invanza başladım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: invanza başladım

Mesaj gönderen murat222 »

Gardnerellaci yazdı:Kadir abi, geçmiş mesajlarınızı okudum sanıyorum sizin de Gardnerella geçmişiniz var, belirti veriyormuydu veyahut bu bakteri belirti vermeyecek miktarda ise (gelişim lab sitesinde 10000 birimden az olarak yazmışlar bu sayıya) kendiliğinden temizlenir mi ? çok sınırlı bilgi bulabiliyorum yerli yabancı kaynaklardan, tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim

Çok düşünülecek durum yok
2 kutu flagy kullanıp test yapacaksın yine çıkarsa 2 kutu biteral kullanacaksin
Gardnella icin 2 antibiyotik seçeneğin var
Oksijensiz ortam da yaşabilen bakteri olduğu için erkekte olması zor ama imkansız değil kendi kendine geçmesi bağışıklık ile ilgili
Gardnerellaci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Gardnerellaci »

Eyvallah tekrardan doktora başvurayım ozaman yine ilaç vermezse, akvaryum için alıyorum derim eczacıya bir kaç akvaryumcu formu gezdim flagyl'i yaygın kullanıyorlarmış hapı ezip balık yemine karıştırıp iç parazitleri temizlemek için aklınızda bulunsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gardnerellaci yazdı:Kadir abi, geçmiş mesajlarınızı okudum sanıyorum sizin de Gardnerella geçmişiniz var, belirti veriyormuydu veyahut bu bakteri belirti vermeyecek miktarda ise (gelişim lab sitesinde 10000 birimden az olarak yazmışlar bu sayıya) kendiliğinden temizlenir mi ? çok sınırlı bilgi bulabiliyorum yerli yabancı kaynaklardan, tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim
Kardesim o ara gelisim labta herkeste gardnerella cikiyordu. Bendede cikmisti. Flagyl kullanayim dedim fakat bende mide bulantısi yapmisti. Birdaha kullanmadim. Ogün bugündür sorun yasamadim. Lokosit 1-2
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen gonore »

bence testini tekrar etttir...en kötü arkadaşların tavsiyesini uygula 2 kutu flaggy veya biteral al probiyotik takviye ile...şanslı birisin ve prostatit yaşamamışsın..
:P
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

:oops:
Targocid yazdı:
kadir yazdı:
Targocid yazdı:
Bunlarda, genelde akıntı problemleri oluyor değil mi abi? Bir de diğer arkadaşa cevaben, korunmalı veya korunmasız fark etmiyor, oraldan bile geçebiliyor bakteriler.
Evet targocid kardesim, miko ve ureoplazma bazi kisilerde akintiyada sebep oluyor. Cesitli suşları var, mutasyona ugrayanlari var. Oral sekstentende gecebilir tabiki ama miko ve ureoplazma agizda pek bulunmaz ama transfer olabilir.
Onu enterekok ve staf için söylemiştim, abi. Anladım abi. Benim klamidya hususu için bilhassa sordum bunu. Çünkü, bu Avelox’tan sonra ilginç semptomlar yaşamaya başladım.
Sende klamidya cikiyordu pcrda . Ona gore niye tedavi olmuyorsun diyordum . Aveloxu klamidya icinmi kullaniyorsun.
Gardnerellaci

