1 ay bekle bin tl üstü para bayıl

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

1 ay bekle bin tl üstü para bayıl

Mesaj gönderen Zuspat »

Kaan aydos a gittim testler düzen de yapıldı toplamda 1.200 tk yol hariç param gitti test temiz sen prostatit değilsin genel cerrahi ye git dedi. O kadar öv düler gitmeden, iyileşir sen gel dedi zaman kaybı para kaybı o kadar ünlü güya adam ama hala umut taciri benim 1.200 tl me mi kaldı gelme de direk olmaz mı şimdi daha da ağrılaştım hakkımı helal etmiyorum ona. Size de tavsiyem sakın ama sakın kaan aydos a gitmeyin sitede yazmış prostatit diye bakmayın kopyala yapıştır yapmış uğraşmıyor bile nohut ye yeşillik ye spermin artar diyor nasıl sinirlendim yahu
Sabir

Re: 1 ay bekle bin tl üstü para bayıl

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:Kaan aydos a gittim testler düzen de yapıldı toplamda 1.200 tk yol hariç param gitti test temiz sen prostatit değilsin genel cerrahi ye git dedi. O kadar öv düler gitmeden, iyileşir sen gel dedi zaman kaybı para kaybı o kadar ünlü güya adam ama hala umut taciri benim 1.200 tl me mi kaldı gelme de direk olmaz mı şimdi daha da ağrılaştım hakkımı helal etmiyorum ona. Size de tavsiyem sakın ama sakın kaan aydos a gitmeyin sitede yazmış prostatit diye bakmayın kopyala yapıştır yapmış uğraşmıyor bile nohut ye yeşillik ye spermin artar diyor nasıl sinirlendim yahu
Verdiğin paraya yazık günah. Bu hastalik böyle işte insanı sağa sola savuruyor ve deli paralar harcatiyor. Bana kalırsa herhangi bir özel hastahaneye git. Fiş kestirmeden önce doktora söyle prostat sıvısına mikroskoptan bakmanızi istiyorum diye. Kabul ederse fiş kestirir muayene olursun. Bi muayene ücreti ödersin en fazla birde prostat masaji icin 50-100 kaç lira isterse. Yazik günah ismi duyulan doktorlara gidipte para dökmeye. Yok doktor kabul etmezse başka doktora sorarsin nolcak sanki.. Bos yere para dokmekten iyidir
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben sordum zaten bu yüzden böyle oldu umutla gitmiştim halbuki şimdi umudumu da kırdı bu adi herif
DarKDayS
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen DarKDayS »

Türkiye'de bu hastalığın doktorunu bulmak cok zor. Türkiye de kaç tane doktora çıktıysam hiçbiri ilgilenmedi! Hepsi yaz antibiyotiki yolla gitsin, tahlil ve muayene ücreti de bir dünya para, o paraya yurt dişinda tedavi olma imkanınız olabilir. Rus doktorlar bu konuda cok tecrübeli ve tedavinin sonuna kadar ilgileniyor.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Rusça yk ki biz de sonra orada da bizi kazıklamasınlar
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaş şeker hastalığının bile çaresi bulunmuş pahalı bir operasyon fakat bu ibne hastalığın çaresi yok yıl 2015 yazıklar olsun
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bazı daha basit görünen hastalıkların bile çaresi bulunmuş değilken prostatitin çaresi nasıl bulunacak.bu iş o kadar da kolay değil.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

ABittersweetLi yazdı:bazı daha basit görünen hastalıkların bile çaresi bulunmuş değilken prostatitin çaresi nasıl bulunacak.bu iş o kadar da kolay değil.
Kanserin çaresi var bilmem anlatabildimmi
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ahmet yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bazı daha basit görünen hastalıkların bile çaresi bulunmuş değilken prostatitin çaresi nasıl bulunacak.bu iş o kadar da kolay değil.
kr farenjitin bile çaresi yok.ayrıca kanserle prostatit aynı şey mi? elma ile armutu karıştırmayalım.kaldı ki bir sürü kanser olupta ölen insan var.garanti tedavisi yok yani.
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

alinti..
alinti..

prostatini aldir kurtul arkadasim! komsum kolon kanseri oldu tam 34 cm bagirsagini aldilar. ayrica girdugu kemoterapi yuzunden bacaklarinda kismen hissizlik var. iyilesti ama gelde ona sor! hayatta uzatmalari oynuyor.

