YARARLI OLABİLECEK BİR BAŞLIK

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cr09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: YARARLI OLABİLECEK BİR BAŞLIK

Mesaj gönderen cr09 »

kadir yazdı:
cr09 yazdı:Hastanın Yaşadığı Ülke : İngiltere -Birmingham
Hastalık : Non bakteriyel prostatit (Doktoru non bakteriyel prostatit diye bir şey yoktur prostat bezinin küçük gözeneklerinde saklı kalan bakteriler buna sebep olur demiş incelemede bakteri cıkmadıktan sonra, yani bakteriye ulaşılamadığı için non bakteriel deniyormus, buda kadir abinin tezini doğru kılıyor.)
Hastalık süresi: 2000 - günümüz arası 16 yıl
İyileşme derecesi: %60-70 arası azalttım semptomları özellikle yanma canımı sıkıyordu onu yendim ağrılarım azaldı diyor.
Tedavi yöntemi: Doktoru diet tedavisi vermiş. Bu forumdada dietle iyileşen arkadaşlar vardı.
Dieti: Baharat kesinlikle yemiyor, asitli içecek içmiyor, alkol içmiyor, sigara içmiyor, bol bol su içiyor, brokoliyi suda kaynatıp suyunu içiyormuş. Ve ek bilgi olarak tuvaletini kesinlikle tutma dedi. Geldiğinde direk git yap diyor.
Son olarak doktoru, bakteri cıksaydı 3 ila 6 ay arası antibiyotik tedavisi ile kefir ve ev yoğurdu tüketerek tamamen yenebileceğini söylemiş.
cr09 mrb,
Evet,tezim hakkindaki destekleyici yaşanmiş bilgiyi arastirip buldugun icin foruma katkindan dolayi tesekkür ederim.
Ben teşekkür ederim abi, farklı ülkelerden farklı hastaların tedavi yöntemlerini paylaşmaya devam edeceğim.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

yurtdışındaki bazı hastalar diazem türü ilaç ile ağrıların azaldığını belirtmiş.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

bir hasta candida için ekinizya ve altın mühür bitkisini kullandığını belirtmiş
Murtaza75

Mesaj gönderen Murtaza75 »

forumda hangi antibiyotigin hangi tip bakteirye iyi geldigini yazabilirmiyiz ? mesela doksisilinin levofloxacin den farki nedir ki ?
cr09

Mesaj gönderen cr09 »

Hastanın Yaşadığı Ülke : Italya-Roma
Hastalık süresi: 2009 - günümüz arası
İyileşme derecesi: %80 iyileşmiş .Sadece soğuk havalarda ve fazla ayakta durunca sağ alt batında ağrı oluyormuş(Prostatitle alakalı mı emin değilmiş)
Tedavi yöntemi: 3 ay antibiyotikle birlikle , cinsel hayatına kısıtlamalar getirmiş doktor. Haftada 2 den fazla boşalma yada cinsel ilişkiye girmiyormuş. ( Kadir abinin dediği gibi , prostatın tedavi sonrası rahat bırakılıp ödemin ve ağrıların geçmesine yardımcı olmak için)
Dieti: Baharat azaltılmış , içki yok
Ek olarak doktoru mümkün olduğunca günde 20,30 dk tempolu yürüyüş önermiş. Ki bunu bende uyguladım şahsen banada iyi geliyor.
cr09

Mesaj gönderen cr09 »

cr09 yazdı:Hastanın Yaşadığı Ülke : Italya-Roma
İyileşme derecesi: %80 iyileşmiş .Sadece soğuk havalarda ve fazla ayakta durunca sağ alt batında ağrı oluyormuş(Prostatitle alakalı mı emin değilmiş)
Tedavi yöntemi: 3 ay antibiyotikle birlikle , cinsel hayatına kısıtlamalar getirmiş doktor. Haftada 2 den fazla boşalma yada cinsel ilişkiye girmiyormuş. ( Kadir abinin dediği gibi , prostatın tedavi sonrası rahat bırakılıp ödemin ve ağrıların geçmesine yardımcı olmak için)
Ek olarak doktoru mümkün olduğunca günde 20,30 dk tempolu yürüyüş önermiş. Ki bunu bende uyguladım şahsen banada iyi geliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cr09 yazdı:
Paylasimin icin tesekkurler:)
cr09

