- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
londra2015

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen londra2015 »

Benim dünya sağlık ürünleri almanın asıl sebebi bitkisel ilaçların içeriği yani ugrasmak istemedim limon mu sarımsak mi brokoli mi soğan mi ürünlerin içeriğinde hepsi var diye aldım ekmek ünlü mamul tatlı yemedi m önce bağırsaklar düzeldi sonra iyileşme oldu ama cinsellik en son düzeldi nedense bu hastalıkta ben de en son en güç cinsellik Düzel di
londra2015

Bu iş sabır işi o kesinnnnnn
londra2015

Sorun bağırsaklarrrrrr
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Kesinlikle öyle. Londra, senin bu akupunktur olayı ne ? Candidayla ne gibi bir baglantisi var ya da. Netten bulduğum vajinasında ve bağırsaklarında candida bulunan kadın da akupunktur uzmanına görünmüş düzenli olarak çünkü.. Bağlantısı ne bilmek istedim.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Bence bairsaklatdaki hareketide bozan yine bu bizim sinir ve kaslar ne ilduysa cumartesi gunu moralimi bozan bi sey oldu o gun iyiydim pazar sabahi bi kalktim allah suprapubik diye adlandirilan karnin asagisindaki ucgen bolge killanan yer ve biraz daha genisce cevresi sanki sogukta kalmista omzum tutulmus gibi tutulmus tutuk sem sert icine cokmus ne cis yapabiliyom ne de kaka iki gundur osuramiyom bile bazi bolgelerde bairsak faaaliyeti durur yavaslar oradaki kakakada ilerlemez tikanikliga yol acarmis ayni bu olay sonra parca parca diskilama durumu kolonoskopu yaptiran arkadaslarla konustum abi onden mushil ixip trmizleyince tikanuklikta geciyo hoca neyi goreecek temiz diyo kanser manser degiliz onu biliyoz zaten bairaak hastasi degiliz sinirsell bi sey bendeki dun o kadar ugrastim yurudum yok illa ishal yapan bi seyle acacan bairsaklari ananas yedim omu yapti bilmiyorum dogrusu stres sifir olacakta hayat bi stres basli basina nasil olacak of of
prostatiniseveyim

Londra kardesim genel bitkisel cozumle iyi olmus dunya sagligi komple senemis galiba yada ozellikle sadec candidanin mi uzerine girtin sana candida teshisi koyan oldu.mi
prostatiniseveyim

Aq mairsaklari cinselligide etkiliyor ultrason ceken adam tam agriyi buluyor hoca ne var orsa diom sol taraf bairsak var dedi
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

londra2015 yazdı:Benim dünya sağlık ürünleri almanın asıl sebebi bitkisel ilaçların içeriği yani ugrasmak istemedim limon mu sarımsak mi brokoli mi soğan mi ürünlerin içeriğinde hepsi var diye aldım ekmek ünlü mamul tatlı yemedi m önce bağırsaklar düzeldi sonra iyileşme oldu ama cinsellik en son düzeldi nedense bu hastalıkta ben de en son en güç cinsellik Düzel di
dünya sağlık ürünlerin arasında cinsel gücü arttırıcı bir ilaçta var.cinselliğin düzelmesi normal.diğer ilaçların yarattığı etkiler belli sonuçta p2000 filan normalde prostat büyümesinde kullanılan bir takviye.
manilafortuna

Mesaj gönderen manilafortuna »

Selam . NeverGiveUp söyler misin sperm lerin önceleri kati.,yoğun ve az mi çıkıyordu? Su an sperm kalitenin arttı mi? Spermleri artırmak için ne önerisin? Bir yerde yazmıştın ama bulamadım ben
NeverGiveUp

manilafortuna yazdı:Selam . NeverGiveUp söyler misin sperm lerin önceleri kati.,yoğun ve az mi çıkıyordu? Su an sperm kalitenin arttı mi? Spermleri artırmak için ne önerisin? Bir yerde yazmıştın ama bulamadım ben
Corek otu yagi..

