non bakteriyel prostatit olan varsa bakabilir mi (ilaç)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
gizlikalsin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: non bakteriyel prostatit olan varsa bakabilir mi (ilaç)

Mesaj gönderen gizlikalsin »

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Doktorunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bakteriyelse bu hastalık geçer nonbakteriyelse geçmez görüşü zırvadır. Prostattaki bakteri başariyla temizlensede hastaların büyük bölümünün semptomlarının devam ettiğine dair bir çok çalışma var. Ayrıca üroplazma kültürü yapıp sen nonbakteriyelsin demekte tam bir cahillik. Ya kültürde üremeyen klamidya varsa. Özel kültürü olan gonogokok varsa.? Doğru yöntem pcr yöntemiyle bakmak eğer pozitif bulgu varsa o patojenin özel kültürünü yaptırmak ve duyarlı antibiyotiği bulmaktır. Ben bakteriyel prostatitin yaygın olmadığını düşünüyorum.Yerinizde olsam bu testlere boşa para harcamazdım. Özellikle pcr pahalı bir test. Ama bakteri arayacaksanız doğru yöntem budur
hocam kronik prostatit bel ağrısı yapar mı acaba direkt kalcanın üstü bel gibi değil sadece sol tarafım falan çok ağrıyor mr çekildi kireçlenme dedi ama prostatit kaynaklı mı acaba diye düşünmüyor değilim
Antijen ayrı. Eğer cinsel geçmiş varsa ve kafaya takıyorsan lökositten önce pcr yapılmalı. Prostatit bel kuyruk sokumu kalca bacak ayak ve hatta diyafram agrısı yapar. Pevlik taban spazmlanıyor buralara vuruyor.
evet hocam bacaklarda ve kalçanın biraz üstü bıçak saplanması gibi bir ağrı var bazen sol bazen sağ kalçada oluyor cinsel geçmişim var hocam evet. acaba daha önce geçirmiş ve iyileşmiş olsam gözükür mü acaba pcr ile ?
gizlikalsin

Mesaj gönderen gizlikalsin »

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Antijen ayrı. Eğer cinsel geçmiş varsa ve kafaya takıyorsan lökositten önce pcr yapılmalı. Prostatit bel kuyruk sokumu kalca bacak ayak ve hatta diyafram agrısı yapar. Pevlik taban spazmlanıyor buralara vuruyor.
evet hocam bacaklarda ve kalçanın biraz üstü bıçak saplanması gibi bir ağrı var bazen sol bazen sağ kalçada oluyor cinsel geçmişim var hocam evet. acaba daha önce geçirmiş ve iyileşmiş olsam gözükür mü acaba pcr ile ?
Gecirmis iyilesmis gözükmez Pcr da bakterinin dns aranıyor. Bakteri varsa cıkıyor. Fakat duyarlı antibiyotik bilinemiyor. Cıkan bakteriye özgü kültür yapıliyor yada ampirik tedavi veriliyor. Kalca ağrısı bende fizik tedaviyle gecti.
denicem hocam bende fizik tedaviyi şuan lokosit azaltmak için çabalıyorum pcr testi şuan saçma gibi çok ilaç kullandım yoktur tahminimce ama prostatit tedavisi için duyarlı antibiyotik bulmak için bir test var mı hocam bildiğiniz ?
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Aletbozuldu2 yazdı:
sahınnn yazdı:
gizlikalsin yazdı:merhaba bugün tekrardan doktora gittim ve doktor çeşitli ilaçlar yazdı iesef 1gr yazdırmak istediğimde bana o işe yaramaz non bakteriyelde dedi ve alfutu 10mg (bu ilaca boşalmayı engelliyor orgazm ol ama boşalamıcaksın meniyi idrar ile atacaksın dedi korkuyorum ama bir yandan da belk daha iyidir diyorum)
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı
kullanan varsa acaba değerli tecrübelerini yazabilir mi teşekkür ederim. Ayrıca fizyoterapist bu hastalığı iyileştirebiliyor mu ?

Bakteri yok ama lökosit var anlam veremedim
Bende öyle boşalmayı engelleyen ilacı kullandım yapsan bile gelmiyor geliyor gibi oluyor ama gelmiyor korkma ilaç bittikten sonra düzeliyor ama işe yaramıyor bende yaramadı
Lökosit varsa genelde enfeksiyon vardır. Antibiyotik almak iyi olabilir fakat lökosit yüksekliğinin farklı sebebleri olabiliyor.Bazı kanser türleri ve kanser tedavisi: Lösemi dahil olmak üzere farklı kanser türleri ve uygulanan kemoterapi, radyoterapi ve kemik iliği nakli gibi tedavi yöntemleri Doğumsal problemler: Kostmann sendromu (konjenital nötropeni), myelokateksi Bulaşıcı hastalıklar: HIV (AIDS), tüberküloz Otoimmün bozukluklar: Lupus, romatoid artrit Yetersiz beslenme: B12 vitamini, folat, bakır ve çinko eksikliği. Lökosit yüksekliğinin sebebi olabiliyor.
B12 eksikliğim var tahlilde çıktı yükselticez artık bakalım sonuç değişecek mi