Helicobacter Pylori

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Helicobacter Pylori

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Arkadaşlar merhaba.

10 gün önce Endoskopi yaptırdım, Helicobacter Pylori denen bakteri bulundu. Mide, bağırsak ve midenin üst kısmını acayip rahatsız eden bir şey, bulantı da veriyor. Şimdi bunu tedavi etmeye çalışıyorum, bütün musibetlerin başı bu mu yoksa? Daha önce bununla ilgili tedavi yaptıran olmuş muydu acaba?
ordulu52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Helicobacter Pylori

Mesaj gönderen ordulu52 »

İlaç olarak ne verdiler abi birde nasıl buldular biyopsi falanmı oldunuz ? Mide endoskopisinin zor birşey olduğunu biliyorum.
Erhan1976

ordulu52 yazdı:İlaç olarak ne verdiler abi birde nasıl buldular biyopsi falanmı oldunuz ? Mide endoskopisinin zor birşey olduğunu biliyorum.
Valla ben de çekinerek gittim ama hiçbişey hisstemedim, ilaç verip uyuttular öyle endoskopi yaptılar. Helipak tedavi paketi diye bi paket ilaç verdi hoca, bir kaşenin içinde 6 tane hap var. Gece gündüz içiyoruz. :) Bir de Antepsin diye bi süspansiyon verdi. 10 gün oldu ama pek bi değişiklik yok şikayetlerde...
Erhan1976

Evet biyopsi oldum, orada çıktı. Mukozalar aşırı ödemli durumdaymış bu bakteri yüzünden...
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Abi şuan sende pi semptomları nedir Zafer'e falanda gittin sen bir değişiklik varmı idrar yanma erek ağrı.Ben ilk başlarda bu bakteriden ötürü olduğumu düşündüm çünkü bende reflü olayı başladı aniden ardından pi olduk anlamadım.Bu bakteri mide asidinin aşırı üretilmesine ve bağırsakların bozulmasına sebep olabiliyor diye okudum.
Erhan1976

Valla idrar ve yanma konusunda pek sıkıntım yok ama ereksiyon problem. Zaten herhalde KP olanların %90'ı bundan şikayetçidir. Reflü bende de var. Aşırı antibiyotik kullanımı, bu bakterinin aktif olarak iş yapmasına ve vücudu harap etmesine yardımcı oluyor diye düşünüyorum. Yoksa araştırdığıma göre insanların %80'inde HP varmış fakat semptomları farkedilmiyormuş...
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

hocam bende 4-5 ay önce endoskopi olmuştum.sana midedeki bakteri için helipak vermişlerdir.helipak paketinin içinde günde 2 tane mide asitini engelleyici hap (ppı) birde iki antibiyotik vardır.yani toplamda günde 6 hap kullanacaksın.birde helipak işe yaramıyor :) direnç gelişmiş durumda.mide mikrobu için 4 lü tedaviler var.

prostatit ile mide mikrobu arasında da bir bağlantı yok.
Erhan1976

Abitter selam, sende de mi bu bakteri çıktı? Valla 11.gün Helipak'ın bir işe yaradığı yok. Boyuna içiyoruz, Antepsin var bi de. :) Artık hoca 4'lü tedavi mi verir ne verir bilemem. Hiçbiri işe yaramazsa Mora Terapi - Biorezonans deniycez artık. Bi de Saraçoğlu'nun brokoli kürü var. :)
ABittersweetLi

Mora terapi-biorezonans ne işe yarıyor.valla bendede çıktı.tabi bende ayrı olarak ameliyat olmayı gerektirecek kadar büyük mide fıtığıda çıktı.şimdilik nexium kullanıyorum.bence lansor yerine nexium kullan.helipakın içindeki mide hapı lansor.
biks

Mesaj gönderen biks »

