafer beye soyleyecegim.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen NoLemers »

Msln yazdı:
kadir yazdı:Buscopan, advil, elektra fort 50 mg. Bana elektra iyi gelmisti. Bunlardan birini dr tavsiyesiyle kullanabilirsin.
Abi hiç spor yapıyor musun pelvic bölgeyi esnetmeyi ve çömelme hareketini yapmanı öneririm ilk çömelme yap günde 4 5 kez 10 tekrar falan sonrada sabah aksam esnetme yap pelvic kaslarına belki bir yararı olur yararı dokunan insanlar var sorunun belki pelvic kaslarla alakalıdır yada oradan geçen sinirlerle alakalı olabilir çömelme bir nevi kagel egzersizi yerine geçiyormuş bir de bunları dene
Msln

Mesaj gönderen Msln »

NoLemers yazdı:
Msln yazdı:
Abi hiç spor yapıyor musun pelvic bölgeyi esnetmeyi ve çömelme hareketini yapmanı öneririm ilk çömelme yap günde 4 5 kez 10 tekrar falan sonrada sabah aksam esnetme yap pelvic kaslarına belki bir yararı olur yararı dokunan insanlar var sorunun belki pelvic kaslarla alakalıdır yada oradan geçen sinirlerle alakalı olabilir çömelme bir nevi kagel egzersizi yerine geçiyormuş bir de bunları dene
Spor yapiyordum fakat kosu yuruyus agirlik vs. Pelvik kaslara yönelik özel bir calismam olmadi.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen NoLemers »

Msln yazdı:
NoLemers yazdı:
Msln yazdı:
Spor yapiyordum fakat kosu yuruyus agirlik vs. Pelvik kaslara yönelik özel bir calismam olmadi.
Bir deneyin bence
Msln

Mesaj gönderen Msln »

NoLemers yazdı:
Msln yazdı:
NoLemers yazdı: Abi hiç spor yapıyor musun pelvic bölgeyi esnetmeyi ve çömelme hareketini yapmanı öneririm ilk çömelme yap günde 4 5 kez 10 tekrar falan sonrada sabah aksam esnetme yap pelvic kaslarına belki bir yararı olur yararı dokunan insanlar var sorunun belki pelvic kaslarla alakalıdır yada oradan geçen sinirlerle alakalı olabilir çömelme bir nevi kagel egzersizi yerine geçiyormuş bir de bunları dene
Bir deneyin bence
Tamam tesekkur ederim deneyecegim. Özel bir calisma programı var mi hareketlerin.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Msln yazdı:
kadir yazdı:
Msln yazdı:

Mart 2018 ilk muayene

1-2 ye dusen lokosit simdi 2-3 ten asagi düşmüyor. Antienflmatuar, iltihap onleyici ilaclari muhtemelen zafer hoca onermeyecek. Hangilerini ne kadar dozda kullanmam dogru olur .

Son 2 ay içinde kullandığım ilaçlar şu şekilde;

İlaçlara başlamadan önce lökosit 6-7

ekim ilk haftası
6 forsef
1 kutu klindan
1 kutu flexilevo
her sahada 2-3 lökosit kümesi görüldü.

1 kasım
6 forsef
1 klindan
1 flexilevo
her sahada 1-2 lökosit kümesi görüldü.

20 kasım
iğne yok
1 klindan
1 flexilevo
Bugün klindan bitti. yaklaşık 2 saat önce self masajla sıvı çıkarıp, yakınımdaki hastaneden aldıgım LAM'a koyup, üzerinide LAMEL ile kapatıp 10 dk. içerisinde hastane labratuarına ulaştırdım.
İnceleme sonucu aynen şöyle: Boyasız Mikroskobik İnceleme Her 3-4 alanda 1 lökosit görülmüştür.

Kadir abi İkilemde kaldım sizden ve tüm arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.

Lökosit her sahada 1-2 görülüyorken. son incelemede her 3-4 sahada 1 lökosite düşmüş. Acaba KİNOLON gurubu olan FLEXİLEVO'yu kullanmasam mı? malum zararlarını anlatmaya gerek yok. Teşekkürler. Herkese acil şifalar.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Mrshadow yazdı:
Msln yazdı:15 gün önce Dr. Zafer Oyman beye muayeneye gittim. Prostat masajından sonra prostat sıvısı aldı ve lökosit ölçümü yaptı. 15-20 lökosit çıktı. 6 gün boyunca her gün 1 ieesef igne. 2 kutu travid 400mg, ve 1 kutu Tetradox 100mg reçete etti. iğneler bitince haplara başladım. Ve bitttikten sonra Zafer beye kontrole gittim. Prostat masajıyla sıvı aldı ve lökosit ölçümüne baktı. 1-2 lökosit çıktı.
Tekrar ieesef igne 3 adet ve 1 kutu tetradox 100mg recete etti. Bitince tekrar kontrole gideceğim.
Antibiyotiklerden hala çatallı idrar yapıyorum ve idrar torbam tam boşalmış gibi olmuyor.Ve Geceleri 1 kez çok sıkışık olarak idrara çıkıyorum.Cinsel isteksizlikte devam ediyor. İnşallah tüm şikayetler zamanla kaybolur.