Merhaba
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Merhaba »

Kardeşim iyi olduğuna sevindim geçmiş olsun.
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

Nohut.kefir.patetes
bunlar candida diyetinde yenmeli mi ..yenmemeli mi
farkli gorusler okudumda
NeverGiveUp

kenanankara yazdı:Nohut.kefir.patetes
bunlar candida diyetinde yenmeli mi ..yenmemeli mi
farkli gorusler okudumda
Kenan bence patates yenmeli. Sorun yok hatta iyi dahi gelebilir. Cunku bence en iyi karbonhidrat kaynagi ve candidanin isine yaramaz. Candidayi seker besler dostum. Vucut seker bulamadiginda da unlu gidayi sekere cevirir.

Nohut ve fasulye anlik siskinlik yaparak rahatsiz edici olabilir.

Kefir de bazilarini kabiz birakiyo bazilarini birakmiyo.. Denenebilir.

merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Patates nisasta deposu yani bir nevi seker deposu. Ozellikle seker hastalari fazla tuketiklerinde kan sekerlerinde yukselme meydana geliyor diye biliyorum ben. Ama ozan candida diyetinde zararini gormediyse denenebilir.
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Bilgim yok ama eger nohutta yasaksa bence leblebi cesitleride yasak olmali sonucta leblebide nohutgillerdendir.
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

Meraba arkadaşlar Ozan kardeşimin yazdıgı yazı prostatit ile alakalı bugune kadar ki en faydalı yazı bence en ince ayrıntısına kadar okunmalı ben şu an cok iyiyim bu işin çözümü spor diyet ve hastalık düşüncesnden yani stresten uzaklaşmada yatıyor yan rahatsızlıkları ve candida illetini asla unutmayın candida konusuna yönelmemi sağlayan çok önceden bu testten bahseden Selçuk Abi idi Allah ondan razı olsun bu konuda en tecrübelimiz o dur kendinize dikkat edin Allah şifa versin...
NeverGiveUp

Arkadaslar, candida kurallarinda "sofra sekeri iceren gidalar" diyor. Nisasta bunlara dahil degil. Kan sekeriyle ilgili evet ama mantari tetiklemez yani. Ayrica cok iyi karbonhidrat kaynagidir, bodyciler bilir ve yogunlukla tuketirler.

Diger kural da unlu gidalar, leblebi ya da nohut unlu bir gida mi? Degil..

Cengo'ya dair kafasinda soru isareti olan arkadaslar icin kendisi cevaplamis zaten sagolsun benim soylemek istediklerimi..

NeverGiveUp

prostatiniseveyim yazdı:Aq mairsaklari cinselligide etkiliyor ultrason ceken adam tam agriyi buluyor hoca ne var orsa diom sol taraf bairsak var dedi
Aynen öyle agbi, sol kısımda o bahsettiğin yerde kalın bağırsaklar var. Bağırsak bağırsak duyuramıyoruz sesimizi : ) Sorun ordan kaynaklanıyor, sinir ve kas sistemindeki arızaların tetikleyicisi orası. Sinirden kastan bağırsak zarar görmüyor, bağırsaktan sinir ve kas sıkıntıya giriyor. C.tesi iyi pazar kötü olman vs bir iyi bir kötü de o dönemdeki beslenme alışkanlığınla ilgili işte. Zorluyosun yediğinle içtiğinle bağırsakları, o da sana al o zaman ağrı sancı cinsellik idrar sıkıntısı diyor. Olay bu.

selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

CANDIDA YASAK YIYECEKLER LİSTESİ;

1.ŞEKERLER;
Şeker,bal,şurup,laktoz,
sakaroz,fruktoz,çikolata, alkolsüz içecekler,melas, yapay tatlandırıcılar (örneğin Asulfame, Nutra-Sweet)
Xylitol veya Stevia’yı deneyin!

