Yeni ve eskilerine göre daha başarılı olan bir antibiyotik varmı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Targocid

Re: Yeni ve eskilerine göre daha başarılı olan bir antibiyotik varmı

Mesaj gönderen Targocid »

Cucu, aynı bakteriyi iki defa yakalamış örneğin. Hem de çok farklı yerlerde. Başka bakteri de ürememiş.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

peki bakteri bulup ona göre uygun antibiyotik kullanıp iyileşmiş mi? ayrıca burada kimse kimseye çözüm sunmak zorunda değil.herkes fayda görülen tedavileri uygulamaya çalışıyor.bir kez daha söylüyorum.kronik durumlarda kültürün yeri yoktur.zaten verilen antibiyotikler genelde aynı.ama tanıdık bir doktora gidip zorla kültürden bir şey çıkartırıp (bakteri bulunmaz ise kağıt üzerinde uydurabilir) hastanede yatarak antibiyotik tedavisi alabilirsiniz.bunu yapıp fayda görende yok bildiğim kadarı ile.ama yinede deneyebilirsiniz.

tabi prostat masajı da önemli bir konu.burada tavsiye edilen tedavi yöntemlerini ne kadar denediniz bilmiyorum.bütün bitkisel tedavileri denediniz mi? düzenli prostat masajı yaptırdınız mı? eswt yaptırdınız mı? yurt dışından sadece prostatit için üretilmiş takviyeler var.bunları alıp kullandınız mı?

peki antidepresan kullandınız mı? bu da çok önemli bir tedavi yöntemi.yani yol uzun.
Targocid

Ben, akut dönemden hemen sonraki dönemde sadece 4 kür antibiyotik aldım. 15 iğne + 7 kutu oral tablet.

2 ay boyunca ise; PEA + ALA + Quercetin + Prostaquil + Propolis + Multivitamin ve daha birçok yardımcı gıda ve ilaç (Sadece 6 kutu Advil bitirdim sanırım).

Şimdi bu adamın bakterisi benim bir bakterimle aynı, bu adam ESWT de dahil olmak üzere birçok şey denemiş. Neden boşu boşuna aynı yoldan gideyim? Geçmesi için mevcut yarar sağlamış yöntemleri deniyoruz işte. Hakeza, benim de bakterim çerez bir şey olsaydı zaten o kadar ay beni uğraştırmazdı.
ABittersweetLi

bir bok bilmiyordur ne demek? düzgün konuş. sınırları zorlama. hangi doktor kronik durumlarda kültür yapmak lazım diyor? yüzbinlerce doktor hiç bir şey bilmiyor ama gerçeği sadece sen biliyorsun öyle mi? antidepresan neden denemiyorsun? bu hastalıkta özellikle recete ediyor doktorlar. yani bu hastalıkta antidepresan kullanımı var. hastalık kronik prostatit. sıfıra kadar bu hastalığı indirebilirsiniz ama dikkat etmezseniz tekrarlar. öyle tamamen iyileşen kimsede yok farkındaysan. iyileştim diyenlerin hepsi %90 - %95 civarı bir iyileşmeden bahsediyor. eğer biri bu kadar iyileşmeye ben iyileştim diyorsa kişinin kendi bileceğidir. yani kim ne kadarını kabul ediyorsa o kadar iyileşmiş oluyor. ben sadece dikkat edin diyorum. iyilik yapıyorum. beni dinlemeyip buraya geri dönen bir çok kişi oldu. hepsi de bu kadar iyileşme bana yeter diyerek eski hayatına geri dönüp hastalığa dikkat etmeyen insanlardı. sonuç ne oldu. nüks. biri çıkıp dikkat edin diyince teşekkür edilmesi gerekir.

bence antidepresan denemelisin. sonuçta stres denen bilimsel bir şey var. bunu art niyetle söylüyorum. burada aile hekimi bir arkadaş vardı. antidepresan kullanıp sorunlarını hallettiğini söylüyordu. koskoca doktor dedi bunu.

aryca cardura yada xatral denedin mi? bunlarda çok etkili ve prostatit için reçete edilen ilaçlar.