Peki ustalar bu american sexual health association başkanlığı yapmış ve Amerika'da Washington üni. cinsel sağlık biriminde görev yapan Dr.Handsfield ve Dr.Hook hakkında düşüncelerini nedir ? mesela kendi sitelerindeki (askexpertsnow) eski sorularında gezdiğimde bu adamlar Gardnerellanın tedavi edilmesini geçtim, erkekler için test edilmesinin bile ticari amaçlı olduğunu söylüyor, dayanakları ise şu; bu bakterinin aslında doğal flora bakteri olmadığını ve cinsel yolla aktarıldığını ama zamanla çok yaygınlaştığını ve yaşamın bir getirisi olduğunu söylüyorlar ve bu şekilde anneden bebeğe doğum sırasında geçtiğini ve çeşitli makalelerde doğal flora bakterisi olarak geçtiğini söylüyorlar ki bu bana çok mantıklı geldi çünkü daha önce araştırdığımda yapılan deneylerde bakirelerde hep farklı oranlarda pozitiflik gösteriyor %70-60-50-40 gibi.Yaygınlaşmanın sebebi ise kolay bulaşıp çok nadiren belirti verecek kadar florada hakimiyet sağlayıp üremesi, ki bahsettiğim sorulardan birinde geçen vaka da 50 yaşında bir adam ve 15 yıldır tek eşli ve eşi de öyle genel check up yaptırıyor belirtisi vs. yokken gardnerella çıkıyor ki bu Amerika'da çok nadir bir şeymiş yine yani gardnerella testini içeren erkek check up'ları, bu yüzden testi yapan doktorunun da şaşırdığını söylüyor ve neticesinde de doktoru 'Metronidazol' vermiş (yani flagyl diye bahsettiğimiz ilacın etken maddesi) ama dr.Handfield bunun yanlış tedavi olduğunu söylüyor çünkü bu ilaç kadınların bakteriyel vajinöz durumunda florasını normala getirmeye yarar, erkeklerde etki göstermez demiş.Bir doktora gidiyorum flora bakterisi diyor, başka doktora gidiyorum flora bakterisi değil ama tedaviye gerek yok diyor, bugün bir jinekolog kesinlikle tedavi ol dedi, yine daha önce görüştüğüm enfeksiyon doktorlarından ikisi tekrar test ol çok yüksek ihtimalle temizlenmiştir pozitif gelirse tedavi ol demişti... 1 bakteri hakkında hem fikir olabilmek ne kadar zor anlamadım ki ? mesela hiv için sağlık bakanlığı tanı/tedavi rehberi var, işler ortak ağızdan ilerleyebiliyor bunlarda niye yok ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Flora bakterileride vucudun derin katmanlarinda kolonize olursa enfeksiyon yaratir. Heleki prostat yapisi bu bakterilerin yasamasi icin cok uygun bir yer.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

kadir yazdı:Flora bakterileride vucudun derin katmanlarinda kolonize olursa enfeksiyon yaratir. Heleki prostat yapisi bu bakterilerin yasamasi icin cok uygun bir yer.
bu flora bakterileri prostatta katiyen ölmez diyorlar kadir abi peki nasıl kurtulacağız bunlardan forumda temizleyen falan çok zor sanki
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

