Nihayet Tedaviye Başladım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Nihayet Tedaviye Başladım

Mesaj gönderen kadir »

Ali1453 yazdı:Zafer hocaya gittim ve lokosit
1/2 civarında tedaviye gerek yok dedi ama ben çok ısrar ettim klında yazdı
Advıl yazdı
Ben bununyanında enfeksiyoncuya gittim stafıne yazdı ve fosfomisin 2 günde bir alıyom
Bunlar bitince 10 genta serum alacagım oral olarak floxlova ve rifampisin eklettirecegim 5tanede vankomisin veya tabtomisin alcam ürolojiyle görüştüm onayladı bakalım ve büğün sıfır sentom yaşadım burada hava soguk olmasına rahmen 10 numaraydım tabi yarın ne olur bilmem iyi gidiyorum
Ali bu kadar antibiyotige karaciger dayanmaz. Zaten daha once 150 tane serum aldin. Karaciger degerin yuksek cikti biliyosun. Bagirsaklarinda hasar gorur. Sende fazla bir semptom kalmadi. Enfeksiyonel bir bulgunda yok. Biraz sabret bu arada vucut kendini toparlar. Doku kendini tamir etsin biraz firsat ver kardesim. Bunlari alma.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Mrshadow yazdı:
Advıl yazdı
Ben bununyanında enfeksiyoncuya gittim stafıne yazdı ve fosfomisin 2 günde bir alıyom
Bunlar bitince 10 genta serum alacagım oral olarak floxlova ve rifampisin eklettirecegim 5tanede vankomisin veya tabtomisin alcam ürolojiyle görüştüm onayladı bakalım ve büğün sıfır sentom yaşadım burada hava soguk olmasına rahmen 10 numaraydım tabi yarın ne olur bilmem iyi gidiyorum
ali abi kendine haksizlik ediyosun, sana bu kadar antibiyotige yazacak herhangi bir bulgu mu var?

lokosit prostat salgisinda, idrarda yok, kanda crp mi yuksek, ne oldu da bunlari yazdirdin?
Mrshadow kardeşim hepsi normal ara ara sentom oluyo idrarda koku çok nadir ayak üşümesi çok nadir idrar günde 2 saat kadar bazen makatta senttom oluyo batma gerginlik gibi onun dışında Allaha şükür sıkıntı yok birde akşamları kalçalarda çok üstüne çok oturmuş hissi oluyo
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

kadir yazdı:
Advıl yazdı
Ali bu kadar antibiyotige karaciger dayanmaz. Zaten daha once 150 tane serum aldin. Karaciger degerin yuksek cikti biliyosun. Bagirsaklarinda hasar gorur. Sende fazla bir semptom kalmadi. Enfeksiyonel bir bulgunda yok. Biraz sabret bu arada vucut kendini toparlar. Doku kendini tamir etsin biraz firsat ver kardesim. Bunlari alma.
Abi sentom olmasa inanki almayacagım kadir abi ben dünyanın parasını harcadık herkes gibi burdan ta istanbul 9 saat abi 1.350 tl verdim medicanede şu kış gününde bende çok istemem ama ne yapıyım kadir abi inşallah geçecek Allahın izniyle
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

Ali1453 yazdı:
kadir yazdı:
Advıl yazdı
Abi sentom olmasa inanki almayacagım kadir abi ben dünyanın parasını harcadık herkes gibi burdan ta istanbul 9 saat abi 1.350 tl verdim medicanede şu kış gününde bende çok istemem ama ne yapıyım kadir abi inşallah geçecek Allahın izniyle
Biraz acele mi ediyorsun sanki Ali kardeşim. Bende de semptomlar hiç düzelmedi. Fakat sabırla beklemek gerekiyor prostat kendini toparlasın. senin kullandıgın ilacın 4'te 1'ini kullanmamışımdır. Hiçbir şey için geç değil. Bırak antibiyotiği bende kadir abiye %100 katılıyorum. Bağışıklığını güçlendir buna harca paranı. Geçmiş olsun.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Ali1453 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Advıl yazdı
ali abi kendine haksizlik ediyosun, sana bu kadar antibiyotige yazacak herhangi bir bulgu mu var?