ABittersweetLi yazdı:Mora terapi-biorezonans ne işe yarıyor.valla bendede çıktı.tabi bende ayrı olarak ameliyat olmayı gerektirecek kadar büyük mide fıtığıda çıktı.şimdilik nexium kullanıyorum.bence lansor yerine nexium kullan.helipakın içindeki mide hapı lansor.
Kardeşim sen isyan etmezsen cennetliksin bende çok zor durumdayım ama senin başka heralde Allah kolaylık versin ne deseler sende çıkıyor onu farkettim tekrar Allah sağlık versin sanada hepimizede
ABittersweetLi

biks yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Mora terapi-biorezonans ne işe yarıyor.valla bendede çıktı.tabi bende ayrı olarak ameliyat olmayı gerektirecek kadar büyük mide fıtığıda çıktı.şimdilik nexium kullanıyorum.bence lansor yerine nexium kullan.helipakın içindeki mide hapı lansor.
Kardeşim sen isyan etmezsen cennetliksin bende çok zor durumdayım ama senin başka heralde Allah kolaylık versin ne deseler sende çıkıyor onu farkettim tekrar Allah sağlık versin sanada hepimizede
Valla cennetlikmiyim değilmiyim orasını allah bilir.ama 6 tane kronik rahatsızlıkla uğraşıp her gün 6 farklı forumda dolaşmak zor oluyor :) allah hepimize şifa versin.
Erhan1976

Sende de bulantı yapıyor mu bu bakteri? Daha önce Lansor kullandım, çok iyi ilaç. Helipak'ın içinde olduğunu bilmiyordum ama bu iş için yeterli değil, orası kesin. Aslına bakarsan endoskopi yaptırdığım yer 6 haftalık tedavi önerdi, birsürü antibiyotik içeren. Beni endoskopi için sevkeden doktoru tanıdığım için onun tedavisine başladım. Biorezonans-Moraterapi enteresan bir tedavi şekli, işe yarar mı yaramaz mı soru işareti. Ayrıntıları burada mevcut: https://www.drmuratbesler.com/biorezona ... -tedavisi/
ABittersweetLi

bende ilk zamanlarda çok bulantı oluyordu.şimdi olmuyor.helipakın devri çoktan bitti.keşke 6 haftalık tedaviyi öneren doktorun kontrolünde kalsaydın.sende fıtık olmadığına eminsin değil mi? tam olarak ne yazıyor sonuç kısmında.
Erhan1976

Sen nasıl tedavi oldun, bu meretten kurtuldun mu? Valla hocayı çok eski tanırım, 20 sene önce ben ağır zatürrreyken iyileştirmişti. 6 haftalık tedavi ağır olduğu için bunu verdi herhalde. O da yüklenecektir muhtemelen, yarın gideceğim. O kadar ilaç aldım hiçbir değişiklik yok. Valla fıtık olsa Endoskopi yapan hoca derdi, ya da beni gönderen hocam. Tanı olarak "Eritematöz Pangastrit. Bulbit. Minimal GÖRH" yazıyor. Bir de Biyopside HP bulundu.
ABittersweetLi

6 haftalık antibiyotik tedavisi yok ki? tedavinin ayrıntılarını öğrenebilirmisin.ben henüz kurtulamadım.ben kurtulsam da fazla bir şey değişmeyecek.çünkü mide fıtığıda var bende.sende fıtık olayını sor.çünkü çoğu doktor endoskopiyi tam manası ile iyi yapamıyor.internette dr ali çalıkuşu diye bir hekim var.onun sayfasından ayrıntılı olarak soru yöneltebiliyorsun.istersen birde oraya yaz.
Erhan1976

Valla adam mideye kamera sokup fıtığı göremiyorsa doktorluk yapmasın, sanmıyorum. Ama sorarım dediğin hocaya. Bi de göğüste, karın boşluğunda zonklama, ağrı karışımı bir durum var. 6 haftalık tedavi şöyleydi: Nidazol 500 mg,(3x1) - Klacid 500 mg(2x1) - Largopen 1gr 16TB(2x1). Bunlar 5 gün tok alınıyor. Antepsin 250(3x1), Motilium 10 mg(2x1), Nexium 40 mg(2x1 - bir hafta tok, kalan 4 hafta aç) Bunlar da aç alınıyor. 6 hafta sonunda Gayta testi yapıyor...
ABittersweetLi

fıtık öyle hemen kamera ile bakılıp tespit edilen bir şey değil ki.fıtığı yakalamanın da teknikleri var.ben araştırmasını çok yaptım.bazı doktorlar koyulan yanlış teşhislerden çok şikayetçiler.ben 6 hafta antibiyotik tedavisi zannettim.pardon.iyide bu ilaçlar çok hafif ilaçlar.neden ağır dedi ki.reflü karında ve göğüste ağrı yapar.hatta yapılan araştırmalara göre göğüsteki ağrıların %90'nı reflüdenmiş.
Erhan1976

