Doç.Dr.İzak Dalva Ankara

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tugra0636
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Doç.Dr.İzak Dalva Ankara

Mesaj gönderen tugra0636 »

Arkadaşlar ankarada izak dalva hocaya muayene oldum gerçekten bilgili ve ilgili bir hoca hastahene pahalı ama imkanınız varsa gidin derim
levent123

Re: Doç.Dr.İzak Dalva Ankara

Mesaj gönderen levent123 »

Fiyat nedir acaba
waiora

Mesaj gönderen waiora »

Ne kadar muayene ve tedavi
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

tugra0636 yazdı:Arkadaşlar ankarada izak dalva hocaya muayene oldum gerçekten bilgili ve ilgili bir hoca hastahene pahalı ama imkanınız varsa gidin derim
İzak hocanın tedavi yöntemi nasıl lokosite bakıyomu prostatta ? İlac tedavileri nasıl ne verdi size ?
Ugur17

Mesaj gönderen Ugur17 »

5 aydır izak hocaya gidiyorum , prostat masajı yapmadan önce bir idrar testi , yaptıktan sonra bir daha idrar testi istiyor sonuca göre lökosit çıkarsa ampirik tedavi uyguluyor gercekten hastayı iyi dinleyen ve her sorunuza cevap veren bilgili bir doktor , ben ilk gittiğimde masaj sonrası idrarda 6 lökosit 10 eritrosit çıkmıştı tedaviler sonucunda şu anda nadir eritrosit görünüyor , semptomlar önemli ölçüde azaldı hoca enflamasyon için 3 ay daha quercetin kullanmamı istedi ayda bir kontrol dedi
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Ugur17 arkadasim quercitin icin hangi urunu onerdi yada kullaniyorsun? Birde yanina baska takviye onerdi mi hoca? Saw Palmetto ve cranberry icin bisi desi mi?
Ugur17

Mesaj gönderen Ugur17 »

Hoca yalnızca quercetin dedi vgmed marka kullanıyorum 85 mg baslarda sabah 2 akşam 2 idi artık sabah 1 akşam 1 e düşürdü bende ayrıca bromelain , ligone ve propolis kullanıyorum
romeo

Mesaj gönderen romeo »

Arkadaşlar, Izhak hoca gerçekten aşırı bilgili bir doktor. Herkes çok memnun hatta o kadar pahalı olmasına rağmen (610 TL sadece muayene tetkikler hariç), inanın 15 gün yer bulamazsınız randevu alamazsınız. Tüm konferanslara giden tüm gelişmeleri takip eden bir hoca.

Tüm bunlara rağmen İzhak hoca neden bu hastalığın olmazsa olmazı olan prostat sıvısını almıyor? Neden sadece kan, idrar tahlili ve idrar kültürüne bakıyor? Bunların ise fazla bir anlam ifade etmediğini okuduk forumda. Bu sorular hakkında düşünceleriniz nedir merak ediyorum.
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

abilerim ülkemize ve vatandaşlarımıza katkısı yararı samimiyeti olan tüm hekimleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum Allah onlardan razı olsun..

inş. bu doktorumuzdan da güzel haberler alırsınız.

saygılarımla

Allah için sabredin daha iyi olacaksınız... eğer yapabilirseniz kendinize bir meşgale bulun unutmaya çalısın ve elinizden geleni yapın bitkiseller vitaminler ilaçlarlar...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

romeo yazdı:Arkadaşlar, Izhak hoca gerçekten aşırı bilgili bir doktor. Herkes çok memnun hatta o kadar pahalı olmasına rağmen (610 TL sadece muayene tetkikler hariç), inanın 15 gün yer bulamazsınız randevu alamazsınız. Tüm konferanslara giden tüm gelişmeleri takip eden bir hoca.

Tüm bunlara rağmen İzhak hoca neden bu hastalığın olmazsa olmazı olan prostat sıvısını almıyor? Neden sadece kan, idrar tahlili ve idrar kültürüne bakıyor? Bunların ise fazla bir anlam ifade etmediğini okuduk forumda. Bu sorular hakkında düşünceleriniz nedir merak ediyorum.
Kronik prostatit olgusunda, tahlillerin önemi cok buyuk. Tahliller kan, idrar gibi orneklerden alindiigi gibi, prostatit olan kisilerde enfeksiyon odagi olan, prostat sekresyonu denilen prostat sivisindan alinir. Idrardan alinan ornek uretral bolgedeki tüm batındaki enfeksiyonu anlamak icin yeterli olabilir.Fakat enfeksiyon odaginin nerede lokalize oldugunu tespit edemezsiniz. Prostatit suphesi varsa bir hastada, prostat sivisi almamak buyuk eksikliktir. Bu konu, prostatitle ilgili tüm makalelerde mevcuttur.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

kadir yazdı:
romeo yazdı:Arkadaşlar, Izhak hoca gerçekten aşırı bilgili bir doktor. Herkes çok memnun hatta o kadar pahalı olmasına rağmen (610 TL sadece muayene tetkikler hariç), inanın 15 gün yer bulamazsınız randevu alamazsınız. Tüm konferanslara giden tüm gelişmeleri takip eden bir hoca.

