Saw palmetto

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
NeverGiveUp

Re: Saw palmetto

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Caresiz, senin kullandigin markayi soyler misin? Cogu kisi memnun degil derken?

Forumda daha once en az 3 ay sureyle prostagood tarzi sawpalmetto takviye kullanan kimler var arkadaslar?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Caresiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Caresiz »

Receteli Sgk olarak Prostagood 15 ay kullandim Disaridan aldigim True Nature Sow palmato 2 ay kullandim ok.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

Son hafta iki mesajda ısırgan takviyesi olanın çıkacağından bahsettiginiz için onu beklediğiniz anlamını çıkardım .

Hiç faydası yok hatta zararı var gibi ifadeleri genel olarak kullanmanız bence doğru bir üslup değil. Bana faydali olmadı bana zararı oldu demeniz yeterli. Her ilaç ya da takviye herkeste aynı etkiyi gösterecek diye birşey yok. Keşke öyle birşey olsaydı şimdi bunları konuşuyor olmazdık. Tek bir tedavi herkesin iyileşmesine yeterdi.

Ancak herkesin Fizyolojisi farklı. Hastalığın seviyesi ve eşlik eden problemleri farklı farklı. Bu yüzden birine fayda vermeyen diğerini iyileştirebilir. Mesajlarımizda biraz daha dikkatli olursak birbirimize daha çok yardımcı olabiliriz .
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

Saw palmetto 5 alfa reduktaz enzimi inhibitörüdür.Yani vücuttaki dht seviyesini düşürür.Dht seviyesinin yüksekliği genetiğinde saç dökülmesi olan kişilerde saç dökülmesine ve ilerleyen yaşlarda prostat büyümesine yol açabilir.Prostatitle dht nin hiçbir bağlantısı yoktur.Prostatit hastalarına iyi gelmesinin sebebi dht seviyesinin düşmesi ile prostat boyutunun azalması böylece idrara çıkmanın kolaylaşması.Dht hormonu libido ve ereksiyon için testosterondan daha büyük bir öneme sahiptir.Düşürüldüğü zaman libido ve ereksiyon sorunları ortaya çıkar.Ayrıca kas kütlesinde sertlik sağlar.Yani benim diyeceğim şey iyi huylu prostat büyümesine sahip değilseniz saw palmetto kullanmayın.Etkisinden çok yan etkisini görürsünüz.Zaten yanmalara ve prostatın yok açtığı cinsellik sorunlarına iyi gelmeyeceği kesin.Özellikle cinselliği daha kötü bir hale getirmesi çok büyük bir ihtimal.
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

1 aydır prostagood kullanıyorum fayda var mı yok mu suan şüpheliyim
NeverGiveUp

Caresiz, totalde 17 ay cok uzun bir sure. Cinsellige etki ettigi bir durum oldu mu peki? Ne durumdaydi, ne oldu? Ya da hic bir degisiklik olmadi mi?

Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Peki buradan soyluyorum bir kisi prostagood iyilesen yorum yapsin ben gormedim Tekrar soyluyorum ben de iyi huylu prostat buyumesi yapti bu ilac kullamadan once boyle sorunum yoktu simdi hem prostatit hem buyumem var bu yeterli herhalde olumsuz dusuncem icin Daha once isirganli cikacak diye yorum yapmistim dogrudur Ama bu ilac ilgili hic bir olumlu bir sey gormedim Gorusum degisti. Ve Izmirdeki doktorlarda artik onerip receteli vermiyor.
Tekrar soyluyorum prostagood la prostatit iyilesen arkadas veya durumu duzelen varmi?
baran

Mesaj gönderen baran »

kullandım kardeş bi şey fark etmedi
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Prostagood kullanmıyorum suan itibariyle icmicem 1 aydır içiyordum. ....
baran

Mesaj gönderen baran »

umutsuz yazdı:Prostagood kullanmıyorum suan itibariyle icmicem 1 aydır içiyordum. ....
kardeşim kullan bana iyi gelmedi sana iyi gelebilir. buna sen karar ver
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Kullanayim da prostat büyümesi yaptı deniliyor..Kalıcı sorun olabilir libidoda deniliyor o biraz beni geri çekti dostum
NeverGiveUp

Mrerdem'in durumu zaten prostatit rahatsizligina sahip oldugu icin de olabilir. Yani ereksiyon problemleri vs.. Fakat soylediklerinde dogruluk payi da olabilir emin degilim..