Valla bilmiyorum dostum, merdiven altı bi yerde yaptırmadım ben Kızılay'da oldum endoskopiyi, hoca ayrıca Acıbadem'in hocası. Bu adam yakalayamıyorsa fıtığı yapacak bir şey yok. :) Bildiğim kadarıyla fıtığı olanlar yemek yerken bile zorlanıyor. İlaçların süresini gözönüne alırsak etkisi hafif olmaz. Bende reflü hep vardı ama göğüs-üst karında ağrı yapmıyordu son 1 aya kadar, eğer reflü'dense tabi. Ali Çalıkuşu'na yazdım, bakalım cevap gelecek mi?..
Erhan1976

Abitter, senin hocadan gelen cevap aşağıda, buyur burdan yak. :)

"DEĞERLİ KARDEŞİM, ENDOSKOPİ RAPORUNUZDA TANI OLARAK ERİTEMATÖZ PANGASTRİT VE DİSTAL ÖSEFAGUSTA ÖSEFAJİT VAR DİYOR AMA NEDENLERİNE YÖNELİK HİÇ BİR BİLGİ YAR ALMIYOR. EĞER ÇAMAŞIR SUYU İÇMEDİ İSENİZ YEMEK BORUNUZ VE MİDENİZDEKİ BU HASARIN NEDENİNİ BİLMEK GEREKLİ. H.PYLORİ GASTROENTEROLOGLARIN BİR MASAL KAHRAMANIDIR. HER İNSANOĞLUNUN MİDESİNDE BULUNUR. GEÇMESİ YA DA GEÇİRİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. BENCE ENDOSKOPİNİZ DANDİK TABİKİ RAPORU DA. DANDİK ENDOSKOPİ İLE DOĞAL OLARAK ANCAK DANDİK BİR TEDAVİ YAPILABİLİR. BİZ MİDESİNİN YARISINI ALIP KESİP BİÇTİĞİMİZ İNSANLARA 5 GÜN GIDA ALIMINA BAŞLIYORUZ. 7-10 GÜNDE KOCA AMELİYAT YARALARI İYİLEŞİYOR. 14 GÜNDE, 6 HAFTADA İYİLEŞMEYEN ŞEY NEYMİŞ BEN DE MERAK ETTİM ŞİMDİ. SAĞLIKLA KALIN."
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Erhan1976 yazdı:Abitter, senin hocadan gelen cevap aşağıda, buyur burdan yak. :)

"DEĞERLİ KARDEŞİM, ENDOSKOPİ RAPORUNUZDA TANI OLARAK ERİTEMATÖZ PANGASTRİT VE DİSTAL ÖSEFAGUSTA ÖSEFAJİT VAR DİYOR AMA NEDENLERİNE YÖNELİK HİÇ BİR BİLGİ YAR ALMIYOR. EĞER ÇAMAŞIR SUYU İÇMEDİ İSENİZ YEMEK BORUNUZ VE MİDENİZDEKİ BU HASARIN NEDENİNİ BİLMEK GEREKLİ. H.PYLORİ GASTROENTEROLOGLARIN BİR MASAL KAHRAMANIDIR. HER İNSANOĞLUNUN MİDESİNDE BULUNUR. GEÇMESİ YA DA GEÇİRİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. BENCE ENDOSKOPİNİZ DANDİK TABİKİ RAPORU DA. DANDİK ENDOSKOPİ İLE DOĞAL OLARAK ANCAK DANDİK BİR TEDAVİ YAPILABİLİR. BİZ MİDESİNİN YARISINI ALIP KESİP BİÇTİĞİMİZ İNSANLARA 5 GÜN GIDA ALIMINA BAŞLIYORUZ. 7-10 GÜNDE KOCA AMELİYAT YARALARI İYİLEŞİYOR. 14 GÜNDE, 6 HAFTADA İYİLEŞMEYEN ŞEY NEYMİŞ BEN DE MERAK ETTİM ŞİMDİ. SAĞLIKLA KALIN."
Şahsen, böyle bir raporu,bir bilim adaminin bu üslupla yazmasi inanilir gibi degil.Tam bir bitirim ağzı...
Erhan1976