Mesaj gönderen cr09 »

kadir yazdı:
cr09 yazdı:
Paylasimin icin tesekkurler:)
Abi çoğu tezin avrupada uygulananlarla aynı =) Şu akademik yazılarını derleyip toparlada kitap çıkartalım:)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ek olarak doktoru mümkün olduğunca günde 20,30 dk tempolu yürüyüş önermiş. Ki bunu bende uyguladım şahsen banada iyi geliyor.[/quote][/quote]
Paylasimin icin tesekkurler:)[/quote]

Abi çoğu tezin avrupada uygulananlarla aynı =) Şu akademik yazılarını derleyip toparlada kitap çıkartalım:)[/quote]
Tesekkurler cr09.:)Birgun boşa ciktigimizda derleyip yayinlariz insallah.
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Arkadaşlar23 yaşındayım ben bu hastalıgı yaklasık 6-7 aydır yaşıyorum ereksiyon problemleri testilerde ağrı ağrılı boşalma karın bölgesinde ağrılar prostat bölgesinde ağrı ve yanma cinsel isteksizlikler vs bütün belirtilerini görüyorum sanırım :) son tedavimi anlatıyım niaşntaşımda bir doktora gittm 16 tane novasef iğne verdi bununla beraber prostagood iğneler bitti şimdi tavanic tabletlere başlıyorum.iğneşerşe beraber saracoglunun brokoli kürü varmış onu uygulamaya başladım.iğneler 1 hafta oldu bu kürde 3 gündür yapıyorum ve prostat bölgesinde ciddi bir rahatlama var ereksiyonda ve cinsel isteksizlikte düzelmeler var.inşallah tedavim bitince hepsinden kurtulurum ama anlatılanlara göre bu hastalık için biraz zor belki böyle bir tedavi uygulamayan varsa yazıyım dedim.herkese acil şifalar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

emrasn yazdı:Arkadaşlar23 yaşındayım ben bu hastalıgı yaklasık 6-7 aydır yaşıyorum ereksiyon problemleri testilerde ağrı ağrılı boşalma karın bölgesinde ağrılar prostat bölgesinde ağrı ve yanma cinsel isteksizlikler vs bütün belirtilerini görüyorum sanırım :) son tedavimi anlatıyım niaşntaşımda bir doktora gittm 16 tane novasef iğne verdi bununla beraber prostagood iğneler bitti şimdi tavanic tabletlere başlıyorum.iğneşerşe beraber saracoglunun brokoli kürü varmış onu uygulamaya başladım.iğneler 1 hafta oldu bu kürde 3 gündür yapıyorum ve prostat bölgesinde ciddi bir rahatlama var ereksiyonda ve cinsel isteksizlikte düzelmeler var.inşallah tedavim bitince hepsinden kurtulurum ama anlatılanlara göre bu hastalık için biraz zor belki böyle bir tedavi uygulamayan varsa yazıyım dedim.herkese acil şifalar
Gecmis olsun kardesim,
Muhtemelen sana iyi gelen novasef ignelerdir.Tavanice baslarsan onunda faydasini gorursun.Brokoli kürünu zamaninda denemistim bir faydasini gormedim.Ama probiyotik takviyelere hemen başlamani tavsiye ederim.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Arkadaşlar23 yaşındayım ben bu hastalıgı yaklasık 6-7 aydır yaşıyorum ereksiyon problemleri testilerde ağrı ağrılı boşalma karın bölgesinde ağrılar prostat bölgesinde ağrı ve yanma cinsel isteksizlikler vs bütün belirtilerini görüyorum sanırım :) son tedavimi anlatıyım niaşntaşımda bir doktora gittm 16 tane novasef iğne verdi bununla beraber prostagood iğneler bitti şimdi tavanic tabletlere başlıyorum.iğneşerşe beraber saracoglunun brokoli kürü varmış onu uygulamaya başladım.iğneler 1 hafta oldu bu kürde 3 gündür yapıyorum ve prostat bölgesinde ciddi bir rahatlama var ereksiyonda ve cinsel isteksizlikte düzelmeler var.inşallah tedavim bitince hepsinden kurtulurum ama anlatılanlara göre bu hastalık için biraz zor belki böyle bir tedavi uygulamayan varsa yazıyım dedim.herkese acil şifalar
Bu tarz tedaviyle fayda goren insanlar oldu bu forumda anladigim kadariyla sende faydasini görmüşsün insallah kisa zamanda duzelirsin kardesim. Doktorun murad celtik mi?
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Evet doktor murad celtik.işini biliyor gibi yani boş konuşmadıgını hissettiriyior ve ilgili.muayeneye gittim oturduk 1.5 saate yakın anlattım dinledi cevapladı.prostat masajı da yaptırdım.utandım biraz ama sağlık sonucta elden bişey gelmiyor.Ben başka bişey sorucam sizlere bu gece idrara uyandım hiç uyanmazdım ve idrar yaparken baya zorlandım 2-3 saniye sonra çıkarabildim akış hızı çok yavaş degildi ama eskisi gibi hızlı da degildi sonrasında yataga yattıgımda karnımda ve mesanede üşütmüş gibi ağrılar filan oldu.özetle korktugum şey şu idrarı dışarıya hiç atamamak gibi bir sorun yaratır mı bu hastalık var mı böyle bir sorun yaşayan ?
biks

