Ödem ve Doku Hasarı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Umutturyasamak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Ödem ve Doku Hasarı

Mesaj gönderen Umutturyasamak »

Agahk yazdı:Herkese merhaba. Prostattaki ödem ve doku hasarı için neler yapıyorsunuz? Farklı farklı başlıklar açılmış bu konuda fakat karışık. Bu başlık altında ödemi ve doku hasarı için çözüm üretenler yorum yaparsa sevinirim. Hastalığın zor kısmı burası sanırım. Teşekkürler şimdiden.
Doku hasarı için ne yapmak gerekiyor dokuda yara var bnm zamanla vücüt kendini tamir eder mi doku nasıl yenilenir ozon tedavisi hücreleri yeniliyor fayda eder mi
Umutturyasamak

Doku hasarı çok sıkıntılı hiç geçmeyen sabit bir ağrı boşaldıkça ağrı artıyor doku kendini yenileyemiyor boşalmamak lazım galiba ama ne kadar sürecek bilmiyorum
Umutturyasamak

Boşalınca tekrar doku bozuluyor başa sarıyor galiba zamanla düzelir inş Allah herkese şifa versin bir umuttur yaşamak
Umutturyasamak

sedat6788 yazdı:Iyi gunler hocam bende ayni dertten muzdaribim loko 1 2 oldu ama ödem ve doku hasari tabi ki devam etmekte forumda bu konuyla ilgili oldukça yazi var ama bilen abilerim kardeslerim en kisa yoldan detaylandirip yazarlar ise cok memnun olurum bende
Bnmde bakterilerim bitti enfeksiyon geçti ama doku hasarı devam ediyor hasarlı yerde sürekli az derece bir ağrı mevcut
sedat6788
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen sedat6788 »

Tamam hocam bilgi icin teşekkür ederim
Agahk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Agahk »

Umutturyasamak yazdı:Boşalınca tekrar doku bozuluyor başa sarıyor galiba zamanla düzelir inş Allah herkese şifa versin bir umuttur yaşamak
Hocam ben de boşalınca testislerde hafif yanmalar oluyor bunun sebebi doku hasarı mı?
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

Umutturyasamak yazdı:Boşalınca tekrar doku bozuluyor başa sarıyor galiba zamanla düzelir inş Allah herkese şifa versin bir umuttur yaşamak
Bende de bosalinca idrarda hafif yanma oluyor ama sonra geçiyor sebep ne bende anlamadim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sekolas yazdı:
Bende de bosalinca idrarda hafif yanma oluyor ama sonra geçiyor sebep ne bende anlamadim
Sebebi prostatta hala inflamasyon olmasi. Ejekülasyon esnasinda prostat irrite oluyor.
Agahk

Mesaj gönderen Agahk »

kadir yazdı:
sekolas yazdı:
Sebebi prostatta hala inflamasyon olmasi. Ejekülasyon esnasinda prostat irrite oluyor.
Kadir abi, bu durumda uzun süre yapılmamalı mı yoksa belirli bir düzen aralığında yapılmalı mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Agahk yazdı:
kadir yazdı:
sekolas yazdı: Bende de bosalinca idrarda hafif yanma oluyor ama sonra geçiyor sebep ne bende anlamadim
Kadir abi, bu durumda uzun süre yapılmamalı mı yoksa belirli bir düzen aralığında yapılmalı mı?
Belirli bir duzende yapilmali. Yapmadan insan duramiyor zaten. Durabildiginiz kadar durun.
Agahk

Mesaj gönderen Agahk »

kadir yazdı:
Agahk yazdı:
kadir yazdı: Sebebi prostatta hala inflamasyon olmasi. Ejekülasyon esnasinda prostat irrite oluyor.
Belirli bir duzende yapilmali. Yapmadan insan duramiyor zaten. Durabildiginiz kadar durun.
Öyle abi, teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Agahk yazdı:
kadir yazdı:
Agahk yazdı: Kadir abi, bu durumda uzun süre yapılmamalı mı yoksa belirli bir düzen aralığında yapılmalı mı?
Öyle abi, teşekkür ederim.
Rica ederim.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

kadir yazdı:
sekolas yazdı:
Kadir abi Doktor enflamasyon bitti dedi ama lökosit 0 çıkınca
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sekolas yazdı:
kadir yazdı:
sekolas yazdı: Bende de bosalinca idrarda hafif yanma oluyor ama sonra geçiyor sebep ne bende anlamadim
Kadir abi Doktor enflamasyon bitti dedi ama lökosit 0 çıkınca
Lokosit ve patojen sıfirlansa bile enfeksiyon biter ama mikropsuz inflamasyon uzun sure devam eder. Bunun icin zaten yasam tarziniz ve yapilacaklar forumda yazıli kardesim. Doku hasari sureci diye bilgiler mevcut.
Umutturyasamak

Sağ testis altımda sabit bir ağrı var kadir abi porostat doku hasarı diye tahmin ediyorum sonuçlarımda enfeksiyon yok vardı geçti doku hasarı geçer mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umutturyasamak yazdı:Sağ testis altımda sabit bir ağrı var kadir abi porostat doku hasarı diye tahmin ediyorum sonuçlarımda enfeksiyon yok vardı geçti doku hasarı geçer mi
Doku hasari iyilesmesi geçer fakat yaşam tarzı, spor, egzersiz, beslenme, vitamin ve mineral kullanımi, cinsel hayat, dogal antienflamatuar gıda kullanımi ile alakali bu sureç. Iyilesme hızi bu etkenlere bagli.
Umutturyasamak

