Bir iki ek ve soru

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Bir iki ek ve soru

Mesaj gönderen Furkanal »

Arkadaslar merhaba,

Bir hikayem vardi ama ona girmeyecegim. O burda bakmak isteyene: (http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?f=13&t=4425)

Ben 5 aydir inanilmaz hareketsiz bir hayat yasiyorum yerimden kipirdamiyorum diyebilirim. 2 gun once bir kac sinav cekeyim dedim sirt agrilarim cok fazlaydi. Daha sonra dun de gun icinde idrar sikayetlerim her zamanki gibiydi yani tuvalete gidecek kadar her zaman var o his bitmiyo ama bekledikce rahatliyor. Neyse dun de bekledim baya tazyigi azcik iyi yapiyim bari diye. Tazyigi cok iyi yapamadim ama ustune bu kadar ilk defa sari kirmizi isedim yani kan baya geldi.

Neyse gece oldu yattim felan zaten, zaten her gece 50 dk da bir tuvalete uyanirim aylardir. Bu tuvaletlerdennbir tanesi o kadar canimi acitti ki tam ucuna idrar geldi ve resmen tikandi cikmadi daha sonrasinda da inanilmaz bir aciyla kan icinde cikti. Hikayemi okuyup fikir veren olursa minnettar olurum ama haftalardir kendime insallah prostatitsindir diye telkin ediyordum ama galiba uretra darligi veya mesane boynunda sorun var.

Sorun her ne olursa olsun cekilen sinavdan sonra boyle bir sey olabilir mi su an her otur kalk hareketime gobek altinda mesane ustlerinde baskiya dayali ciddi bir aci var bir de cunku. Ptesi de Zafer Oyman’a gidecegim bu arada. Simdiden tesekkurler herkese..
uzman35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Bir iki ek ve soru

Mesaj gönderen uzman35 »

Mesane boynu darlığı bende de mevcut sonradan çıktı. Üretra darlığı ya da mesane boynu kanamalı işeme yapmaması lazım bence. Taş düşürüyor olabilir misin? Kanama ciddi birşey onun için geç kalmadan doktora görünmende fayda var. Geçmiş olsun şimdiden.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Kardesim tesekkurler yanitin icin. Aslinda hikayeme bakarsan 5-6 ayi devirdim bu rahatsizligim her neyse. Sistoskopiden de kactim hep doktorlar da kacirdi biraz. Simdi Zafer Hoca’ya gidecegim iste. Ayrica darliklar kanamali iseme yapabilir ilk gunden itibaren de olabilir sonralari da yapabilir. Bu darligin uzunluguna gore degisir. Benimse tek dilegim Prostatit cikmasi. Darlik Allah’a ulu varmasin ama dermansiz dert ozellikle boyundan ziyade uretrada.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Hocam önce prostatit misin değil misin ona bakmak lazım Zafer Oyman hocamıza gidecekmişsin orada her şey belli olur, fakat hareketsiz yaşam çok çok kötü öncelikle psikolojini sağlam tutman lazım ki tedavin başarılı olsun. Vakit kaybetmeden Zafer hocaya görün idrarda kan gelmesi zorlamadan dolayı olabilir benim kanaatim.. Allah hepimize şifa versin..
Allah büyük.