cipro hakkında önemli bi sorun

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
tribal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

cipro hakkında önemli bi sorun

Mesaj gönderen tribal »

ekşi sözlükte prostatit hakkında araştırma yaparken şöyle bir yazıya denk geldi.
https://eksisozluk.com/entry/46122941

doktorum banada ciprasid vermiştim. aranızda kullananlarınızda olmuştur illa.
bu antibiyotik ve benzeri antibiyoikler hakkında efsane olumsuz bir yorum var ortada.
insanların hayatın zehirliyebiliyormuş.

fikirleriniz nedir abilerim?
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: cipro hakkında önemli bi sorun

Mesaj gönderen mustafa0677 »

Link' e bi göz attım da öldürmekten beter ediyo görünüyor. Ben cipro'yu 5 kutu aralıksız kullandım, kabızlık harici hissedilir başka bir yan etkisini görmedim. Muhtemel zararları vardır fakat orada bahsedilen belki ender örnekler olabilir, yada ilacı karalama vs bilemiyorum. Nihayetinde yapacak bir şeyimiz yok Dr yazınca bize kullanmak düşüyor.
psikotit

Mesaj gönderen psikotit »

Kardeşim bende 2 kutu sabah akşam kullandım bu hapı, geceleri uykusuzluk yaptı, aniden uyanma ve bide saçma sapan rüyalar.
(Mide koruyucu kullanmamıştım.)
sharingdvb

Mesaj gönderen sharingdvb »

Bende kullandım en az 2 kutu.Sabah-Akşam olmak üzere.Arkadaşın dediği gibi ilk bir kaç gün uykusuzluk-rüyalar sonra normal seyirde devam etti metabolizma...Şimdi bile yanmalar bazen alevlendiğinde doktor bana 750 mg lık Cipro al sabah-akşam diyor...
En Makbul Yağmur Duası Ağaç Dikmektir.
tribal

Mesaj gönderen tribal »

mustafa0677 yazdı:Link' e bi göz attım da öldürmekten beter ediyo görünüyor. Ben cipro'yu 5 kutu aralıksız kullandım, kabızlık harici hissedilir başka bir yan etkisini görmedim. Muhtemel zararları vardır fakat orada bahsedilen belki ender örnekler olabilir, yada ilacı karalama vs bilemiyorum. Nihayetinde yapacak bir şeyimiz yok Dr yazınca bize kullanmak düşüyor.
mustafa0677 yazdı:Link' e bi göz attım da öldürmekten beter ediyo görünüyor. Ben cipro'yu 5 kutu aralıksız kullandım, kabızlık harici hissedilir başka bir yan etkisini görmedim. Muhtemel zararları vardır fakat orada bahsedilen belki ender örnekler olabilir, yada ilacı karalama vs bilemiyorum. Nihayetinde yapacak bir şeyimiz yok Dr yazınca bize kullanmak düşüyor.
Bende ciprasid kullanıyorum 6 gündür. Zaten hastalığımda yeni. Kabızlık gibi birşey oldu bende de. Onun haricinde pekte bir yan etki göremedim.

Ciprasid(500mg)-Kalidren(50mg)-Azosilin(50mg) bu 3 ilacı sabah akşam kullanıyorum. Sizce mide koruyucusu almama gerek varmı?
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar bu konu defalarca konuşuldu bu mesaj da son olur umarım. Elbette antibiyotıik bilinçsiz kullanımı zararlı ve cipro tavanic gibi tam sentetik antibiyotikler çok güçlü ve bağırsak florası için zararlı. Fakat prostatit gibi antibiyotik ile tedavi edilen hastalıklarda yani doktorun uygun görüpte bizim kullanmamız gereken durumlarda mecbur kullanacağız. Ekşi sözlükte ki yorumları boşverin uçuk uçuk yorumlar yazıyorlar. Mühim olan antibiyotik kullanırken kontrollü kullanmak. Koruyucu takviyeler alarak kullanmak. Gerekirse ara vererek kullanmak.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.