tabi birde o kadar takviye yazmışsın ama brokoli kürü denedin mi? yurt dışında prostatit için satılan ve bir çok kişinin fayda gördüğü takviler var.onlardan da kullanmamışsın. demek ki bu hastalık için pekte bir şey kullanmamışsın.
Targocid

cucu3636 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bir bok bilmiyordur ne demek? düzgün konuş. sınırları zorlama. hangi doktor kronik durumlarda kültür yapmak lazım diyor? yüzbinlerce doktor hiç bir şey bilmiyor ama gerçeği sadece sen biliyorsun öyle mi? antidepresan neden denemiyorsun? bu hastalıkta özellikle recete ediyor doktorlar. yani bu hastalıkta antidepresan kullanımı var. hastalık kronik prostatit. sıfıra kadar bu hastalığı indirebilirsiniz ama dikkat etmezseniz tekrarlar. öyle tamamen iyileşen kimsede yok farkındaysan. iyileştim diyenlerin hepsi %90 - %95 civarı bir iyileşmeden bahsediyor. eğer biri bu kadar iyileşmeye ben iyileştim diyorsa kişinin kendi bileceğidir. yani kim ne kadarını kabul ediyorsa o kadar iyileşmiş oluyor. ben sadece dikkat edin diyorum. iyilik yapıyorum. beni dinlemeyip buraya geri dönen bir çok kişi oldu. hepsi de bu kadar iyileşme bana yeter diyerek eski hayatına geri dönüp hastalığa dikkat etmeyen insanlardı. sonuç ne oldu. nüks. biri çıkıp dikkat edin diyince teşekkür edilmesi gerekir.

bence antidepresan denemelisin. sonuçta stres denen bilimsel bir şey var. bunu art niyetle söylüyorum. burada aile hekimi bir arkadaş vardı. antidepresan kullanıp sorunlarını hallettiğini söylüyordu. koskoca doktor dedi bunu.

aryca cardura yada xatral denedin mi? bunlarda çok etkili ve prostatit için reçete edilen ilaçlar.

tabi birde o kadar takviye yazmışsın ama brokoli kürü denedin mi? yurt dışında prostatit için satılan ve bir çok kişinin fayda gördüğü takviler var.onlardan da kullanmamışsın. demek ki bu hastalık için pekte bir şey kullanmamışsın.

https://i.hizliresim.com/XTtdsk.png

Bak canım kardeşim bak güzel kardeşim. Bu sadece bi tane gittiğim pskiyatrına e nabızda çıkanı, ben sana bir önce ki yazımda ve daha bir çok şey denedin dedim bunlardan birisi psikiyatr.
Selectra, cmybalta, stilizan ve hatırlamadığım 3-4 tane daha ilaç oldum.

İdrar problemi için xtral, kinzy bunları 2-3 ay kullandım.

Marmara üniversitesi fikizsel tıp bölümüne gittim Hayatında hiç duymadığın ilaçlar var mesela sana isimlerini söyliyeyim
Perge ve duxoll bunları kullandım. Sana burada kullandığım ve yaptığım tedavileri anlatsam oturur ağzın açık dinlersin, benim verdiğim mücadelenin yarısını bile vermemişsin burada ahkam kesiyorsun.
Şu anda 70 gündür aralıksız targocid alıyorum Aralıksız

Sen ne yaptın? Sadece başkalarının tedavilerini dinledin onların söylentileri ile akıl veriyorsun. Kimse sana %100 iyileşme sağlıyor demedi zaten, sen fikirleri olmayan sadece boş konuşan adamsın. Zaten dikkat etmeyen insanlar nüks yaşar, bunu kimse inkar etmiyor. Dikkat etmeyen normal bir insan nasıl prostatit olabilirse, dikkat etmeyen iyileşen hastada tekrar nüks yaşar. Anlıyor musun? Ben sırf senin gibi insanlar yüzünden geceleri sabaha kadar ağladım. Ama ben burada oldukça hep senin gibi olumsuz olanlara karşı duracağım.

Gürcsitana gittin mi mesela? Tiflise?
Ben gittim, orada bakterim üredi.

Brokoli kürü diyorsun, eğer ki bir insanda bakteri varsa o brokoli kürü ile iyileşemez!!! Sadece bir dönem rahatlar o kadar. Kürü bırakınca ağrıları geri gelir. Çünkü orada bir bakteri var?