Kronik prostatit olgusunda, tahlillerin önemi cok buyuk. Tahliller kan, idrar gibi orneklerden alindiigi gibi, prostatit olan kisilerde enfeksiyon odagi olan, prostat sekresyonu denilen prostat sivisindan alinir. Idrardan alinan ornek uretral bolgedeki tüm batındaki enfeksiyonu anlamak icin yeterli olabilir.Fakat enfeksiyon odaginin nerede lokalize oldugunu tespit edemezsiniz. Prostatit suphesi varsa bir hastada, prostat sivisi almamak buyuk eksikliktir. Bu konu, prostatitle ilgili tüm makalelerde mevcuttur.
Enfeksiyonun prostatta olup olmadığını anlamak için rektal tuşe yapıyor ve kandan psa değerine bakıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

romeo yazdı:
kadir yazdı:

Enfeksiyonun prostatta olup olmadığını anlamak için rektal tuşe yapıyor ve kandan psa değerine bakıyor.
Prostat sivisi almiyor dediniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica kandaki psa degeri, bph ve prostat kanseri olgusundada yuksek cıkabiliyor. Bu kesin tanı degildir.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

kadir yazdı:Ayrica kandaki psa degeri, bph ve prostat kanseri olgusundada yuksek cıkabiliyor. Bu kesin tanı degildir.
Aslında eksik söyledim abi şöyle, önce hastanın hikayesini ve şikayetlerini dinliyor. Ve kendi 10larca soru soruyor. Ultrason ile böbrek mesane ve prostata bakıyor. Şikayetler makatta dolgunluk, ereksiyon problemi, boşaldıktan sonra ağrı, sık idrara çıkma gibi prostatit şikayetlerinden ise psa da yüksek ise bir de rektal tuşede aşırı yanma oluyosa peniste prostatit teşhisi koyuyor. İdrar tahlili alıyor rektal tuşeden önce, bir de sonra alıyor. Sonrakinde lökosit daha fazla çıkıyor bir de. Buna da bakıyor.
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

romeo yazdı: Aslında eksik söyledim abi şöyle, önce hastanın hikayesini ve şikayetlerini dinliyor. Ve kendi 10larca soru soruyor. Ultrason ile böbrek mesane ve prostata bakıyor. Şikayetler makatta dolgunluk, ereksiyon problemi, boşaldıktan sonra ağrı, sık idrara çıkma gibi prostatit şikayetlerinden ise psa da yüksek ise bir de rektal tuşede aşırı yanma oluyosa peniste prostatit teşhisi koyuyor. İdrar tahlili alıyor rektal tuşeden önce, bir de sonra alıyor. Sonrakinde lökosit daha fazla çıkıyor bir de. Buna da bakıyor.

kardeş "peniste prostatit" teşhisi nedir ?

zira bende klasik prostatit ağrıları bitti gibi sadece penisimde ereksiyon problemi yaşıyorum (ki bunun sebebininde kimyasallar oldugunu düşünüyorum) bendeki durum da bu mu ?
eserben

Mesaj gönderen eserben »

Ugur17 yazdı:Hoca yalnızca quercetin dedi vgmed marka kullanıyorum 85 mg baslarda sabah 2 akşam 2 idi artık sabah 1 akşam 1 e düşürdü bende ayrıca bromelain , ligone ve propolis kullanıyorum
Hocam vgmed 250 mg değil mi bir kapsül
Ugur17

Mesaj gönderen Ugur17 »

Daha önceleri 85 mg ile çıkardılat şimdi 250 oldu üstad
eserben

Mesaj gönderen eserben »

Ugur17 yazdı:Daha önceleri 85 mg ile çıkardılat şimdi 250 oldu üstad
Bende kullanıyorum hatta günde 1000 mg alıyordum. Doktorun dediğine göre günde sadece 250 mg alsak yani 1 kapsül yeterli olur mu ?
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

İzak hoca gerçekten cok iyi bir doktor ama o fiyatlar gerçekten üzücü ben en son 200 felan veriyodum gerçi gitmiyorum artık 1 yıldan beri kendisine sadece doktor degil hemfe psikolog gibi ondan iyi derdinizi kimseye anlatamazsınız benım suan daha rahat ve daha iyisem izak hoca sayasindedir.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

