Ligoneye Başladım

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
coloro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Ligoneye Başladım

Mesaj gönderen coloro »

selamiacik yazdı:Peki abicim zayiflama yapiyor mu ? Bende zayiflama oldu biraz sanirim kafami cok taktim sıkıntı strest yaptim kendimi uykuya verdim ates yok diskinin kanli gelmesi yok bu gibi semptomlar yok
Evet ben 5-6 kilo vermiştim ilk başladığında, uzun süre de kilo alamamıştım, sonra hastalıkla yaşamayı öğrenince normale dönmüştüm. Bir şey araştırırsan kanser olacağını, ülseratif kolit olduğunu falan düşünebilirsin ama endişe etme. Çok istiyorsan, içinin rahat olması için kolonoskopi yaptırabilirsin ama %99 bir şey çıkmaz.
selamiacik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen selamiacik »

coloro yazdı:
selamiacik yazdı:Peki abicim zayiflama yapiyor mu ? Bende zayiflama oldu biraz sanirim kafami cok taktim sıkıntı strest yaptim kendimi uykuya verdim ates yok diskinin kanli gelmesi yok bu gibi semptomlar yok
Evet ben 5-6 kilo vermiştim ilk başladığında, uzun süre de kilo alamamıştım, sonra hastalıkla yaşamayı öğrenince normale dönmüştüm. Bir şey araştırırsan kanser olacağını, ülseratif kolit olduğunu falan düşünebilirsin ama endişe etme. Çok istiyorsan, içinin rahat olması için kolonoskopi yaptırabilirsin ama %99 bir şey çıkmaz.
Az önce saglik ocagi doktoruyla gorusme yaptim 12 seneden beri mahallemizde olan bir doktor ve cok bilgili oldugu kadar da sabirli ve anlayisla dinler ona semptomlarimi anlattim o da senin dedigin gibi ibs olabilirsin hatta bence oyle. Kolit le alakali bir semptom yok sende dedi, peki abi neler yapmaliyim hem prostatit hemde ibs neler onerirsin bana ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

efervesan yazdı:Bu makat kasları muhabbeti bende de vardı genel cerrahi ye gittim makat çatlağı var dedi bi krem verdi malum bölgeyi yumuşatsın diye yediğime içtiğime dikkat edersem bi sıkıntı yaşamıyorum
Sana anal fissür teşhisi nasıl koydu ? Bana anal Mr çektirdi, bir şey çıkmadı ,birde kolonoskopi yapalım dedi...
coloro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen coloro »

selamiacik yazdı:
coloro yazdı:
Az önce saglik ocagi doktoruyla gorusme yaptim 12 seneden beri mahallemizde olan bir doktor ve cok bilgili oldugu kadar da sabirli ve anlayisla dinler ona semptomlarimi anlattim o da senin dedigin gibi ibs olabilirsin hatta bence oyle. Kolit le alakali bir semptom yok sende dedi, peki abi neler yapmaliyim hem prostatit hemde ibs neler onerirsin bana ?
Boşver kardeşim ibs'yi, sen ne kadar kafana taktıkça o kadar çok problem oluyor çünkü. Çok sıkıntı yaşadığın zamanlarda meteospasmyl içebilirsin ama ondan da bir mucize bekleme. Tamamen psikolojik olduğu için herhangi bir ilaç tedavisi ve diyet de fayda sağlamıyor. Normal insanlardan fazla miktarda gaz oluşumu olabileceğinden fasulye, nohut vs. yemeyebilirsin. Onun dışında durabiliyorsan stresten uzak dur. Benim de üniversiteye başladığımda başlamıştı, üniversite bittiğinden beri genelde aklıma bile gelmiyor.
selamiacik

Bende bu sene universiteye gidicem ordu da okumayi dusunuyorum insallah Rabbim hepimize kolaylik verir
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

freeman yazdı:
efervesan yazdı:Bu makat kasları muhabbeti bende de vardı genel cerrahi ye gittim makat çatlağı var dedi bi krem verdi malum bölgeyi yumuşatsın diye yediğime içtiğime dikkat edersem bi sıkıntı yaşamıyorum
Sana anal fissür teşhisi nasıl koydu ? Bana anal Mr çektirdi, bir şey çıkmadı ,birde kolonoskopi yapalım dedi...
Bende gözle muayene etti öyle ilaçlık bir durumun yok ya da iltihabı bi durum yok dedi sert dışkılamafan ötürü bölgede çatlak oluştu bi süre aç karna zeytin yağ içtim kabız kalmayacak şekilde beslendim baya düzeldi şu anda rahatım
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bende de anal fissür vardı, en son gittigim doktor çatlakların kapandıgını söyledi, ilk zamanlar fitil, kremler kullandım, kabızlık durumugeçince düzeliyor, benım yaklasık 6 7 ay kadar sürdü ama
freeman

Mesaj gönderen freeman »

efervesan yazdı:
freeman yazdı:
Bende gözle muayene etti öyle ilaçlık bir durumun yok ya da iltihabı bi durum yok dedi sert dışkılamafan ötürü bölgede çatlak oluştu bi süre aç karna zeytin yağ içtim kabız kalmayacak şekilde beslendim baya düzeldi şu anda rahatım
sende ağrı ,yanma olduysa dışkılama sırasında mı yoksa her zaman oluyormudu ?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

her zaman oluyordu yanma kaşınma ağrı en kötüsüde oturmamak dı şükür şimdi dikkat ettiğim sürece iyiyim
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Raul7 yazdı:Bende de anal fissür vardı, en son gittigim doktor çatlakların kapandıgını söyledi, ilk zamanlar fitil, kremler kullandım, kabızlık durumugeçince düzeliyor, benım yaklasık 6 7 ay kadar sürdü ama
sana teşhisi nasıl koydu ,anal yoldan inceleme yaptı mı?
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

freeman yazdı:
Raul7 yazdı:Bende de anal fissür vardı, en son gittigim doktor çatlakların kapandıgını söyledi, ilk zamanlar fitil, kremler kullandım, kabızlık durumugeçince düzeliyor, benım yaklasık 6 7 ay kadar sürdü ama
sana teşhisi nasıl koydu ,anal yoldan inceleme yaptı mı?
Eliyle, ve gözüyle ilk gittigimde iltihap da vardı, ameliyat dedi olmadım, zamana bıraktım, ayrıca ıyılesmede etkili oldugunu söyleyecegim deflon hap da kullandım bi ara oda cok faysa sagladı
selamiacik

Bugün telefonda Kadir Abi ile görüstüm gercekten hastalik hakkinda cok guzel bilgiler veriyor. Simdi kefire de basladim