Kadir Bey merhaba.

Valla inanılması zor, belki tezinde haklıdır ama bana biraz kafa karıştırıp kendisine getirtmek istiyor gibi geldi. Valla bütün endoskopi sonucu soranlara "dandik yerde yaptırıyorsunuz" demiş sitesinde, adam aykırı bi adam galiba. :) Kusura bakmasın Medicana'da Endoskopi 600 TL idi, o para verilmezdi ben de vermedim...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Erhan1976 yazdı:Kadir Bey merhaba.

Valla inanılması zor, belki tezinde haklıdır ama bana biraz kafa karıştırıp kendisine getirtmek istiyor gibi geldi. Valla bütün endoskopi sonucu soranlara "dandik yerde yaptırıyorsunuz" demiş sitesinde, adam aykırı bi adam galiba. :) Kusura bakmasın Medicana'da Endoskopi 600 TL idi, o para verilmezdi ben de vermedim...
Dogma büyüme avcılar liyim medicanin doktorlarını az cok tanırım çoğu DANDIK :)
ABittersweetLi

Erhan1976 yazdı:Abitter, senin hocadan gelen cevap aşağıda, buyur burdan yak. :)

valla nette bende çok doktora rapor ilettim ama hepsinden kem küm etmekten başka bir bilgi alamadım :) genel cerrahiler ameliyat meraklısıdırlar.

şimdi hocanın yazdığı ile ilgili benim düşüncemi soracak olursan eğer; anladığım kadarı ile özfagusta ösefajit dediği kısım midenin boğaza açılan kısım sanırım.bende de aynı teşhis vardı.neden olarakta mide fıtığı yazıyordu.ali çalıkuşuna raporu göndermiştim.uygun endoskopi ve doğru teşhis dedi.yani bu yönde doğruyu yazmış.senin raporda neden yok? ama bakteri konusunda kendisine kesinlikle katılmıyorum.adam mesela gastrit içinde geçer diyor ama kronik gastrit diye bilinen bir şey var.

yani dört dörtlük doktor bulmak gerçekten zor :)

zetyin yağlı kudret narı da deneyebilirsin.mideye çok iyi geliyor.ama dünyanın en kötü kokusu ve tadına sahip :)
Erhan1976

Valla benim anladığım, ameliyatlık bir durum olunca Çalıkuşu "rapor uygun" diyor. :) Dediğin gibi cerrahların çoğu hemen ameliyat der, işin ucunda para var. Ben dün tedaviyi yapan hocama gittim, aynısını sordum "Endoskopiyi yapan cerrah hasarın neyden kaynaklandığı neden yazmıyor" diye. "Yazamaz bişey görmediyse" dedi, "onlar raporu hazırlar tanıyı koyar, tedavi şeklini ve yorumu ise bize bırakır" dedi. Mantıklı abi, adam nerden bilsin benim midenin neden dolayı o hale geldiğini, eğer net bişey yoksa? Benim midem 15 senedir kötü. :) Tanıda yazmış zaten gördüğünü ve düşüncesini. Bi de HP'yi yakalamış, olayı oraya bağlıyor otomatik olarak. Valla doktorum "Helipak, HP'yi etkisiz hale getirmek içindi, 3 ay ilaç tedavisi göreceksin, 3 ay sonra görüşelim" deyip bazı ilaçlar verdi. Eyvallah zeytinyağlı kudret narı aklımda olsun ama bu kadar ilaçla kullanmak sıkıntı olabilir. Bakıcaz artık, hayırlısı olsun.