Mesela bioflim ne demek bunu biliyor musun?

Mesela kaç kere prostat masajı yaptırdın?

Kaç farklı doktora muayene oldun?

KONUŞMANIN İLK BAŞINDA ANTİBİYOTİK SAKAT BIRAKIRLA BAŞLADIN SONRASINDA TEPKİ GÖSTERDİKÇE FİKİRLERİN DEĞİŞTİ DEĞİŞ DEĞİŞTİ ŞİMDİ YÜZDE 90-95 iyi olura geldi.

Lütfen lütfen. İnsanları yanlış yönlendirme... Bu işin vicdani boyutu var.
Dullox olmasın o Cucu? Bana da Miyalji için ağrı kesici ve kas gevşetici olarak verdiler, bir işe yaramıyor alttaki patolojik olguyu çözmediğin sürece.
Odyseus00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Arkadaşlar tartışmadan çok kullandığımız antibiyotikleri ve etkilerini konuşalım elbette herkes iyileşecek,doğru ilaçlarla daha çabuk olur bunuda tecrübelerimizi paylaşarak yapabiliriz
ABittersweetLi

cucu3636 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bir bok bilmiyordur ne demek? düzgün konuş. sınırları zorlama. hangi doktor kronik durumlarda kültür yapmak lazım diyor? yüzbinlerce doktor hiç bir şey bilmiyor ama gerçeği sadece sen biliyorsun öyle mi? antidepresan neden denemiyorsun? bu hastalıkta özellikle recete ediyor doktorlar. yani bu hastalıkta antidepresan kullanımı var. hastalık kronik prostatit. sıfıra kadar bu hastalığı indirebilirsiniz ama dikkat etmezseniz tekrarlar. öyle tamamen iyileşen kimsede yok farkındaysan. iyileştim diyenlerin hepsi %90 - %95 civarı bir iyileşmeden bahsediyor. eğer biri bu kadar iyileşmeye ben iyileştim diyorsa kişinin kendi bileceğidir. yani kim ne kadarını kabul ediyorsa o kadar iyileşmiş oluyor. ben sadece dikkat edin diyorum. iyilik yapıyorum. beni dinlemeyip buraya geri dönen bir çok kişi oldu. hepsi de bu kadar iyileşme bana yeter diyerek eski hayatına geri dönüp hastalığa dikkat etmeyen insanlardı. sonuç ne oldu. nüks. biri çıkıp dikkat edin diyince teşekkür edilmesi gerekir.

https://i.hizliresim.com/XTtdsk.png

Bak canım kardeşim bak güzel kardeşim. Bu sadece bi tane gittiğim pskiyatrına e nabızda çıkanı, ben sana bir önce ki yazımda ve daha bir çok şey denedin dedim bunlardan birisi psikiyatr.
Selectra, cmybalta, stilizan ve hatırlamadığım 3-4 tane daha ilaç oldum.

İdrar problemi için xtral, kinzy bunları 2-3 ay kullandım.

Marmara üniversitesi fikizsel tıp bölümüne gittim Hayatında hiç duymadığın ilaçlar var mesela sana isimlerini söyliyeyim
Perge ve duxoll bunları kullandım. Sana burada kullandığım ve yaptığım tedavileri anlatsam oturur ağzın açık dinlersin, benim verdiğim mücadelenin yarısını bile vermemişsin burada ahkam kesiyorsun.
Şu anda 70 gündür aralıksız targocid alıyorum Aralıksız

Sen ne yaptın? Sadece başkalarının tedavilerini dinledin onların söylentileri ile akıl veriyorsun. Kimse sana %100 iyileşme sağlıyor demedi zaten, sen fikirleri olmayan sadece boş konuşan adamsın. Zaten dikkat etmeyen insanlar nüks yaşar, bunu kimse inkar etmiyor. Dikkat etmeyen normal bir insan nasıl prostatit olabilirse, dikkat etmeyen iyileşen hastada tekrar nüks yaşar. Anlıyor musun? Ben sırf senin gibi insanlar yüzünden geceleri sabaha kadar ağladım. Ama ben burada oldukça hep senin gibi olumsuz olanlara karşı duracağım.