2.ALKOLLÜ İÇKİLER;
Hepsi.

3.TOPRAK ALTI YETİŞEN SEBZELER;
Patates.

4.TAHILLAR;
Buğday, çavdar, yulaf veya arpa,beyaz ekmek, çavdar ekmeği, makarna
Mısır,patlamış mısır ve mısır yan ürünleri

5.MEYVALAR;
Taze Meyve,kurutulmuş meyve,konserve meyve,
meyve suyu.

6.ETLER;
Salam gibi işlenmiş etler, sucuk, pastırma ve sosisli sandviç, Vakumlu veya Füme etler

7.BALIKLAR;
Somon ve sardalya balığı hariç tüm balıklar, Tüm kabuklu deniz ürünleri

8.SÜT ÜRÜNLERİ;
Tereyağı, kefir ve yoğurt hariç tüm süt ve peynir ürünleri

9.İÇECEKLER;
Kahve,Siyah ve Yeşil Çay,
soda,Enerji içecekleri,Spor içecekleri,Malt içecekler,
Meyve Suyu (taze veya ambalajlanmış)

10.KURUYEMİŞLER;
Kaju,yer fıstığı,antep fıstığı

11.BAKLAGİLLER;
Fasulye ve diğer baklagiller, Tüm Soya ürünleri,
Mantarlar

12.SOSLAR;
Ketçap,mayonez,hardal, soya sosu

13.SİRKELER;
Organik Elma sirkesi dışındaki tüm sirkeler.

14.YAĞLAR;
Fıstık yağı,Pamuk tohumu yağı,mısır yağı,Soya yağı,
margarin
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

CANDIDA DİETİ SERBEST YIYECEKLER LİSTESİ;

1.SEBZELER;
Enginar,avokado,brokoli,brüksel lahanası,
lahana,karnabahar,kereviz,salatalık,
patlıcan,Sarımsak (çiğ),taze fasulye,
pırasa,Marul (her türlü),bamya,zeytin,
soğan,biberler,turp,Lahana turşusu (ham),
ıspanak,pazı,domates,şalgam,kabak

Sebzeleri ham,buharda pişirilmiş veya kızartılmış yiyin.

2.YOĞURT KÜLTÜRLERİ;
Yoğurt,probiyotikler,kefir

3.ETLER;
Sığır eti,kuzu,yumurta

4.BALIKLAR;
Hamsi,sardalya,somon

5.KURU YEMİŞLER;
Badem,Hindistan cevizi sütü (şekersiz), fındık,çam tohumu,Kabak Çekirdeği,
Ayçekirdeği,ceviz

6.TAHILLAR;
Karabuğday,kahverengi pirinç

7.BİTKİLER VE BAHARATLAR;
Fesleğen,karabiber,kırmızı biber,tarçın,
karanfil,kimyon,dereotu,sarımsak,
zencefil,küçük hindistan cevizi,biberiye,
tarhun otu,kekik,zerdeçal

8.YAĞLAR;
Zeytinyağı,Tahin,Kabak çekirdeği yağı,
badem yağı,ayçiçeği,Hindistan cevizi yağı,
Organik tereyağı

9.ORGANİKLER;
Karabiber,Deniz Tuzu,Limon Suyu, organik elma sirkesi

10.İÇECEKLER;
Tarçın Çayı,Karanfil Çayı,papatya çayı,Nane Çayı,Zencefil Çayı,Meyan Çay
Kekik yağı,Hindiba kökü, aynı zamanda büyük bir prebiyotiktir. (% 20 İnsülin içerir),
NeverGiveUp

Sen benden insafsız çıktın Selçuk ağbi : )) Kaynak farkı oluyor galiba ama ben yasak yazdığın bazı gıdaları tüketiyorum, bir zararını da görmedim.

selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Candida diyeti çok katıdır :) Bende bir Candida dosyası var aklın durur.Ama çay tiryakiliğim yüzünden yapacak iradeyi gösteremedim :)
NeverGiveUp

Sonuca götürebileceğini düşünüyor musun peki, ne diyorsun bu hususta? Bahsettiklerinin bir kısmı ileri boyutta candida diyeti için olabilir. Yani hayati organları etkileyen mantar sendromları için.. Örneğin otizmin de candida sebebiyle kaynaklandığı söyleniyor. Doğum esnasında ya da sonrasında bilinsçiz antibiyotikler yüzünden, beslenme tarzı yüzünden vs... Benim yeğenim otistik ve şimdi kendim rahatladım çok şükür, onun için araştırma yapıyorum. Ve bu çocukta da kullanılmış kulak iltihabı sebebiyle.

Aralarında beni de en çok çay zorluyor diyebilirim ağbi : ))

selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Ozanım,ben ilk 2 antibiyotik küründen sonra Candida'nın varlığını öğrendim.Doktorların her ne kadar Candida'yı ilk defa duyuyormuş gibi olmalarına ve es geçmelerine rağmen,o günden beri araştırıyorum.
Sonu -it'le biten her hastalığın nedeninin Candida olduğunu düşünüyorum.Hatta Kanser'in nedenini de mantarlara bağlıyorum.Bu nedenle de tedavi edilemiyor zaten.
İtalyan bir doktor,pH'ı 7.36nın üstüne çıkarıp,immün sistemin çalışmasını sağlıyor ve pH'ı yükseltmek için hastalarına sodyum bikarbonatla kanser tedavisi yapıyor.
Kanser hastalarına kemoterapi yapmadan önce şekerli su içirilir.Amaç kanser hücrelerinin(bana göre mantarların) bir araya toplanmasını sağlamaktır.

Çok sıkı diyet yapılırsa,2-3 gün sonra kişi birden fenalaşır.Nedeni die-off denilen mantarların birden ölmesi ve ölürken de vücuda toksin salmalarıdır.Bu geçici bir durumdur.Daha sonra iyileşme dönemi başlar..

Sonuç olarak,sıkı bir candida diyetiyle,prostatit de dahil birçok hastalığın iyileşeceğine inanıyorum..
NeverGiveUp

Ağbi müthiş bir özetleme olmuş, kelimesi kelimesine katılıyor; görüyor ve artırıyorum: Özellikle alerjik reaksiyon sonucu sonu -it'le biten her enfeksiyonun sorumlusu candida. Bunun dışında Aids de vücuda ilk mantarla saldırıyor. Aids'e bugün artık direkt ölümcül bir hastalık değil; bağışıklık sistemini yok eden ve zamanla öldüren kronik bir hastalık olarak bakılıyor. Bu sistemi çökerten ilk ve en güçlü saldırı candida'dan geliyor.

Bizim şansımız bana göre şuradan kaynaklanıyor; bağırsaklar müthiş organlar. Zaman içerisinde kendini en hızlı toparlayabilen en güçlü organ. Ve bu semptomların da bağırsak kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ben sadece 15 günlük bir diyetle sıfıra yakın bir yerdeyim. Ki söylediğim gibi yazdığın listenin tamamını uygulamamış olmana rağmen. Bu sebeple zaman içerisinde bu rahatsızlığın çözülebileceğini düşünüyorum. Çünkü bunu göz önünde bulundurarak iyileşen insanlar da var. Bu umudumu iyiden iyiye güçlü kılıyor.

Hatta Selçuk ağbinin verdiği listeyi hayat boyu uygulayarak ab-ı hayat içmiş gibi oluyorsunuz,
ölümsüzlüğü yakalayabiliyorsunuz kıyamete kadar : ))) Bu işin şakası elbette. Fakat sadede gelirsek, yazdıkların ilaç gibi geldi ağbi, eyvallah.