Kadir abi cinsel perhiz yapıyorum doku kasılmasın diye sıcaksuya oturuyorum doku rahat etsin yorulmasın diye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umutturyasamak yazdı:Kadir abi cinsel perhiz yapıyorum doku kasılmasın diye sıcaksuya oturuyorum doku rahat etsin yorulmasın diye
Evet cinsel perhiz ve sicak su inflamasyon icin iyi geliyor. Sogukta durmak, soguk yere oturmak, islak mayoyla durmak inflamasyonu arttiriyor. Sıcak iyi gelir. Ayaklarida sicak tutmak gerek.
burhanmrt

Mesaj gönderen burhanmrt »

Kadir abi ben de cinsel perhis yaptığımda çok iyi geliyor rahatsızlıkların bitiyor sıcak suya oturmada iyi geldi dr antibiyotik verdi ama hiç etkisi yok acaba bende sadece doku hasarımı var ve ben bu şekilde 1 yılda dokuyu ilaçsız iyileştirebilirmiyim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

burhanmrt yazdı:Kadir abi ben de cinsel perhis yaptığımda çok iyi geliyor rahatsızlıkların bitiyor sıcak suya oturmada iyi geldi dr antibiyotik verdi ama hiç etkisi yok acaba bende sadece doku hasarımı var ve ben bu şekilde 1 yılda dokuyu ilaçsız iyileştirebilirmiyim
Tahlillerde bir şey cikmiyorsa antibiyotik kullanmaya gerek yok . Cinsel perhiz genellikle iyi gelir. Patojen varsa duyarli antibiyotik kullanilmali.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
burhanmrt yazdı:Kadir abi ben de cinsel perhis yaptığımda çok iyi geliyor rahatsızlıkların bitiyor sıcak suya oturmada iyi geldi dr antibiyotik verdi ama hiç etkisi yok acaba bende sadece doku hasarımı var ve ben bu şekilde 1 yılda dokuyu ilaçsız iyileştirebilirmiyim
Tahlillerde bir şey cikmiyorsa antibiyotik kullanmaya gerek yok . Cinsel perhiz genellikle iyi gelir. Patojen varsa duyarli antibiyotik kullanilmali.
Yasam tarzina dikkat edersen 1 yilda toparlarsin.
Ahm

Mesaj gönderen Ahm »

igozukara yazdı:
Agahk yazdı:
igozukara yazdı:
Ödemin bana gore tek caresi masaj, ben birsuru sey kullandim fayda etmedi, 2-3 guzel basajla odem kalmadi. Size tavsiyem kendiniz masaj yapmayi ogrenin, duzenli masaj yapin. Doku hasarina gelince, o konu biraz muamma, fakat enefksiyon yok ise eğer, kabak cekirdegi, bromelain, çinko vs öneriliyor, forumda yaziyor bakarsiniz.
Teşekkürler. Doktor enfeksiyon bitti, ödem var dedi. Masajı kendim beceremem. Hangi sıklıkla masaj yapıyorsunuz? Masaj yapan bir doktor bulup yaptırayım.
Haftada 1-2 yapıyorum, iyilestikce zamanla azaltirim. Guzel masaj yapan bir doktor bulun oyleyse, bende beceremedim defalarca denedim ama sonunda çözdüm işi suan cok kolay yapiyorum. Kendin öğrenmen en iyisi bence arastir.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Ahm yazdı:
igozukara yazdı:
Agahk yazdı:
Teşekkürler. Doktor enfeksiyon bitti, ödem var dedi. Masajı kendim beceremem. Hangi sıklıkla masaj yapıyorsunuz? Masaj yapan bir doktor bulup yaptırayım.
Haftada 1-2 yapıyorum, iyilestikce zamanla azaltirim. Guzel masaj yapan bir doktor bulun oyleyse, bende beceremedim defalarca denedim ama sonunda çözdüm işi suan cok kolay yapiyorum. Kendin öğrenmen en iyisi bence arastir.
Kadir abi, kroniklesen hastalarin doku iyilesmesi gec mi oluyor,
Lokosit sifirlandiginda yuzde 70 iyilestim ama 1 yildir ayni seviyedeyim. Hic unutturmayacak mi bu hastalik.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
Ahm yazdı:
igozukara yazdı:
Kadir abi, kroniklesen hastalarin doku iyilesmesi gec mi oluyor,
Lokosit sifirlandiginda yuzde 70 iyilestim ama 1 yildir ayni seviyedeyim. Hic unutturmayacak mi bu hastalik.
Benim iki sene surmustü inflamasyon sureci kardesim. Tabi bu sureç kisiye göre degisir, tedavi yontemi ve yasam tarzi ile alakali.
Umutvardir

Mesaj gönderen Umutvardir »

@Kadir abi shu an durumun nasil? Yani libido olarak ve genel olarak. Diyet olarak nasil besleniyorsun? Vitamin takviyesi olarak neler kullaniyosun? Yani iyileshdikten sonrada tatli coffein fln kullanmak yokmu? Ben diyetle daha iyi oldugumu goruyorum. Ama iyileshince bozuyorum. 1 ay fln suruyo. Diyeti en az 6 8 ay uygulamak lazim. Yoksa basha sariyo bi sure sonra. Tatli krizleri fln biraz zorluyo))
Ey iman edenler, sabr ederek ve namaz kilarak Allahtan yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. Bakara 153.