Kronik Prostatit Kalıcımı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
fly17

Kronik Prostatit Kalıcımı?

Mesaj gönderen fly17 »

İyi akşamlar.Salı günü sık idrar ve bazen tuvaletten sonra yanma hissi nedeniyle doktora gittim idrar yolların iltihap kapmış olabilir yinede bi idrar testi yaptır dedi idrar testi sonrasında kronik prostatit olduğumu söyledi purinol ve ürispas adında ilaçlar yazdı gönderdi rastgele internetten bakayım derken bu foruma denk geldim ben hap kullanırım geçer sanıyordum ama burdaki çoğu konuda geçmediği tarzında yazılar okudum hatta ilerde cinsel hayatı (evlilikte) etkilediğini yazmışlar buda açıkçası beni tedirgin etti gittiğim doktor ilerlerse sıkıntı çıkarır bu yüzden dikkat et ayaklarını üşütme vs felan dedi daha 18 yaşındayım ygs stresi var üstümde birde bu çıktı ya geçmesse felan çok tedirginim lütfen yardımcı olun şu genç kardeşinize
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Kronik Prostatit Kalıcımı?

Mesaj gönderen Kc34 »

Bir laf vardir erken teshis ve tedavi hayat kurtarir diye. Oncelikle boyle bir prostatit teshisi konmaz. Belki gercekten idrar yollari enfeksiyonu geciriyorsundur. Acaba neye gore bu ilaclari verdi. Ben cok kiziyorum bu tarz adamlara ezbere teshis ezbere ilac yazma. Sonra hastaliklar kroniklesiyor ve tedavi daha zor bir hal aliyor.
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

Gittim işte neyin var dedi sık idarar çıkıyorum arada yanmada oluyor dedim büyük ihtimal idrar yolu enfeksiyonudur ama genede idrar tahlili yaptır dedi idrar tahlili yaptırdım kronik prostatit dedi işte dediğim ilaçları verdi ayağını sıcak tut üşütmüşsündür büyük ihtimal dedi yolladı
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu hastalikla cogu doktor ugrasmak istemiyor cunku uzun suren bir tedavi sureci. Ama bu teshis benim icime hic sinmedi acikcasi ve verdigi ilaclarda prostatite hitap eden ilaclar degil.
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

sizide meşgul ediyorum kusura bakmayın ama benim şikayeletlerim prostite uyuyormu birde nasıl birde normalde nasıl teşhis ediliyor bu hastalık
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Valla kardesim burda kim müsaitse yardim etmeye çalışıyor. Burda amac yardimlasma ve biran once iyilesme. Bu oyle bir hastalikki ne kadar geciktirirsen vucudundan atmak o kadar zor. Bunun teshisi ancak prostat masaji sonrasi alinacak prostat sivisindan lökosit tayini. 4 u geciyorsa prostatinda enfeksiyon var demektir. Gidecegin doktordan bunu ozellikle iste.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sikayetlerin prostattitte olur ancak idrar yollari enfeksiyonundada olur bunu ayirmak icin lokosit tayini gerekiyor. Eger idrarinda lökosit cikmiyorsa prostatit olma ihtimalin var ama kesin birsey soylenemez suan için.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

fly17 yazdı:İyi akşamlar.Salı günü sık idrar ve bazen tuvaletten sonra yanma hissi nedeniyle doktora gittim idrar yolların iltihap kapmış olabilir yinede bi idrar testi yaptır dedi idrar testi sonrasında kronik prostatit olduğumu söyledi purinol ve ürispas adında ilaçlar yazdı gönderdi rastgele internetten bakayım derken bu foruma denk geldim ben hap kullanırım geçer sanıyordum ama burdaki çoğu konuda geçmediği tarzında yazılar okudum hatta ilerde cinsel hayatı (evlilikte) etkilediğini yazmışlar buda açıkçası beni tedirgin etti gittiğim doktor ilerlerse sıkıntı çıkarır bu yüzden dikkat et ayaklarını üşütme vs felan dedi daha 18 yaşındayım ygs stresi var üstümde birde bu çıktı ya geçmesse felan çok tedirginim lütfen yardımcı olun şu genç kardeşinize
Vakit kaybetmeden başka bi üroloji doktoruna gidip şikayetlerinin ne zaman ne şekilde başladığını anlat bence. Muhtemelen daha işin başlangıcındasındır ve doğru antibiyotikler ile kurtulabilirsin.
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