Gürcsitana gittin mi mesela? Tiflise?
Ben gittim, orada bakterim üredi.

Brokoli kürü diyorsun, eğer ki bir insanda bakteri varsa o brokoli kürü ile iyileşemez!!! Sadece bir dönem rahatlar o kadar. Kürü bırakınca ağrıları geri gelir. Çünkü orada bir bakteri var?

Mesela bioflim ne demek bunu biliyor musun?

Mesela kaç kere prostat masajı yaptırdın?

Kaç farklı doktora muayene oldun?

KONUŞMANIN İLK BAŞINDA ANTİBİYOTİK SAKAT BIRAKIRLA BAŞLADIN SONRASINDA TEPKİ GÖSTERDİKÇE FİKİRLERİN DEĞİŞTİ DEĞİŞ DEĞİŞTİ ŞİMDİ YÜZDE 90-95 iyi olura geldi.

Lütfen lütfen. İnsanları yanlış yönlendirme... Bu işin vicdani boyutu var.
inan benim verdiğim mücadelenin yüzde birini bile vermemişsindir. adam bana biofilm ne demek diye soruyor. ahahahaha :) sen daha prostatitin ne olduğunu bilmezken biz o dediğin şeylerin makalelerini tartışıyorduk burada. bak kardeş. kronik prostatit de tamamen iyileşme diye bir şey yok. önce bunu iyice anla. şikayetleri en aza indirip kabullenerek dikkat etmek var. yani prostatı sağlam olan adamların yaptığı şeyleri sen kafana göre yapamazsın. o prostatı sağlam olan kişi yapar bir şey olmaz ama sen yaparsan olur. çünkü prostatın hasarlı artık. anladın mı? dikkat bu yüzden gerekli. mesela adam gider gecede 4-5 kez ilişkiye girer bir şey olmaz. ama sen 2 taneden sonra nüks yaşarsın. mesela adam kondomsuz ilişkiye girer bir şey olmaz. ama sen kondom kullanmazsın nüks yaşarsın. mesela adam ağır grip geçirir bir şey olmaz. ama sen bu ağır grip ile birlikte nüks yaşayabilirsin.böyle böyle örnekler çoğaltılabilir. tabi herkes her hata da nüks yaşamaz. ama prostatın yakalanacağı bir açık elbet vardır. komple dikkat şart.

ayrıca ben antibiyotiğin yan etkilerinden bahsettim. her kullanan sakat kalır demedim. kinolon grubu antibiyotikleri kullanıp da iyi olan kaç kişi var zaten. ben lafımı değiştirmedim. sen yazılanları anlamıyorsun bence. benim oradaki %90 - %95 iyileşme durumu ile ilgili yazımın antibiyotikle alakası yok. tekrar oku istersen.

eğer kronik iseniz antibiyotiğe hele ki kinolon grubu bir antibiyotik kullanmaya gerek yok. intihar ile eş değerdir. isteyen kullanır isteyen kullanmaz.antidepresanlar da en az 6 ay 1 sene arası kullanılıyor. en az diyorum bak. hala kullanıyorsun sanırım. daha erken bıraktı isen fayda göremezsin.

