- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar candida diyetine başlayalı 4 gün oldu. Ağrılarımda farkedlir derecede azalma var. Şöyle söyleyeyim aklım artık prostatitte değil normal yaşamımı sürdürebiliyorum. Fakat sıfır değilim. Candida dan umutluyum. En azından bu durumda olmamı ozan kardeşime borçluyum. Bu diyet bütün prostatit hastaları için ışık olacak kanaatindeyim.diyete başlayanlar kısa zamanda nasıl olduğunu anlarlar
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Ağrılara kısa vadede en iyi çözüm akupunktur bence
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

londra2015 yazdı:Ağrılara kısa vadede en iyi çözüm akupunktur bence
Akupunkturcu Hakan Eraltan mi?
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

baran yazdı:arkadaşlar ozan ın diyetini uyguluyorum 4 gün oldu
şu an için daha geri dünüş almadım tabi çok erken
yav ozan kardeş ben yoğurdu ve ayranı çok seviyorum onları kestim
şimdi prostatit ile yoğurt arasında kaldım :)))))
hahgisini tercih edeceğimi şaşırdım:)))))
Ev yoğurdu ve evde yapılan kefir ilaç gibi.Ama mayaları da doğal olacak.Market ürününden mayalamayın.
Özellikle kefirde probiyotik sayısı yoğurttan kat kat fazladır..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Candida dieti yapanlara uyarı;
Eğer Candida dietini katı şekilde uygularsanız,3cü gün filan kötüleştiğinizi hissedeceksiniz.Korkmayın.
Buna die-off diyorlar.Yani Candida'ların toplu ölümü.Ölürken de toksin salgılıyorlar ve bu da kendimizi hasta gibi hissetmemize neden oluyor.
Bu dönemde bol su için ve toksinleri idrarla dışarı atın.
Zaten 1-2 gün içinde iyileşmeye başladığınızı hissedeceksiniz..
londra2015

Hakan bey de olur başkası da Onur Aydoğdu da iyi araştırıp karar verin işte bu doktorlar aslında vücut geneline bakıyorlar yazması uzun şimdi bi rahatsızlık varsa bu da kronik bi hal almış sa bence işin temeline inip bağışıklık sistemin den başlanmalıdır normal branj doktoru kronik bi rahatsızlığı çözemez
londra2015

Ben bunu eski forumda akupunktur vesilesi ile anlatmaya çalıştım burda da yazdım arkadaşlar reklamla suçladı beni daha öncede şimdi de bende aslında çok önce detaylı anlatacağım bazı şeyleri malesef gecikmeli yazdı eleştirenler de haklı bu durumdan kendine maddi çıkar sağlamaya çalışanlarda var arkadaşlar şunu diyim kimse ah vah tiplerine girmesin herkes düzelecek eskisinden de daha iyi durumda olacaklar zaten beslenme belirliyor hastalıkları bu diyet aslında hasta olmasak ta yapılması gerek herkese acil sifalar
Galip

Mesaj gönderen Galip »

NeverGiveUp yazdı:Klavyenin tuşları eskidi Bitter'e yazmaktan ağbi ya : )) Akşam iftar olmuş, karnım aç hala adamı ikna edeceğim diye yazıyorum ama yok ikna olmuyor. Itraspor'a bakacagim, hem antibiyotik hem antifungal biraz çelişki ama antibiyotik en nihayetinde bitecek, candida diyeti bir süre daha devam edecek : ) İnşallah çözersin ağbi.

Bu brokolinin 21 günlük kürünü ilk yaptığım zaman 7-8 ay sıfır sorunsuz geçti,kendime dedimki vucudun diğer sorunlarına bakayım dedim tutum özel hastanenin yolunu cildiye ye gittim dedimki hocam benim ayak tırnaklarımın bazıları kalın ve sarımsı oldu (tırnak mantarı) daha önce çok losyon ve tablet kullandım geçmedi dedim
Doktor tamam dedi karaciğerinde herhangi bir sorun varmı dedi,yok dedim hocam dediki ben sana 1 kutu ıtraspor yazıyorum dedi bu bittikten sonra 2 kutu daha yazdır hergün birtane al dedi tırnak losyonunuda ihmal etme dedi

7. günden sonra bu prostatit sorunları azar azar yoklamaya başladı ben tabi bu ilacı hemen kestim 2 aya kalmadan tavan yaptı sardık başa

bu arada tırnaklara çok iyi geldi ayaklarım hiç terlemiyordu tırnak mantarının kuruduğunu yavaş yavaş geçecegini düşünüyordum ama prostat buna müsade etmedi
Itraspor la ilgili böyle bir tecrübe edindim bilginize
Galip