Mesaj gönderen biks »

emrasn yazdı:Evet doktor murad celtik.işini biliyor gibi yani boş konuşmadıgını hissettiriyior ve ilgili.muayeneye gittim oturduk 1.5 saate yakın anlattım dinledi cevapladı.prostat masajı da yaptırdım.utandım biraz ama sağlık sonucta elden bişey gelmiyor.Ben başka bişey sorucam sizlere bu gece idrara uyandım hiç uyanmazdım ve idrar yaparken baya zorlandım 2-3 saniye sonra çıkarabildim akış hızı çok yavaş degildi ama eskisi gibi hızlı da degildi sonrasında yataga yattıgımda karnımda ve mesanede üşütmüş gibi ağrılar filan oldu.özetle korktugum şey şu idrarı dışarıya hiç atamamak gibi bir sorun yaratır mı bu hastalık var mı böyle bir sorun yaşayan ?
İdrarı hiç atamamak seviyesine sadece prostatitle gelmezsin prostatın şişmesiyle idrar kanallarına baskı uygular ve idrar çıkışında zorlanma olur bende yaşıyorum bunu idrarda bekleme ve debi düşüklüğü ama bir üroflow testi yaptırmanda fayda var daha önce sıkıntın yok ve ani geliştiyse prostatın baskısı sonucudur karnında ve mesaneseki ağrılar için bişey diyemiyorum ilk defa yaşadığın için psikolojikte olabilir doktoruna danışsan daha iyi olur
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Gece brokoli kürü yapmıştım idrarı rahatlattıgı için içiyorum bu arada bunu yoksa hastalıgı iyileştirecegini düşünmüyorum.sanırım bunu gece yatmadan içtigim için uyurken idrar baskı yapıp ağrı yaptı.şimdilik birşeyim yok.Bu arada önce 8 gün sabah akşam iğne prostagoodla birlikte bitiminde hergün 2 tavanic 2 hafta prostagoodla birlikte.Bu tedavi sanırım çözüme ulaşıcak gibi yani şuan ağrılarım ereksiyon sorunlarım kısmen -yüzde 20-30 civarı- hafiflemiş gibi ve bunun yanında psikolojik olarak verdigi baskıyı da aldı diyebilirim.Son sınıf hukuk öğrencisiyim sınav haftamdı eğer iyi gelmeseydi sanırım bu okulu bitiremezdim.Eskiye göre daha iyiyim sanırım.Normal hayatıma devam edebiliyorum biraz olsun.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Gece brokoli kürü yapmıştım idrarı rahatlattıgı için içiyorum bu arada bunu yoksa hastalıgı iyileştirecegini düşünmüyorum.sanırım bunu gece yatmadan içtigim için uyurken idrar baskı yapıp ağrı yaptı.şimdilik birşeyim yok.Bu arada önce 8 gün sabah akşam iğne prostagoodla birlikte bitiminde hergün 2 tavanic 2 hafta prostagoodla birlikte.Bu tedavi sanırım çözüme ulaşıcak gibi yani şuan ağrılarım ereksiyon sorunlarım kısmen -yüzde 20-30 civarı- hafiflemiş gibi ve bunun yanında psikolojik olarak verdigi baskıyı da aldı diyebilirim.Son sınıf hukuk öğrencisiyim sınav haftamdı eğer iyi gelmeseydi sanırım bu okulu bitiremezdim.Eskiye göre daha iyiyim sanırım.Normal hayatıma devam edebiliyorum biraz olsun.
Kardesim gecmis olsun.. Daha oncede yazmıştın ilaclarini doktor neye gore ilac yazdi? Ayrica seni uzmek istemem ama bu hastalik inatci bir hastalik uzun bir sure takip edilmesi gerekiyor. Yani kendini cok iyi hissetsen bile prostati temizleyemezsen tekrar nuks eder ve her nuks tedaviyi zorlaştırır. Merak ettigim icin sordum o kadar ilaci neye gore yazıp neye gore takip edecek?
