Levofloksasin yan etkiler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
sky1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Levofloksasin yan etkiler

Mesaj gönderen sky1 »

Arkadaşlar merhaba,
2 aydır şikayetçiyim, daha önce klamidya geçirmiştim ardından testis ağrısı ve akıntı sebebi ile doktora gittim. Doktor prostatit teşhisi koydu.
10 gün süre ile 2 kutu 750 mg cravit kullandım(günde 1), semptomlarım %30 oranında iyileşti. Mevcut en büyük şikayetim 200ml idrara sıkışmam ve en fazla 310 ml idrar yapabilmem.

Bu hafta kontrole gideceğim, açıkçası ilaca devam edersem 2-3 hafta içinde semptomları büyük oranda bitireceğini düşünüyorum fakat şöyle bir problem var ki yan etkiler çok ağır.

Hafızam ve zihnim inanılmaz bulanık, sürekli olarak panik ve korku halindeyim. Geceleri uyuyamıyorum ve çarpıntı ile uyanıyorum, inanılmaz huzursuzum ki bir sebep de yok ortada. Görüşümün zayıfladığını hissediyorum ve ışık çok rahatsız ediyor. Eklem ağrıları bunların yanında bir hiç.

Levofloksasin'in prostat iltihabı için en etkili ilaç olduğunu biliyorum, sizce mental yan etkileri yaşatmayacak benzer ilaçlar var mıdır?
Murtaza75

Re: Levofloksasin yan etkiler

Mesaj gönderen Murtaza75 »

yoktur kinolon grubu ilaclarin prospektusunde yazan butun etkilerini gormussun ..bence doktoruna bunlari anlat ve kullanmayi birak...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Etkili derken her zaman degil sendeki patojenin buna duyarli olmasi lazim. Ama kinolonlar arasinda prostata en cok nufus eden ilac bu dogru.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://ekemis.com/fda-uyardi-bazi-antib ... ileri-var/

bu grup antibiyotikleri kullanmak çok tehlikelidir.doktor yazsa da kullanmayın derim.başka doktora muayene olun.ciddi bir yan etki çıktığı zaman bu ilacı yazan doktor emin olun ki suçu yazdığı ilaçta bulmayacak.hemen safa yatıp sizi başından sallayacaktır.prostatı iyi eden başka bir sürü antibiyotik var.zaten bu grup antibiyotik alıpta fayda görenlerin sayısı 1000/2-3 kişi filan.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Tedavim süresince 1er kutu cipro ve floxilevo kullandim. Yan etki olarak periferik noropatiye benzer kollarimda ellerimde ve bacaklarimda yanmalar ve hassasiyet oldu. Ne zaman ilaci kestim o zaman sikayetlerim bitti. Bu tedavide iğne şart arkadaşlar (enjeksiyon degil kalcadan olan) ben ne zaman igne olmaya basladim o zaman duzelmeye başladım.
mehmet75

Mesaj gönderen mehmet75 »

Kc34 kardeşim bana özelden yazmışsın ama benim özelde problem var nesaj yollayamıyorum zafer hocaya tedavi oluyorum şimdiki durumum eskiye göre çok daha iyiyim antibiyotik kullanmıyorum 1 aydır yanma yok şükür yanmadan kurtuldum ama prostatın toparlanması için bazı takviyeler alıyorum günden düne düzeldiğini hissediyorum tam iyileşirsem burdan yazacam
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

mehmet75 yazdı:Kc34 kardeşim bana özelden yazmışsın ama benim özelde problem var nesaj yollayamıyorum zafer hocaya tedavi oluyorum şimdiki durumum eskiye göre çok daha iyiyim antibiyotik kullanmıyorum 1 aydır yanma yok şükür yanmadan kurtuldum ama prostatın toparlanması için bazı takviyeler alıyorum günden düne düzeldiğini hissediyorum tam iyileşirsem burdan yazacam
Cok sevindim kardesim benim durumda senin gibi yeni bitti ilaçlar takviyelerle devam. Suan hangi takviyeleri aliyorsun ?
mehmet75

Kc34 yazdı:
mehmet75 yazdı:Kc34 kardeşim bana özelden yazmışsın ama benim özelde problem var nesaj yollayamıyorum zafer hocaya tedavi oluyorum şimdiki durumum eskiye göre çok daha iyiyim antibiyotik kullanmıyorum 1 aydır yanma yok şükür yanmadan kurtuldum ama prostatın toparlanması için bazı takviyeler alıyorum günden düne düzeldiğini hissediyorum tam iyileşirsem burdan yazacam
Cok sevindim kardesim benim durumda senin gibi yeni bitti ilaçlar takviyelerle devam. Suan hangi takviyeleri aliyorsun ?
kardeş şuanda solgar bromelain solgar. solgar megnazyum vitamin b6 sabah akşam advil iltihap gidericibide prostagood sabah akşam şimdilik iyiyim kış olmasına rağmen işim gereyi soğukta çok kalıyorum geçen sene çok kötüydüm ama bu sene çok şükür iyiyim tabi tam manasıyla düzelmedim ama zamanla düzelicek inanıyorum buna
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Aman abi sen koruyucu ve kollayıcı önlemlerini eksik etme. Artık sona yaklaşmışsın söküp at şu hastalığı hepimiz kurtulalım şundan..
mehmet75

Kc34 yazdı:Aman abi sen koruyucu ve kollayıcı önlemlerini eksik etme. Artık sona yaklaşmışsın söküp at şu hastalığı hepimiz kurtulalım şundan..
inşallah kardeşim koruyucu kollayıcı tedbirleri hiç ihmal etmiyorum enaz 2 günde bi sıcak suya mutlaka oturuyorum.