Çok şükür kurtuldum

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
berkay

Re: Çok şükür kurtuldum

Mesaj gönderen berkay »

Mrshadow;

Biliyorum, iyileşemediğime göre kesin doğru doktora gitmediğimi ve doğru tedaviyi olmadığımı düşünüyorsun. Çünkü yukarıda yazmışsın, doğru tedaviyle %90 iyileşme cepte sana göre.... Önceden de yazdım, zamanı tam kestiremiyorum ama bu hastalıkta ilk 1-2 yıl çök önemli. 2 sene geçtikten sonra yıl sayısı arttıkça kür şansı azalıyor. Tüm tıp kitaplarında bu hastalığın başına "kronik" kelimesinin konma sebebi bu. Kronikleşiyor zaman içinde, ve tedavisi de zorlaşıyor haliyle.

Kutu kutu kinolonlar içtim bugüne kadar, en son da zafer oyman tedavisini uygulattım bir doktora bulunduğum şehirde(iesef+kinolon+tetradox). Bana mısın demedi. İyileşme belirtisi olmadı hiç, belki biraz idrarda geçiçi bir iyileşme olmuştur. Sonra azitro+biteral denedim. Yanından bile geçmedi.... Vücudumun dayandığı kadar antibiyotik aldım, ama yan etkileri bünyem kaldıramaz olunca pes etmek zorunda kaldım...

Şimdi ise sağlıklı beslenerek ve diyete sıkı bağlı kalarak sağlık seviyemi yüksek tutmaya çalışıyorum. Ve bunda bir nebze de olsa başarılı oldum şimdilik..
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

berkay yazdı:Mrshadow;

Biliyorum, iyileşemediğime göre kesin doğru doktora gitmediğimi ve doğru tedaviyi olmadığımı düşünüyorsun. Çünkü yukarıda yazmışsın, doğru tedaviyle %90 iyileşme cepte sana göre.... Önceden de yazdım, zamanı tam kestiremiyorum ama bu hastalıkta ilk 1-2 yıl çök önemli. 2 sene geçtikten sonra yıl sayısı arttıkça kür şansı azalıyor. Tüm tıp kitaplarında bu hastalığın başına "kronik" kelimesinin konma sebebi bu. Kronikleşiyor zaman içinde, ve tedavisi de zorlaşıyor haliyle.

Kutu kutu kinolonlar içtim bugüne kadar, en son da zafer oyman tedavisini uygulattım bir doktora bulunduğum şehirde(iesef+kinolon+tetradox). Bana mısın demedi. İyileşme belirtisi olmadı hiç, belki biraz idrarda geçiçi bir iyileşme olmuştur. Sonra azitro+biteral denedim. Yanından bile geçmedi.... Vücudumun dayandığı kadar antibiyotik aldım, ama yan etkileri bünyem kaldıramaz olunca pes etmek zorunda kaldım...

Şimdi ise sağlıklı beslenerek ve diyete sıkı bağlı kalarak sağlık seviyemi yüksek tutmaya çalışıyorum. Ve bunda bir nebze de olsa başarılı oldum şimdilik..
Ağzina sağlik arkadas 1 aylik hasta olup iyilesmis siz.nasil iyilesemiyorsunuz diye konusmasi hos olmamis kronik prostatit olmayanlar oneride bulunmasin salak degiliz sonucta keske akut olsaydik bu forum sayesinde iyikesrdik yillar gecti aradan
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Degerli arkadasim, sunu unutma, burada hepimiz hastayiz, ne benim senden farkim, ne de senin benden farkin var bu hastalik ozelinde. Birini elestirmek, dogru tedaviyi bulmadigini dusunmek haddime degil, belki erken donemde en azindan dogru tedaviye ulasmis isek, degerli abilerimiz sayesinde ancak sansli hissederiz.
Ote yndan bireysel olarak iyilestigimi soylemek benim icin cok erken. Daha enfeksiyonu yeni sifirladik, tekrarlar mi, tekrarlamaz mi, ya da cok az kalmis olan ufak yakinmalar zamanla tamamen bu hastaligi unutacak duzeye gelir mi bilemem. Bu tamamen muamma kendi adima

Ama mantigim hep sunu soyluyor.
Evet prostatimizda bir bakteri var ve ne oldugunu bilmiyoruz/bulamiyoruz (pcr de yakalayamissak)

Bu bakterinin hangi antibiyotige duyarli oldugunu da bilmiyoruz. Kilolarca antb kullaniyoruz ve bakteriye direnc kazandiriyoruz.

Bu is boyle olmamali bana gore.