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Şimdi şöyle ben bu 6-7 aylık süreçte sonuç alamadıgım 4 doktor geçtim onları anlatmadım.hatta bi tanesi taş düşürüyosun diyerek ilaç verdi sallayıp ilaçları almadım bile.bu süreçte diğer doktorlarla novasef ve monodoks daha sonrasında tetradox ve urorec sonrasında zitroteks ve tarivid kullandım bu tedavilerimi biliyor doktor bikaç şüpheli ilişkim oldu bu hastalık başlamadan 1 ay içerisinde 6 kızla birlikte olmuştum 1 tanesi arnavuttu.hepsi düzgün temiz iyi eğitimli insanlardı.yani bu temizlik hususuna dikkat ediyorlardır ama ne kadar dikkat etse de vardı birinde demekki bişey.kullandığım ilaçlar ve etkilerinden dolayı muhtemelen böyle bir tedavi seçti doktor.yani bu doktorun iyi bir doktor oldugunu düşünüyorum öncekiler hiç sallamoyorlardı 5-10 dakka muhabbet edip sıradaki gelsin. anlatabildim mi :)
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Sürecin uzun olacagının da farkındayım yani bunu kabullendim artık bu zamandan sonra.tedavisi olmayan bir hadtalık degil iyileşen bunca insan var.o yüzden umutluyum.moralimi bozmamaya hayatıma devam etmeye çalışıyorum.en önemlisi de bence şu burda da okudugum kadarıyla pes etmeden bi tedavi olmadıysa başka bir tanesiyle zorlaya zorlaya devam etmek.derdi veren şifasını da verecektir
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Sürecin uzun olacagının da farkındayım yani bunu kabullendim artık bu zamandan sonra.tedavisi olmayan bir hadtalık degil iyileşen bunca insan var.o yüzden umutluyum.moralimi bozmamaya hayatıma devam etmeye çalışıyorum.en önemlisi de bence şu burda da okudugum kadarıyla pes etmeden bi tedavi olmadıysa başka bir tanesiyle zorlaya zorlaya devam etmek.derdi veren şifasını da verecektir
Kardesim sakın beni yanlış anlama senle aynı yolun yolcusuyuz. Ben sadece doktorun hangi tahliller neticesinde ilacı yazdı ve bu süreci nasıl takip edecek onu sormuştum.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Sürecin uzun olacagının da farkındayım yani bunu kabullendim artık bu zamandan sonra.tedavisi olmayan bir hadtalık degil iyileşen bunca insan var.o yüzden umutluyum.moralimi bozmamaya hayatıma devam etmeye çalışıyorum.en önemlisi de bence şu burda da okudugum kadarıyla pes etmeden bi tedavi olmadıysa başka bir tanesiyle zorlaya zorlaya devam etmek.derdi veren şifasını da verecektir
Zaten burda tavsiye edilen doktorların dışında herhangi bir doktora gitmek biraz risk. Bende zafer hocaya devam ediyorum. Gittigin hocanin cok fazla ismi zikredilmedi burda tedavi yöntemini ve bu hastaliga yaklaşımını ve dusuncesini merak ettim..
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Ya ben de bu doktora gittikten sonra burayı keşfettim.gitmeden önce zafer hocayı görmüş olsaydım eğer ona giderdim.sonuc olarak burdakiler tecrübeli bu konuda.bu arada tahlil test filan yapmadık bu doktordan bikaç gün önce çapada idrar tahlillerim vardı 3 tane onlarım hepsinde kanama vardı ve ultrasonda prostat normalden hafif büyük gözükmüş ve şikayetlermden de hareketle tedaviye başladık.eğer bir sonuç alamazsam zafer hocaya da gitmeyi düşünüyorum ama murad hoca da kısa süreli bi tedavi olmıycak kendini hazırla buna bu tedavi sonucunda tam iyilrşmrzse bikaç ay faha antibiotik tedavsi düşünücez ama geçicektir kafanı bununla meşgul etme dedi
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Çok yazdım ama bir de bu antibiotik iğneleri yaptırdıktan sonra bi süre yürüken mesala benim sağ tarafta kalçanın üstünden sağ diz ekleme kadar arka taraftan sızlama oluyor ağrı gibi.sizler de yaşadınız mı böyle şeyler?.ağrı prostatın oldugu yerde yok ve iğneler biteli 3 gün oluyor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

