Stafilokok turlerinin prostatta bulunmasi hk.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Stafilokok turlerinin prostatta bulunmasi hk.

Mesaj gönderen murat222 »

Valeri yazdı:Üretra içine sokulan çubuk ile yapılan kültür de Staphylococcus haemolyticus üredi bende. Daha sonra zafer oyman'a gitim prostat sıvısında lokosit 0 çıktı. Kültür yapmadı tabi zafer hocayı bilen bilir. Üretra içinde Staphylococcus olması sizce zararlı bir durum mu ? Verdiğim idrar tahlillerinde eritrosit 1 çıkıyor , ufak da olsa bu bakteri kanamaya sebebiyet veriyor olabilir mi ? Üretra içinde veya peniste normal flora elemanı olarak bulunması normal bir durum sanırım. Ya herkes de var ya da antibiyotik ile bağışıklığı zayıflamış kişilerde kültürde üreme yapıyor. Ciddiye almam gereken birşey varmı burada, MRKNS yazıyor birde benimkinde, metisiline dirençli yani. Tedavisi de invanz dediğiniz yatarak tedavi sanırım.
Ciddiye alma senın kanamam da yok ayrıca 5 e kadar normal
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Bahtsizbedevii yazdı:
kader48 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:Bence en yararlı ve kafa karısıklığının oldugu konu bu aslında. Kültür diye kendimizi parçalıyorız ama cogunda invanz tedavilere kadar iş uzuyor. Ki bunu alan arkadaslar da da bakterileri öldüremeyen ya da öldürüp sıkıntıları devam eden arkadaslar var.

Bir cok üroloji ve enfeksiyoncu staphylococcus türü bakteri cıkan kültürler için önemsiz diyor.[/

Prostat sıvında silme lökosit olacak. Sonucunda bakteri üreyecek. Be bir doktor buna önemsiz diyecek öyle mi??? Diplomasını alsın çöpe atsın o zaman...
Yok dostum bende lökosit 1-2 dolaylarında. Ama kültürde epidimitis çıkıyor. Bunun üzerine enfeksiyoncu bana bunu söyledi. Biz normalde patojen kabul etmiyoruz staphylococcus türlerini demişti. Aslında onun tezi de yüzde yüz dogrudur demiyorum. Bana kalırsa düşüncem Mrshadow gibi. Lökosit varsa enfeksiyon vardır. Antibiyotik gereklidir. Yoksa biraz akışa bırakmak lazım. He bu iyileşme toparlanma süreci aylar yıllar alıyor eyvallah ama elden başka birşey gelmiyor. Antibiyotikler mermi gibidir. Öldürme ihtimali var ama mermin biterse bu yada başka bi yerden saldıran düşmana karşı savunmasız kalırsın. Düşüncem bu yönde
Hocam eğer bakteri üremesi oluyorsa, ama buna rağmen lökositin 1-2 lerde geziyorsa, o zaman bu doktorun dediği gibi flora bakterisi olabilir. Burada ayırıcı bölüm, kombine birlikte değerlendirmeye almak. Bakteri-Lökosit ilişkisi. Kesinlikle lökosit varsa ona göre yorum yapma olayına katılıyorum.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Burnumuzda s. aureus var beyler, simdi var diye tutup bununla savasirsaniz ayip edersiniz. Burnunuzda iltihap olusuyorsa yani enfekte etmisse kontrolsuz bir ureme icindeyse tedavi edilmelidir.

Bu benim gorusum. Doktolarin hepsi farkli goruste olabilir, bana mantikli gelen bu
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

murat222 yazdı:
Valeri yazdı:Üretra içine sokulan çubuk ile yapılan kültür de Staphylococcus haemolyticus üredi bende. Daha sonra zafer oyman'a gitim prostat sıvısında lokosit 0 çıktı. Kültür yapmadı tabi zafer hocayı bilen bilir. Üretra içinde Staphylococcus olması sizce zararlı bir durum mu ? Verdiğim idrar tahlillerinde eritrosit 1 çıkıyor , ufak da olsa bu bakteri kanamaya sebebiyet veriyor olabilir mi ? Üretra içinde veya peniste normal flora elemanı olarak bulunması normal bir durum sanırım. Ya herkes de var ya da antibiyotik ile bağışıklığı zayıflamış kişilerde kültürde üreme yapıyor. Ciddiye almam gereken birşey varmı burada, MRKNS yazıyor birde benimkinde, metisiline dirençli yani. Tedavisi de invanz dediğiniz yatarak tedavi sanırım.
Herkes de varmıdır bu acaba ? Korunmasız birlikte oldum birkaç ay önce ondan bulaş olmuş olabilir diye düşündüm ben. Tedavi olduktan sonra 1 seneye yakın sex yapmamıştım. Geçen aylarda yapınca birden olmayan kasık ağrıları idrar yanmalari falan oluşmuştu. Şu an iyiyim şükür, arada idrar yanması dışında. Staphylococcus sebep olabilir diye düşünüyorum yanmaya kesinlik yok. Muhsin hoca da son kontrolleri yaptıracağım yakın bir zamanda. Kafamdan çıkarıp atmayı düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:
murat222 yazdı:
Herkes de varmıdır bu acaba ? Korunmasız birlikte oldum birkaç ay önce ondan bulaş olmuş olabilir diye düşündüm ben. Tedavi olduktan sonra 1 seneye yakın sex yapmamıştım. Geçen aylarda yapınca birden olmayan kasık ağrıları idrar yanmalari falan oluşmuştu. Şu an iyiyim şükür, arada idrar yanması dışında. Staphylococcus sebep olabilir diye düşünüyorum yanmaya kesinlik yok. Muhsin hoca da son kontrolleri yaptıracağım yakın bir zamanda. Kafamdan çıkarıp atmayı düşünüyorum.
Kardesim,
Lokositin sifir ise kafana takmaya gerek yok.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Abi lökosit sıfır da üretra eskisi gibi değil ara sıra yanma oluyor birde idrar geçerken tahriş ediyor gibi hissediyorum. Takıntılı bir yapım yok benim zaten de eskisi gibi de değil durumlar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Cengiz yazdı:
Valeri yazdı:Abi lökosit sıfır da üretra eskisi gibi değil ara sıra yanma oluyor birde idrar geçerken tahriş ediyor gibi hissediyorum. Takıntılı bir yapım yok benim zaten de eskisi gibi de değil durumlar
Lökosit in olmaması hastalığın bittiği yada olmadığı anlamına gelmez.Kendine dikkat et.tedavine devam et.
Hangi tedaviye devam edeyim ? İdrar temiz kültürler temiz, sperm kültürü temiz, prostat masajı sonrası lökosit sıfır. Kanda birşey yok. Pcr testlerinde bakteri yok gardnerella vaginalis dışında. Onunda çaresine bakacağız inşallah.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Abi lökosit sıfır da üretra eskisi gibi değil ara sıra yanma oluyor birde idrar geçerken tahriş ediyor gibi hissediyorum. Takıntılı bir yapım yok benim zaten de eskisi gibi de değil durumlar
Doku hasari hemen gecmiyor. Mukozanin tahris oldugu yer yanma yapiyor.