Mesaj gönderen Galip »

bilindiği gibi şöyle de birşey var Never ozan ın dediği gibi bu ıtraspor candida yı canlandırdı ve bendeki şikayetler tavan yaptı
güçlü bir ihtimale benziyor
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Galip yazdı:bilindiği gibi şöyle de birşey var Never ozan ın dediği gibi bu ıtraspor candida yı canlandırdı ve bendeki şikayetler tavan yaptı
güçlü bir ihtimale benziyor
Galip bey,mantar için ya Flucanozol veya Itraspor veriyorlar genellikle.Ama içerikleri farklı.Dr kontrolünde Flucanolü deneyebilirsiniz.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

etrafımda candida ile iç içe yaşayan çok insan var.herkes her istediğini yiyip içiyor.bugünden başlayıp herkesi candida konusunda uyarmam gerekiyor sanırım.sonra prostatit olmasınlar :)

bana ve tıp dünyasına göre kr prostatit hastalığı var.bozulan dokunun sürekli iltihaplanmasından kaynaklanıyor olabilir.tabi biofilmlerde olabilir.bununla ilgili kaynaklarda var nette.mikrop gizli kalmış ve ara ara bizi yokluyor da olabilir.nitekim 20 sene hiç bir tahlilinde bir şey çıkmayıp ama 20 senenin sonunda işin ehli bir doktor tarafından bulunan etkenin tedavi edilmesinden sonra,yani serumla antibiyotikden sonra adamda hiç bir sorun kalmamış.herşeyide gönül rahatlığı ile de yiyip içiyor.bu işin candida ile ilişkisi olsaydı diyetsiz antibiyotikle iyileşme diye bir şey kesinlikle olamazdı.

herkes istediğini düşünmekte serbest,prostat konusunda hiç birimizin net olarak kanıtı yok zaten.

her zaman derim;

doğru doktor+doğru tedavi=sağlık
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Zaten buradaki herkesin ortak sorunu
Doğru Doktor +doğru tedavi = sağlık. Zaten bunu bulamadığı miz için buradayız. Örnek ben bir dönem ananas tüketim ve bir hafta hastalığı unuttum. Candila yi yok etmek gerçekten de çok doğru vi tespit ve benimde bağırsak floramda sıkıntı var o düzelir ise biliyorum ki duzelicem. Örnekte söylediğim gibi ananas yediğim dönemde bağırsak sıkıntı mi atlatmistim çünki ananas posalı bir gıda ve çok yüksek değerde bromelanim içerir. Ve şunuda belirteyim Size belki saçma gelebilir ama tam iki gündür hergün yediğim peynir ı yemiyorum ve süt ürünü kullanmadim bugün cinsel libodo artışı ve ereksoyon da farklılık gördüm. Peynir ve süt ürünleri ni tuketmicem bir dönem bakalım farklılık olacak mı
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Eğer ki şayet farklılık olursa doktora sırf bunun için gidicem arkadaşlar. Prostatit ile ilgili hicbirsey bahsetmicem ve sıkıntım bu bununla alakali test yapılmasını isteyeceğim okadar
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar kefir çok etkili kesinlikle tavsiye ederim.
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen hecked »

Nivergiveup sormak istediğim bir kaç soru var.
Bende diyete başladım diyebilirim bir haftadır.
- sabah uyandığımizda veya gun icinde uyuyup uyandigimizda neden agrilarimiz cok hafifliyor ? Candida meselesinden bakacak olursak sence neden yada bir bağlantısı olabilir mi ?

- yediklerime içtiklerime dikkat etsemde uc dort gun iyi oluyorum ama iş boşalmaya geldiğinde bosalma sonrasi idrardan sonra ağrılar geliyor perinede yanma ağrı .. bosalmadan hemen sonrada yapmıyorum idrari .. ve diger bir konu büyük tuvalet konusu büyük tuvaletten sonra idrar kalmış hissi bir başlıyor prostat mesane tarafida sıkısiyor.

Kabak Çekirdeği tuketiyorum hergun faydalı diyebilirim . Candida olabilecegini bende düşünüyorum cunku. Hastalık baslamadan bi hafta daki surecte hergün mcdonalds buyuk cola midye hergun.. ve mide sorunlariyla başladi soguk alginligida vardi . Neyse ilk soruya nasıl bakabilirz candida acisindan tesekkurler
ABittersweetLi

erdem yazdı:Zaten buradaki herkesin ortak sorunu
Doğru Doktor +doğru tedavi = sağlık. Zaten bunu bulamadığı miz için buradayız. Örnek ben bir dönem ananas tüketim ve bir hafta hastalığı unuttum. Candila yi yok etmek gerçekten de çok doğru vi tespit ve benimde bağırsak floramda sıkıntı var o düzelir ise biliyorum ki duzelicem. Örnekte söylediğim gibi ananas yediğim dönemde bağırsak sıkıntı mi atlatmistim çünki ananas posalı bir gıda ve çok yüksek değerde bromelanim içerir. Ve şunuda belirteyim Size belki saçma gelebilir ama tam iki gündür hergün yediğim peynir ı yemiyorum ve süt ürünü kullanmadim bugün cinsel libodo artışı ve ereksoyon da farklılık gördüm. Peynir ve süt ürünleri ni tuketmicem bir dönem bakalım farklılık olacak mı
bi ara ananas yediğimde bana da faydası olmuştu.peynirde yememek lazım.bana nedense kefir dokunuyor.anlamadım gitti.
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen hecked »