emrasn yazdı:Çok yazdım ama bir de bu antibiotik iğneleri yaptırdıktan sonra bi süre yürüken mesala benim sağ tarafta kalçanın üstünden sağ diz ekleme kadar arka taraftan sızlama oluyor ağrı gibi.sizler de yaşadınız mı böyle şeyler?.ağrı prostatın oldugu yerde yok ve iğneler biteli 3 gün oluyor
Normal bir hafta sonra agri kalmaz. 16 tane iesef az degil. Senin suanda ne sikayetlerin var ?
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

Boşalmadan sonra yanma ve kaşıntı oluyor.tam sertliğe ulaşamıyorum tabi.cinsel isteksizlik eskisi kadar olmasa da var.ara ara testisler ağrı yapıyo daha çok sağdan.bazen gece uyurken prostatın oldugu yer yanıyor ama bunları sürekli yaşamıyorum.dokorun uyguladıgı tedavi de bu yüzden hoşuma gitti yani şu ağrılarımı bi süreklilikten çıkardı.asıl şikayetim şuan cinsellik üzerine ama doktor da bunun ancak bikaç ay sonra düzene girebilicegini söylemişti.tabi bu arada sadece ilaç kullanarak geçirmiyorum vaktimi.spor yapıyorum hergün net 1-2 saat arası koşu bandını yüzde beş eğime alıp tempolu yürüyorum.sıcak oturma filan yaptım bi süre beslenmemi ve uyku düzenimi belli bir düzene soktum
Murtaza75

Mesaj gönderen Murtaza75 »

arkadaslar birseyi gercekten cok merak ediyorum ve birturlu tam cevabini bulamiyorum ..bildigim tum kinolon grubu ilaclardaa prostatit icin 4-6 hafta ihtiyac halinde 12 haftaya kadar yazziyor..ancak ben zafer hocaya gittigimde once 10 iesef pesine iki hafta flexilevo bittikten 10 gunsonra lokosit 20 den 5 e dusunce 5 iesef yine iki kutu flexilevo bittikten 10 gun sonra 2 ye dusunce lokosit ilaci kesti sonraki ay tekrar lokosit 5 e cikinca 3 iesef bir kutu tetradox verdi sonra 1 ayi gecti halen lokosit baktrmadim ancak prostat yanmasi ve testise vuran agrisi baslangic seviyesine gore ortalama %30 larda devam ediyor bazen birgun cok agriyor sonra 4 gun dip seviyede devam ediyor..sunu merak ediyorum acaba bu agrilarin gecmeme sebebi antibiyotikelr belirtildigi gibi uzun sureli kullanmadigimzdan mi ? ve neden hep simdiye kadar 4- hafta yada surekli 12 hafta boyunca degildi iki hafta kullanip ara verip tekrar kullaniyoruz burdaki espri nedir?