MRSA bakterisi ve lab güvenilirliği

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: MRSA bakterisi ve lab güvenilirliği

Mesaj gönderen huseyin252 »

modjo yazdı:
kadir yazdı:
1453ali yazdı:Mrshadow staplar enterokoklar bunun gibi cilt bakterileri bagırsak ve burun agızda olması gerekir yerde olursa sıkıntı yok ama prostata olursa sıkıntı burada hemfikir olalım ve bunu temşzlemek gerekir zaten enfeksiyocu ve üroloji de bunun üstüne basa basa söyiüyor onun için bu tedaviyi yazıyoruz diyor .ama bazı dr ugraşmak istemiyor
Evet kardesim iyi bir noktaya temas ettin.. flora bakterisinin bagirsaktaki gorevi belli. Burada prostat icine yerlesip kolonizasyon olusturan herhangi bir bakteri prostatın yapısı itibari ile patojen hale geliyor.Prostatin sungerimsi ic yapisi mikro odaciklar ile dolu. Bu odalarin, mikro keselerin icine yerlesen herhangi bir bakteri burada patojen hale gelip dokuya zarar veriyor. Prostat glandi islak ve camur gibidir. Bakterilerin yasamasi ve uremesi icin cok elverisli bir yerdir. Antibiyotiklerinde bu dokuya nüfuz etmesininde zor oldugunu varsayarsak bu hastaligin tedavisi icin sabırli olmamizdan baska bir care olmadigini buradan belirteyim.
güzel açıklamışsınız. strepteccocus bovis, agalactie. galliouctus gibi türleri rinit farrenjit gibi üst solunum enfeksiyonlarının 1 numaralı sorumlusudur ayrica dış çürümesi yapar ama çok zor bakteriler değildir. ama strepteccocus mitis vardirr ki bunların babasıdır ve entrekoku arattirir çok zordur. staph. ise ağızda yara iltihap ve ciltte sivilce siyah nokta yapar. kulakta yağlanma cilltte yağlanma yaparak koruma sağlar mantar üremesini engeller bunlar bir miktarda bağırsak florasında bulunur. ama ne bir saglikli kadının vajinal sıvısında ne de bir erkeğin prostatinda bulunmazlar oral sex ve korunmasız anal sex ile bulaş olması yüzde 90 dır bunun dışında ileri seviyede anal fissür ve anal apse ile bulaşma ihtimalide vardır. ayrica pcr çıkan sonuçtan sonra mutlaka kültür yapılmalı alt türü bulunmalıdır yoksa boşuna antibiyotik kullanmış olur. bir cok kişinin pcr staph. ss ve streptokok ss. yazıyor alt suşu yok bu yuzden ben pcr ardından kültür şart diyorum.

Bende ciltte yüzümde yağlanma saçta yağlanma var ayrıca kronik faranjitte var her ne hikmetse prostat akıntı kültüründe Staph.epidermisle haemolyticus çıkıyor bak sen şu işe
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

huseyin252 yazdı:
modjo yazdı:
kadir yazdı: Evet kardesim iyi bir noktaya temas ettin.. flora bakterisinin bagirsaktaki gorevi belli. Burada prostat icine yerlesip kolonizasyon olusturan herhangi bir bakteri prostatın yapısı itibari ile patojen hale geliyor.Prostatin sungerimsi ic yapisi mikro odaciklar ile dolu. Bu odalarin, mikro keselerin icine yerlesen herhangi bir bakteri burada patojen hale gelip dokuya zarar veriyor. Prostat glandi islak ve camur gibidir. Bakterilerin yasamasi ve uremesi icin cok elverisli bir yerdir. Antibiyotiklerinde bu dokuya nüfuz etmesininde zor oldugunu varsayarsak bu hastaligin tedavisi icin sabırli olmamizdan baska bir care olmadigini buradan belirteyim.
güzel açıklamışsınız. strepteccocus bovis, agalactie. galliouctus gibi türleri rinit farrenjit gibi üst solunum enfeksiyonlarının 1 numaralı sorumlusudur ayrica dış çürümesi yapar ama çok zor bakteriler değildir. ama strepteccocus mitis vardirr ki bunların babasıdır ve entrekoku arattirir çok zordur. staph. ise ağızda yara iltihap ve ciltte sivilce siyah nokta yapar. kulakta yağlanma cilltte yağlanma yaparak koruma sağlar mantar üremesini engeller bunlar bir miktarda bağırsak florasında bulunur. ama ne bir saglikli kadının vajinal sıvısında ne de bir erkeğin prostatinda bulunmazlar oral sex ve korunmasız anal sex ile bulaş olması yüzde 90 dır bunun dışında ileri seviyede anal fissür ve anal apse ile bulaşma ihtimalide vardır. ayrica pcr çıkan sonuçtan sonra mutlaka kültür yapılmalı alt türü bulunmalıdır yoksa boşuna antibiyotik kullanmış olur. bir cok kişinin pcr staph. ss ve streptokok ss. yazıyor alt suşu yok bu yuzden ben pcr ardından kültür şart diyorum.

Bende ciltte yüzümde yağlanma saçta yağlanma var ayrıca kronik faranjitte var her ne hikmetse prostat akıntı kültüründe Staph.epidermisle haemolyticus çıkıyor bak sen şu işe
Kadir abi ve modjo nin cok kiymetli aciklamalarindan sonra , bendede ayni durum var huseyin kardesim bogazda agri surekli ( strap aureus cikmisti kulturde ) ciltte yaglanma , vucutta sivilce ozellikle sirt kismi harita gibi .... 3 farkli lab kulturunde haemolyticus cikti birinde diger iki sinde farkli ... Fakat bunun deri yolu ile bulasma ihtimali var deniyor bu yuzden bu yoktur diye duunuyorum bende en azinda oyle inanmak istiyorum ...
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Benim şacımda ve yüzümde ciddi yağlanma başladı bu hastalığa yakalanınca saçı anladım ama yüzümdeki yağlanma garipti şimdi bunu bu bakterimi yapıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder