Mycoplasma genitalium yardım!!!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
fyasko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mycoplasma genitalium yardım!!!

Mesaj gönderen fyasko »

Arkadaşlar merhaba,
ben yaklasik 1 yildir bu lanet sorunu yasamaktayim.korunmasız girdigim oral ilişki sonrasında bu bakteriyi kaptığımı düşünüyorum.1 yıl önce penis akıntısı, idrar da yanma ve nadir olmakla beraber kaşıntı sorunu yasıyordum.bu bi sene içerisinde 5 tane üroloji doktoru değiştirdim 4 kere pcr testi yaptirdim bu pcr test sonuclarinda sadece Mycoplasma genitalium(positive) cıktı diger tum bakteriler negative.tum degistirdigm üroloji doktorlari bunlara prof.dr da dahil Mycoplasma genitalium(positive) i dikkate almadilar kimisi sen rüyalanmıssın dedi kimisi psikolojin bozulmus dedi.bu bir yil icersinde kullandigim antibiyotikleri son kullanım sırasına göre belirtiyorum;
-Avelox 400mg 2 kutu(şuan kullanmaktayim)
-Tarivid 400mg 8kutu
-Tetradox 3 kutu
-Mododoks2 kutu
-Zitrotek 500mg 2kutu
-Monodoks 1 kutu
-Tavanic 1 kutu
-Monodoks 1 kutu
-Rulid 300mg 1Kutu
-Cipro 2kutu

Gelişim lab da son yaptirdigim pcr testinde Mycoplasma genitalium positive cikti ve lab doktoru avelox 400mg önerdi aslında arastirmalarim sonucunda Moksifloksasin gurubu antibiyotiklerin bu bakteriyi yok ettigini okudum ingiltere de yapilan arastirmalarin dökümanlarini bulup okudum doktora da bu ilaci yazmasini rica ettim oda zaten avelox yazicakmis.umarım bu sefer bu bakteriden kurtulup normal hayatima geri dönebilirim.psikolojim artk sınırda ne yapmam lazım nasıl çözücem bu sorunu artık bilemiyorum.forum bu konuda inanılmaz büyük bir kaynak bu konuda problem yaşayan arkadaslardan veya ne yapmam konusunda bilgilendircek arkadaslardan yardım istiyorum lütfen yardım edin.son olarak korunarak girilen iliskilerde(kondom) bu bakteri yi karsi tarafa bulastirmamiz mumkun mu?
tesekkur ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Mycoplasma genitalium yardım!!!

Mesaj gönderen kadir »

fyasko yazdı:Arkadaşlar merhaba,
ben yaklasik 1 yildir bu lanet sorunu yasamaktayim.korunmasız girdigim oral ilişki sonrasında bu bakteriyi kaptığımı düşünüyorum.1 yıl önce penis akıntısı, idrar da yanma ve nadir olmakla beraber kaşıntı sorunu yasıyordum.bu bi sene içerisinde 5 tane üroloji doktoru değiştirdim 4 kere pcr testi yaptirdim bu pcr test sonuclarinda sadece Mycoplasma genitalium(positive) cıktı diger tum bakteriler negative.tum degistirdigm üroloji doktorlari bunlara prof.dr da dahil Mycoplasma genitalium(positive) i dikkate almadilar kimisi sen rüyalanmıssın dedi kimisi psikolojin bozulmus dedi.bu bir yil icersinde kullandigim antibiyotikleri son kullanım sırasına göre belirtiyorum;
-Avelox 400mg 2 kutu(şuan kullanmaktayim)
-Tarivid 400mg 8kutu
-Tetradox 3 kutu
-Mododoks2 kutu
-Zitrotek 500mg 2kutu
-Monodoks 1 kutu
-Tavanic 1 kutu
-Monodoks 1 kutu
-Rulid 300mg 1Kutu
-Cipro 2kutu

Gelişim lab da son yaptirdigim pcr testinde Mycoplasma genitalium positive cikti ve lab doktoru avelox 400mg önerdi aslında arastirmalarim sonucunda Moksifloksasin gurubu antibiyotiklerin bu bakteriyi yok ettigini okudum ingiltere de yapilan arastirmalarin dökümanlarini bulup okudum doktora da bu ilaci yazmasini rica ettim oda zaten avelox yazicakmis.umarım bu sefer bu bakteriden kurtulup normal hayatima geri dönebilirim.psikolojim artk sınırda ne yapmam lazım nasıl çözücem bu sorunu artık bilemiyorum.forum bu konuda inanılmaz büyük bir kaynak bu konuda problem yaşayan arkadaslardan veya ne yapmam konusunda bilgilendircek arkadaslardan yardım istiyorum lütfen yardım edin.son olarak korunarak girilen iliskilerde(kondom) bu bakteri yi karsi tarafa bulastirmamiz mumkun mu?
tesekkur ederim.
Gecmis olsun kardesim, miko ve üro ikilisi bendede vardı.Yaptirdigim antibiogram sonucunda duyarli antibiyotik kullandim ve negatife dönmüştü. Bu ikili patojenin onlarca suşu var. Sabit bir duyarli antibiyotik yok. O yuzden duyarliyi tespit etmeni öneririm. Tedavi olurken partnerinizde eşzamanlı tedavi olması gerekir. Ayrica korunmalisiniz.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