mustafa0677 yazdı:
fly17 yazdı:İyi akşamlar.Salı günü sık idrar ve bazen tuvaletten sonra yanma hissi nedeniyle doktora gittim idrar yolların iltihap kapmış olabilir yinede bi idrar testi yaptır dedi idrar testi sonrasında kronik prostatit olduğumu söyledi purinol ve ürispas adında ilaçlar yazdı gönderdi rastgele internetten bakayım derken bu foruma denk geldim ben hap kullanırım geçer sanıyordum ama burdaki çoğu konuda geçmediği tarzında yazılar okudum hatta ilerde cinsel hayatı (evlilikte) etkilediğini yazmışlar buda açıkçası beni tedirgin etti gittiğim doktor ilerlerse sıkıntı çıkarır bu yüzden dikkat et ayaklarını üşütme vs felan dedi daha 18 yaşındayım ygs stresi var üstümde birde bu çıktı ya geçmesse felan çok tedirginim lütfen yardımcı olun şu genç kardeşinize
Vakit kaybetmeden başka bi üroloji doktoruna gidip şikayetlerinin ne zaman ne şekilde başladığını anlat bence. Muhtemelen daha işin başlangıcındasındır ve doğru antibiyotikler ile kurtulabilirsin.
Haftaya bidaha giderim tavsiyenizi dinleyip prostatit le idrar yolu enfeksiyonun belirtileri arasında fark varmı?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Prostatit belirtileri idrar yolları enfeksiyonunada benzer idrar yolları enfeksiyonu prostatitede. Yani şuan sana rahatsızlığın bu diyemeyiz. Ama sen muhakkak başka bir ürolaga daha görün. Benim yanlış teşhisten dolayı bir buçuk ayım gitti.
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

Kc34 yazdı:Prostatit belirtileri idrar yolları enfeksiyonunada benzer idrar yolları enfeksiyonu prostatitede. Yani şuan sana rahatsızlığın bu diyemeyiz. Ama sen muhakkak başka bir ürolaga daha görün. Benim yanlış teşhisten dolayı bir buçuk ayım gitti.
Anladım başka doktorada gidicem siz kurtulabildinizmi bu hastalıktan
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Valla benim tedavi başlayalı yaklaşık 3 hafta oldu. Bu rahatsızlık çabuk geçmiyor malesef daha yolun başında sayılırım.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

fly17 yazdı:
Kc34 yazdı:Prostatit belirtileri idrar yolları enfeksiyonunada benzer idrar yolları enfeksiyonu prostatitede. Yani şuan sana rahatsızlığın bu diyemeyiz. Ama sen muhakkak başka bir ürolaga daha görün. Benim yanlış teşhisten dolayı bir buçuk ayım gitti.
Anladım başka doktorada gidicem siz kurtulabildinizmi bu hastalıktan
Kurtulanlar var tabi, sen iyi bir doktora gidip derdini anlat. Yapabiliyorlarsa prostat sıvısının kültürünü yaptır. Tam tanı o zaman konur.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Abi ben bu ülkedeki kültür mantalitisini anlamadım. Buna sebep olan bir çok patojen varken hala klasik kültür tekniğini uyguluyolar birde bu 2 gün sürüyor yurtdışında bu süre daha fazla. Sonra bulamayınca nonbakteriyelsin diyolar. Prostatın canı sıkılmış demiş ben bir iltihap oluşturayımda adamın bir canına okuyayım.
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Mustafa abi dinle 18 yaşında pi mi olur amk idrar yolu enfeksiyonudur ürispas ne alaka amk kesin bezmialeme gitmiştir.
biks

Mesaj gönderen biks »

İlişki varsa olur kardeşim yaşa bakmaz ben hayatımda idrar yolu enfeksiyonu hiç bişi hiç bi rahatsızlık geçirmedim tekte prostatit oldum ilaç kullanırken rahattı hatta ilaç kullandığım son haftalarda kurtuldum heralde dedim şimdi hergün yeni bişey aklım almıyor prostat denilen kestane nasıl bu kadar şeyi alt üst ediyor beyin kalp prostat abi vucudun merkezi bunlar insanı hayret ettiren bi hastalık he bu arada Kc34 hiltondan masajdan çıktım lobiden yazıyorum mutlu sonla bitmedi ama kız hoşlandı instagram olaylarına girdik kız arkadaşım var mı falan dedi uzakdoğulu:) heh bu yüzden iyileşiemiyoruz herlade biz Allah affetsin
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

ordulu52 yazdı:Mustafa abi dinle 18 yaşında pi mi olur amk idrar yolu enfeksiyonudur ürispas ne alaka amk kesin bezmialeme gitmiştir.
Türkçesi ne bunun anlayamadım ben
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