lokosit prostat salgisinda, idrarda yok, kanda crp mi yuksek, ne oldu da bunlari yazdirdin?
Mrshadow kardeşim hepsi normal ara ara sentom oluyo idrarda koku çok nadir ayak üşümesi çok nadir idrar günde 2 saat kadar bazen makatta senttom oluyo batma gerginlik gibi onun dışında Allaha şükür sıkıntı yok birde akşamları kalçalarda çok üstüne çok oturmuş hissi oluyo
ali abi bir zamandan sonra insan kafayi kiriyor haklisin.
sanki vucudunda mikrop var sen de onu temizlemeye calisiyorsun gibi bir his var, ne kadar agir ve cok antibiyotik kullanirsan tamamen temizlenmis gibi hissediyorsun.

ama kullandikca kisir donguye giriyorsun ben sana soylim.

yaptigin sana mikrobun verecegi zarardan daha fazlasini verir. ki zaten kullandiklarinla temizlemediysen temizleyezsin, bagisikligina guven
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Mrshadow yazdı:
Ali1453 yazdı:
Mrshadow yazdı:

ali abi bir zamandan sonra insan kafayi kiriyor haklisin.
sanki vucudunda mikrop var sen de onu temizlemeye calisiyorsun gibi bir his var, ne kadar agir ve cok antibiyotik kullanirsan tamamen temizlenmis gibi hissediyorsun.

ama kullandikca kisir donguye giriyorsun ben sana soylim.

yaptigin sana mikrobun verecegi zarardan daha fazlasini verir. ki zaten kullandiklarinla temizlemediysen temizleyezsin, bagisikligina guven
İnsan burada 25 senelik arkadaşından bile burdaki arkadaşlarla fazla konuşuyor anası babası kardeşi abisi hep burdaki insanlar oluyo başta kadir abi olmak üzere herkese çok teşekkür ederim madjo bey çok yardımcı oldu canımız sıkıldı beni yarı yolda bırakanlar oldu tedavi sürecimi takip edip iyileşme olmayınca teli açmayanlar oldu ama ben kimseye gücenmedim herkes kendine yakışanı yapar birgün sıfır olacagım ve burdan yazacagım Allahın izniyle .ve bu hastalıktan inşallah herkes iyileşir düşmanıma vermesin Allahım bu hastalıgı ben bu hastalıkta çok ögrendim .kadir bey gibi bir işadamı burdaki bir sürü insanın sorusuna cevap verdigi gibi wapsapdanda cevap veriyo aradınmı alo diyo ne büyük bir insan helal olsun
...kötü şeyler yaşamış olman, sürekli kötü şeyler yaşayacagın anlamına gelmiyor.Unutmaki seni zorlukla imtihan eden, kolaylıklarla ve mutluluklarla mükafatlandırmayıda bilir. Sen yeterki Allah'a inan ve Allah'a güven. Çünkü Allah herşeye gücü yetendir...
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