Prostat buyumesi yapmasinin mumkunati yok yalniz. Bu cok yanlis bir yargi ve ispatlanabilecek bir durum asla degil. Prostati kucultmesi beklenen, tescillenen bir takviye bunu yapamaz. Ilac kullanimina paralel buyume olduysa dahi cok baska nedenlerden dolayi olmustur.

Karma tedavileri esnasinda saw palmetto deneyen ve su anda iyi olduklarini soyleyen iki insan varken denenebilir oldugunu dusunuyorum. Yalniz kisa vadede sonuc beklemek anlamsiz, en az 2 3 ay kullanmak gerek. Ha elbette deneyip ise yaramadigini soyleyenler de var. Bu hastalik piyango gibi zaten, hangi tedaviyle kime ne cikarsa.

Oktay43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

ARKADAŞLAR OKADAR İLAÇLARLA İCİCE OLDUNUZKİ COGU ARKADAŞ BURDAN TIP DOKTORASI ALACAK VALLA BIRAKIN BU İLAÇLARI BUNUN TEDAVİSİ. YAŞ KABAK ÇEKİRDEĞİ BEN ATLATTIM VE ALLAHA ŞÜKÜR 6AY OLDU HİCBİR BELİRTİ KALMADI ZATEN SONRA KABIZLIGI TAMEMEN BİTİRİYOR
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

BEN BU HASTSLIGI 6 SENEDİR CEKİYORUM
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Eminönü'nde satılıyormuş tam olarak kabak çekirdeği değilmiş bu haftasonu bir arkadaş getirecek kilosu yüz lira imiş faydasını gören çokmuş
NeverGiveUp

Hepbenibulur, dene bakalim fayda gorursen yazarsin bize de.

boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

oktay ne diyorsun abicim..biraz aç bakalım bu konuyu
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Eminonu mısır çarşisinda bitki uzmanı olduğunu söyleyen bir aktar, prostat iltihabı için kabak çektirdiği ekstresi olan tablet tavsiye etmişti,kendinden emindi bu konuda.
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Mrb arkadaslar benim rahatsizligim 5 yildir devam ediyordu taki kabak cekirdegini kullanmaya basladiktan sonra zamanla gecti diyebilirim ozaman zarfinda hicbir ilac kullamadim
freeman

Re: KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen freeman »

Oktay43 yazdı:Mrb arkadaslar benim rahatsizligim 5 yildir devam ediyordu taki kabak cekirdegini kullanmaya basladiktan sonra zamanla gecti diyebilirim ozaman zarfinda hicbir ilac kullamadim
Tam olarak şikayetin neydi, prostatit teşhisi konuldumu ?
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Arkadaşlar bu hafta sonu temin edecem inşallah. Yaş olarak tüketmek gerekiyormuş. Babam prostat kanseriydi Cerrahpaşa da bi Prof da söylemişti bunu. Ben şu an maydanoz kürünü de uyguluyorum. Biraz zaman geçsin onu da paylaşıcam sizinle
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Evet kronik prostatit ilk yillarda hemoroid oldugundan suphelendim ve lazerle ameliyat olduktan sonra makatla testislerin arasinda dayanilmaz acilar ve gerginlik olmaya basladi ve 20nin uzerinde degisik doktora gittim. Burda yazilan ilclarin hepsini kullandim ama gecmedi internette dolasirken kabak cekirdeginin faydalarini okurken iyi huylu prostati kuculttunu okudum vekullanmaya karar vrdim 6-7 aydir iyiyim allaha ŞÜKÜR
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Yaklasikta 15- 20 kilo tuketmisimdir gunluk 1veya 2avuc
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Ve birde suna tanik oldum KABIZLIGI da geciriyor
freeman