Ayrıca sorun sadece bağırsak değil değil mi ? Prostat da da sorun var yara tarzı bir sorun olabilir . Direk bağırsak dersek pek doğru olmaz ama bağırsak etkiliyor yada Tetikliyor diyebiliriz belki prostati. Peki bu tetiklemeyi ortadan kalktigini dusunursek sorun tamamen cozulecej mi . Bu arada ben büyük tuvalrt konusunu söyle düşünüyorum . Büyük tuvalrt sırasında dışkı prostatin olduğu yere (rektal tuse de dokunulan yere) rektal tuse gibi bir basınç yapıyor ve idrar prostat içinde gidip geldiği için böyle bir sorun cikiyoe idrar geri kacincada prostatdaki yaraya tekrar zarar veriyor. Bunun tek cozumu bence buyumus prostati kucultmek kuculdugy vakit zaten diski oraya baski yapamayacak .. belirtileri arasında bu olanlar icin de yazdim kendi fikrim
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

hecked yazdı:Nivergiveup sormak istediğim bir kaç soru var.
Bende diyete başladım diyebilirim bir haftadır.
- sabah uyandığımizda veya gun icinde uyuyup uyandigimizda neden agrilarimiz cok hafifliyor ? Candida meselesinden bakacak olursak sence neden yada bir bağlantısı olabilir mi ?

- yediklerime içtiklerime dikkat etsemde uc dort gun iyi oluyorum ama iş boşalmaya geldiğinde bosalma sonrasi idrardan sonra ağrılar geliyor perinede yanma ağrı .. bosalmadan hemen sonrada yapmıyorum idrari .. ve diger bir konu büyük tuvalet konusu büyük tuvaletten sonra idrar kalmış hissi bir başlıyor prostat mesane tarafida sıkısiyor.

Kabak Çekirdeği tuketiyorum hergun faydalı diyebilirim . Candida olabilecegini bende düşünüyorum cunku. Hastalık baslamadan bi hafta daki surecte hergün mcdonalds buyuk cola midye hergun.. ve mide sorunlariyla başladi soguk alginligida vardi . Neyse ilk soruya nasıl bakabilirz candida acisindan tesekkurler
Dostum diyete düzenli devam et hepsi zamanla düzelecek ama sabırlı olman gerek. Dışkıdan sonra idrar hissi olağandır, genelde de dışkı sonrası idrar yapılır. Bu normal bir durum dert etme. Kabak çekirdeğinde magnezyum var, her gün bir avuç iyidir. Arada ara ver ama vücudun sürekli ihtiyaç duymasın.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

baran yazdı:arkadaşlar ozan ın diyetini uyguluyorum 4 gün oldu
şu an için daha geri dünüş almadım tabi çok erken
yav ozan kardeş ben yoğurdu ve ayranı çok seviyorum onları kestim
şimdi prostatit ile yoğurt arasında kaldım :)))))
hahgisini tercih edeceğimi şaşırdım:)))))
Kardes yogurt ye ya, yemeyin demedim ki ben bi yerde. Bazılarının alerjisi vs oluyor ya da kabız bırakıyor o yüzden dikkat dedim. Yogurdun faydası var. Ev yogurdu ama. Selçuk agbinin dedigi gibi evde mayalanmıs kefir daha faydalı. Müthiş probiyotik destekler.

NeverGiveUp

ibrahim yazdı:Arkadaşlar candida diyetine başlayalı 4 gün oldu. Ağrılarımda farkedlir derecede azalma var. Şöyle söyleyeyim aklım artık prostatitte değil normal yaşamımı sürdürebiliyorum. Fakat sıfır değilim. Candida dan umutluyum. En azından bu durumda olmamı ozan kardeşime borçluyum. Bu diyet bütün prostatit hastaları için ışık olacak kanaatindeyim.diyete başlayanlar kısa zamanda nasıl olduğunu anlarlar
Ağbi zamanla daha da iyi olacağız ama diyete sadık kal..