antibiyotikler zararlı bakterileri öldürdüğü gibi vücudun savunma hücrelerini ve yararlı bakterileri de öldürüyor. bu hastalıkla tanışıp antibiyotik tedavisi görenler mutlaka tecrübe etmiştir, yoğun antibiyotik sonrası vücudun farklı yerlerinde farklı problemler ortaya çıkıyor. it ile biten farklı bölge enfeksiyonları, siğiller, orta kulak iltihabı, arpacık vs... size iyi gelen antibiyotikleri bir süre kullandıktan sonra tamamen kesmek gerek. kötü bir örnek olacak biliyorum ama söyleyeyim. kanser olup da kemoterapi görenlerin çoğu kanserden dolayı değil de kemoterapiden dolayı zayıf düşerek farklı yollardan dolaylı şekilde ölüyor. prostatit olup bunun ne olduğunu dahi bilmeden yaşayan milyonlarca insan var. bunlar antibiyotik tedavisi bile görmeyen insanlar. vücut bir şekilde ona direnç göstermeyi beceriyor zamanla. antibiyotik tedavisi iyileşme sürecini hızlandırıp konforu artırıyor. lökosit de düştüyse artık antibiyotiği kesmek gerek. ben bakteriyi yoketmeye çalışmayı da doğru bulmuyorum. enfeksiyon bittiyse bırakın bakteri kalsın. karşısında savunma hücreleri mücadele etsin. bakteriyi yokedeceğiz diye savunma sisteminizi öldürmeyin...
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Bak red kardeşim ben üç yıllık hastayım antibiyotigin zararlarınıda biliyorum inan son üç gündür son üç yılın en iyi dönemini geçirdim bilmiyorum ama zafer beyin yazdıgı klındanmı desem advılmi desen stafıne mi desem çok iyi gidiyorum zaten 10 gün falan kaldı bende böyle gidersem almayabilirim ama bu tedavi beni rahatlatı inşallah geçer red zaman ayırıp zandıgın için teşekkür ederrim kardeşim saol
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

stafine etki etmis olabilir gram+ bakteri varsa
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Mrshadow yazdı:stafine etki etmis olabilir gram+ bakteri varsa
Stafıne daha öncede kullandım 2018 de 20 gün falan aldım
surv

Mesaj gönderen surv »

Msln yazdı:15 gün önce Dr. Zafer Oyman beye muayeneye gittim. Prostat masajından sonra prostat sıvısı aldı ve lökosit ölçümü yaptı. 15-20 lökosit çıktı. 6 gün boyunca her gün 1 ieesef igne. 2 kutu travid 400mg, ve 1 kutu Tetradox 100mg reçete etti. iğneler bitince haplara başladım. Ve bitttikten sonra Zafer beye kontrole gittim. Prostat masajıyla sıvı aldı ve lökosit ölçümüne baktı. 1-2 lökosit çıktı.
Tekrar ieesef igne 3 adet ve 1 kutu tetradox 100mg recete etti. Bitince tekrar kontrole gideceğim.
Antibiyotiklerden hala çatallı idrar yapıyorum ve idrar torbam tam boşalmış gibi olmuyor.Ve Geceleri 1 kez çok sıkışık olarak idrara çıkıyorum.Cinsel isteksizlikte devam ediyor. İnşallah tüm şikayetler zamanla kaybolur.

Destek ürünü olarak, Çinko 25 mg, Ligone beta glucan multivitamın, solgar advance probiyotik, solgar bromelain ve hergün çörekotu yagı kullanıyorum.
hocam bu tedavi ne kadar surecek toplamda?
Mert-2000
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mert-2000 »

