Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

zaman zaman ağrılar olabilir.çok karışık bir durum.bende ilk 9 ay bel ağrısı yoktu.sonradan çıktı.şimdi dikkat ettiğim sürece bel ağrısı olmuyor.acı baharat yedikten 1 saat sonra 1-2 gün bel,kuyruk sokumu ağrısı oluyor.sonra rahatsızlık vermeyecek şekilde azalıyor.bazen idrar sorunu oluyor.bazende boşalırken sorun oluyor.ama aldırış etmediğiniz sürece sorun gibi gözükmüyor insanın gözüne.tabi bu benim için geçerli biraz,benim daha beter hastalıklarım olduğu için prostatite aldırış etmiyorum.tek prostatit olsa nimet olarak görürdüm.
alican48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen alican48 »

Başka hangi cephelerde savaşıyorsun dostum? Mesela bende reflü ve anksiyete de var.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

reflü ve anksiyete bende ezelden beri var.onlara hastalık demiyorum.sokaktaki 10 kişiden 7-8'inde vardır.bendekiler acayip hastalıklar.(tedavileri yok) duysan inanmazsın :) en son gittiğim doktor.adam 70 yaşından fazla.(kbb uzmanı)senin kadar şanssız bir hasta görmedim dedi şimdiye kadar.senden para almıyorum dedi.vurun vurmuş zaten der gibi :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

alican48 yazdı:Kadir abi sen ne kadar süredir rahatsın? Bu tedavin ne zaman bitti?
Alican kardesim,
Yazilarimdada anlattigim gibi 2sene iyilesme sureci yadadim ve hic ilac kullanmadim, semptomlar acisindan sifirdim.1 yil onceki Prostat enjeksiyonundan sonra sikayetlerim geri dondu..yine kendi tedavime devam ettim.(3ay kadar ) ve yine 9 aydir antb kullanmiyorum ve klasik semtomlari yasamiyorum.
alican48

Mesaj gönderen alican48 »

kadir yazdı:
alican48 yazdı:Kadir abi sen ne kadar süredir rahatsın? Bu tedavin ne zaman bitti?
Alican kardesim,
Yazilarimdada anlattigim gibi 2sene iyilesme sureci yadadim ve hic ilac kullanmadim, semptomlar acisindan sifirdim.1 yil onceki Prostat enjeksiyonundan sonra sikayetlerim geri dondu..yine kendi tedavime devam ettim.(3ay kadar ) ve yine 9 aydir antb kullanmiyorum ve klasik semtomlari yasamiyorum.
Abi sen önlem amaçlı mı enjeksiyon yaptırmıştın? Şikayetler geçince keşke hiç üstelemeseydin
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:
Alican kardesim,
Kadir abi özel mesajlara bakarmisin sana 3 tane mesaj gonderdim..biraz acil olmakla birlikte son gonderdigim mesaj daha acil
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:Propolisi aricilardan, tanidiklardan sordurup getirtiyorum. Ornek olarak 40mmkupluk bir parcaya 250 gram alkol koyuyorum.
Abi 40 mmkup nekadar ediyo kac gram tam olarak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alican48 yazdı:
kadir yazdı:
Alican kardesim,
Abi sen önlem amaçlı mı enjeksiyon yaptırmıştın? Şikayetler geçince keşke hiç üstelemeseydin
Evet, onlem ve deneme amacli yaptirmistim prostatik enjeksiyonu...enazindan denemis ve tecrube sahibi olmus olduk.
sinan

Mesaj gönderen sinan »

Herkese iyi bayramlar Bende 3 aydan beri bu sıkıntıyı yaşıyorum.En sonunda geçen hafta doktora gittim. Sağ testis ve kasıgımda ağrı vardı. Geceleri yattiktan sonra 3 ve 4 kez tuvalete gidiyorum. Doktor ultrason, karın grafisi ve idrar tahlili istedi, testler normal çikti. Elle testis muayenesi yapti. O da normal dedi. Prostatit olmuşsun diyerek cipro ve ağrı kesici verdi. Kabız olma. 3 günde bir boşal, acı ve baharatlı yeme dedi. İlaçları 2 hafta kullanacaksın dedi. Ben heralde bu hastaligin basindayim gece idrara cikma disinda pek sıkıntım yok ağrılarim çok değil. Bu hastaligi çok ilerlemeden yenmek için tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