NeverGiveUp

Galip yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Klavyenin tuşları eskidi Bitter'e yazmaktan ağbi ya : )) Akşam iftar olmuş, karnım aç hala adamı ikna edeceğim diye yazıyorum ama yok ikna olmuyor. Itraspor'a bakacagim, hem antibiyotik hem antifungal biraz çelişki ama antibiyotik en nihayetinde bitecek, candida diyeti bir süre daha devam edecek : ) İnşallah çözersin ağbi.

Bu brokolinin 21 günlük kürünü ilk yaptığım zaman 7-8 ay sıfır sorunsuz geçti,kendime dedimki vucudun diğer sorunlarına bakayım dedim tutum özel hastanenin yolunu cildiye ye gittim dedimki hocam benim ayak tırnaklarımın bazıları kalın ve sarımsı oldu (tırnak mantarı) daha önce çok losyon ve tablet kullandım geçmedi dedim
Doktor tamam dedi karaciğerinde herhangi bir sorun varmı dedi,yok dedim hocam dediki ben sana 1 kutu ıtraspor yazıyorum dedi bu bittikten sonra 2 kutu daha yazdır hergün birtane al dedi tırnak losyonunuda ihmal etme dedi

7. günden sonra bu prostatit sorunları azar azar yoklamaya başladı ben tabi bu ilacı hemen kestim 2 aya kalmadan tavan yaptı sardık başa

bu arada tırnaklara çok iyi geldi ayaklarım hiç terlemiyordu tırnak mantarının kuruduğunu yavaş yavaş geçecegini düşünüyordum ama prostat buna müsade etmedi
Itraspor la ilgili böyle bir tecrübe edindim bilginize
Galip eyvallah bilgi aktarımı için.

NeverGiveUp

ABittersweetLi yazdı:etrafımda candida ile iç içe yaşayan çok insan var.herkes her istediğini yiyip içiyor.bugünden başlayıp herkesi candida konusunda uyarmam gerekiyor sanırım.sonra prostatit olmasınlar :)

bana ve tıp dünyasına göre kr prostatit hastalığı var.bozulan dokunun sürekli iltihaplanmasından kaynaklanıyor olabilir.tabi biofilmlerde olabilir.bununla ilgili kaynaklarda var nette.mikrop gizli kalmış ve ara ara bizi yokluyor da olabilir.nitekim 20 sene hiç bir tahlilinde bir şey çıkmayıp ama 20 senenin sonunda işin ehli bir doktor tarafından bulunan etkenin tedavi edilmesinden sonra,yani serumla antibiyotikden sonra adamda hiç bir sorun kalmamış.herşeyide gönül rahatlığı ile de yiyip içiyor.bu işin candida ile ilişkisi olsaydı diyetsiz antibiyotikle iyileşme diye bir şey kesinlikle olamazdı.

herkes istediğini düşünmekte serbest,prostat konusunda hiç birimizin net olarak kanıtı yok zaten.

her zaman derim;

doğru doktor+doğru tedavi=sağlık
Sevgili Bitter, ne inat adamsın : ) Candidayla sadece senin çevrende değil, herkes iç içe yaşıyor. Beşikten mezara. Sorun bu zıkkımın artması. Evet uyarsan fena olmaz çünkü bağırsak floralarında bu mantar çoğalırsa prostatit semptomları yaşarlar.

Yalnız lütfen rica ediyorum sen diyet yapma. Antibiyotik al.. Antibiyotikler çok önemli, bir iltihabı antibiyotik çözer.. Gün içinde 8-10 tane al ki garanti olsun..

ABittersweetLi

diyet yapmıcam zaten :) valla herkesin candidası artar dönem dönem.ama kimse prostatit olmaz.artığında da google görsellerden candida yazıp bakabilirsiniz vücutta ne gibi değişikliklere neden olduğuna.

o kadar antibiyotiğe gerek yok.uygun dozlarda uygun antibiyotikler :)
NeverGiveUp

ABittersweetLi yazdı:diyet yapmıcam zaten :) valla herkesin candidası artar dönem dönem.ama kimse prostatit olmaz.artığında da google görsellerden candida yazıp bakabilirsiniz vücutta ne gibi değişikliklere neden olduğuna.

o kadar antibiyotiğe gerek yok.uygun dozlarda uygun antibiyotikler :)
Herkesin candidası dönem dönem artar. Sonra bağışıklık sistemi bunu temizler. Fakat arada iki kutu cipro çaktıysan iyiden iyiye coşar. Ağız florasında candida ve bağırsaklardaki candida çok başka semptomlar verir.

Ama tekrar söylüyorum, ne candidası ya, bırak bu işleri.. Anti-biyotik. Bak adı üzerinde, yaşam karşıtı ilaçlardır aslolan.. Sen onlardan kullan. (Tam tersini söylüyorum ki belki yaparsın diye) :lol:

ABittersweetLi

iyi taktik :) antibiyotik candır :P