hekimlerin bu hastaliga yapacaklari fazla bir sey yok! tıp sanayii onlara ne veriyorsa, onlarda bize onlari veriyorlar. tip sanayii maalesef suan icin caresiz!

bez tabir edilen organlarin islevi bozulunca tedavi etmek zor. bu vucudumuzun cogu organ ve dokusu icin gecerli.

bizim prostatimiz artik hassas. onu kabul edip hayatimizi ona gore ayarlayacagiz...
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

İyi haklısınız bunun çaresinin olmaması çok normal haklısınız
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Geçer bunlarda geçer allah büyük
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Ayni seyi bana 3 yil once ali nejat egilmez yapmisti gel sende iltihap var iyi bi tedaviyle iyilesirsin demisti yanina gittim muayene . Elimdeki tahlillerin aynisindan bi daha yaptirdi bi kac ilac yazdi kontrole gel dedi gittim sonuc ayni deyince ona nazik adam gitti yerine 90larin devlt.hast dru geldi . Bana git birisiyle iliskiye gir duzelirsin sendeki psikoljik dedi . O gunden sonra drlara guvenim cok cok azaldi ve 2,5 yil hic bi dra gitmedim.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

vanpersie yazdı:Ayni seyi bana 3 yil once ali nejat egilmez yapmisti gel sende iltihap var iyi bi tedaviyle iyilesirsin demisti yanina gittim muayene . Elimdeki tahlillerin aynisindan bi daha yaptirdi bi kac ilac yazdi kontrole gel dedi gittim sonuc ayni deyince ona nazik adam gitti yerine 90larin devlt.hast dru geldi . Bana git birisiyle iliskiye gir duzelirsin sendeki psikoljik dedi . O gunden sonra drlara guvenim cok cok azaldi ve 2,5 yil hic bi dra gitmedim.
Gitsen daha çok moralin bozuluyor değişen bişeyde olmuyor zaten bende bıraktım gitmeyi
berkay

Mesaj gönderen berkay »

vanpersie yazdı:Ayni seyi bana 3 yil once ali nejat egilmez yapmisti gel sende iltihap var iyi bi tedaviyle iyilesirsin demisti yanina gittim muayene . Elimdeki tahlillerin aynisindan bi daha yaptirdi bi kac ilac yazdi kontrole gel dedi gittim sonuc ayni deyince ona nazik adam gitti yerine 90larin devlt.hast dru geldi . Bana git birisiyle iliskiye gir duzelirsin sendeki psikoljik dedi . O gunden sonra drlara guvenim cok cok azaldi ve 2,5 yil hic bi dra gitmedim.
Ben de artık doktora gitmiyorum ama doktorlardan ötürü değil. Tıp kitaplarında bu hastalığa tedavi olarak antibiyotik öneriliyor arkadaşlar. Doktorlar da haliyle antibiyotik yazmakla yetiniyor. Keşke daha etkili bir ilaç bulunsa da onu reçete etseler ama şuan için yok maalesef.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Allahindan bulsun böyle doktorlar. Insanlarin icindeki umududa kırıyorlar. Birde şöyle bir durum var zaten bu hastalikta uygulanan tedavilerin çoğu hayat kalitesini yükseltmek için. Yani sinüzit mesela. Mümkün degil gecmeZ. Senede 1 ya da 2 sefer yoklar. Ilac kullanirsin gecer gider. Ama ömür boyu vardir. Asil mesele bu hastaliklta istikrar yakalayamamak. Bu da malum doktorlar yüzünden oluyor. Adamin bir derdi var ki sana geliyor. Bu kıç baş keyfinden agrimiyor kimsenin. Zaten prostatit hastasi birisi hayat kalitesini belli bir seviyeye getirse zamanla dert etmeyide birakir ama asil mesele o seviyeyi yakalamada zaten. Yoksa ömür boyu kalsada belli bir şeyden sonra insan takmiyor. Su an benim ne agrim var ne baska bir sıkıntım ilaclar işe yarıyor.keske hep böyle olsam prostatit hastası oldugum aklima bile gelmiyor. Ne diyim insallah insan evladi doktorlarla karşılaşir şifa buluruz. Allah herkesin maddi manevi yardımcısı olsun
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Bi nevi fala inanma ama falsizda kalma hesabi iste. Birazda yeni bi umut yeni bi dr diyo insan ama sonuc yine husran ...
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