birde prostatta ciddi bir bakteri varsa akut prostatit olursun zaten. kronikte öyle bakteriler bulamazsın. 50 tane doktor dolaşıp zorla bakteri üretenlerden olmayın. zaten forumda çıkan bakterilerin % 99'u prostatta normalde olan bakteriler. istediğin kadar ilaç kullan. 3-4 ay sonra yine bir bakteri ürer. siz hiç kronik gastrit için kültür yapıldığını gördüğünüz mü? aynı hesap. biraz mantığınızı çalıştırın.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Herkese mrb.Bak güzel kardeşim bu hastalıkta tedavi almazsan iyileşmeyi unut o dediğin yüzde 95 leri .Tedavi olduğum 2 enfeksiyoncu 4 üroloji dr 214 tane serum bir o kadar oral tableti boşunamı verdi. hatta enfeksiyoncu bana bu hastalıkta tedavi olmazsan böbrekleri bile götürür bu hastalık demişti tedavi şart
30 üzerindeki prostat boyutum 18 lere kadar düştü benim tedavi aldıgım iki enfeksiyoncu özellikle faecalisin prostatda olmaması gerektiginin üstüne basa basa söyledi ve Allaha şükür o kadar acılar çektim şuan yüzde yüz yüzde 95 lerdeyim ve iki kere ilişkeye girsem bile rahatsız etmiyor tedavi almadan önceleri çok kötüydüm kafama sıkacaktım nerdeyse herkes düzenli tedavi olsun insanları yanıltmayalım.ha antidende o kadar kokmayım 90 ğün targocid 60 rifampisin 8 kutu fosfomisin aldım aralıksız önceki aldıgım serumlar hariç taç gibiyim bütün degerlerim çok iyi günde 1,5 pakette sigara içiyom
Geçecek ben gün geçtikçe buna inanıyom 3,5 yıl önceki ben şimdiki ben arada dağlar kadar fark var çogu zaman aklıma bile gelmiyor iyileşemezsem ben iyi olamazdı 26 sentom yaaaaa 26 iyi oku sık idrarı cinsel isteksizlik bunları sentomdan bile saymıyorum neler çektim 4 bakteri şuan çıkmıyor niye demekki antinin faydası oluyormuş orada bakteri olmaması lazım diyor enfeksiyoncular tabi bulaş yoksa
..sabır kardeşler bitmeyen kösenin sakalı oda hiç bitmez.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ali1453 yazdı:Herkese mrb.Bak güzel kardeşim bu hastalıkta tedavi almazsan iyileşmeyi unut o dediğin yüzde 95 leri .Tedavi olduğum 2 enfeksiyoncu 4 üroloji dr 214 tane serum bir o kadar oral tableti boşunamı verdi. hatta enfeksiyoncu bana bu hastalıkta tedavi olmazsan böbrekleri bile götürür bu hastalık demişti tedavi şart
30 üzerindeki prostat boyutum 18 lere kadar düştü benim tedavi aldıgım iki enfeksiyoncu özellikle faecalisin prostatda olmaması gerektiginin üstüne basa basa söyledi ve Allaha şükür o kadar acılar çektim şuan yüzde yüz yüzde 95 lerdeyim ve iki kere ilişkeye girsem bile rahatsız etmiyor tedavi almadan önceleri çok kötüydüm kafama sıkacaktım nerdeyse herkes düzenli tedavi olsun insanları yanıltmayalım.ha antidende o kadar kokmayım 90 ğün targocid 60 rifampisin 8 kutu fosfomisin aldım aralıksız önceki aldıgım serumlar hariç taç gibiyim bütün degerlerim çok iyi günde 1,5 pakette sigara içiyom
Geçecek ben gün geçtikçe buna inanıyom 3,5 yıl önceki ben şimdiki ben arada dağlar kadar fark var çogu zaman aklıma bile gelmiyor iyileşemezsem ben iyi olamazdı 26 sentom yaaaaa 26 iyi oku sık idrarı cinsel isteksizlik bunları sentomdan bile saymıyorum neler çektim 4 bakteri şuan çıkmıyor niye demekki antinin faydası oluyormuş orada bakteri olmaması lazım diyor enfeksiyoncular tabi bulaş yoksa
Sende cok ugrastin sevgili.kardesim. İnsallah tam olarak iyileseceksin bir sey kalmamis.
ABittersweetLi

