Makat

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Makat

Mesaj gönderen murat06 »

Makatta sanki dolgunluk hissi var büyük tuvaleim var gibi ama yapamıyorum prostatit böyle bir şikayet yapar mı ıkı senedir prostatit ama böyle bir sıkıntım ılk defa oluyor yaklaşık 1 aydır var
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Makat

Mesaj gönderen allameicihan »

çok makatı sıkmaktan tabi bu istemsiz bir sıkma geceleri oluyor eğer acıdan ağrıdan sizde makatı çok sıkıyorsanız makat kalınlaşması olabiliyor prostatitte çok etkiliyor etrafındaki kasları anal fissür iyileştiği zaman da olabilir böyle bir durum yada prostat ödem yapmıştır oda olabilir en iyi gelen şey uzun yürüyüş benimki öyle geçti resmen kıçımda taş vardı haraket çok edin geçecektir pelvik kaslarınızı rahat bırakın
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Bu şikayet,oturduğunda artıyormu pinpon topu üstünde oturuyormuş hissi varmı
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

%100 tıpatıp aynı şikayet bende var.Kolonoskopi yapıldı abdominal ultrasonografi çekildi hiçbir şey çıkmadı.Daha sonra doktor elle kontrol edince tromboze hemoroid olduğunun farkına vardı.Makatta dışkı varmış hissi+dışkıda incelmeye sebep oluyor.Makat etrafında ele gelen bir sertlik olup olmadığını kontrol edin.Eğer varsa tromboze hemoroid olma ihtimali çok yüksek.Kesin tedavisi ameliyat ancak ilaç tedaviside kullanıldığı sürece semptomları %90-100 arasında gideriyor.Günde 2 defa kortos krem ve 2 defa procto glyvenol fitil kullanılıyor.Ben yaptım ve şuan 10.gündeyim belirtiler %95 azaldı.Çok ama çok az bir his var o da hiç rahatsızlık vermiyor.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

Arkadaşlar bu durum enjeksyona engel bir durum teskıl eder mi
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

samskeyti yazdı:%100 tıpatıp aynı şikayet bende var.Kolonoskopi yapıldı abdominal ultrasonografi çekildi hiçbir şey çıkmadı.Daha sonra doktor elle kontrol edince tromboze hemoroid olduğunun farkına vardı.Makatta dışkı varmış hissi+dışkıda incelmeye sebep oluyor.Makat etrafında ele gelen bir sertlik olup olmadığını kontrol edin.Eğer varsa tromboze hemoroid olma ihtimali çok yüksek.Kesin tedavisi ameliyat ancak ilaç tedaviside kullanıldığı sürece semptomları %90-100 arasında gideriyor.Günde 2 defa kortos krem ve 2 defa procto glyvenol fitil kullanılıyor.Ben yaptım ve şuan 10.gündeyim belirtiler %95 azaldı.Çok ama çok az bir his var o da hiç rahatsızlık vermiyor.
mrb
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

murat06 yazdı:Makatta sanki dolgunluk hissi var büyük tuvaleim var gibi ama yapamıyorum prostatit böyle bir şikayet yapar mı ıkı senedir prostatit ama böyle bir sıkıntım ılk defa oluyor yaklaşık 1 aydır var
Prostatitle başladı aynısı bende de var , gerginlik ve sertlik ele geliyor,
Kadir abi bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Angara yazdı:
murat06 yazdı:Makatta sanki dolgunluk hissi var büyük tuvaleim var gibi ama yapamıyorum prostatit böyle bir şikayet yapar mı ıkı senedir prostatit ama böyle bir sıkıntım ılk defa oluyor yaklaşık 1 aydır var
Prostatitle başladı aynısı bende de var , gerginlik ve sertlik ele geliyor,
Kadir abi bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?
Genel cerrahinin proktoloji bölümune bir rektal muayene yaptirmanizi onerebilirim. İcinizin rahat etmesi acisindan.
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

samskeyti yazdı:%100 tıpatıp aynı şikayet bende var.Kolonoskopi yapıldı abdominal ultrasonografi çekildi hiçbir şey çıkmadı.Daha sonra doktor elle kontrol edince tromboze hemoroid olduğunun farkına vardı.Makatta dışkı varmış hissi+dışkıda incelmeye sebep oluyor.Makat etrafında ele gelen bir sertlik olup olmadığını kontrol edin.Eğer varsa tromboze hemoroid olma ihtimali çok yüksek.Kesin tedavisi ameliyat ancak ilaç tedaviside kullanıldığı sürece semptomları %90-100 arasında gideriyor.Günde 2 defa kortos krem ve 2 defa procto glyvenol fitil kullanılıyor.Ben yaptım ve şuan 10.gündeyim belirtiler %95 azaldı.Çok ama çok az bir his var o da hiç rahatsızlık vermiyor.
Prostat semptomplsri ne alemde peki ?