Prostat kanseri ve Prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Lbrl34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Prostat kanseri ve Prostatit

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Bu basligi ekşi sözlükteki girilen bir entrye istinaden açtım.Kendim bizzat kanser dersinde proonkogen hastalıklarda bu hastalığın kanser etyolojisi olduğunu okumadim gormedim.Merak ettim pubmedde makale tarattım arastirmalarda normal semptomsuz insanlarla semptomlular arasında anlamlı fark görülmedi diye sonuçlar var araştırmalar bu şekilde.Entryi yazan arkadaş yok ölüme herkesten hızlı gidersin yok prostat kanserinin ilk adımı bu hastalık falan yazmış.Evet kronik hastalillar kansere yatkınlık elbette bir miktar yaratır ama bu hastalıklar listesinde kronik prostatitis yoktur kronik atrofik gastrit vardır mesela merak edenlere.Lutfen bu psikolojiye buradaki ziyaretçi ve yeni hastalanan arkadaşları da kötü etkilemeyelim kafadaki soru işaretlerine istinaden yazdım belki bazılarınin kafasına takılır.Allah sifa versin arkadaşlar.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat kanseri ve Prostatit

Mesaj gönderen allameicihan »

Lbrl34 yazdı:Bu basligi ekşi sözlükteki girilen bir entrye istinaden açtım.Kendim bizzat kanser dersinde proonkogen hastalıklarda bu hastalığın kanser etyolojisi olduğunu okumadim gormedim.Merak ettim pubmedde makale tarattım arastirmalarda normal semptomsuz insanlarla semptomlular arasında anlamlı fark görülmedi diye sonuçlar var araştırmalar bu şekilde.Entryi yazan arkadaş yok ölüme herkesten hızlı gidersin yok prostat kanserinin ilk adımı bu hastalık falan yazmış.Evet kronik hastalillar kansere yatkınlık elbette bir miktar yaratır ama bu hastalıklar listesinde kronik prostatitis yoktur kronik atrofik gastrit vardır mesela merak edenlere.Lutfen bu psikolojiye buradaki ziyaretçi ve yeni hastalanan arkadaşları da kötü etkilemeyelim kafadaki soru işaretlerine istinaden yazdım belki bazılarınin kafasına takılır.Allah sifa versin arkadaşlar.

prostat kanseri belirti vermez ki zaten bende okudum onu bayağı kötümser bir arkadaş, saol açıkladığın için
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

allameicihan yazdı:
Lbrl34 yazdı:Bu basligi ekşi sözlükteki girilen bir entrye istinaden açtım.Kendim bizzat kanser dersinde proonkogen hastalıklarda bu hastalığın kanser etyolojisi olduğunu okumadim gormedim.Merak ettim pubmedde makale tarattım arastirmalarda normal semptomsuz insanlarla semptomlular arasında anlamlı fark görülmedi diye sonuçlar var araştırmalar bu şekilde.Entryi yazan arkadaş yok ölüme herkesten hızlı gidersin yok prostat kanserinin ilk adımı bu hastalık falan yazmış.Evet kronik hastalillar kansere yatkınlık elbette bir miktar yaratır ama bu hastalıklar listesinde kronik prostatitis yoktur kronik atrofik gastrit vardır mesela merak edenlere.Lutfen bu psikolojiye buradaki ziyaretçi ve yeni hastalanan arkadaşları da kötü etkilemeyelim kafadaki soru işaretlerine istinaden yazdım belki bazılarınin kafasına takılır.Allah sifa versin arkadaşlar.

prostat kanseri belirti vermez ki zaten bende okudum onu bayağı kötümser bir arkadaş, saol açıkladığın için
O entry'i ben de okudum hocam
Kereviz tohumlu karışık bitki çayı 'yaki otu' da içeriyor. Bir süredir icmiyorum idrarım berbat hal aldı.
O entrydan bence alınması gereken bilgi de var
Alternatif Tıp bu hastalık için gerekli diye düşünüyorum
Hepsi geçecek
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ekşi sözlükteki çoğu şey yoruma dayalıdır.o yüzden fazla üstünde durmamak gerekir.kronik prostatitte kesinlikle prostat kanseri yapmaz.kanser olacağın varsa zaten olursun.genlerle alakalı bir şey.
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Kanser yaparmı bilmem ama prostat iltihabına yakalanan coğu kişinin bağışıklık sistemi zayıf ki kanser bağışıklık sistemi düşük olanlarda daha çok gözüküyor. Aslında prostat iltihabı bir uyarı bizim için daha dikkatli yaşamamız için. Şimdi sigara kullananların bağışıklık sisteminin 3 te 1 i sigara zehirliyle uğraşıyor. Üşüdügümüz zaman da diğer 3 te 1 i vücudu sıcak tutmakla uğraşıyor bize 3 te 1 i kalıyor. Onun için çok dikkatli olmamız gerekiyor. Sigara kullanan soğukta kalan uyku ve beslenme düzeni olmayan kişi çok büyük risk altında hele ki bizim gibi iltihabı olan kişilerin daha dikkatli yaşaması gerekiyor.
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

Kanser ile direkt bir bağlantısı yok bilimsel olarak, ama BPH a sebep oluyor, oda kanser gibi algılanabiliyor.