Ali1453 yazdı:Herkese mrb.Bak güzel kardeşim bu hastalıkta tedavi almazsan iyileşmeyi unut o dediğin yüzde 95 leri .Tedavi olduğum 2 enfeksiyoncu 4 üroloji dr 214 tane serum bir o kadar oral tableti boşunamı verdi. hatta enfeksiyoncu bana bu hastalıkta tedavi olmazsan böbrekleri bile götürür bu hastalık demişti tedavi şart
Ben tedavi olmayın mı diyorum. Şu yazdıklarımı da doğru anlayın. O kadar enfeksiyoncu gezdi millet kaç kişi aylarca serumlar ile tedavi edildi. Benim lafım doktor doktor gezip bakteri arayanlara. Her gidilen doktorda antibiyotik dayıyor haliyle. İyi bir tedavi alıp sabırla beklemek gerekiyor. Kendi hayatınızı idare edecek iyi bir noktaya geldiğinizde de bununla yaşamayı öğrenip dikkat edin diyorum. Bak sende dünyalar kadar ilaç almana rağmen yüzde yüz değilsin. Dikkatsiz davranırsan o kadar uğraş boşuna gidecek. Sağlıklı prostatı olan bir adam gecede en az 4-5 kez ilişkiye girebilir. Bizim gireceğimiz maksimum 2 ya da 3. Ayrıca sigara nüks yapmaz. ben 80 yaşında prostatit hastası olan ünlü bir doktor tanıyorum. O da yüzde doksanlarda. Adama diyorum tamamen iyileşme var mı. Adam öyle bir şey olsaydı ben tamamen iyileşirdim diyordu. Adam dünyalar kadar konferansa katılmış. Neyin ne olduğunu çok iyi bilen biri. Bir şeyler çok rahatsız ediyorsa tabiki de çare aramalısınız. Ama kendinizi ben yüzde yüz iyileşeyeceğim diye de kandırmayın. Zaten o evreye yaklaşınca bir şekilde herkes kendini iyileşmiş kabul ediyor. Sonrası ise dikkat dikkat dikkat. Ayrıca kinolon grubu antibiyotikler kullanırken dikkat edin. Fda dünya kadar uyarıda bulunuyor. Bu ilaçlar çok tehlikeli diyor. Öyle her hastalığa vermeyin diyor. İnternette bu antibiyotiklerden zarar gören insanların kurduğu gruplar var. Bu forumda da zarar görenler var. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın. Enfeksiyoncu olayına da gelirsek tanıdığı olmayanlar enfeksiyonculardan pek bir şey beklemesin. Ya da özelde para ile tedavi olacaksınız. Parayı verdiniz mi her şeyi yaptırabilirsiniz. Devlette kolay kolay Enfeksiyoncu müdahale etmez. Çok ekstra bir durum olacak ki tedaviye başlanır.

Yani özet olarak, öncelikle kültür yaptırın ( ben kültüre karşı değilim. Habire bakteri arayanlara karşıyım.) bir şey çıksın ya da çıkmasın zaten gittiğiniz iyi bir doktor ise yüklü bir tedavi veriyor size. Bu tedaviyi alıp lokosit olayını stabilize tuttuğunuzda en az 1 sene bekleyin.o sırada kendinize iyi bakın. Zamanla düzelme olacaktır. Ama ben %100 düzeleceğim o yüzden ayda bir doktora gitmeliyim derseniz diyecek bir şeyim yok. İnşallah kullandığınız antibiyotikler zarar vermez.mesela Bu forumda ben çok iyiyim diyerek eşi işe kondomsuz ilişkiye girip tekrar nüks yaşayanlar var. Sayıları da oldukça var. En sonunda gelip sen haklıymışsın diyorlar. Yani yeri geliyor insanlar %95 olmasına rağmen eşinden dolayı tekrar nüks yaşıyor. Herkes yaşamaz tabi. Biri ilişkiden nüks yaşar, diğeri soğuktan, diğeri stresten. Kişiden kişiye değişiyor.
ABittersweetLi

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... it=kinolon

forumun arama kısmına kinolon diye yazarsanız başka yorumlarda bulabilirsiniz.
ABittersweetLi

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... ken#p72803

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... n&start=25

prostatın steril olduğunu kim söyledi. şimdi prostatı sağlam olan bir adamın prostat sıvısından kültür yapılsa hiç bakteri üremeyecek mi? elbette ürer. flora bakterileri diye bir şey var. bunlar belirli sayıda kaldığı sürece sıkıntı olmaz. ama yükseldi mi bir sıkıntı var demektir. yani prostatı sağlam birinden prostat sıvısı alıp kültür yapıldığı zaman bu bakteriler üreyebilir. ama adamın prostatı sağlam olduğu için bir zararı olmaz. zaten prostat sağlam olduğu içinde bu bakterilerde yükselme olmaz. forumda flora bakterisi üreyen arkadaşlara bazı doktorlar ya da laboratuarlar bunlar normal olması gereken bakteriler demiş. tabi illa ben bundan dolayı hasta oluyorum bana antibiyotik yaz dersen doktorda seni başından savmak için antibiyotik yazıp gönderir. ayrıca antibiyotik alındığında vücuttaki yararlı bakterilerde ölür. test sonuçlarında flora bakteriler için antibiyotik duyarlılığı çıkmasıda bu yüzden.