sinan yazdı:Herkese iyi bayramlar Bende 3 aydan beri bu sıkıntıyı yaşıyorum.En sonunda geçen hafta doktora gittim. Sağ testis ve kasıgımda ağrı vardı. Geceleri yattiktan sonra 3 ve 4 kez tuvalete gidiyorum. Doktor ultrason, karın grafisi ve idrar tahlili istedi, testler normal çikti. Elle testis muayenesi yapti. O da normal dedi. Prostatit olmuşsun diyerek cipro ve ağrı kesici verdi. Kabız olma. 3 günde bir boşal, acı ve baharatlı yeme dedi. İlaçları 2 hafta kullanacaksın dedi. Ben heralde bu hastaligin basindayim gece idrara cikma disinda pek sıkıntım yok ağrılarim çok değil. Bu hastaligi çok ilerlemeden yenmek için tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kardesim önce şunu sorayım iliskiden dolayi bakteri vs bulastimi bunun tedavisini gördün mü..herhangi bir bakteri tespit edildi mi kültür yapıldı mi
sinan

Mesaj gönderen sinan »

Şüpheli bir ilişki yaşamadim kültür yapılmadı 1 haftadır cipro Kullaniyorum ama bir etkisi yok gibi. Sorunlar başlamadan önce basur ameliyatı olmuştum.
fazil

Mesaj gönderen fazil »

Ben ankaradan fazil herkese geçmiş olsun arkadaşlar kadir abinin kullandığı iğne lerden aldım devamında hangi antibiyotikler kullanılacak bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çekiyorum bu derdi prostatit belasi ndan bıktım herseyi temiz çıkıyor antibiyotikler için yardım edersen sevinirim arkadaşlar iğneler yaptırmak için devamında kullanacağım antibiyotikler ismi lazım diğer ilaçları aldım yardım lütfen
fazil

Mesaj gönderen fazil »

Özelden haber verebilirsiniz arkadaşlar
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Kadir bey floxilevo tablet kullanmıştı onu bende kullandım iesef artı floxilevo üteoplasma üredi bende hiçbir işe yaramadı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fazil yazdı:Ben ankaradan fazil herkese geçmiş olsun arkadaşlar kadir abinin kullandığı iğne lerden aldım devamında hangi antibiyotikler kullanılacak bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çekiyorum bu derdi prostatit belasi ndan bıktım herseyi temiz çıkıyor antibiyotikler için yardım edersen sevinirim arkadaşlar iğneler yaptırmak için devamında kullanacağım antibiyotikler ismi lazım diğer ilaçları aldım yardım lütfen
Fazli bey mrb,
Ben fayda gordugum antibiyotikleri igne ve tablet olarak forumda birkac yerde zikrettim...takviyeler v.s ile birlikte...yanliz once kronik prostatit teshisi konulmasi lazim...bununda yolu rektal tuse dedigimiz islem ile prostat sivisinin lokosit sayisina baktirmaniz.Lokosit gorulmuyorsa meni kulturu yaptirip menide bakteri uremesine baktirmak gerekli.Ben buradan size su ilaci kullanin diyemem...bir uroloji dr una gorunup o ilaclar size uygunsa recete edebilir."Ben antibiyotikten fayda gordum" basligini bastan sona okuyun lutfen.Selamlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ahmet yazdı:Kadir bey floxilevo tablet kullanmıştı onu bende kullandım iesef artı floxilevo üteoplasma üredi bende hiçbir işe yaramadı
Ahmet mrb,
Sana bir iki sorum olacak;
1-prostat sivisi lokosit kontrolu yaptirdinmi? Kac cikti?
2-Igne kactane? Tablet kactane kullandin?
3-İlaclar bittikten sonra lokosit olcturmeye gittinmi?
Selamlar.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Prostat sıvısı lökosit ölçümü yaptırmadım 14 iesef ardından 2 kutu flexilevo tablet aynı zamanda ligone artı bromelain sonuç sıfır kadir bey.
fazil

Mesaj gönderen fazil »

Kadir Abi meni kültüründe temiz çıktı ama Dr kronik prostatit olduğumu söyledi
fazil

