Pelvik kas gerilimi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Pelvik kas gerilimi

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Merhaba,
Pelvik bolgedeki gerilimi hepimiz yasiyoruz. Kiminde sanki tenis topu gibi sertlik tarifiyle yoğun bir kasilma mevcut. Makat ve testis torbasi arasindaki bolge bu yer.
1) Kabız kalmayin : kabiz olmak bu bolgeye baski yapiyor. Kabiz olup da yaparken uretradan akinti geldigini biliyorum. Cunku prostata baski yapiyor. Bu naski idrar yoluna da sirayet ediyor. Son zamanlarda yasadigim kabizlik gecince prostat ve idrarda da rahatlama oldu. Oelvik kas gerilimi de hissedilir olarak azaldi.
2) mumkunse iyi bosalma yasayin. Evlilik bu yonde faydali oluyor.
Son birkaç gunde kabizliktan kurtulmam ve prostatimi iyi boşaltmam sayesinde pelvik bolge gerilimi onemli derecede azaldi. Rahatladigimi cok net hissettim.
Geçmiş olsun hepinize şifalar dilerim...
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Pelvik kas gerilimi

Mesaj gönderen ultra95 »

Kabızlığı düzeltmek için ne yaptınız acaba?Ben Kayısılı meyvesuyu alıyorum fakat bir işe yaramıyor sanırım üstelik ilave şeker de yokmuş...Ayrıca kabızlık konusunda katılıyorum 1 hafta iyiydim kabızlık yüzünden 4 günde anca büyük abdesti yaptım o da hemen ağrıları coşturdu tekrar...
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

bende 1 haftadır çok iyi idim ama bugün pelvik bölgesinde ağrım çok oldu nedense anlamadım gitti :(
Bismuth76

ultra95 yazdı:Kabızlığı düzeltmek için ne yaptınız acaba?Ben Kayısılı meyvesuyu alıyorum fakat bir işe yaramıyor sanırım üstelik ilave şeker de yokmuş...Ayrıca kabızlık konusunda katılıyorum 1 hafta iyiydim kabızlık yüzünden 4 günde anca büyük abdesti yaptım o da hemen ağrıları coşturdu tekrar...
Kotu ornek olmak istemem ancak biraktigim sigarayi icmeye baslayinca kabizlik gecti...
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bismuth76 yazdı:
ultra95 yazdı:Kabızlığı düzeltmek için ne yaptınız acaba?Ben Kayısılı meyvesuyu alıyorum fakat bir işe yaramıyor sanırım üstelik ilave şeker de yokmuş...Ayrıca kabızlık konusunda katılıyorum 1 hafta iyiydim kabızlık yüzünden 4 günde anca büyük abdesti yaptım o da hemen ağrıları coşturdu tekrar...
Kotu ornek olmak istemem ancak biraktigim sigarayi icmeye baslayinca kabizlik gecti...
Kuru kayisi beyler, ben zor yetistim wc'e :)
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Sabahları ac karna sıcak su içerek kabızlığı büyük oranda atlattım.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

osmankul yazdı:Sabahları ac karna sıcak su içerek kabızlığı büyük oranda atlattım.
Fitil kullanıyorum 10 gündür dışkılamada rahat hemde ağrılarım çok azaldı
Bismuth76

metabolizmasi yavas calisanlarda daha çok rastlaniyor kabizlik. domates+zeytinyagi, kayisi ve sebzeler iyi gelir.
ben sigarayi birakinca kabizlik baslar icince geçer...