antibiyogram testi kultur de ortaya cıkıyor mu? yoksa pcr gibi antibiyogram testini ayri mi yaptirmam gerekiyor.siz sikayetleriniz den kurtuldunuz mu?suan avelox kullanıyorum 3.gündeyim umarım sikayetlerim son bulur simdlik bi yan etki yapmadi sadece uykusuzluk yapiyor dr gece yatmadan almamı söyledi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fyasko yazdı:antibiyogram testi kultur de ortaya cıkıyor mu? yoksa pcr gibi antibiyogram testini ayri mi yaptirmam gerekiyor.siz sikayetleriniz den kurtuldunuz mu?suan avelox kullanıyorum 3.gündeyim umarım sikayetlerim son bulur simdlik bi yan etki yapmadi sadece uykusuzluk yapiyor dr gece yatmadan almamı söyledi.
Antibiogram testi için oncelikle kültür yaptirmaniz gerekir prostat sıvısından, idrar ve meniden. Patojen bulundugu taktirde antibiyotik duyarlilik testi yapilir.
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

abi tam olarak onun adi antibiyogram mı bilemedim ama kultur testi sonucunda dr vucunda enfeksyon yok hersey olması gerektigi gibi deyip beni yolladi ben guvenmedigim icin pcr yaptirdim tekrar onda da Mycoplasma genitalium positive ckti testi gelisim lab da yaptirdim lab doktoru kroniklesmis artık bu baya antibiyotik kullanmissin dedi 14gunluk avelox yazdi suan 1 kutuyu bitirdim sikayetlerim biraz azaldi.bu 2. kutuyu bitirdikten 15gun sonra tekrar pcr testi yaptrmam gerektigini soyledi.eger negative cıkarsa kurtuldum gozuyle mi bakmaliyim ya da positive ciktiginda nasil bir yol izlemeliyim.sanki eski hayatima bir daha donemycek gibi hissediyorum.7 gun sonra avelox bitecek ve akabinden tekrar pcr yaptirip sonuclarini paylasicam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fyasko yazdı:abi tam olarak onun adi antibiyogram mı bilemedim ama kultur testi sonucunda dr vucunda enfeksyon yok hersey olması gerektigi gibi deyip beni yolladi ben guvenmedigim icin pcr yaptirdim tekrar onda da Mycoplasma genitalium positive ckti testi gelisim lab da yaptirdim lab doktoru kroniklesmis artık bu baya antibiyotik kullanmissin dedi 14gunluk avelox yazdi suan 1 kutuyu bitirdim sikayetlerim biraz azaldi.bu 2. kutuyu bitirdikten 15gun sonra tekrar pcr testi yaptrmam gerektigini soyledi.eger negative cıkarsa kurtuldum gozuyle mi bakmaliyim ya da positive ciktiginda nasil bir yol izlemeliyim.sanki eski hayatima bir daha donemycek gibi hissediyorum.7 gun sonra avelox bitecek ve akabinden tekrar pcr yaptirip sonuclarini paylasicam.
Demekki kültürde üretemediler patojeni...mycoplazmayi üretmek zor. Her labta üremiyor. Oyuzden enfeksiyon yok demiştir. Prostat sivisi lokositine baktirmismiydin?
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