biks yazdı:İlişki varsa olur kardeşim yaşa bakmaz ben hayatımda idrar yolu enfeksiyonu hiç bişi hiç bi rahatsızlık geçirmedim tekte prostatit oldum ilaç kullanırken rahattı hatta ilaç kullandığım son haftalarda kurtuldum heralde dedim şimdi hergün yeni bişey aklım almıyor prostat denilen kestane nasıl bu kadar şeyi alt üst ediyor beyin kalp prostat abi vucudun merkezi bunlar insanı hayret ettiren bi hastalık he bu arada Kc34 hiltondan masajdan çıktım lobiden yazıyorum mutlu sonla bitmedi ama kız hoşlandı instagram olaylarına girdik kız arkadaşım var mı falan dedi uzakdoğulu:) heh bu yüzden iyileşiemiyoruz herlade biz Allah affetsin
bir idrar tahliliyle anlaşılabiliyormu prostatit birde neyden oluyor bu durduk yere
biks

Mesaj gönderen biks »

fly17 yazdı:
biks yazdı:İlişki varsa olur kardeşim yaşa bakmaz ben hayatımda idrar yolu enfeksiyonu hiç bişi hiç bi rahatsızlık geçirmedim tekte prostatit oldum ilaç kullanırken rahattı hatta ilaç kullandığım son haftalarda kurtuldum heralde dedim şimdi hergün yeni bişey aklım almıyor prostat denilen kestane nasıl bu kadar şeyi alt üst ediyor beyin kalp prostat abi vucudun merkezi bunlar insanı hayret ettiren bi hastalık he bu arada Kc34 hiltondan masajdan çıktım lobiden yazıyorum mutlu sonla bitmedi ama kız hoşlandı instagram olaylarına girdik kız arkadaşım var mı falan dedi uzakdoğulu:) heh bu yüzden iyileşiemiyoruz herlade biz Allah affetsin
bir idrar tahliliyle anlaşılabiliyormu prostatit birde neyden oluyor bu durduk yere
Korunmasız cinsellik yaşadın mı kardeşim?
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

cinsellik yaşamadım tabi elle olan sayılmıyorsa
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

fly17 yazdı:
Kas sinir sistemiyle alakali diyen var kan yoluyla mikrop oraya yerlesiyor diyen var idrarin prostata kacmasi sonucu olur diyen var anlayacagin varda var..
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

Kc34 yazdı:
fly17 yazdı:
Kas sinir sistemiyle alakali diyen var kan yoluyla mikrop oraya yerlesiyor diyen var idrarin prostata kacmasi sonucu olur diyen var anlayacagin varda var..
Arkadaş eczacıda çalışıyor sıraladı felaket tellalı gibi yok kısır kalırsın yok kansere döner yok o verdiği ilaçlar ağır 40 yaş üstü içn vs felan içime bi huzursuzluk verdi ondan dolayı burayı meşgul ediyorum ister istemez bir tedirginlik oluşuyor
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Hastalığın fizyolojisine bakarsan stress bağırsak ilişki mesane enfeksiyon nörolojik.etken sebep çok bnde sadece bağırsak enfeksiyonu oldu ardından bu bok başladı.Tahminimce sende stress etken olmuş adnan Arıcan ın şu lafı çok hoşuma gitmişti bu prostat 3 şeyi etkiler mesane penis ve beyni.biri geçse diğeri geçmez en önemli şey psikolojiyi yüksek tutmak.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Valla prostatit olup burda cocuk sahibi veya eşi hamile insanlar var. Bu rahatsizlik ilerde kanserde yapmiyor. Bu prostat denen organa her antibiyotik nufuz etmez. Belli ilaclari vardir ve tek cozumude bu antibiyotiklerin en etkili olanlarini kullanmaktan gecer. Ben nerdeyse bir aydir her turlu agir antibiyotigi kullandim sadece yan etki olarak kabizlik yaptilar onuda dogru beslenme ve takviyelerle hallediyorsun. Bence oyle miyim boylemiyim diyerek dusunmektense cevrende sorusturup iyi bir doktora gitmen. O zamana kadarda arastirma inceleme yapma sonra gel doktor ne dedi ne ilac verdi burdan yaz bize.
fly17

Mesaj gönderen fly17 »

ordulu52 yazdı:Hastalığın fizyolojisine bakarsan stress bağırsak ilişki mesane enfeksiyon nörolojik.etken sebep çok bnde sadece bağırsak enfeksiyonu oldu ardından bu bok başladı.Tahminimce sende stress etken olmuş adnan Arıcan ın şu lafı çok hoşuma gitmişti bu prostat 3 şeyi etkiler mesane penis ve beyni.biri geçse diğeri geçmez en önemli şey psikolojiyi yüksek tutmak.
aynen stres çok bende arkadaşta biraz canımı sıktı yok şöyle olur felan sınava o kadar çalıştık sık idrar geliyor sınavda tuvalet imkanıda yok boşa çalıştık kısacası