crazy96 yazdı:
kadir yazdı:Flora bakterileride vucudun derin katmanlarinda kolonize olursa enfeksiyon yaratir. Heleki prostat yapisi bu bakterilerin yasamasi icin cok uygun bir yer.
bu flora bakterileri prostatta katiyen ölmez diyorlar kadir abi peki nasıl kurtulacağız bunlardan forumda temizleyen falan çok zor sanki
Ya enfeksiyoncu kontrolunde agie antibiyotik tedavisi 3-4 ay yada gurcistan faj tedavisi .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Flora bakterileride olsa belli bir degerden fazla olmamasi gerekir.Tamamen ölmesine gerek yok. Enfeksiyon yapamayacak kadar uygun antibiyotikle baskilanirsa iyilesme saglaniyor
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Se38 yazdı:
crazy96 yazdı:
Ya enfeksiyoncu kontrolunde agie antibiyotik tedavisi 3-4 ay yada gurcistan faj tedavisi .
bende 1 kere hominis üredi 1 kere koagülaz negatif stafilokok koloni sayısı 3000 di lokositim 1-2 0 1-2 cıkıyor pcrda stap ve strep çıktı ama kültürde sadece stap üredi 2 kere hemde hastane labında düzende kültür yaptırmadım eğitim araştırma hastanesinde personelim acaba burada enfeksiyona çıksam hoca tedavi eder mi elinin altında olduğum için bunu düşünüyorum kendisinin makalelerini okudum stafilokların ekterekokların erkek üriner sistemde prostatta hastalık yaptığını anlatan makaleler yazmış konu hakkında bilgisi olduğunu düşünüyorum ama tedavi eder mi o konuda kararsızım
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Se38 yazdı::oops:
Targocid yazdı:
kadir yazdı: Evet targocid kardesim, miko ve ureoplazma bazi kisilerde akintiyada sebep oluyor. Cesitli suşları var, mutasyona ugrayanlari var. Oral sekstentende gecebilir tabiki ama miko ve ureoplazma agizda pek bulunmaz ama transfer olabilir.
Onu enterekok ve staf için söylemiştim, abi. Anladım abi. Benim klamidya hususu için bilhassa sordum bunu. Çünkü, bu Avelox’tan sonra ilginç semptomlar yaşamaya başladım.
Sende klamidya cikiyordu pcrda . Ona gore niye tedavi olmuyorsun diyordum . Aveloxu klamidya icinmi kullaniyorsun.
1 kere çıktı. Kültürlerde üreme olmadığı için inanmadım. Kültürde zor ürediğini bilmiyordum. Enfeksiyon uzmanı dahil angut doktorlar da bununla ilgili bir şey söylemedi. Ağustos’ta tekrarlatacağım 1, 2 defa. Hayır, Staph ve Enterekok için almaya başladım, ikinci kutudayım şu anda. Ama sanırım iyi geliyor. Targocid’in rahatlatıcı etkisi 2 ay, Genta’nın etkisi çok kısa sürdü, iki gün falan. Ay sonuna kadar kullanacağım hepsini işte. Avelox’u araştırdım biraz da, epey geniş spektrumluymuş. Etki etmediği bakteri yok. O yüzden acaba dedim. Gerçi ben Monodoks ve Tetra da kullandım. Ama yeterli miydi bilemiyorum.
Gardnerellaci

Targocid belirti yaşıyor musun ? ben şüpheli ilişki yaşadım 9 ay önce belirtim yok std10 pcr yaptırdım ama bahsettiğin staph ve enterokoklara bakmıyor, eğer bunlar olsaydı bu zaman kadar belirti yaşar mıydım ? bende belirti vermeyip kız arkadaşımda belirti vermesinden çekinmekteyim açıkcası
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Gardnerellaci yazdı:Targocid belirti yaşıyor musun ? ben şüpheli ilişki yaşadım 9 ay önce belirtim yok std10 pcr yaptırdım ama bahsettiğin staph ve enterokoklara bakmıyor, eğer bunlar olsaydı bu zaman kadar belirti yaşar mıydım ? bende belirti vermeyip kız arkadaşımda belirti vermesinden çekinmekteyim açıkcası
Cok sanslisin cok..
Targocid

Gardnerellaci yazdı:Targocid belirti yaşıyor musun ? ben şüpheli ilişki yaşadım 9 ay önce belirtim yok std10 pcr yaptırdım ama bahsettiğin staph ve enterokoklara bakmıyor, eğer bunlar olsaydı bu zaman kadar belirti yaşar mıydım ? bende belirti vermeyip kız arkadaşımda belirti vermesinden çekinmekteyim açıkcası
Bak benim semptomlara. Eski mesajlarda var. Eski rumuzum da Destinyisunfortunate. Enterekok olanlar çok ağır yaşıyor genelde bu lanet hastalığı ki benden çok beterleri var forumda.
Targocid

Se38 yazdı:
Cok sanslisin cok..
Benim şanssızlığım Bursa’da olmamdı. İstanbul’da olsaydım bu testleri en başında yaptırırdım.
Targocid