hocam prostat sıvısı idrar ve meni den farklı bisey mi? bunlara baktilar bikac kez.prostat sıvısı icin makattan bi kontrol yaptirdim 2 hafta once onda da pek bi sıvı gelmedi hoca cubukla ornek aldi sonra onlarda da bisey cikmadi.suan avelox kullaniyorum 1kutu bitti biraz eklem agrisi yapiyor ama dayanilmycak gibi deil sirt agrisi yapti biraz birakmıyorum 2.kutu da 5 gun sonra bitecek.suan icin idrar da yanma gitti ama sabahlari ilk idrar once seffaf su gibi 1 damla akıntı geliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fyasko yazdı:hocam prostat sıvısı idrar ve meni den farklı bisey mi? bunlara baktilar bikac kez.prostat sıvısı icin makattan bi kontrol yaptirdim 2 hafta once onda da pek bi sıvı gelmedi hoca cubukla ornek aldi sonra onlarda da bisey cikmadi.suan avelox kullaniyorum 1kutu bitti biraz eklem agrisi yapiyor ama dayanilmycak gibi deil sirt agrisi yapti biraz birakmıyorum 2.kutu da 5 gun sonra bitecek.suan icin idrar da yanma gitti ama sabahlari ilk idrar once seffaf su gibi 1 damla akıntı geliyor.
Kardesim, baska bir labta ve drda prostat sivisi lokosit sayimi ve kültür+antibiogram yaptirmani öneririm. (Mikoplazma ve tüm genital mikroplar dahil) Lokosit sayimi icin sivıyı cam lama damlatıp mikroskop altinda bakmak gerekir. Sürüntüden lokosit sayılmaz. Kültür yapilabilir. Yada semptomlarına gore geniş spektrumlu antibiyotik kombinasyonu yapilip ampirik tedavi alacaksin. Bu yöntemde antibiyotik alımın fazlalasır fakat patojen varlıgı varsa etkili olur.
mycoplasma

Mesaj gönderen mycoplasma »

Dostum ozel mesaj gonderdim.

Arastirmalarda mgenin cybh arasinda yayginliginin yukselecegi yaziyordu. Son mesajlarda bunu gormem acaba bir tesaduf mu? Bu bakteriyi PCR haric bir test yakalayamiyor. Kultur kiti yok. Antibiyotige bagisiklik kazanma ozelligi cok yuksek. Avelox cozecektir insallah durumunu.
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

2kutu avelox un bitimine 2gün kaldı.gri renginde ki akıntı yerini seffaf su renginde ki akıntıya birakti o da sabahlari sadece bir damla.ilaç biraz eklem agrisi yapti bende onun dısında pek bisey yok.ilac bitiminden 15 gun sonra tekrar pcr istedi hoca umarım bu sefer negative alirim.eger tekrar positive cikarsa avelox kullanımına zorliyim mi hocayi yoksa farkli kombinasyonlar denemesine yine izin mi vermeliyim.bu arada prostat lokosid sayimi da pcr testi ile beraber yaptircam hocam.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ben olsam aveloxa devam ederim cok zorlamiosa. Birakmakla en büyük hatayi yaparsin.
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

2 kutu avelox u bitirdim 3 gün oldu idrar da yanma yok suan icin ama akıntı sabahlari seffaf geliyordu ilaci ictigim sure icersinde şuan hafiften gri renge yine dönmeye başladı.sanırım bu kür tam iyleştirme yine bunu soylemek icin biraz erken belki ama tahminlerim o yönde:(
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Fyasko sık idrara çıkma varmıydi Sende
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

yok hocam
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

fyasko yazdı:yok hocam
Son durum ne usta , iyileştin mi
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

suan icin idrar da yanma yok ama sabah akıntılari devam ediyor baya azaldi rahatsizlk vermiyor bugun biraz kasık agrisi oldu nedenini mg ye bagliyorum sanırım tam düzelmedi diye dusunuyorum.ben forumun soyledigi gibi 1 hafta sonra prostat sivisindan pcr yaptircam lokosit sayimi ve kültür antibiyogrami yaptirip devam edicem.
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

3 gun once kız arkadasim icin yaptirdigim testin linkini paylasiyorum sonuç yeni çıkmış,birkaçgün sonra doktora sonucu götürücem sanırım bulaş olmamış.
https://hizliresim.com/B3X56T
fyasko

Mesaj gönderen fyasko »

arkadaslar tekrar selam enson 2 kutu avelox bitirmiştim 5gun once pcr testi yaptirdim idrardan ve suruntu örneğinden testi aşağıdaki linkte paylaşıyorum.
Sürüntüğü örneğini kendim yaptım doktor almadı o yüzden çok derine inemedim.şuan için testte hersey negative çok şükür.
Şikayetlerim de yanma,ağrı ve gri akıntı artık yok.sadece sabahlari bi damlanın yarısı kadar idrar suyu gibi bir akıntı oluyor oda her zaman değil 2 günde bir.bunun nedenini tam olarak anlamadim tam olarak düzelmemiş olabilir mi ya da bakterinin verdigi ic organ zarar gibi birsey mi? prostat ağlaması diye birsey duydum belki budur tam emin değilim.
Sonuç olarak şikayetlerim 90% bitti diyebilirim.araştırmalarım sonucunda avelox u kendim buldum ve kendim uyguladim.eger ayni problemi yaşıyorsanız tek önerim avelox olacaktır.kendi takibimi yapıp yşadığım olumlu olumsuz durumları tekrar forumda paylaşacağım.

https://hizliresim.com/4Sbsgl