Destek ürünü olarak, Çinko 25 mg, Ligone beta glucan multivitamın, solgar advance probiyotik, solgar bromelain ve hergün çörekotu yagı kullanıyorum.
Dogru kombini bulup, enfeksiyonu sifirlamis, kokunu kurutmak icin bir miktar daha tedaviye devam etmis. Aynen devam. Takip ve sabir onemli, iyilesirsin
Aynı yöntemle bende lökosit sıfırlandı benim tedaviden önce 10-12 ydi lökosit. Şikayetlerde değişen bir şey yok . Halil ibrahim hocayla devam ediyorum Zafer kültür pcr olayına girmediği için. Son bir kez antibiyotik tedavisi uygulucam antibiyograma gore Ureplazma çıkmıştı.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

ist86 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Msln yazdı:15 gün önce Dr. Zafer Oyman beye muayeneye gittim. Prostat masajından sonra prostat sıvısı aldı ve lökosit ölçümü yaptı. 15-20 lökosit çıktı. 6 gün boyunca her gün 1 ieesef igne. 2 kutu travid 400mg, ve 1 kutu Tetradox 100mg reçete etti. iğneler bitince haplara başladım. Ve bitttikten sonra Zafer beye kontrole gittim. Prostat masajıyla sıvı aldı ve lökosit ölçümüne baktı. 1-2 lökosit çıktı.
Tekrar ieesef igne 3 adet ve 1 kutu tetradox 100mg recete etti. Bitince tekrar kontrole gideceğim.
Antibiyotiklerden hala çatallı idrar yapıyorum ve idrar torbam tam boşalmış gibi olmuyor.Ve Geceleri 1 kez çok sıkışık olarak idrara çıkıyorum.Cinsel isteksizlikte devam ediyor. İnşallah tüm şikayetler zamanla kaybolur.

Destek ürünü olarak, Çinko 25 mg, Ligone beta glucan multivitamın, solgar advance probiyotik, solgar bromelain ve hergün çörekotu yagı kullanıyorum.
Dogru kombini bulup, enfeksiyonu sifirlamis, kokunu kurutmak icin bir miktar daha tedaviye devam etmis. Aynen devam. Takip ve sabir onemli, iyilesirsin
Aynı yöntemle bende lökosit sıfırlandı benim tedaviden önce 10-12 ydi lökosit. Şikayetlerde değişen bir şey yok . Halil ibrahim hocayla devam ediyorum Zafer kültür pcr olayına girmediği için. Son bir kez antibiyotik tedavisi uygulucam antibiyograma gore Ureplazma çıkmıştı.
Geçmiş olsun kadeşim. Malesef hala şikayetlerimde azalma yok. Düzelenlerin çoğu antibiyotik kullanımına başladıgında hemen az da olsa rahatlama olmuş. Bende böyle birşey yok. Hatta bugun yaptığım masajı biraz uzun tuttum. Şuan sızı ve yanma tavan yaptı.
Sende lökosit sıfırlandıktan sonra geçen süre nedir.
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Zafer hocaya gittim ve lokosit
1/2 civarında tedaviye gerek yok dedi ama ben çok ısrar ettim klında yazdı
Advıl yazdı
Ben bununyanında enfeksiyoncuya gittim stafıne yazdı ve fosfomisin 2 günde bir alıyom
Bunlar bitince 10 genta serum alacagım oral olarak floxlova ve rifampisin eklettirecegim 5tanede vankomisin veya tabtomisin alcam ürolojiyle görüştüm onayladı bakalım ve büğün sıfır sentom yaşadım burada hava soguk olmasına rahmen 10 numaraydım tabi yarın ne olur bilmem iyi gidiyorum
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Ali1453 yazdı:Zafer hocaya gittim ve lokosit
1/2 civarında tedaviye gerek yok dedi ama ben çok ısrar ettim klında yazdı
Advıl yazdı
Ben bununyanında enfeksiyoncuya gittim stafıne yazdı ve fosfomisin 2 günde bir alıyom
Bunlar bitince 10 genta serum alacagım oral olarak floxlova ve rifampisin eklettirecegim 5tanede vankomisin veya tabtomisin alcam ürolojiyle görüştüm onayladı bakalım ve büğün sıfır sentom yaşadım burada hava soguk olmasına rahmen 10 numaraydım tabi yarın ne olur bilmem iyi gidiyorum
ali abi kendine haksizlik ediyosun, sana bu kadar antibiyotige yazacak herhangi bir bulgu mu var?

lokosit prostat salgisinda, idrarda yok, kanda crp mi yuksek, ne oldu da bunlari yazdirdin?