Ek olarak, bir de Staph ve Enterekoklar genelde hemen baskılanıyor. Lökosit 0 ve 1-2 arası seyrediyor uzun süre ama semptomlar geçmiyor. Kime sorarsan sor aynısını söyleyecektir. Kadınlarda belirti vermiyormuş bu bakteriler. Öyle söylüyorlar.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

aptal bu doktorlar ya biz 50 kutu ilaç içmişiz. adam sana 2 kutu 4 kutu ile düzelme ihtimali olan bi şey için tekrar test ol diyor. ulan niye para ve zaman harcayım. 5 kutu ilaçla kim felç olmuş. bir süre sonra gene test yaptırırım. olay biter. manyak bunlar ya. bence kadir abi sana reçeteyi söylesin. sende git bir doktora içeri gir. direk hocam bende bu bakteri var ben araştırdım bunlarla negatife çevireceğime inanıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim de tedavini al. bence 1 doktor ne diyorsun sen dese diğeri doğru olduğunu kabul edecek. 2 kutu ilaç yazmak bu kadar zormu ya. ben enfeksiyoncuya 30 tane 1gr iesef yazdırdım. mecbur yazacak 2. 3. gittiğin yazmıyor eyvallah ama ilk gittiğin mecbur yani ben tedavi istiyorum kardeşim. elimde bakteri var kimsin yazmıyorsun. yakarım orayı valla
Gardnerellaci

Targocid yazdı:
Ek olarak, bir de Staph ve Enterekoklar genelde hemen baskılanıyor. Lökosit 0 ve 1-2 arası seyrediyor uzun süre ama semptomlar geçmiyor. Kime sorarsan sor aynısını söyleyecektir. Kadınlarda belirti vermiyormuş bu bakteriler. Öyle söylüyorlar.
Sağolun arkadaşlar ben ilaç kullanmamaya karar verdim, şüpheli ilişkimden 1 yıl geçince androflor baktırıp ona göre hareket etmeyi planlıyorum daha 9 ay oldu belirti yok mavi pcrde Gardnerella pozitif, uzun zamandir araştırıyorum bu mikrobu ve flora bakterisi olmayıp ama insanlarda özellikle kadınlarda çok yaygın olduğunu öğrendim bkz:gelisim femoflor 1 yillik sonuc istatistikleri %62 kadın pozitif, keza pubmed de bakirelerde yapılan incelemelerde %60'ları görüyor ama %100 değil, bazı yerlerde özellikle yukarıda bahsettiğim Dr.Handsfield'in cevapların da Annenin vajinasından kolaylıkla bulaştığı ve ömür boyu flora'da taşıdıklarını iddaa ediyor ki yukardaki deney sonuçları bunu destekler.Erkeklerde duruma bakınca deney çok az, veri çok sınırlı ama bir doktor size bunun flora bakterisi olduğunu söylüyorsa ve ilaç vermiyorsa, belirtilere psikolojik, normal vs diyorsa bilgisi banko yüzeyseldir çünkü google'de aratıp 10 dk sf gezinsen flora bakterisi olmadığını çok net anlarsın.Erkekler için bulabildiğim deney sonuçlarında da yine gelişimde ki androflor testleriyle toplanan verilerden bakarsak 550 erkekte %15 pozitiflik oranı var, diğer potansiyel patojen ve patojenler arasında en yüksek yüzde de saptanan bakteri olması da yine kolay bulaşıcılığını ve en önemlisi erkeklerin bu bakteriyi düzenli olarak korunmadan seks yapmadıkları sürece ömür boyu taşımadığını gösteriyor.Biliyorsunuzdur Doç.Dr.Hilmi Tezgel var bana çok yardımcı oldu testleri İstanbul'da oldum ve ona çok soru sordum, detaylı ve mantıklı şekilde açıklayarak cevapladı, önerisi Gardnerella için bir süre geçince tekrar test olmamdı eğer bakteri vücudu terk etmediyse ilaç ile tedavi edilmesi uygun olur demişti.Tüm okuduklarım, aldığım cevaplar, görüşlere bakınca bana en mantıklı yol bu olarak geldi 1.yılın sonunda seve seve negatifleşmediyse, öbür yola basvuracaz artık.Gelişimde veya mavi de doktorlar ilac yazabiliyor mu ?
crunkstar