Raul7 yazdı:İzak hoca gerçekten cok iyi bir doktor ama o fiyatlar gerçekten üzücü ben en son 200 felan veriyodum gerçi gitmiyorum artık 1 yıldan beri kendisine sadece doktor degil hemfe psikolog gibi ondan iyi derdinizi kimseye anlatamazsınız benım suan daha rahat ve daha iyisem izak hoca sayasindedir.
Aynen öyle ama kadir abinin dediği gibi prostat sıvısı ile tahlil yaptırmak bu hastalığın olmazsa olmazı. Doğru tedavi alanlar prostat sıvısı lökosit ölçümü, antibiogram, pcr gibi testler yapıyor ama İzak hoca sadece idrara bakıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

romeo yazdı:
Raul7 yazdı:İzak hoca gerçekten cok iyi bir doktor ama o fiyatlar gerçekten üzücü ben en son 200 felan veriyodum gerçi gitmiyorum artık 1 yıldan beri kendisine sadece doktor degil hemfe psikolog gibi ondan iyi derdinizi kimseye anlatamazsınız benım suan daha rahat ve daha iyisem izak hoca sayasindedir.
Aynen öyle ama kadir abinin dediği gibi prostat sıvısı ile tahlil yaptırmak bu hastalığın olmazsa olmazı. Doğru tedavi alanlar prostat sıvısı lökosit ölçümü, antibiogram, pcr gibi testler yapıyor ama İzak hoca sadece idrara bakıyor.
Dedigim gibi sadece idrara bakmakla prostatit teshisi koymak imkansiz! Yok boyle bir sey!
Ugur17

Mesaj gönderen Ugur17 »

Aslında tam manasıyla hoca şu şekilde inceleme yapıyor , önce idrar veriyosun , sonra prostat masajı akabinde tekrar idrar , masajdan sonra üretraya geçen prostat sıvısı idrarla beraber incelenmiş oluyor , benim ilk gittiğim muayenemde ilk idrarda lökosit yoktu 1-2 eritrosit vardı masaj sonrasında 5-6 lökosit 10 eritrosit çıkmıştı ve cravit + tetradoks kombinini reçetelemişti , yaklaşık 3 hafta kullandıktan sonra ki kontrolümde masaj sonrası lökosit 0 eritrosit 4 idi. Sonrasında doku onarımı için quercetin kullanmamı söylemişti , aslına bakarsan direk sıvının incelemesi daha mantıklı çünkü sıvı idrarın içinde seyreliyor ,bunu hocaya söylediğimde o çok önemli değil ben idrardan olan incelemede lökosit aralığını düşük tutuyorum 3 ve üstünde tedavi başlıyorum demişti .
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

prostat sivisindan lokosite bakmayan doktora gitmem ben.kesinlikle iyi bir doktor biliyorum bunu ama psikiyatristim bir prof arkadasini aramisti benim hastaligimla ilgili bilgi almak için adamsa eski dekanlardan cok bilgili biri ama tabiiki bu hastalikla ilgili bir tedavi ile uğraşmıyor o da demisti bu işin olmazsa olmazi prostat sivisindan lokosit takibi.Bende lokosit 30 olsa bile masajdan sonra idrar testinde cikmiyordu enfeksiyon.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Ben de sunu merak ediyorum
Prostata yeterince nufus etmez ilac deniyor.
Sonucta lokosit dedigimiz beyaz kan hucreleri, eger bu kan oraya geciyorsa antibiyotik ajanlarda gecer.
Sorun prostatin kanallarinin acilmasi ve ilacin oraya islemesi
Bunun icin de prostat masaji cok gerekli. Sadece lokosit takibi olarak dusunmeyin, prostat masajiyla tikali kanallari drene edersiniz, bakterinin uremesini, cogalmasini da engellersiniz.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Mrshadow yazdı:Ben de sunu merak ediyorum
Prostata yeterince nufus etmez ilac deniyor.
Sonucta lokosit dedigimiz beyaz kan hucreleri, eger bu kan oraya geciyorsa antibiyotik ajanlarda gecer.
Sorun prostatin kanallarinin acilmasi ve ilacin oraya islemesi
Bunun icin de prostat masaji cok gerekli. Sadece lokosit takibi olarak dusunmeyin, prostat masajiyla tikali kanallari drene edersiniz, bakterinin uremesini, cogalmasini da engellersiniz.

Prostat masaji benim icin olmazsa olmaz bir yöntem hastaligimin alevli donemlerinde haftada bir yaptirdin eswt tedavisi gordugum zamanlar 3 gunde 1 yaptirdim agrilarim tavan yapti ve peşinden dip yaptı.Aynisi sıcaklık derecesi yuksek olan kaplicaya gittiğimdede olmuştu çünkü prostat gevsedi ve mikrop serbest kaldi antibiyotiklede deyim yerindeyse kafasına vura vura öldürdüğümüz kadarini öldürduk.Kaplicaya gidip 10 gün kaldim ve 10 gun boyunca yoğun antibiyotik tedavisi uyguladım bununda iyi bir sonuc verdiğini düşünüyorum.Amac lokalize olmuş mikrobu mumkun oldugunca ortaya cikarip yok etmek.