Bir ekşisözlük yazarının tedavi süreci ile ilgili paylaşımı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Bir ekşisözlük yazarının tedavi süreci ile ilgili paylaşımı

Mesaj gönderen tattoosoul »

Herkese merhaba bugün ekşisözlük okurken denk geldiğim,yakın zamanda girilmiş hepimizin aşina olduğu güzel bir entryi sizinle paylaşmak istedim.

prostatit
şükela: tümü | bugün
«/3
aylarca işkence yaşadıktan sonra yüzde doksan iyileşmiş biri olarak söyleyebilirim ki tedavisi mümkün olan rahatsızlıktır.

buraya yazıp yazmama konusunda çok düşündüm çünkü yazacak çok şey var ve henüz yüzde yüz iyileşmedim. fakat eski hayatını geri isteyen, ağrı içinde perişan halde yaşayan hastalar olduğunu bildiğim için özet bir şeyler karalayayım. en azından bir otomobil parasını doktorlara vermiş biri olarak hastalara bir yardımım dokunur belki.

yapılacaklar:

-asla ümitsizliğe kapılmayın, ağlamayın. erkek gibi ayağa kalkın.
-bu hastalık sizde nasıl başlamıs olursa olsun, internette 20 yıldır bu illeti yaşayan dayıları ve bu hastalıkla ilgili forumları okumayın. içinizi karartmayın.
-stres bu hastalıkta ağrıyı artırıyor, unutmayın. rahat olun, geçecek!
-içiyorsanız sigarayı mutlaka bırakın.
-acılı, baharatlı yiyecekler; gazlı ve alkollü içecekler tüketmeyin. bol kefir için, ev yapımı yoğurt yeyin. (bunun dışında yakı otundan karabaş ve melisaya kadar türlü ot böcek vb hiçbiri bir işe yaramıyor. )
-unutmayın ki non bakteriyel prostatit yoktur, kendini göstermeyen bakteri vardır. bu yüzden non bakteriyel bile olsanız uzun süreli antibiyotik almadan tedavi mümkün değil.
-boşuna mikrobu bulmak için pcr, dna vb testleri ile vakit kaybetmeyin. mikrobu bulsanız da zaten onları yok eden 3 -5 çeşit antibiyotik var ve bunları tedavi süresince zaten alacaksıniz. fakat burada amaç mikrobu bulmak değil prostatın geçirdiği iltihabı (tahribatı) tedavi etmek olmalı. bunun yolunu aşağıda yazacağım.
-doktor seçimi çok ama çok önemli. "senin yaşadığın şey psikolojik. yapacak bir şey yok." diyen ve uğraşmak istemeyen doçent acıbadem kıtipiyozları ile zamanınızı harcamayın.
-boynunda altın madalyonu ile dolaşıp kendine plaza dikmiş özel muayenehane profesörlerine de paranızı kaybetmeyin. keza bu adamlar öykünüzü bile dinlemiyor. inanın piyasada ismi bilinen, nette aratınca çıkan bütün proflara gittim. hele ki derdini anlatmak isteyince, bir soru sorunca cevap vermek yerine insanı tersleyen; "eswt ile kıçına şok dalgası vereyim cicim. 25000 tl. olmadı penisinden asit basayım. 15000 tl" diyen saportaya kaportaya hiç uğramayın. 3000 lira sadece bu dayıya verdim. 2000 lira herpes simplex (bildiğin uçuk virüsü) var mı yok mu diye arattığı gereksiz bir kan testi, 1000 lira da terslenme parası.
-ekşi gibi bir platformda doktor tavsiye edilmez ama bu işi adam gibi bilen sayılı doktor var.
-tedavi yolu lam ile prostat sıvısı almak ve mikroskop altında bakarak buradaki lökosit sayısına göre farklı antibiyotiler uygulamak. -bu iş mecburen parmaklanarak yapılıyor, bilginize-
-lökosit sayısındaki artışa veya azalışa göre her ay o iğneleri yemeli, ardından oral yolla antibiyotik almalı, birkaç hafta bekleyip tekrar lökosit saydırmalısınız. doktor birkaç denemede işe yarayan atibiyotiği (iğneyi) buluyor ve en fazla üç dört ay içerisinde ağrıların sızıların yüzde 90 yok olduğunu farkediyorsunuz.
-yalnızca oral antibiyotik alırsanız veya bu rahatsızlığın psikolojik vb olduğunu söyleyen, ağrı kesici vb veren doktorlara inanırsanız iyileşmeyi hiç ummayın.
-antibiyotik yanında takviye olarak yalnızca vitamin ve beta glukan alın. (ben ligone isimli bir takviye aldım, siz dilerseniz farklı alın.)
-beni tedavi eden ve yüzde 90 iyileştiren, adeta hayatımı geri veren sayın zafer hocaya minnetlerimi sunuyorum. kendisini bilenler bilir. yakında gelip kontrol için parmaklanacağım hocam, bilginize:)
18.03.2018 17:44 dragon tooth
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Bir ekşisözlük yazarının tedavi süreci ile ilgili paylaşımı

