KRONİK PROSTATİTTE OKSİDATİF STRES VE ANTİOKSİDAN TEDAVİSİ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

KRONİK PROSTATİTTE OKSİDATİF STRES VE ANTİOKSİDAN TEDAVİSİ

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatit patogenezinde ,antibiyotik tedavisi sonucunda enfeksiyon bertaraf edildigi halde semptomlarin uzun sure devam ettigini bir cok hastada goruyoruz. Nitekim bir hasta olarak bendede semptomlar birkac yil sürmüstü.

Prostatit sonucunda olusan inflamasyon ve doku hasari, patojen ve lokosit sifirlama antibiotik tedavisi tamamlandigi halde devam etmektedir.Hemen iyilesme saglanamamaktadir.Bunu bir kere burada soylemek ihtiyaci hissetim tecrubelerime dayanarak. Tabi bu durumda hastalar umutsuzluga kapilmakta ve psikoloji olumsuz yonde etkilenmektedir dogal olarak.
Bu durumun duzelmesi,immun sistemin guclendirilmesi ve dokunun oksidasyondan kurtarilmasi, kendini yenilemesi, tamir etmesi icin bazi immunmodulatorlerin ve antioksidanlarin kullanilmasi gerekli.

Yapilan bir pilot klinik calismaya gore bir cok hastada menilerinde ve prostat sekresyonlarinda cinko eksikligi gorulen hastalar tespit edildi. Kronik prostatit semptom skorlari yuksek olan ve antibiyotik tedavisi yapilmis bu hastalara ÇİNKO PİKOLİNAT ve L- KARNİTİN verildi. Semptomlarin geriledigi gözlendi ve iyilesmeler yuksek oranda göruldü.

Bende bu iki antioksidanı kendi insiyatifimle bir sure kullanmistim cok faydasini gormüştüm.Uygun antibiyotik tedavisi ne kadar onemliyse, bu doku yenileme tedaviside bir okadar onemlidir hastalar bu tedaviyide birlikte yapsinlar.
Bu önemli iki takviyenin faydalarini ve detaylarini netten ogrenebilirsiniz.
Arshavin

Re: KRONİK PROSTATİTTE OKSİDATİF STRES VE ANTİOKSİDAN TEDAVİSİ

Mesaj gönderen Arshavin »

Teşekkürler kadir abi bu bizi aydınlattıgın icin peki abi bu ampirik tedavi gorup lokasiti sıfırladıktan sonra semptomlar gecmezse prostat sıvısından bakteri tespiti yapmalımıyız yoksa semptomları zamana bırakıp doku onarımı icin bu takviyeleremi gecmeliyiz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Arshavin yazdı:Teşekkürler kadir abi bu bizi aydınlattıgın icin peki abi bu ampirik tedavi gorup lokasiti sıfırladıktan sonra semptomlar gecmezse prostat sıvısından bakteri tespiti yapmalımıyız yoksa semptomları zamana bırakıp doku onarımı icin bu takviyeleremi gecmeliyiz
Lokositiniz normal ise zaten antibiyotik almaniza gerek yok. Bu takviyeleri kullanabilirsiniz.
Arshavin

Mesaj gönderen Arshavin »

Abi peki lokasiti sıfırlandıktan sonra prostat sıvısısından kulturde bakteri urerse lokasit sıfır oldugu icin enfeksiyon yapmaz mantigiyla hareket edip bu takviyelerimi kullanmak lazim yani abi
anka34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen anka34 »