bugün bir uzm. enfeksyon doktoru tarafından daha yıpratılmaya çalıştım. kullandıgım ilaçları anlattım ve çok canımın yandığını halen akıntım oldugunu söyledim. oda kronik prostatit akıntı yapar dedi dedim tedavi almak istiyorum hocam canım yanıyor. oda modox kulalnacaksın dedi. dedim modox la bu hastalıktan kurtulan görmedim. biteral tarivid iğne gibi ilac la herkes tedavi olmuş dedim. araştırıyorum takviyeler kullanıyorum çok kere çok test verdim özel lab testlerimi gösterdim. bunlara güvenilmez. o saçma takviyeleride kullanma monodox kullan bu zor bi hastalık dedi. dedim zor ve 1 kutu modox beni düzetmeyecek sizde beni tedavi ettiğinizi zanledeceksiniz. modox yazdıklarınız size geri gelmeme sebebi bu işi iyi yapamadığınızdan geri gelmiyor düzeldiği için değil dedim. çıktım geldim. bi doktora daha adalet dağıttık. bakalım sıradaki doc. ürolog la ne maceramız olacak.
Gardnerellaci

crunkstar yazdı:bugün bir uzm. enfeksyon doktoru tarafından daha yıpratılmaya çalıştım. kullandıgım ilaçları anlattım ve çok canımın yandığını halen akıntım oldugunu söyledim. oda kronik prostatit akıntı yapar dedi dedim tedavi almak istiyorum hocam canım yanıyor. oda modox kulalnacaksın dedi. dedim modox la bu hastalıktan kurtulan görmedim. biteral tarivid iğne gibi ilac la herkes tedavi olmuş dedim. araştırıyorum takviyeler kullanıyorum çok kere çok test verdim özel lab testlerimi gösterdim. bunlara güvenilmez. o saçma takviyeleride kullanma monodox kullan bu zor bi hastalık dedi. dedim zor ve 1 kutu modox beni düzetmeyecek sizde beni tedavi ettiğinizi zanledeceksiniz. modox yazdıklarınız size geri gelmeme sebebi bu işi iyi yapamadığınızdan geri gelmiyor düzeldiği için değil dedim. çıktım geldim. bi doktora daha adalet dağıttık. bakalım sıradaki doc. ürolog la ne maceramız olacak.
usta siz daha iyi bilirsiniz uzun süredir uğraşıyosunuz da benim gözlemediğim kadarıyla aynı eğitim sisteminde olduğu gibi bu konuda da köklü değişim şart, her kafadan bir ses çıkmaması lazım.Yabancı forumlarda geziyorum, doktorlara bakıyorum mesela adama öneri yapan doktor geliyor işte diyor ki ''Bİlmem ne üni. yaptığı araştırmalar sonucu bu bakteri ..... durumlara yol açmaktadır, ya da semptoma sebep vermedikçe zararsızdır tedavi edimemelidir diyor, okuyan adam gidiyor verilen araştırmayı inceliyor hee diyor tamam böyleyken böyleymiş, sonra geliyor geniş spektrumlu ilaçtan yazıyor depocilin gibi adamın kafasında soru işareti kalması oldu mu olmadı tereddüte düşmesin diye sağlam ilacı veriyor, ilaç mümessilinden prim alacağı ilaca bu daha iyidir falan demiyor. Ben mesela gidiyorum doktora hocam testler böyle böyle, bir yerde şöyle bir deney okudum böyle diyordu bu konuda ne dersiniz ne yapayım diyorum, ''kapat kapat konuyu kapat diğer hasta gelsin'', ''belirti yoksa niye geldin'',''derhal unut bunları'' vs vs aga bi dur bi açıklayın gözünü seveyim 5 dk açıklasan tatmin olurum kovar gibi geçiştiriyosun sonra aklımızda 50 tane soru kalıyor.Std10pcr'ı olmadan devlete gidiyorum 3 dk üstünkörü yüzüme bakmadan bişeyler yapıyor bilgisayarda artık solitare mi atıyor cs mi lol mü neyse en son akıntı var mı diyor, yok dedim, tamam bişeyin yok kültüre gerek yok diyor açtım telefondan gösterdim pubmedde makalesi deneyi sayfalarca yazısı var adam taa Özbekistan'da yapmış deneyi %5 civarında erkekte gonore belirtisiz ilerleyebiliyormuş kısırlığa kadar yolu var okumuyor bile ''olmaz öyle şey internete mi inanıyosun bana mı'' diyor yaşım da 20 olduğu için çok dik duramıyorum, amk sözcü.com'dan okumuyorum ki inan mıyım diyemiyorum... velhasıl kelam bazı şeylerin kökten değişmesi lazım, mesela Amerika'da Şüpheli ilişkin olduysa bununla ilgili direk ''cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar'' klinikleri var başvuruyosun sadece bu konuyla ilgilenen uzman hekime her türlü detayı bilgiyi alıyosun. Bizde zibilyon tane hastahane var doktor var ama nitelikli doktor az, hıv konusunda bile doktorlara bakanlık rehberlik yayınlamış 2019 yılında, uygulamaları gereken prosedür belli 4.hafta ve 3.ay testi tekrar ettirin negatifse, sonuç negatiftir diye apaçık yazıyor, adam gelmiş 6.Ayda belli olur, 1.Yıl'da belli olur diyor akşam eve gidip Sağlık Bakalığı/rehberler/hıv tanı tedavi rehberini açıp 15 dk okumaz, 15 yıl önce ki teknolojiyle hocası rehberi gösterir adam onu yaşamaya devam eder maaş 3 saat geç yatınca twitterden hemen açar hashtagi oraya buraya şikayet eder.
crunkstar