Zafer hocanin teknigi ekseriyetle soyle,
Once 1. Basamak hucre duvari olan bakterilerekarsi bir kur uyguluyor ama bu daha soft bir tedavi, sonra enfesiyonun durumuna bakiuyor. Bu tedavide olmazsa olmaz bisey. Enfeksiyon dusurmede basari saglanmamissa hucre duvari olmayan bakterilere ozel bir kür uyguluyor, yine daha soft bir tedavi. Bunu suradan anliyorum, ben iesef+tetra kombosuyla basladim, basarili olmadi hemen diger gruba gectik ama mesela tavanic yerine daha soft olan tarivid verdi. Bunlar aninda enfeksyonu bitirdi ( bakteri varligi devam ediyor mu bilemem ama enfeksiyon kalmadi ) sikayetlerim ise oldukca az, birkac gun sifir semptom oluyorum bazi gunler ise hafif yakinmalarim oluyor. Ama bunu kafaya takmiyorum. Dedigim gibi baktik bu kombo etkili ama yeteri kadar basarili degil bu defa 3.kusak kinolona gecebilirdik.

Top tufek saldirmaya gerek yok, bakteriye direnc kazandirmanin luzumu da yok.

Simd dogru iz uzerinde oldugumuzu nasil anladik, enfeksiyonun vsrligini kontrol ederek.

Ben birakacqk miyim pesini, tabii ki hayir. Enfeksiyon yok ama bakteri var mi diye pcr yaptiracagim. Ama bunu zafer hoca tasvip etmez mesela, bu benim dogrum onun degil. Ve bunu periyodik olarak devam ettirecegim en az 1 sene.

Simdi bu yontem bana gore en mantiklisi, baskasinagore olmayabilir de ustelik pahali ve zor bir surec. Simdilik altindan kalkabilecek durumdayiz ama aksi olsa da kredi ceker, arabami satar yine duserdim pesine. Kabullenmemek ve uzerine gitmek lazim. 6 yil mi surer, 10 yil mi bilemem, kabul etmez ve 10 yil sonra dahi ben bunu yenecegm diye dusunurdum.

(1 aylik hasta ) :)
mustafa9424
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa9424 »

Arkadaşım ağzına sağlık okuyunca moralim biraz bozulmadı değil. Yazdıklarını gerçek anlamda yaşamışsındır ama ben bi kaç sonra zafer hocaya gidecek bi ve senin tetradox aşamasındayım. İyileşmediğini duyunca kötü açıkçası. İnan ağrılarım iyice şiddetlendi dayanılmaz oldu artık :( napmam lazım şimdi zafer hocaya gittiğimde bunları mı yani bende yaşıcam..
Mrshadow

Ote yandan yaslarinizi bilmiyorum ama benden buyuk oldugunuzu saniyorum. Hadsizlik etmissem, surc-u lisanda bulunmussam affola. Herkesin derdi ve sureci kendine ozel. Suphesiz herkes non-prostatit olmayi ister ve diler. Mutlaka ugrasmissinizdir, bunu kstetmek istememistim. Oyle anlasildiysa affola
berkay

Mesaj gönderen berkay »

mustafa9424 yazdı:Arkadaşım ağzına sağlık okuyunca moralim biraz bozulmadı değil. Yazdıklarını gerçek anlamda yaşamışsındır ama ben bi kaç sonra zafer hocaya gidecek bi ve senin tetradox aşamasındayım. İyileşmediğini duyunca kötü açıkçası. İnan ağrılarım iyice şiddetlendi dayanılmaz oldu artık :( napmam lazım şimdi zafer hocaya gittiğimde bunları mı yani bende yaşıcam..
Tedavini devam ettir, benim durumum farklı ben eski hastayım... Sen tahminimce yenisin bu hastalıkta, iyileşirsin merak etme.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

berkay yazdı:
mustafa9424 yazdı:Arkadaşım ağzına sağlık okuyunca moralim biraz bozulmadı değil. Yazdıklarını gerçek anlamda yaşamışsındır ama ben bi kaç sonra zafer hocaya gidecek bi ve senin tetradox aşamasındayım. İyileşmediğini duyunca kötü açıkçası. İnan ağrılarım iyice şiddetlendi dayanılmaz oldu artık :( napmam lazım şimdi zafer hocaya gittiğimde bunları mı yani bende yaşıcam..
Tedavini devam ettir, benim durumum farklı ben eski hastayım... Sen tahminimce yenisin bu hastalıkta, iyileşirsin merak etme.
Abi bu hastalıkta iyileşememin tek sebebi tek etkenin prostat olmaması gizemli bi hastalık bu prostatı iyi etsen bile ya bagırsaktan ya meseneden ya teststen vs bişeyden etkileniyor bi şekilde sebep bu antibiyotik kısır döngü benim agrım sızım kalmadı pek tek sorunum arada idrar problemi bazen günde 10 kere gidiyorum bazende 4-5 kere herseyi cozuyorum ama menideki topaklık ve sarılık gitmiyor yogun bir iltihap söz konusu sanırsam senin meni durumun nasıl uzun bir süredir hastasın ?
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Raul merhaba, meni rengine ek olarak testislerde ağrı varmı?
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