kadir yazdı:Kronik prostatit patogenezinde ,antibiyotik tedavisi sonucunda enfeksiyon bertaraf edildigi halde semptomlarin uzun sure devam ettigini bir cok hastada goruyoruz. Nitekim bir hasta olarak bendede semptomlar birkac yil sürmüstü. Prostatit sonucunda olusan inflamasyon ve doku hasari, patojen ve lokosit sifirlama antibiotik tedavisi tamamlandigi halde devam etmektedir.Hemen iyilesme saglanamamaktadir.Bunu bir kere burada soylemek ihtiyaci hissetim tecrubelerime dayanarak. Tabi bu durumda hastalar umutsuzluga kapilmakta ve psikoloji olumsuz yonde etkilenmektedir dogal olarak. Bu durumun duzelmesi,immun sistemin guclendirilmesi ve dokunun oksidasyondan kurtarilmasi, kendini yenilemesi, tamir etmesi icin bazi immunmodulatorlerin ve antioksidanlarin kullanilmasi gerekli.
Yapilan bir pilot klinik calismaya gore bir cok hastada menilerinde ve prostat sekresyonlarinda cinko eksikligi gorulen hastalar tespit edildi. Kronik prostatit semptom skorlari yuksek olan ve antibiyotik tedavisi yapilmis bu hastalara ÇİNKO PİKOLİNAT ve L- KARNİTİN verildi. Semptomlarin geriledigi gözlendi ve iyilesmeler yuksek oranda göruldü. Bende bu iki antioksidanı kendi insiyatifimle bir sure kullanmistim cok faydasini gormüştüm.Uygun antibiyotik tedavisi ne kadar onemliyse, bu doku yenileme tedaviside bir okadar onemlidir hastalar bu tedaviyide birlikte yapsinlar. Bu önemli iki takviyenin faydalarini ve detaylarini netten ogrenebilirsiniz.
Kadir abi sen bunları nasıl ve ne sıklıkta kullanmıştın?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

anka34 yazdı:
kadir yazdı:Kronik prostatit patogenezinde ,antibiyotik tedavisi sonucunda enfeksiyon bertaraf edildigi halde semptomlarin uzun sure devam ettigini bir cok hastada goruyoruz. Nitekim bir hasta olarak bendede semptomlar birkac yil sürmüstü. Prostatit sonucunda olusan inflamasyon ve doku hasari, patojen ve lokosit sifirlama antibiotik tedavisi tamamlandigi halde devam etmektedir.Hemen iyilesme saglanamamaktadir.Bunu bir kere burada soylemek ihtiyaci hissetim tecrubelerime dayanarak. Tabi bu durumda hastalar umutsuzluga kapilmakta ve psikoloji olumsuz yonde etkilenmektedir dogal olarak. Bu durumun duzelmesi,immun sistemin guclendirilmesi ve dokunun oksidasyondan kurtarilmasi, kendini yenilemesi, tamir etmesi icin bazi immunmodulatorlerin ve antioksidanlarin kullanilmasi gerekli.
Yapilan bir pilot klinik calismaya gore bir cok hastada menilerinde ve prostat sekresyonlarinda cinko eksikligi gorulen hastalar tespit edildi. Kronik prostatit semptom skorlari yuksek olan ve antibiyotik tedavisi yapilmis bu hastalara ÇİNKO PİKOLİNAT ve L- KARNİTİN verildi. Semptomlarin geriledigi gözlendi ve iyilesmeler yuksek oranda göruldü. Bende bu iki antioksidanı kendi insiyatifimle bir sure kullanmistim cok faydasini gormüştüm.Uygun antibiyotik tedavisi ne kadar onemliyse, bu doku yenileme tedaviside bir okadar onemlidir hastalar bu tedaviyide birlikte yapsinlar. Bu önemli iki takviyenin faydalarini ve detaylarini netten ogrenebilirsiniz.
Kadir abi sen bunları nasıl ve ne sıklıkta kullanmıştın?
Degisik zamanlarda 2-3 aylik periyodlarda kullandim.
Levotiron
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Levotiron »

Kadir abi günlük dozumuz ne olmalı çinko ve l karnitinde?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Levotiron yazdı:Kadir abi günlük dozumuz ne olmalı çinko ve l karnitinde?
Prospektuste yazilana gore kullanabilirsiniz.
Levotiron

Teşekkürler abi
Levotiron

Kadir abi bir sorum daha olacaktı izninle.Vemax’ın içinde çinko 15mg
Ve asetil l karnitin 160 mg var.Burdakiler yeterli olur mu ? Yoksa ayrı mı kullanmalıyım.Bu iki kombinasyonla ilgili çalışama yazısını bulamadığım için l karnitin dozunu bulamadım maalesef
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Levotiron yazdı:Kadir abi bir sorum daha olacaktı izninle.Vemax’ın içinde çinko 15mg
Ve asetil l karnitin 160 mg var.Burdakiler yeterli olur mu ? Yoksa ayrı mı kullanmalıyım.Bu iki kombinasyonla ilgili çalışama yazısını bulamadığım için l karnitin dozunu bulamadım maalesef
Kardesim, ayri ayri aliniz ve prospektusteki dozaji uygulayiniz.