aynen anlattıgın gibi kardeşim. gerçekten öyle. adama ilacın nasıl direnç kazandığından bahsediyorum direnç falan yok diyor. bugün 20 bakteri varsa 10 kalır diyor öyle öyle temizlenir diyor. ben 20 yıldır bu işi yapıyorum diyor. hemen 20 yıldır bu işi yapıyolar ulan adam 52 yaşında halen uzm. ona kafa yormamış banamı kafa yoracak. bana docent ürolog. benim işim değil bu hastalık dedi. bi enfeksiyoncu 28 tane iesef yazdı. yanında hiç bişey yok. 3 4 tane adam gibi tedavi aldım. e diyorum 3 lü kombinasyon kullandım cok iyi geldi ne diyosun sen ya çok biliyosan git eczaneden al diyor. ulan ilacı ben yuttum bilecem tabi. ama hep çok şükür. o salak doktorlardan çıkıp muhakak gerçekten ilgilenen birilerine denk geldim. daha 20 gün önce birsürü testim var. adam gelmiş bana idrar veriyor dedim daha var ya işte. pcr geçersiz diyor. dedim pcr de cıkmayan bunda çıkacak öylemi. hocam ben bu ortamda o tuvalete girmem dedim. tamam monodox kullan diyor. şaka gibiler ya. hepsi ayrı ayrı şaka. bi bunları dene diyen adama bi daha gidiyorum tamam denedim hastayım halen diyorum. her durumda ilaç kullanmaya gerek yok diyor. sonuç kronik. yazık gerçekten bizde lgbt ciler gibi yürüş yapalım. kronik prostatit güçlü doğru ilaçla düzelir. hakkımız söke söke alırız diye bilmiyorum artık. adamlar çok ilaçla az iyi olacağına düşük ihtimal düzeleceğine ilac kullanma da düzelme de diyor. bu nasıl bişey ya kafayı oynatacam