Ligone ve Quercettin

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Caresiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Ligone ve Quercettin

Mesaj gönderen Caresiz »

Ligone ve Quercettin hangisi bu hastaligin tedavisinde etkili Uzman Doktorlar artik bu ilaclari takviye vitamin olarak veriyor. Yorumlari alalim.
baran

Re: Ligone ve Quercettin

Mesaj gönderen baran »

ligoneyi bilmiyorum qercettin den fayda görmedim
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Caresiz yazdı:Ligone ve Quercettin hangisi bu hastaligin tedavisinde etkili Uzman Doktorlar artik bu ilaclari takviye vitamin olarak veriyor. Yorumlari alalim.

Bunlar zaten takviye vitamin? Ilac degil ki.. Ve birbirinden bagimsiz takviyeler. Yani hangisi diye sormak elma ve armut gibi. Her ikisi de denenmeli diye dusunuyorum.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Simdi neden soyluyorum yukarida ilk yazimda takviye vitamin olarak yazdim. ve Buradan da takip ediyorum Uzman Urolog ve Enfeksiyon Doktorlar antibiyotik alfabloker veya enjeksiyon yanina bu hastaligin tedavisi icin ya ligone yada Quercettin veriyor elbette icerikleri farlkli da olsa faydasina goren uzun vadeli kullanan varmi Ayrica Ligone 30 TL civari Quercettin 40-60 arasi marka olarak Solgar ve GNC
Ama Solgarin icerigi daha genis
Tekrar soyluyorum onemli olan faydasina sifayi bulan varmi ne kadar kullanilacak paylasirsaniz bizde faydalaniriz Herkese Sifa diliyorum .....
NeverGiveUp

Kardes 2 sise solgar quercetin kullandim. Hala elimde 1 sise daha var ama acmadim. Sanki beni kabiz birakiyo gibi hissediyorum, bagirsaklarima iyi gelmiyo. Turuncgiller hassasiyeti olanlar kullanmasin deniliyo. Portakal falan da kabiz birakir beni.

Ligone 2 sise kullandim. 2 sise daha var. Icerigi zengin verimli ve fiyati makul, kullanmaya devam ediyorum.

Her ikisinin de kendine ozgu faydalari var. Isi cozuyo mu? Hayir. Bir yere kadar yardimci takviyeler bunlar.

Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Sagol Ustam bende bunu duymak istiyorum sen bu konularda bilgili ve hassasin quercettin icin ozellikle merak ettim Ligone Beta glukan probiotik olana ben baslayacagim Quercettin iltihabi yarayi cabuk cozuyormus oyle duydum ama propoliste oyle ben gozlerimle gordum yara iltihabi cok kisa surede iyilesiyor.
Quercettin pahali bir ilac Ozellikle Solgarin
Tesekkurler Acil Sifalar
NeverGiveUp

Ek olarak, antibiyotikle birlikte ligone icilebilir. Probiyotik icerigi oldugundan dolayi antibiyotik hasarina iyi gelir.

Antibiyotikle birlikte quercetin icilmez, cunku quercetin antibiyotik emilimini azaltir. Bu sebepten antibiyotik kullanan arkadaslar sonra kullansinlar quercetini. Quercetin brokolinin ve diger baska gidalarin iceriginde bulunan bir enzimdir.

Bromelain ise bunlarin hepsiyle birlikte kullanilabilir, hem antiiyotigin hem de quercetinin emilimini artirir. Fakat bromelain kullanildigi esnada spermin rengini, kivamini ve hatta kokusunu degistirir. Bu endiselenicek bi durum degil, gecici bi durumdur. Bromelain ise ananasin icinde bulunan bir enzimdir. Spermin kokusunu dahi ananas kokusuna cevirebilir.

Bunlar kendi kafama gore yazdigim seyler degil, bu takviyelere dair cogu derlemede yer alan bilgilerdir. Forumda cok sorulan seyler oldugu icin burda da bi kenarda dursun.

Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Paylasimlar icin Tesekkurler
tatar35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen tatar35 »

Ben şimdi tetradox ve quercetin kullanıyorum bir faydasını görmedim daha ligonemi içseydim acaba ?
NeverGiveUp

İşte kime diyoz kime anlatıyoz, en az elli yere yazdım.. antibiyotikle birlikte quercetin a lın maaaz

Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Never Kardesim senin dediklerin mutabikiz ama Tatar35 e antibiyotikle kullanacaksin demis doktor hemde Prof cocuk baslamis ne yapsin ligonemi alsin
tatar35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen tatar35 »

Kardesim sen oyle dedinde doktor oyle verdi ne diyebilirim ki pzartesi gittgimde sorcam
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

NeverGiveUp yazdı:İşte kime diyoz kime anlatıyoz, en az elli yere yazdım.. antibiyotikle birlikte quercetin a lın maaaz
valla bende antibiyotik yanında brokoli kürü yapıyordum 2 gündür.daha kötü oldum.demek bundan mış.aydınlandım şimdi,sağol :) bunu her zaman söylemek lazım yoksa unutuluyor.

p2000 nin ne etkisi var acaba.ondan da kullanıyorum.gerçi ben onu birazda saçlar için kullanıyorum.dökülmeyi durdurdu yani.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Bende brokoli kürü yapacaktım ama antibiyotik alıyorum o zaman şimdi zamanı degil
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
secret

Mesaj gönderen secret »

NeverGiveUp yazdı:İşte kime diyoz kime anlatıyoz, en az elli yere yazdım.. antibiyotikle birlikte quercetin a lın maaaz
neden ?
NeverGiveUp

Secret, sadece foruma bağlı kalmamak lazım. Google'da quercetin basliklarini arastirdiginda bu enzimin antibiyotik emilimini azalttığını okuyabilirsiniz bir çok yerde.