mustafa3435 yazdı:Raul merhaba, meni rengine ek olarak testislerde ağrı varmı?
Saol epididimde var ama buyuk oranda atlattım sadece arada sıkıştıgında agrı oluyor sonra geçiyor
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Bu arkadaşın dediği lipton 10 otlu çayı bulabilen var mı ben n11 buldum siparişi verdim ama tedarikçide yokmuş daha sonra n11 aradılar hani sizi mağdur etmeyelim diye bizde baktık ama bizde bulamadık dediler sizlerde son durum nedir
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

efervesan yazdı:Bu arkadaşın dediği lipton 10 otlu çayı bulabilen var mı ben n11 buldum siparişi verdim ama tedarikçide yokmuş daha sonra n11 aradılar hani sizi mağdur etmeyelim diye bizde baktık ama bizde bulamadık dediler sizlerde son durum nedir
Carfour veya özdilek te var kardeşim
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Gecen kıpa markette gezerken aklıma geldı bı bakım dedım tek bır paket kalmıs arkada ıkı adam bana bakıyo ulan dedım onlarda 10 bıtkılı ıcın gelmıs dedım,kaptıgım gıbı kasanın yolunu tuttum
Suan ıcın ıse yarıyor ınsallah kalıcı fayda saglar
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Galip yazdı:Gecen kıpa markette gezerken aklıma geldı bı bakım dedım tek bır paket kalmıs arkada ıkı adam bana bakıyo ulan dedım onlarda 10 bıtkılı ıcın gelmıs dedım,kaptıgım gıbı kasanın yolunu tuttum
Suan ıcın ıse yarıyor ınsallah kalıcı fayda saglar
Hadi inşallah
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Raul7 yazdı:
berkay yazdı:
Abi bu hastalıkta iyileşememin tek sebebi tek etkenin prostat olmaması gizemli bi hastalık bu prostatı iyi etsen bile ya bagırsaktan ya meseneden ya teststen vs bişeyden etkileniyor bi şekilde sebep bu antibiyotik kısır döngü benim agrım sızım kalmadı pek tek sorunum arada idrar problemi bazen günde 10 kere gidiyorum bazende 4-5 kere herseyi cozuyorum ama menideki topaklık ve sarılık gitmiyor yogun bir iltihap söz konusu sanırsam senin meni durumun nasıl uzun bir süredir hastasın ?
Doktora göründün mü en son ilaç tedavisi kesilmişti kardeşim senin
Cnrman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Cnrman »

Çayı kullananlardan yorum alalım lütfen
efervesan

Cnrman yazdı:Çayı kullananlardan yorum alalım lütfen
Çayı buladık daha
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

ben lıptonun degılde dogus cayın buldum ben 9 karısım hersey karısımı lıptonla aynı sadece zeytın yapragı yok benım aldıgım karısımda ben fayda gordum gercekten agrın baya azalıyor ıcınce
murat0626

Mesaj gönderen murat0626 »

Bende baya fayda gördüm yanlız merak ettiğim siz ne kadar kullandınız tam etkisini görene kadar
efervesan

murat0626 yazdı:
Bende baya fayda gördüm yanlız merak ettiğim siz ne kadar kullandınız tam etkisini görene kadar
Çayı nerde buldunuz
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

şansa bak karşımdaki bime gelmiş ama 10 lusu değil 5 lisi :)
efervesan

muzdarip yazdı:şansa bak karşımdaki bime gelmiş ama 10 lusu değil 5 lisi :)
Harbi şans
murat0626

Mesaj gönderen murat0626 »

efervesan yazdı:
murat0626 yazdı:
Çayı nerde buldunuz
Hepsi buradan sipariş verdim iki kutu ilk kutudayım daha
Bismuth76

Mesaj gönderen Bismuth76 »

ben çayi içiyorum ve bactrim kullaniyorum. son birkaç boşalmada onceden gelmeyen bol prostat sivisi ve sperm geldi. ayrica his olarak prostatim daha rahatlamis hissediyorum. ancak idrar yanmasi çok olmasa da hala var...
kalimeraa

Mesaj gönderen kalimeraa »

Bu cay sadece idrarda yanmaya mi etkili ? Idrar zorluguna faydasi var mi ?
Mrshadow

Cayi hepsi buradadan 10 adet siparis ettim. Temin edemeyen ve İsteyen birkac arkadas kargo adresini ozelden iletirse gonderebilirim.