Mesaj gönderen fazil »

ahmet yazdı:Prostat sıvısı lökosit ölçümü yaptırmadım 14 iesef ardından 2 kutu flexilevo tablet aynı zamanda ligone artı bromelain sonuç sıfır kadir bey.
Ahmet Bey selam yani kullanmayınız mı diyorsun tşkler
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Kadir bey olumlu sonuç almış bana hiçbir katkısı olmadı onun öncesinde 6 iesef ve tablet antibiyotik şeklinde bir tedavi daha oldum yanitoplanda 20 iğne sayısını hatırlamadığım kadar tablet antibiyotik aldım gakat sonuç sıfır fakat bende meni kültüründe üroplazma bakterisi üredi bu iğnelere karşı dirençli o yuzden bana fayda etmedi inş sen faydasını görürsün burdan 1 kişinin iyileştiğini duyunca o günüm iyi geçiyor umut oluyor bence tedavi şekli mantıklı denemen lazım zaten kaybetmişiz kaybetcek bişey yok
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ahmet yazdı:Kadir bey olumlu sonuç almış bana hiçbir katkısı olmadı onun öncesinde 6 iesef ve tablet antibiyotik şeklinde bir tedavi daha oldum yanitoplanda 20 iğne sayısını hatırlamadığım kadar tablet antibiyotik aldım gakat sonuç sıfır fakat bende meni kültüründe üroplazma bakterisi üredi bu iğnelere karşı dirençli o yuzden bana fayda etmedi inş sen faydasını görürsün burdan 1 kişinin iyileştiğini duyunca o günüm iyi geçiyor umut oluyor bence tedavi şekli mantıklı denemen lazım zaten kaybetmişiz kaybetcek bişey yok
Kardesim sende ureoplazma baktersi urediyse hucre duvarina etki eden ilaclar onlara etki etmez cunku hucre duvarlari yok..yanılmıyorsam ureoplazma icin azitromisin yada doksisiklin tarzi ilaclar kullanılıyor ama bunu doktorun daha iyi bilir..ona etki edecek igne ve tablet denedin mi peki
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Dr bunla alakalı 4 kutu cipro yazdı sadece . 2 haftadır içiyorum ama aynı gidip kınuşçam dr la antibiyotik içmekten bağırsakları bitirdik iğne yazmasını isticem.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ahmet yazdı:Kadir bey olumlu sonuç almış bana hiçbir katkısı olmadı onun öncesinde 6 iesef ve tablet antibiyotik şeklinde bir tedavi daha oldum yanitoplanda 20 iğne sayısını hatırlamadığım kadar tablet antibiyotik aldım gakat sonuç sıfır fakat bende meni kültüründe üroplazma bakterisi üredi bu iğnelere karşı dirençli o yuzden bana fayda etmedi inş sen faydasını görürsün burdan 1 kişinin iyileştiğini duyunca o günüm iyi geçiyor umut oluyor bence tedavi şekli mantıklı denemen lazım zaten kaybetmişiz kaybetcek bişey yok
Mrb,
Daha oncede yazmistim..ureoplasma bakterisi yapi olarak hucre duvari olmadigi icin sefalosporin grubu ilaclar etki etmemektedir...bu bakteriye tetrasiklin,eritromisin v.s gibi ilaclar endikedir.Dr unuzun size bu tip ilaclar recete etmesini ve bu ilaclari denemenizi tavsiye ederim.Birde prostat sivisi lokosit sayinizi olcturun.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ahmet yazdı:Dr bunla alakalı 4 kutu cipro yazdı sadece . 2 haftadır içiyorum ama aynı gidip kınuşçam dr la antibiyotik içmekten bağırsakları bitirdik iğne yazmasını isticem.
Aslında menide mikrop üremesi prostatit hastaligini anlamli kılıyor..ne ile nasil mücadele etmen konusunda fikir veriyor..bakteri üreyen insan bence 2-3 adım önde bu hastalıkta..üreyen bakteriye etki edecek antibiyotikin iM + tablet + vitamin kombiniyle ben fayda saglanacagi kanaatindeyim..assgidaki linkte cipro nun etken maddesi ve etkili olduğu bakteriler yaziyor..neden ureoplazma yazmıyor acaba

http://www.1ilac.com/ilaclar/Biofarma/C ... tablet.htm

Bence sen sanssilisn kardesim mikrobun ne olduğunu biliyorsun ve benden tavsiye hastaligini ve kullabdigin ilaclari tahlilleri sirasina göre sürekli not et..gün gelir cok iyi bir doktora denk gelirsin ama hastalil geçmişin karma karisik olur..umitsizlige kapilma inşallah..dogru ilacla iyi olacağına inan kardeşim.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Sağol kardeş güzel temennilerin içinde Allah bizi en hassas yerimizden vurdu vardır bir bildiği .