ARKADASLAR AĞRILI MESANE SENDROMU BUNLARI YAPIYOR.ARASTIRIN AGIRLIK PUDENTAL SINIRE ZARAR VERIP MESANE SINIRINI BOZUYOR. KRONIK PROSTATIT ILE AYNI BAŞLIK ACAMADIM
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Mert-2000 yazdı:ARKADASLAR AĞRILI MESANE SENDROMU BUNLARI YAPIYOR.ARASTIRIN AGIRLIK PUDENTAL SINIRE ZARAR VERIP MESANE SINIRINI BOZUYOR. KRONIK PROSTATIT ILE AYNI BAŞLIK ACAMADIM
Dostum artık foruma girmiyorum. çünkü tedavi olacağımı duşunmuyorum. Allah'tan ümit kesilmez. Bekliyorum birgün tedavisi çıkar diye. Yazını şimdi gördüm. Aslına bakarsan ben bu sorunu yaşamadan önce ağırlık çalışıyordum. Hatta vücudu çok aşırı zorluyordum. Belki dediğin gibi olabilir ancak Dr. ZAfer beye onlarca kez gittim normalden fazla lökosit çıktı Bu da prostatit varlığını işaret eder tıbben..
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Kadir abi lahana turşusu veya salatalık turşusu ve hakiki elma sirkesi pristatit tetikliyor mu abi sana zamet bakirsam için kullanıyorum oyuzden bilmiyorum siz nedersiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omr83 yazdı:Kadir abi lahana turşusu veya salatalık turşusu ve hakiki elma sirkesi pristatit tetikliyor mu abi sana zamet bakirsam için kullanıyorum oyuzden bilmiyorum siz nedersiniz
Valla kardesim ben bagirsak florasi için tüketiyorum dediklerinden bir zararini görmedim. Hakiki elma sirkesi candida icin cok faydalıdır. Yanliz sulandirarak tüketin.
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Candida sizde varmiydi kadir abi ve belirtileri nelerdir.bunun testi yapiliyormu en azından bende bilim zaten kolonskopi yaptiricam baktırmak istiyorum.birde bal kullaniyom bunu tüketmek prostati te zararlımı abivim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omr83 yazdı:Candida sizde varmiydi kadir abi ve belirtileri nelerdir.bunun testi yapiliyormu en azından bende bilim zaten kolonskopi yaptiricam baktırmak istiyorum.birde bal kullaniyom bunu tüketmek prostati te zararlımı abivim
Bende yoktu kardesim. Balın zararı yok faydasi çok, hakikiyse antibakteriyel ve antioksidandir. Kandida kültürü ve pcr testi lablarda yapılmaktadir lablardan bilgi alabilirsiniz.
omr83

Mesaj gönderen omr83 »

Teşekkürler kadir abi.yarin kandil gecesi sana çok edicem bunu bil abi.allah hepimize sağlık huzur ve öbür dünyada cennet kapılarını açmayı nasıp eylesin abi.duzen lab.gidip testen sonra sonuçları sana yazarım abi Allah'a emanet ol
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Duaların için allah razı olsun...rabbim cümlemize şifalar versin.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

kadir yazdı:Duaların için allah razı olsun...rabbim cümlemize şifalar versin.
Kadir abi gerçekten bunu defalarca söyledik ama ben yine söylemek istiyorum senin kendi cebinden her ay para ödeyip bu forumu kurman ve kendin iyileşmene rağmen 24 saat forumdaki hastalarla ilgilenmen gerçekten ellerinden öpüyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı:Duaların için allah razı olsun...rabbim cümlemize şifalar versin.
Kadir abi gerçekten bunu defalarca söyledik ama ben yine söylemek istiyorum senin kendi cebinden her ay para ödeyip bu forumu kurman ve kendin iyileşmene rağmen 24 saat forumdaki hastalarla ilgilenmen gerçekten ellerinden öpüyorum
Gözlerinden öperim Dogukan kardesim.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

ilaçla, iğneyle tedavi olamadım. Birkaç ay önce biriyle tanıştım. Kendi özel bir tedavi yöntemi geliştirmiş. Vücudun her yerindeki iltihabı kurutuyor. Yakın zamanda bana o tedaviyi uygulayacak. 1 kez uyguladığı biri %70-80 düzeldi. Düzelirsem buradan muhakkak yazarım. Anlattığına göre maliyetli birşey değil. Bedava desem yeridir.
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

kimmiş kardes bu adam belki sana yaramaz baskasina yarar bir kac kisi gitmesi lazım ondan sonra bi sonuca variriz
Msln

Mesaj gönderen Msln »

herdaim32 yazdı:kimmiş kardes bu adam belki sana yaramaz baskasina yarar bir kac kisi gitmesi lazım ondan sonra bi sonuca variriz
Ben gideyim şifa olursa soylerim.
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Fatih34 »

Msln yazdı:
herdaim32 yazdı:kimmiş kardes bu adam belki sana yaramaz baskasina yarar bir kac kisi gitmesi lazım ondan sonra bi sonuca variriz
Ben gideyim şifa olursa soylerim.
Tedaviye başladınız mı ?