işin özeti prostat sıvısından az miktarda flora bakterisi çıktığı zaman çoğu doktor ilaca gerek duymaz. ha dersen ben doktor doktor dolaşıp illa ilaç alacağım. seni kırmayacak doktor elbette bulabilirsin.
ABittersweetLi

ben söylemiyorum. test sonucunda flora bakterisi çıkan bazı arkadaşlara doktorlar öyle söylemiş. burada önemli olan konu prostatı sağlam olan bir kişiden bakteri ürer mi. ürememesi için hiç bir neden yok. ama prostat sağlam olduğu için bir zarar veremiyorlar.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

prostat florası yoktur, prostat sterildir. fakat zaman zaman flora bakterileri prostatta geçici flora oluşturabiliyor.
bu geçici flora enfeksiyona neden olduğunda prostatit oluyoruz.
ABittersweetLi

idrar yolunun geçtiği ve bağırsaklar ile komşu olan bir yer artık nasıl steril kalır siz düşünün. prostatı sağlıklı olan biri kültür yaptırırsa bu bakterilerden çıkabilir.

ayrıca;

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 397#p78397

burada arkadaşa doktor flora bakterileri prostatta da bulunabilir demiş.

herkesin kendi düşüncesi sonuçta. ben doktorların söylediklerini söylüyorum. benim düşüncelerim bilimsel görüşler doğrultusunda gelişiyor.
Targocid

ABittersweetLi yazdı:idrar yolunun geçtiği ve bağırsaklar ile komşu olan bir yer artık nasıl steril kalır siz düşünün. prostatı sağlıklı olan biri kültür yaptırırsa bu bakterilerden çıkabilir.

ayrıca;

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 397#p78397

burada arkadaşa doktor flora bakterileri prostatta da bulunabilir demiş.

herkesin kendi düşüncesi sonuçta. ben doktorların söylediklerini söylüyorum. benim düşüncelerim bilimsel görüşler doğrultusunda gelişiyor.
Peki, sen birçok kişi mevzubahis doktoru överken ben neden bıraktım acaba diye sorabilir misin kendine? Oradaki tedavi sürecimden sonra nasıldım, şimdi nasıl bir proses içerisindeyim bunları biliyor musun? Sence faydasını görseydim, çelişkiler görmeseydim devam etmez miydim? Ben şikayetlere bakarım. Takdir yine de sana kalmış.
ABittersweetLi

Durumu tek taraflı dinlememek lazım. Doktoru da dinlemek lazım derim ben. Yani bir doktor prostatta normalde bakteri olur dedi diye suçlanmamalı. Başka doktorlarda söylüyor bunu.
Targocid

ABittersweetLi yazdı:Durumu tek taraflı dinlememek lazım. Doktoru da dinlemek lazım derim ben. Yani bir doktor prostatta normalde bakteri olur dedi diye suçlanmamalı. Başka doktorlarda söylüyor bunu.
Tabii ki, gidip kendiniz de konuşabilirsiniz. Yok, yanlış anlaşılmasın, ben ne kişiselleştiriyorum durumu, ne de kimseyi suçluyorum. Ben gördüğümü, kendi gözlemlerimi sunuyorum ve kendi sürecime bakıyorum. Burada o kadar tecrübeli abilerimiz var, ben de sayelerinde biraz daha fazla ihyaya ulaştım. Doğru yolu göstermek inanın çok önemli, bu noktaya vurgu yapıyorum ben. Ben nasıl olsa bu kronik deyip mücadele etmeyip sizin bahsettiğiniz yöntemleri deneseydim emin olun hem daha fazla para harcayacak, hem de sonuç alamayacaktım belki de. Dolayısıyla, ilk önce onlara minnettarım ki erkenden başlayabildim bu tedavi sürecine. Aynı konudan diğer uzun yazımda da bahsettim. Şahsen, ben o diğer konuyu hiç görmemiştim daha önce. Görseydim, o an yazardım bana da böyle dendi diye.