Mesaj gönderen kadir »

Cok guzel yazmiş... :D
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

bu forumdan olduğu belli:)
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Kadir abinin sisteme çok benziyor öğrencilerden biri olabilir :D
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Armegeddon yazdı:Kadir abinin sisteme çok benziyor öğrencilerden biri olabilir :D
Kesin buradan biri :D
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Anlatış tarzına bakılırsa bu arkadaş you tubeden prostatit ile ilgili açıklama yapan biri vardı.o arkadaşa benziyor.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kimse ciksin ortaya :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mustafa3435 yazdı:Anlatış tarzına bakılırsa bu arkadaş you tubeden prostatit ile ilgili açıklama yapan biri vardı.o arkadaşa benziyor.
:D
mustafa3435

Bildimmi kadir abi :))
mustafa3435

Belkide kadir abidir kim bilir.:)
mustafa3435

Kim olduğu önemli değil, prostatit hakkında güzel bilgiler vermiş. Kalemine sağlık arkadaşın.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

mustafa3435 yazdı:Anlatış tarzına bakılırsa bu arkadaş you tubeden prostatit ile ilgili açıklama yapan biri vardı.o arkadaşa benziyor.
Bu yazıyı bende okudum baya eski bi yazı
Mrshadow

Betimlemeleri cok iyi :)
+Saporta, kaporta :)
+Eswt verelim cicim
+Forumlardaki 20 yillik dayilar :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mustafa3435 yazdı:Belkide kadir abidir kim bilir.:)
Mustafacim ben yazacagimi burada yazarim..baska yere gerek yok.
Ama gercekten kelimesi kelimesine benim sozlerimle ayni :)
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kadir yazdı:Cok guzel yazmiş... :D
Kadir abi hem iğne ve orak antibiyotik bahşediyoruzda
Mesela üreoplazma ve mycoplazma etkili iğne formu yok mecburen hap kullanılıyor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

murat222 yazdı:
Biks tede ureaplasma mykoplasma vardi zafer hoca baska birseyde olabilir diye iesef vermisti 3 adet tespit ettiklerinin yaninda edemediklerinde var garanti olsun diye kullanilmali bence
murat222

Kc34 yazdı:
murat222 yazdı:
Biks tede ureaplasma mykoplasma vardi zafer hoca baska birseyde olabilir diye iesef vermisti 3 adet tespit ettiklerinin yaninda edemediklerinde var garanti olsun diye kullanilmali bence
Haklısın Ukrayna fatıhi lökasit çıksa kullancaz da olmayınca vermıyor hüseyin hoca
Nasıldı Ukrayna yormasaydın kendini fazla
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

murat222 yazdı:
Kc34 yazdı:
murat222 yazdı:
Haklısın Ukrayna fatıhi lökasit çıksa kullancaz da olmayınca vermıyor hüseyin hoca
Ukraynayi turkler bok etmis kizlari sevmiyor bizleri. Vize olmamasi yuzunden kultursuz iki lafi bir araya getiremeyen maholar istila etmis. Cok soguktu -6 -13 arasiydi sicaklik kar yagdi bol bol zaten instagram resimlerimden gormussundur :) Gunde 15 km o karda yok yurudum bir sikinti olmadi. Parasiz seks yapmak imkansiz kizi gelir konusur ama seks yapmiyorlar. Masaja gittik 1.5 saat vip masaj 1200 grivna idi ve gayette guzeldi kizlari muammelesi vs.. 1 saatte 3 kere bosaltti beni ereksiyona gecisim hizliydi cok iyi oldugumu soyledi ve cogu turkun daha kiz soyunurken bosaldigini birden sonra cuklerinin kalkmadigini soyledi :)
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ayrica bira konusunda cok iyiler iki markalari var kumpel ve pravda diye ucuz ve lezzetli gunde 2 3 litre bira ictim. Kahveleride fena degil ortalama 5 6 bardakta espresso americano gibi kahvelerini ictim..
murat222

