YARARLI OLABİLECEK BİR BAŞLIK

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: YARARLI OLABİLECEK BİR BAŞLIK

Mesaj gönderen Kc34 »

Murtaza75 yazdı:arkadaslar birseyi gercekten cok merak ediyorum ve birturlu tam cevabini bulamiyorum ..bildigim tum kinolon grubu ilaclardaa prostatit icin 4-6 hafta ihtiyac halinde 12 haftaya kadar yazziyor..ancak ben zafer hocaya gittigimde once 10 iesef pesine iki hafta flexilevo bittikten 10 gunsonra lokosit 20 den 5 e dusunce 5 iesef yine iki kutu flexilevo bittikten 10 gun sonra 2 ye dusunce lokosit ilaci kesti sonraki ay tekrar lokosit 5 e cikinca 3 iesef bir kutu tetradox verdi sonra 1 ayi gecti halen lokosit baktrmadim ancak prostat yanmasi ve testise vuran agrisi baslangic seviyesine gore ortalama %30 larda devam ediyor bazen birgun cok agriyor sonra 4 gun dip seviyede devam ediyor..sunu merak ediyorum acaba bu agrilarin gecmeme sebebi antibiyotikelr belirtildigi gibi uzun sureli kullanmadigimzdan mi ? ve neden hep simdiye kadar 4- hafta yada surekli 12 hafta boyunca degildi iki hafta kullanip ara verip tekrar kullaniyoruz burdaki espri nedir?
Zamanla lokositi stabil hale getireceksiniz. Tek cesit antibiyotikten ziyade lokosit kontrollu ampirik tedavi bana daha mantıklı geliyor. Benimde en son lokosit sifirdi ama azda olsa agri ve yanmalarim devam ediyor. 10 gündür ilac kullanmiyorum. Bu hastaligin inatci bir hastalik oldugunu tedavininde kısa surmediginin bilincinde olup tedaviye devam edelim. Lokosit onumuzdeki gunlerde stabil hale geldikce yavas yavas sikayetlerde azalacaktir. Bu surecte kollayici onlemleri de almakta fayda var.
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Peki sizde ne zamandır var bu hastalık? Benim 6-7 ay oldu mesela bu süre içerisinde iyileşen oldu mu hiç grupta bildiginiz ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Peki sizde ne zamandır var bu hastalık? Benim 6-7 ay oldu mesela bu süre içerisinde iyileşen oldu mu hiç grupta bildiginiz ?
Iyilesenler oldu eskiye gore daha iyi olanda oldu.. Ama süreç uzun bir süreç ve tedaviye ne kadar çabuk baslarsan iyilesmen o kadar cabuk olur. Gerci bu hastaligin kesin bir tedavi seklide yok. Kimine iyi gelen kimine iyi gelmiyor. Biraz bünye meselesi biraz da hastaligin oluş şekli. Benim 3.5 ay oluyor 40 gun ilac tedavim surdu iki hafta once de ilac tedavim bitti. Her ay kontroller var. Eskiye göre nasılsın dersen cok daha iyiyim ama iyilesmedim daha.
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Geçmiş olsun tekrar inşallah tam anlamıyla geçecek birgün
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Geçmiş olsun tekrar inşallah tam anlamıyla geçecek birgün
Insallah dört gözle bekliyoruz :)
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Peki doktor murad celtik mi diye sormuştun ya sen de murad celtiğe mi tedavi oluyorsun ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Peki doktor murad celtik mi diye sormuştun ya sen de murad celtiğe mi tedavi oluyorsun ?
Ben zafer hocaya tedavi oluyorum. Sadece murad hocanin tedavi seklini merak ettigim icin sormuştum. Teşhisi nasil koydu ilac tedavisini suresini neye gore belirleyecek bunlar merak ettigim konular.
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Valla işte dedigim gibi teşhisi şikayetlerime göre teşhis ama tedavi süresi için filan zafer hocanın yaptıgı gibi tedler filan yapmadı şikayetlerini hafifleticez en aza inene kadar tedaviye devam edicez dedi cuma günü kontrolüm var nasıl bi yol gösterdigini yazarım tekrar buraya ama zafer hocaya da bir uğramayı düşünüyorum yine de.