benimde ağrım sızım ypoktu cefaks içiyordum 15 günlük dr yazmıştı bittikten sonra bugün 4. gün ve yine penis ve testis ağrısı başladı ağrı olunca bir de şiddetli mide bulantısı oluyor ki demeyin gitsin
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Arkadaşlar siz bu işin ehli olarak kendini bir şekilde tanıtmış/parlatmış doktorlara gidip olumsuz deneyimlerinizi paylaştıkça, 'bu hastalıkla yaşamaya alışmalısın, bu hastalıktan kurtulamazsın, hayatını buna göre planla, yaşantına dikkat et!' deyip bizi yollayan bazılarımızın çok kızdığı doktorların değeri artıyor gözümde.
onlar hiç değilse umut tacirliği yapmıyorlar, paramızı yemiyorlar.
bir arkadaş yukarıda sinüzit benzetmesi yapmış, hak veriyorum bizim rahatsızlıkta penis sinüziti gibi birşey işte, böyle yaşamayı öğreneceğiz.
görüyorum aramızda benden çok daha inançlı arkadaşlarımız var, derdi veren allah dermanı da verir benden iyi bilirsiniz.
psikolojinizi koruyun, hastalığınızla barışın, olumsuz düşünceleri bir kenara atmayı deneyin. Olumlu düşünün lütfen. Doktor doktor koşturup yormayın kendinizi.
Bundan sonra doktor seçerken de doktorların özel sayfalarındaki özgeçmişlerinde özellikle uzmanlık/makale alanlarına bakın. Prostat hastalıkları üzerine çalışmalarda bulunmuş olanları tercih edin ve doktorunnuza güvenin. Onların da erkek olduğunu ve çoğunun aynı problemleri yaşamış/yaşayacak olduklarını aklınızdan çıkarmayın. Erkeklere özgü bir hastalıktan muzdaribiz sonuçta.
Son olarak da sağlık sisteminin özellikle ülkemizde insan sağlığından önce maddi kazancı hedeflediğini unutmayın. Doktor olan yakın arkadaşlarımın paylaştıklarından biliyorum, bize yazılan ilaçlar ve verilen kontrol randevuları en az 10-14 ya da bir ay sonraya verilir. Bunun sebebi sağlık kurumlarının hastalar için devletten alacakları ödemeye göre işler. 10 gün içinde herhangi bir hastanenin aynı bölümünde 2 kere kontrole ve tahlile gitmeniz istenmez çünkü hastaneler sizin üzerinizden para alamaz. Devletten tahlil ücretlerini isteyemez. Bu özel hastaneler için de aynıdır.
Şimdiye kadar hepimiz en az 3-4 doktor görmüşüzdür. Daha ne yapalım? Konun uzmanlarından görüşlerimizi aldık. Artık kendi kendimizin doktoruyuz. Bizi iyi edecek şeyleri bulalım ve onlara devam edelim.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Umut tacirligi olarak dusunme bunu. Adam yeteneksizse, isi bilmiyosa, ugrasmak istemiyosa acik acik soyleyecek ben prostatit hastalarina bakmiyorum diye. Bu isin cozumu yok demeyecek, bende bu isin cozumu yok diyecek. Cunku bu isin her birimiz icin farkli da olsa bir cozumu var. Iyilesen insanlar var.

Ben cocuklugunda sinuziti cok sert yasamis biri olarak sunu acikca soyleyebilirim ki su anda bende sinuzitin s'si yok. Tipki prostatiti yasayip da p'si kalmayan insanlar gibi. Sorunlu hasta yoktur kardes, kalitesiz, beceriksiz, arastirmayan ve umursamayan doktor vardir.

Ha diyosan doktor doktor kosturmaya gerek yok, katiliyorum. Gercekten verim alabileceginizi dusundugunuz doktora gidin. Bu bir profta olabilir, egitimini yeni tamamlamis bir urolog da.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Cengiz yazdı:Prostatit in asıl adı yada halk dilindeki adı diyeyim;" Prostat nezlesi" imis.Bir yerde okumustum.ilk iki seneden sonra bende doktor doktor kosturmayi bıraktım ama yinede arada gidiuoruz ne yapalım umut dünyası
"penis sinüziti" diye sallamıştım, resmen tutturmuşum :D