Kc34 yazdı:
murat222 yazdı:
Kc34 yazdı: Biks tede ureaplasma mykoplasma vardi zafer hoca baska birseyde olabilir diye iesef vermisti 3 adet tespit ettiklerinin yaninda edemediklerinde var garanti olsun diye kullanilmali bence
Ukraynayi turkler bok etmis kizlari sevmiyor bizleri. Vize olmamasi yuzunden kultursuz iki lafi bir araya getiremeyen maholar istila etmis. Cok soguktu -6 -13 arasiydi sicaklik kar yagdi bol bol zaten instagram resimlerimden gormussundur :) Gunde 15 km o karda yok yurudum bir sikinti olmadi. Parasiz seks yapmak imkansiz kizi gelir konusur ama seks yapmiyorlar. Masaja gittik 1.5 saat vip masaj 1200 grivna idi ve gayette guzeldi kizlari muammelesi vs.. 1 saatte 3 kere bosaltti beni ereksiyona gecisim hizliydi cok iyi oldugumu soyledi ve cogu turkun daha kiz soyunurken bosaldigini birden sonra cuklerinin kalkmadigini soyledi :)

Bu şartlar da bşy olmadysa bşy olmaz artık
Mrshadow

Kc34 yazdı:Ayrica bira konusunda cok iyiler iki markalari var kumpel ve pravda diye ucuz ve lezzetli gunde 2 3 litre bira ictim. Kahveleride fena degil ortalama 5 6 bardakta espresso americano gibi kahvelerini ictim..
hadi sana tamamıyla geçmiş olsun
:)
ereneren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ereneren27 »

Merhaba ;

3 Ay önce taş düüşürdüm ve 2 hafta gectıkten sonra bır anda sık ıdrar hıssı olmaya basladı doktora gıttım tahlıller temız genta 160 verdı 5 tane rahatladım yalnız 1 hafta sonra tekrar oldu baska doktora gıttım azosılın verdı kulture gerek kalmayacak kullan dedı bıraz rahatladım ama yıne oldu aynı doktor bactrim fort yazdı agrı sızı kalmadı cok ama ıdrarda yanma bosalırken yanma agrı yok sadece durduk yere penıs ıcınde bı yanma acı huzursuzluk var bu meret gecer mı prostatit olduğum bıle mechul
Mrshadow

ereneren27 yazdı:Merhaba ;

3 Ay önce taş düüşürdüm ve 2 hafta gectıkten sonra bır anda sık ıdrar hıssı olmaya basladı doktora gıttım tahlıller temız genta 160 verdı 5 tane rahatladım yalnız 1 hafta sonra tekrar oldu baska doktora gıttım azosılın verdı kulture gerek kalmayacak kullan dedı bıraz rahatladım ama yıne oldu aynı doktor bactrim fort yazdı agrı sızı kalmadı cok ama ıdrarda yanma bosalırken yanma agrı yok sadece durduk yere penıs ıcınde bı yanma acı huzursuzluk var bu meret gecer mı prostatit olduğum bıle mechul
sen demişsin işte, prostatit olduğun meçhul.
önce bu tanıyı kesinlikle koydurman lazım

bu tanı;
prostat sıvısından lokosit ölçerek konabilir. bazen bakteri olsa da lokosit çıkmaz o belki o zaman ultrasonla hacim/ödem inceletebilirsin
ereneren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ereneren27 »

benim idrar yaparken yanma boşalırken ağrı yok bazen kasıkda ve bazen testislerde ağrı oluyor sık idrar sorunumda geçti gibi sadece dün biraz alevlendi bugün 2 kere gittim daha durduk yere peniste huzursuzluk ve yanma gibi bi his var ereksiyonda da sıkıntı yok yalnız biraz sperm de sarı renk ve pıhtılaşma sezer gibi oldum lökosite burada bakmadılar e istanbula gitme şansımız sıfır daha önceki okuduğum formlarda iesef iğne ile felxilova antibiyotikle iyileşen var ama sen genta vuruldun iesef daha az etkili diyorlar nası olacak bu meret soğuyorum herşeyden resmen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

murat222 yazdı:
Murat kardesim mrb,
Ureoplazma ve mycoplazma icin igne formu etken antibiotikler gaminda yok bildigim kadariyla. Sanirim oral tedavide 1kürde %90 iyilesme saglandigi icin gerek gorulmemis.