PROSTATİT TEDAVİSİ HAKKINDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: PROSTATİT TEDAVİSİ HAKKINDA

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

kader48 yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
kader48 yazdı:
Kısır döngü ile Alakası yokta, bizler çok şanssız insanlarız. Bakteriler çok sıkıntı. Erken teşhisle, gonore, klamidya,Üroplazma ve mycoplazma bulanlar bir şekilde kurtuluyor. Ama aynı şey Enterecoccus ve Staphyloccus bakterileri için geçerli değil. Çok dirençliler. Ben tedaviyi denedim geçmiyor. Birde son çare faj tedavisini denemek. Ama onunda garantisi yok. Bazıları iyileşiyor. Bazıları iyileşemiyor. Nasip Kısmet işi gibi birşey bu artık,
Geçenlerde pcr ve 3 labta kültür ve semen örnekleri verdim enterekok çıkmadı. 2 aydır anti kullanmıyorum. Öldümü acaba
Semende çıkmayabiliyor. Prostat sıvısında ise, masajı yapan üroloğun önemi büyük. Prostat ta enfekte alan belli bir bölgede küme halindeyse, ve masaj iltihaplı bölgeye yapılmazsa, üreme olmayabilir. En son çevre hastanesindeki ürolog bana prostatın belli bölgesinde biraz iltihabın var, çok fazla yok demişti. O yüzden masajı bilen ve tecrübeli bir doktora yaptırmakta fayda var. 1 yıldan fazla sürede üreme olmazsa, ve de şikayetin yoksa belkide vücut baskılayıp kontrol altına almıştır.
Basri hocaya yaptırdım yeterince tecrübeli oldugunu düşünüyorum. Bu kültür pcr işlerine pek inancım kalmadı artık açıkcası
Targocid

Re: PROSTATİT TEDAVİSİ HAKKINDA

Mesaj gönderen Targocid »

kader48 yazdı:Forumda Veysel Abi vardı. Şu anda pek girmiyor. Tedavimi an be an biliyor.

Biyofilm için,

Asetilsistein de aldım.
E vitamini de aldım, ( Kireçlenme için)
Probiyotikte kullandım.
Sıcak su oturma da yaptım.forumda yazılan aklınıza gelen herşeyi yaptım. Hatta kız arkadaşım vardı. Durumu ona anlattım. Düzenli, korunarak boşalma da sağladım.

Yine üreme oldu. Yine söylüyorum. Bulunan bakteriler, Staphyloccus ve Enterecoccus grubu ise, hiç boşuna antibiyotik ile uğraşmayın derim. Şu anda, 13 hafta üzerine devam ediyorum tedaviye. Bir 6 hafta daha alıcam sanırım. 3 haftası geçti. Olumlu veya olumsuz her iki durumda da geri dönüş yaparım.

Herkese çok geçmiş olsun.

Bunları neden yazıyorum. 2-3 hafta 1 ay invanz yapalım bakalım duruma felan diyen doktor olursa, hiç boşu boşuna başlayıpta, vücudu ve kendinizi yormayın. Hiç bir faydası olmaz. Testlerinize bakıp, lökositi ve Staph üremesini görüp, bunlar flora bakterisidir. Bunlar enfeksiyon yapmaz diyen doktorların yanına, zaten uğramayın. Tedavi yazsalar dahi almayın. Benim enfeksiyoncunun dediği, prostat steril bir organdır. Eğer dezenfektasyon doğru yapılıp, numune düzgün alındıysa, tahlillerde lökosit ve kültür sonuçları pozitifse biz bunu enfeksiyon olarak değerlendiririz dedi. Nokta.(2-3 farklı labta üreme sonucu olması daha garanti olur) bunlar flora bunlar herkeste çıkabilir diyen doktorlarla, sohbet etmenizi dahi tavsiye etmiyorum. Sanki biz çok meraklıyız o kadar antibiyotik yutmaya. Eğitim Araştırma hastanesinde alanında gerçekten iyi enfeksiyon uzmanlarına gidin. Emim olun prostatı çoğu ürologdan daha iyi biliyorlar.

Herkese çok geçmiş olsun.
Bir umut işte. Onlar da pek ilgilenmiyor. Ben 2 Profa gittim üniversite hastanesinde.